0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

цветна снимка
« Отговор #20 -: Октомври 15, 2004, 13:34:12 pm »
Наистина не съм веща по въпроса, но другите момичета са ти отговорили успокоително. Надявам се да се намери причината и да можеш да продължиш напред.
При мен всичко е наред - никаква причина не се намира и това е най-гадното. Но какво да се прави - ще трябва пак насляпо да действаме. Има още време и може до тогава нещо да изкочи. Не съм си правила още хормонални изследвания, макар че незнам дали се налагат.
Матей - 1.04.2006 г
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
цветна снимка
« Отговор #21 -: Октомври 17, 2004, 11:35:23 am »
Нищо не пречи да си направиш хормоналните изследвания. Поне ще си наясно. Според мен единственото е финансовата страна на въпроса.
Успех.
цветна снимка
« Отговор #22 -: Октомври 18, 2004, 13:21:44 pm »
Каква е зависимостта между цветна снимка и хормонални  изследвания? Кое се прави първо?
за цветната снимка
« Отговор #23 -: Октомври 18, 2004, 16:58:58 pm »
Здравейте момичета! Благодаря на всички Ви, които се отзовахте на моето запитване и споделихте опит.
Сега да споделя и аз- процедурата ми направиха с местна упойка, при което въобще нямаше болка. Усещането е по- скоро като "тежест и напрегнатост", но нищо страшно. Първото становище на лекаря ми бе, че няма нищо обезпокоително- тръбите са проходими, макар, че матката ми е с леко по- голям размер от обичайното. Вероятно това е резултат от предишната ми бременност, но не знам, а казаха, че това не трябва да ме плаши и безспокои. Днес отново съм на преглед и ще ми дадат "разчетената" вече снимка, защото в петък всичко стана малко бързо, тъй като ренгеноложката беше много ангажирана.
За това, дали снимката влияе на ембриона- ако евентуално забременея този месец, лекарят ми ме увери, че няма нищо такова. Ако се замислиш, всички яйцеклетки, с които една жена разполага, не се произвеждат всеки месец, а те просто съществуват още от раждането на момичето. Така че си мисля, ако влияе по някакъв начин отрицателно, то това би се отнасяло не само за следващите няколко месеца, а въобще занапред. Но.. облъчването е много минимално и ме увериха, че вреда няма.
Поздрави на всички.
Нека много скоро, всички бъдат благословени да изживеят едно хубаво майчинство.
цветна снимка
« Отговор #24 -: Декември 06, 2004, 10:28:39 am »
Имате ли представа, колко горе-долу струва цветна снимка? Според теста, който си направих в събота трябваше да имам овулация в близките 24-48 часа. :bbt: Но температурата ми не се вдигна над 37,05. Решила съм, ако и този месец няма нищо да питам доктора за цветна снимка, че не ми е правена такава.
А и хормонални изследвания не са ми правени. Аз пия Клостилбегит и Утрогестан, ако реша да си правя хормонални изследвания, хапчета които пия дали ще дадат отражение?:dontknow:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
цветна снимка
« Отговор #25 -: Декември 06, 2004, 10:45:51 am »
Снимката е около 70-80 лева с контрастното вещество  - зависи къде я правиш мисля.
За лекарствата не знам дали дават отражение като правиш хормонални изследвания в следващ цикъл и си мисля, че трябва да попиташ гинеколога си. И на мен ми е интересно това.
Успех!
цветна снимка
« Отговор #26 -: Декември 06, 2004, 11:46:33 am »
Ако пак ми дойде след 2 седмици ще си поговоря с доктора ми и като имам отговори на моите въпроси ще споделя.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
цветна снимка
« Отговор #27 -: Декември 06, 2004, 11:59:31 am »
Цитат на: wassilena
Аз пия Клостилбегит и Утрогестан, ако реша да си правя хормонални изследвания, хапчета които пия дали ще дадат отражение?:dontknow:


Утрогестана не беше ли хормона прогестерон. :roll: Ако е така (а мисля че съм права поне за това) той определено ще повлияе на хормоналните изследвания.

Стискам ти палци обаче да не стигаш нито до хормонални изследвания, нито до цветна снимка  :wink:

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
цветна снимка
« Отговор #28 -: Декември 06, 2004, 17:18:53 pm »
и клостилбегита дава отражение на ФСХ и ЛХ, това трябва да се има впредвид като ги правиш. Аз ги правих в деня преди да започна клостилбегита и след като ги свърших пак, за да се види как ми действа. Незнам обаче дали трябва да се почива от тях един цикъл или може веднага на следващия да се направят. Ще трябва косултация с лекар.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
цветна снимка
« Отговор #29 -: Декември 07, 2004, 14:19:26 pm »
Аз пия дуфастон и понеже лекарката ми каза да си направя изследване на прогестерона и аз зададох същия въпрос. Тя ми обясни, че това за нея няма значение /в смисъл може да се прави изследване/ и те си имат референтни стойности за различните случаи. Този прогестерон, който се пие циркулира в кръвта, а другият е ендогенен. Като потърсих един сайт в интернет - специално за прогестерона /5-7дни след овулацията/ - без приемане на лекарства трябва да е над 10nmol/l, а с приемането на лекарства - над 15nmol/l
Чакаме Мели :lol:  :lol:  :lol:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
цветна снимка
« Отговор #30 -: Декември 07, 2004, 15:00:29 pm »
Василена, и двете лекарства могат да дадат отражение върху хормоналните стойности. Разбира се, може да се прецени на фона на препарата какви са нивата, но по - редно е да се направят в цикъл, при който жената не е приемала никакви хормони.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
цветна снимка
« Отговор #31 -: Декември 07, 2004, 15:18:13 pm »
Съгласна съм, че не трябва да се приемат никакви хормони в рамките на цикъла когато се прави изследване.
Обаче сега пак говорих с лекарката /която активно се занимава само със стерилитет/ и тя пак ми каза, че този прогестерон, който се изследвал бил ендогенен и другия който се пиел циркулирал в кръвта / каквото и за означава това/ и да не се притеснявам, резултата бил реален /много добър между другото  :lol: /.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
цветна снимка
« Отговор #32 -: Декември 07, 2004, 16:42:08 pm »
Лали, ендогенен означава такъв, който се произвежда в организма. Екзогенен означава такъв, който се внася отвън. И двата циркулират в кръвта, къде другаде да са. :)

Довери се на лекаря. Но аз за себе си бих спряла за момент хормоните, ако искам да видя собствените си хормонални нива.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
цветна снимка
« Отговор #33 -: Декември 07, 2004, 16:56:01 pm »
Ами този месец съм решила да си почина от опитите и ще си направя изследване пак /без хормони/ - защото ми изглежда по логично.
Иначе, какво да кажа за доверието - винаги първоначално подхождам с доверие. Винаги! После вдигам скандал и отписвам завинаги.
Нямам избор - предимно заради техниката - не мога да се прегледам сама :lol:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
цветна снимка
« Отговор #34 -: Декември 07, 2004, 17:15:29 pm »
Мели, абсолютно съм съгласна, че хормонални изследвания трябва да се правят без взимането на лекарства - на чисто.
Обаче, сега само заради спорта, мислиш ли, че е възможно този тест за прогестерон да отчита предимно "ендогенния прогестерон" и малка част от вкарания чрез дуфастона? Сега се опитвам да намеря един сайт в тази връзка.
Сигурно въпросът ми е смешен в очите на един професионалист и въпреки това?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
цветна снимка
« Отговор #35 -: Декември 07, 2004, 18:04:50 pm »
Разбира се, Лали. Все пак нека уточним, че Василена приема утрогестан (който е микронизиран прогестерон), а ти - дуфастон (който е дидрогестерон). Дуфастонът се метаболизира и екскретира по друг път, не както прогестерона като прегнандиол, така че можем да направим оценка на ендогенната прогестеронова функция независимо от приема на дуфастон.

Няма смешни въпроси, ако питаш мене. :D


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Мели
« Отговор #36 -: Декември 07, 2004, 19:48:53 pm »
Мели, а кое е по-добро - Утрогестана или Дуфастона за лигавицата на матката и каква е разликата в действието на двата вида прогестерон - микронизиран и дидрогестерона? Какво означава прегнадиол?
И има ли значение дали утрогестана се приема перорално или вагинално  като изключим вероятността за странични ефекти, интересува ме действието му по предназначение единствено.
цветна снимка
« Отговор #37 -: Декември 08, 2004, 10:08:38 am »
И аз се интересувам от отговорите на въпросите, които зададе cygnus .

Мислих по въпроса с хоромоналните изследванията - дали да се приемат хормони или не в месеца, в който ще се правят изследвания. Ако аз ги пия тези хапчета защото имам понижено ниво на прогестерон и там разните му други, по мойта логика, ако се направи изследване без да се приемат лекатства ще покаже реалните резултати на организма. Май по-правилно е да се направят изследвания, когато пиеш хапчета, за да се види дали ти действат, както трябва.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
цветна снимка
« Отговор #38 -: Декември 08, 2004, 12:59:17 pm »
Аз лично като разпитах преди три-тетири месеца за утрогестана и дуфастона  стигнах до извода, че действат еднакво.  Някои лекари предпочитат  дуфастона повече /обаче според мен повече се дължи на това, че е по отдавна на пазара и имат повече положителни резултати с него/, голяма част изписват комбинирано - сутрин дуфастон, вечер - утрогестан. Мисля, че ефекта е един с същ. Дозата също. Повече пациентки съобщават за странични ефекти от дуфастона - обаче това също се дължи според мен, че се приема по често.
Обаче нито дуфастона, нито утрогестана е панацея.
*

    Anonymous

цветна снимка
« Отговор #39 -: Юли 28, 2005, 21:52:15 pm »
Цитат на: Ужасно уплашен
Казаха ми, че след цветна снимка с рентген не трябва да се правят опити за забременяване от 3 до 6 месеца, заради облъчването. Някой знае ли нещо по въпроса?