0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #20 -: Февруари 08, 2007, 12:04:55 pm »
На мен наскоро ми правиха вливане на 30 ампули и ми взеха 50лв.
А Къде го прави?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #21 -: Февруари 08, 2007, 12:33:57 pm »
В "Малинов"
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #22 -: Февруари 08, 2007, 13:12:28 pm »
Каси ако се замислим , май в Бг има три места на които може да се направи такова изследване - 1) Имуноложките на Малинов
 2) МЦ ИРилски
 3) не на последно място  при доц Конова
 За други  лаборатории с достоверни и меродавни резултати  не се сещам.

А все повече си мисля, че ако коктейла от антитела  не е наред - шансовете ни намаляват.  Но рецептата само имуновенин или интралипид ли е?  :?
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #23 -: Февруари 08, 2007, 13:43:53 pm »
И аз нямам никакво, ама никакво доверие на имуноложките на клиника " Малинов"!  :x Срещала съм се с тях един път и ми беше достатъчно! Жалко, че д-р Стаменов им има доверие. Правила съм изследвания при доц. Конова, но не ми ги признават. Искат отново при тях, а цените им са няколко пъти по-високи от Плевен.  :evil:
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #24 -: Февруари 08, 2007, 13:47:59 pm »
Отговарям на всички.
НДК, Никога не съм виждала доц. Конова лично, нито ми е предписвала на мен конкретно нещо, имам няколко имейла от нея, по моя молба, но след като ми бяха назначени нещата от имунолозите в Малинов, тя ми отказа коментар, и това е нормално.
Вливането правих в Малинов, освен ампулите не съм платила нищо друго. Само 480 лв. за 40 ампули.
Мисля да си пусна контролно още едно такова изследване на НК клетките в Иван Рилски, защото не вярвам на имуноложките в Малинов. Сигурно сте прочели по-горе поста ми, за коментара на Балтаджиева..безумие  :x Хриси, естествено, че няма да признаят на Конова резултатите, нали трябва да те оберат и теб. Излиза че освен да ти вземат кръв за НК клетки, което е 50лв, си плащаш и за поздрава "Добър вечер", идиотки. Бясна съм още.
Надявам се да съм ви помогнала с отговорите си. Ще търпим, какво да се прави, явно те нямат морал!!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #25 -: Февруари 08, 2007, 14:22:50 pm »
Аз също не съм очарована от имуноложките в Александровска болница /които консултират и в клиниката на д-р Стаменов/. Заради това и смених лабораторията, но като цяло имам пълно доверие в д-р Конова.
*
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #26 -: Февруари 08, 2007, 14:31:28 pm »
естествено, че няма да признаят на Конова резултатите, нали трябва да те оберат и теб. Излиза че освен да ти вземат кръв за НК клетки, което е 50лв, си плащаш и за поздрава "Добър вечер", идиотки. Бясна съм още.
Надявам се да съм ви помогнала с отговорите си. Ще търпим, какво да се прави, явно те нямат морал!!!!
Защо винаги е така, лекарите не си вярват помежду си в БГ. Разбирам ако е заради лоша репутация, но случая с доц. Конова категорично не е такъв! Лошото е, че ние сме жертвите! А има ли случай до сега при предписано лечение от доц. Конова д-р Стаменов да е поискал мнение/нова дозировка от неговите имуноложки или ги ползва само когато е първоначален преглед?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #27 -: Февруари 08, 2007, 14:39:32 pm »
Благодаря Каси!

Аз мисля , че техните изсл-я са добри като методика ,  но както писах и в съседбата тема , аз не видях резултати например  за TNF - като следствие на  въздействието на НК 56, а същевременно  правиш изводи на база НК в перифената кръв , а това няма  права връзка с наличието им в ендометриума.

Друг е въпроса , дали техните предложения за имунотерапия са в съответствие  с резултатите  - излиза, че няма с кой да свериш предписаната ти  терапия !

Например  - не може да прилагаш формулата - дамата тези  Х кг , на 1 кг се полага  У единици имуновенин  - и резултата е  - 67 или 100 ампули - без да се има предвид  колко ти е отклонението    спрямо референтните стойности .
*
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #28 -: Февруари 08, 2007, 15:17:29 pm »
Всеки, който е контактувал с доц. Конова неминуемо ще направи съпоставка и ще намери въпросните дами за груби и арогантни. Но факт е, че Стаменов държи на тях. Лятото Нк клетките ми от изследване, направено в Плевен бяха близо 15 %. Сега ги изследвах отново и стойностите бяха гранични т.е. без терапия бяха спаднали. Съветът на имуноложките беше, че може да се направи вливане, а може и да не се прави, но ако реша да го направя, не повече от 30 ампули.
*
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #29 -: Февруари 08, 2007, 17:46:58 pm »
Съветът на имуноложките беше, че може да се направи вливане, а може и да не се прави
Ама страшен съвет няма що!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #30 -: Февруари 08, 2007, 18:39:01 pm »
Казаха още, че от значение е не толкова % на НК клетките, а тяхната активност. За съжаление вече не правели такова изследване, защото било скъпо и не знам още какво. Последното се изгуби в затихващия глас.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #31 -: Февруари 08, 2007, 19:13:56 pm »
А има ли случай до сега при предписано лечение от доц. Конова д-р Стаменов да е поискал мнение/нова дозировка от неговите имуноложки или ги ползва само когато е първоначален преглед?

Не знам да има такъв случай, по мое мнение не би трябвало, след като имаш назначена терапия от Конова, Док да иска ново изследване  :(?? 
Честно да ви кажа от цялото това нещо, още повече съм объркана, може би защото не ни обясняват точно значението на НК клетките. Хем няма нужда да се изследват, хем като ги изследваме - се предписва вливане "на корем". Защо се предценява по килограмите, а не по резултата??  : :(  Ето сега споменавате за активност на клетките, за наличието им в ендометриума, явно е различно от тези в кръвта. Абе, луда работа. Дано да успеем!!! С клетки, без клетки-да успеем ВСИЧКИ НИЕ!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #32 -: Февруари 08, 2007, 22:26:26 pm »
Роби, при мен беше така. НК-клетките изследвани при доц. Конова ми бяха 14,8 при гранична 11% и ми беше предписано вливане на Интралипид. Д-р Стаменов ми препоръча да влеем Имуновенин, но дозата трябваше да се назначи от въпросните имуноложки. Те не признаха изследванията от Плевен, макар че бяха правени преди седмица и казаха, че трябва да ги повторя при тях, за да се назначи точно дозировката.  :evil: Е, в края на краищата вливане не правихме и може би това беше причината за неуспешното ИКСИ. А може би не!?  :cry:
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #33 -: Февруари 08, 2007, 22:39:10 pm »
Роби, при мен беше така. НК-клетките изследвани при доц. Конова ми бяха 14,8 при гранична 11% и ми беше предписано вливане на Интралипид. Д-р Стаменов ми препоръча да влеем Имуновенин, но дозата трябваше да се назначи от въпросните имуноложки. Те не признаха изследванията от Плевен, макар че бяха правени преди седмица и казаха, че трябва да ги повторя при тях, за да се назначи точно дозировката.  :evil: Е, в края на краищата вливане не правихме и може би това беше причината за неуспешното ИКСИ. А може би не!?  :cry:

Хриси, недей да се връщаш назад в миналото. Явно така е трябвало да стане.
 
Все пак е може би добре да ти се влее имуновенин, за да знаеш, че си направила каквото е неоходимо! Тоест това, което зависи от теб. Аз си мисля, че Док може да назначи определен брой ампули, а не да те праща при тези имуноложки, които ще те одрусат здраво. При мен при 17%, влехме 40 ампули и пак е неуспешно, така че ...нямам обяснение. Дори те ми бяха предписали 67 /щото тежа 67кг  :x/, и той ги намалина 40/това го пиша за 100-ен път, сигурно  :(/. Това ме навежда на мисълта, че може да ти определи и той дозата. Предполагам не повече от 30. Но това е по моето некомпетентно мнение, само предполагам. Ще видим в събота какви са новите ми резултати.  :?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #34 -: Февруари 09, 2007, 10:08:20 am »
Значи стигам до заключението, че когато проблема е констатиран в София д-р Стаменов разчита на тезо имуноложки. Явно обаче, като попрекалят с дозите той се намесва  :x Освен това, лечението с интралипид го прави само доц. Конова и затова, очевидно софийските лекари, непознавайки го, настояват на имуновенин и праскат здрави дози... Факт е обаче, че има момичета, на които вливането е помогнало (големи или малки дози) и такива, на които не е! Ох, от това заключение не ми стана по-ясно  :lol:, ама поне имам вече стратегия спрямо имуноложките на д-р Стаменов :evil:
Каси, стискам ти палци за събота! Хриси, другия път ще пробваш с вливане, не се измъчвай какво в можело да стане, ако...!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #35 -: Февруари 09, 2007, 10:31:38 am »

А все повече си мисля, че ако коктейла от антитела  не е наред - шансовете ни намаляват.  Но рецептата само имуновенин или интралипид ли е?  :?

Май не са открили нищо друго. Не че и това има доказан ефект. Въпреки това, нямам обяснение на нормализирането на моите НК - не са се повлияли от въздуха, това е ясно, но от какво - на това не знам кой може да ми отговори.
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #36 -: Февруари 09, 2007, 15:44:03 pm »
Хайде и аз в групата:

Юни'06: НК клетки при доц. Конова CD3-CD16+56+NK: 17% (<12%). Вливане на 30 ампули имуновенин + интралипид - резултат отрицателен. Не съм правила повторен тест, за да видя дали е имало някакъв ефект от вливанията.

Ян'07: НК при имунолзите при клиника "Надежда":
CD3-CD16+56+NK: 21% (реф. 7-26%)
CD3+CD16+56+NKT: 10% (реф. 2-10%)
CD56+CD16+NK: 12% (реф. <12%)
Предписание: 52 ампули имуновенин (Заб.:между юни'06 и ян'07 нямам промяна в теглото).
Изледваните НК при доц. Конова вече са в норма.Към момента - отказала съм всякакви вливания.
 

Какво имаш по-точно предвид?
В Иван Рилски например нещо са скарани с референтните области. То сигурно е много хубаво да имаш към 20 (на мен ми казаха, че 21% били екстра 8O) - няма да хванеш рак вероятно, но за бебеправенето не е добре :(


Иначе в МЦРЗ /Щерев/ правят всички вливания на пациентите си безплатно.
Благодаря ти, Бени!







Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #37 -: Февруари 09, 2007, 15:48:44 pm »
В МЦРЗ пък май ползват имунолозите и лабораторията в Иван Рилски /не съм сигурна .../ но не са ми правили проблем за изследванията от Плевен - що да не ги признават  8O
А да ти вземат 20 лева за добър ден е голямо нахалство :x


И още нещо - един път ходих в Александровка при /мисля проф./ Балева - не знам има ли нещо общо със споменатите. Тя ме изслуша любезно и ми каза, че те правели това-онова, но от репродуктивни проблеми не разбирали, правели някои изследвания от няма накъде.
Благодаря ти, Бени!







Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #38 -: Февруари 09, 2007, 16:14:10 pm »
Ами имам предвид, че изследваният панел НК при доц. Конова вече е в норма. По някаква си неясна причнина.
*
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #39 -: Февруари 09, 2007, 16:43:06 pm »
Ами имам предвид, че изследваният панел НК при доц. Конова вече е в норма. По някаква си неясна причнина.
Котаранка, може би трябва да си помислиш какво точно прави в този период?  :lol: Хубави емоции ли, пътешествия ли...? Току виж сме намерили формулата сами!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!