0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #100 -: Февруари 21, 2007, 09:39:40 am »
Док предписа преднизолон 2 по 1! Плюс фраксипарина по 1 на ден от 0,3! Иначе трансфера мина много добре!!!!  :D
Супер Каси, стискам палци сега! Фраксипарина не се ли бие като инжекция?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #101 -: Февруари 21, 2007, 09:40:47 am »
Късмет, Каси. :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #102 -: Февруари 21, 2007, 11:30:17 am »
Лали, Фреши, Роби. Благодаря ви.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #103 -: Февруари 21, 2007, 18:57:14 pm »
Успех Каси. Имаш  :crossfingers: от мен за успешна процедура.  :bighug:
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #104 -: Февруари 22, 2007, 15:17:18 pm »
Успех мила Касси, леко чакане и положителен тест. Късмет.

Аз само да ви кажа момичета, че на моята последна контрола /23.01/
 NK CD3-. CD16/56+ sa mi 17%   :( /в 19 г.с. съм/ На предната контрола /16.11.2006/ бяха паднали на 15%??????
Шантава работа. Дано не доведат до нещо лошо.
И не ми предлагат някакво лечение, само отново контрола.

Поздрави

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #105 -: Февруари 22, 2007, 15:35:37 pm »
Благодаря ви. Вече ме е срам, толкова сте мили.
Иначе за НК клетките, Бени. Едно е вярно и доказано, че това е ШАНТАВА РАБОТА! Дано да си ок, и ти, и бебо. Гуш.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #106 -: Февруари 22, 2007, 15:37:43 pm »
И не ми предлагат някакво лечение, само отново контрола.

Чудя се защо ли е така?  :dontknow: В крайна сметка проблема с НК клетките не е ли основно при имплантацията? Т.е. ако вече има имплантация дали те не се "саморегулират" по някакъв начин и дори високи като % да не вредят вече? НДК, помагай, ако има отговори във вълшебната ти книга.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #107 -: Февруари 22, 2007, 16:15:17 pm »

Аз само да ви кажа момичета, че на моята последна контрола /23.01/
 NK CD3-. CD16/56+ sa mi 17%   :( /в 19 г.с. съм/ На предната контрола /16.11.2006/ бяха паднали на 15%??????
Поздрави
Албенче, от 15 на 17 не ми звучи като някаква кой-знае каква тенденция. Така че - направи контрола пак, и ще видите.
Тези антиблокиращи антитела изследват ли ги пак, или след забременяването вече нямат значение?

Не се притеснявай, нали се следиш отблизо, при нужда ще вземеш мерки.

Успех, Миличка :D
Благодаря ти, Бени!







Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #108 -: Февруари 22, 2007, 16:17:12 pm »
Засега аз и госпойцата сме добре /да чукна на дърво/ :)

Роби, доколкото съм чела, могат да предизвикат и аборти /на какъв етап от бременността, не съм съвсем сигурна/. Бе те моите бяха 18% и в момента когато съм забременяла????? Пълна загадка е това имунологията

Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #109 -: Февруари 22, 2007, 16:23:15 pm »
Фреши, те по принцип на контролата правят изсл. на целия имунологичен статус, има един панел от Lymphozytentypisierung, който включва 10на вида л-цити, и още някакви щуротии, не ми е много ясно, честно казано, кое какво е.
Поздрави и целувки

Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #110 -: Февруари 22, 2007, 16:42:05 pm »
Албенче, важното е, че всичко е наред :D
И можеш да си спокойна, че нещата са под контрол :D
Благодаря ти, Бени!







*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #111 -: Февруари 22, 2007, 16:46:45 pm »
Роби,
маточните НК, въпреки че имат деструктивни функции,  те съставляват едва 15 % от  унищожителните сили на популацията на НК клетките циркулиращи в  кръвоносната система.   Тх1 оказват своето влияние в първите 12 дни  в процеса на имплатнирането , след това  техния дял се снижава и след 20 г.с.  почти изчезват като популация!

 Все пак , високия дял на цитотоксичните НК могат / но не винаги !!/да  секретират  производство на  Тh1 cytokines, в този случай Нк е показателен маркер за Th1 type immunity.
 Посочено е , че при НК до 18 %, нещата са под контрол.

Все пак , както с Фреши нищим един казус , а именно - темата не за броя , а за активността на НК  и как се осъществява това.

По този повод Бени , мисля  че не бива да си блъскаш главата , с напредване на брменността , тази популация  дори ще изчезне.

Спокойствие и късмет!
« Последна редакция: Февруари 22, 2007, 21:41:24 pm от NDK »
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #112 -: Февруари 22, 2007, 17:04:54 pm »
 В клиниката на док Русев, "Миленова"  САЩ се правят следните изследвания за оценка на активността на НК :

Natural Killer Cell Activation (NKa)
NK Cytolytic Activity: ,,,,,,,% (range less than 10%)
Suppression with IVIg: ,,,,,% (range > 10%)
Suppression with Intralipid ,,,,,% (range > 10%)

Това е част от т.нар. the implantation failure panel.

Така, че уважаеми дами , ако и в Бг се прави подобен панел - ще получим задълбочени отговори  . Но  при положение, че предписаната терапия е основно IVIg,  мисля, че следвайки инструкциите на водещия бременноста генеколог + имунолог  , няма да има какво толкова да го мислим.
 :)
« Последна редакция: Март 17, 2007, 21:50:43 pm от NDK »
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #113 -: Март 11, 2007, 16:17:20 pm »
И аз да се впиша по въпроса, след направените изследваниа при имунолозите на др.Стаменов и моите NK- клетки бяха 18% или над нормата и сега ще ги изследвам на друго място за свeрка, защото много им нямям вяра на тези имунолози нещо. Освен това се замислям за така наречената "активна имунизация" да си направя-доколкото разбирам поне тя е със сигурност ефективна, ако изобщо ги  има завишени тези NK-клетки.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #114 -: Март 11, 2007, 16:49:23 pm »
няма такова нещо. знаем че албенанеделчева е забременяла след като е правила аи. от тук следва че е проработила при нея може би (понеже е правила и друго освен аи).
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #115 -: Март 12, 2007, 09:59:58 am »
Освен това се замислям за така наречената "активна имунизация" да си направя-доколкото разбирам поне тя е със сигурност ефективна, ако изобщо ги  има завишени тези NK-клетки.

Няма доказана ефективна терапия при имунолoгични проблеми. В това е проблема. Това не пречи човек да опитва да прави всичкo, което смята, че му помага.
« Последна редакция: Март 12, 2007, 17:16:33 pm от Kotaranka »
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #116 -: Март 12, 2007, 17:05:58 pm »
Абсолютно съгласна съм с Котаранка, Наистина няма 100% доказана ефективност при имунолог. проблеми и терапиите в тази насока.
Маринка, АИ не смъкна НК клетките при мен :(. /въпреки, че точно за това ми беше предложена/ Дори, както бях писала вече, бях тръгнала да им се обаждам и да се карам с тях :D, защо един вид са ме излъгали, точно когато установих, че съм бременна, тогава са били 18%.
Поздрави

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #117 -: Март 12, 2007, 17:21:52 pm »
С риск да се натрапя вече с моята бременност, искам да успокоя момичетата, които имат имунологични проблеми или по-точно тези със завишени нк клетки. Както знаете, аз имах 24% при последното ми изследване, седмица преди трансфера на 20.02.07г.
Ето че забременях, не знам дали е божия работа, но знам, че е факт.
Какво ще правим с д-р Стаменов ще решим тези дни. Може би ще влея 30 ампули имуновенин за всеки случай. Още не знам със сигурност. Наистина се оказва, че тези нк клетки са променлива величина. Да добавя, че след трансфера док ми назначи фраксипарин от 0.3 всеки ден и преднизолон сутрин и вечер по 5мг. Преднизолона още го пия, фраксипарина го спрях, защото направих алергия, и то доста масивна и неприятна. Сега вече съм добре, продължанам с аспирин вечер.
Така че, мили момичета, не спирайте да вярвайте, аз почти бях отписала този опит, повярвайте ми, и след тази алергия, големите дози урбазон, ксизала, но ето че стана. Благодаря ви за подкрепата през цялото време!
« Последна редакция: Март 12, 2007, 20:45:59 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #118 -: Март 13, 2007, 10:33:45 am »
Мила Касси,

Твоят успешен опит много ни сгрява с надежда :D

Може пък преднизолонът да е смъкнал НК клетките? Стаменов препоръчва ли контролно замерване, или направо IVIg?

Целувки :D
Благодаря ти, Бени!







*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: НК клетки! /и НЗОК/
« Отговор #119 -: Март 21, 2007, 14:54:53 pm »
Marina15,  активната имунизация все пак е не да преодолееш или да неутрализираш активността на НКu / което става в IVIg  или Intralipid/ , а с цел да се повиши нивото на  IgG  и IgM  спрямо  Б и Т клетките ти с цел изграждане  на антиблокиращи  тела.  Но ако имате съвпадение с половинката ти на HLA DQ и DR т,е,  от втори клас , нещата стават още по-сложни.