0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Добро утро от нас! Видях че си нямаме седмична тема и реших да я пусна :lol:
Дано тази седмица няма болни бебета, болни мами и да е пълна с положителни тестове!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #1 -: Януари 22, 2007, 12:20:36 pm »
Лека и здрава седмица и от нас. Гледам, има още 3 дни хубаво време в БГ, така че приятни и дълги разходки :) Ние утре заминаваме при баба на село, да хванем последния влак за разходки на чист въздух тази зима, така че ще пишем чак в следващата седмична тема.  Пожелаваме си да има още няколко положителни теста, докато се върнем.

Малко храна за размисъл - чета аз, че не трябва да се говори на детето на "не" и да се плаши (недей така, не пипай; ако не слушаш, ще дойде Торбалан, или ще те пратя при баба ти :)) Даа, ама какво ще кажете за текста на "Чушки и домати" - ми той си е целия само заплахи. Отпада ми от репертоара значи :) Друго, скоро се сетих за Симеончо на Ултра и в съзнанието ми спонтанно изникна текста на "Край Босфора шум се вдига". Да, ама там пък има "... нека той да ПРОСИ мир, нека поклон ми направи, пък ЩЕ ВИДИМ по-подир" - яко политически некоректен балканизъм. Та така, песнички не останаха :)

Ултра, по въпроса за наддаването на бебунчо - и ние бяхме малко едрички на тази възраст (тогавашния прякор беше Котоошу), та нашия док беше препоръчал да го скъсам от масажи и подходяща за възрастта гимнастика - има комплекс упражнения и в БГ мамата, и педиатрите раздават едни книжки, не са голяма философия. При нас дозата беше мин 3 комплекса масаж + гимнастика на ден, между храненията, за последно преди или след банята. Така се поддържа много добър мускулен тонус и се намалява риска от рахит. Тъй че предложението ми е вместо да се чудиш как да му ограничиш кърмата, да го почваш юнака с физкултурата :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #2 -: Януари 22, 2007, 12:28:16 pm »
Мармотче, това с не-то хич не му прави впечатление на нашия. Аз кажа не, той ме погледне, ухили се до ушите и каже да. Оди му разправяй ти тая работа с не-то. В момента е голям фен на телевизора и все ходи да го пипа. Удрял го е баща му през ръката, казвал е не, хиляди пъти, отделно и ухото е дърпано, за да се схване, че това не трябва да се прави. Никакъв ефект. Ревем за дв секунди и после пак се почва с пипането. Според мен на тази възраст изобщо не им е наясно за какво иде реч, камо ли да ги плашиш. Пък за песните - мисля че все пак докато няма визуализация на това, което се пее, няма кой знае какъв проблем да му ги тананикаш.
Пожелавам ти да си изкарате страхотно на чист въздух :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #3 -: Януари 22, 2007, 12:32:59 pm »
Здравейте и от мен. С пожелания за здрави бебенца, и много положителни тестове тази седмица! Сетих се, че ми липсва нещо Морковче? Какво стана с нея?
                                                    Целувки: Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #4 -: Януари 22, 2007, 12:38:45 pm »
Ами тъй като я няма на линия и от миналата седмица имаше силни контракции - предполагам, че скоро може да очакваме хубави новини от нея :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #5 -: Януари 22, 2007, 12:40:31 pm »
Браво, браво! Само така  :D!!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #6 -: Януари 22, 2007, 12:43:17 pm »
Tъй като днес остарявам с една година (ще трябва да си сменям ника  :D ) ви черпя виртуално с по едно парче  ::cake::. А ако не обичате сладко може и по една  beer:: .
Иначе ние започваме седмицата зле - от събота съм болна-кашлям, имах малко температура и мускулни болки и вместо да се подобрявам от сутринта имам и хрема. Не смея да пия много лекарства заради кърменето ама може и да се наложи. Най-много ме страх да не заразя и малката.
А като капак на всичко сутринта за пореден път ни спряха и водата. Така че отлагам всички идеи за празнуване за събота.
« Последна редакция: Януари 22, 2007, 12:50:12 pm от gabi32 »


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #7 -: Януари 22, 2007, 12:48:54 pm »
ЧРД, Габи :) Пожелавам ти до събота да си оздравяла и в отлична форма за празнуване! Да получиш много и хубави подаръци  :balk_2:


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #8 -: Януари 22, 2007, 12:56:28 pm »
Честит рожден ден, мила Габи.  :D
                             Бъди здрава и щастлива!  :D
                                         Хубав ден!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #9 -: Януари 22, 2007, 13:07:54 pm »
Честит Рожден Ден, Габи!!!  :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #10 -: Януари 22, 2007, 13:10:47 pm »
:balk_5:Габи,много щастие в семейството!
Да ти е живо и здраво,детенце! :babyflips:
[/b]

« Последна редакция: Януари 22, 2007, 13:28:36 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #11 -: Януари 22, 2007, 13:13:01 pm »
Честит Рожден Ден Габи, много здраве ти пожелавам и бързо оздравяване
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #12 -: Януари 22, 2007, 13:30:58 pm »
ЧРД, Габи. Много, много здраве и щастие!!!
:hbirth:
Мога ли да се включа към групичката :D Имам дъщеря на 6 г., а живот и здраве през юли ще ставам пак мама благодарение на д-р Владимиров.
Т.к ми предстои преглед при доц. Томова, искам да попитам тези от вас, които са ходили на ФМ при нея, дали се прави запис на беобка? Предварително ли трябва да изявя желание или това е вкл. в прегледа? Необходимо ли е да нося ДВД, дискета или някакъв др. носител?
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #13 -: Януари 22, 2007, 14:06:34 pm »
Ч.Р.Д., мила Габи!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #14 -: Януари 22, 2007, 14:10:55 pm »
Габи, честит рожден ден! Пожелавам ти много хубави моменти, много здраве и много усмивки от бебка!


Лекси, добре дошла! Да ти е жива и здрава и леко раждане на второто бебе!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #15 -: Януари 22, 2007, 15:23:22 pm »
 :hbirth: Габи

Лекси добре дошла , пожелавам ти всичко да е наред през бремеността и да родиш едно здраво и красиво детенце.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #16 -: Януари 22, 2007, 18:22:02 pm »
Габи, ЧРД !

За Моркова - пуснах отделна тема.

Девойки, я дайте линк за референтни стойности на ПКК, холестерол, триглицириди и фосфолипиди, щото в моите резултати нищо не пише за такива и седя и се дзверя.
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #17 -: Януари 22, 2007, 18:42:03 pm »
Честит празник, Габи 32-33 :)! И бързо оздравяване. Направи си сок от лимони с мед, пий ударно витамин C, дано помогне да пресечеш болестта. Дано е настинка само. Аз така настинах в навечерието на нова година и се оправих напълно едва миналата седмица, но Дани си остана здрав, да чукам на дърво. Времето е много коварно сега - фдокато свалиш количката долу и си се изпотила, после малко вятър и си готова.

Лекси, лека и безпроблемна бременност! А също съм от пациентките на д-р Владимиров и съм ходила на ФМ при доц. Томова, ама тогава и през ум не ми мина да питам за запис. Най-добре се обади в клиниката и ги питай, те ще си кажат.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #18 -: Януари 22, 2007, 20:38:57 pm »
Привет от Прага! :D

На Габи-честит празник!  :D

На всички други-да се пазите от вирусите, да сте здрави, да са здрави дечицата и бебенцата!

Лекси, наскоро имаше тема за нея, някой питаше точно това. Погледни в адреси на клиники или тук, но по-долу, може да я откриеш темата и да видиш какво се коментираше тогава.

Гане, гледам има разни джаклами за затваряне на шкафове, чекмеджета, че децата да не могат да ги отварят. Няма ли някое такова и за ТВ? Да не пипа копчетата? Ама май няма...Ами момченце, бе! От малко иска да разбира от техника! :D

Мармотче, весело изкарване на гости!

Аз днес след работа обикалях из центъра. Не съм вървяла чак толкова много километри, ама ударих 4-5 големи магазина, бавно, бавно, нали знаете как е човек като разглежда. И много се изморих. Заболяха ме кръста и гърба. После ми беше много гузно! Какво съм тръгнала като разпасано животинче! Не може ли да се седя на гъза и да си почивам...Направо ми иде да се самонабия. Повече няма да правя така! Патка с патка!  :BangHead:

Alexandra
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #19 -: Януари 22, 2007, 21:33:31 pm »
Мари, злато, не става. Той копчетата и да ги пипа не е толкова фатално, ама пипа по екрана на телевизора, а той е плосък и ще го развали. Иначе дай му кабели, копчета, връзки, абе мъжка му работа. :lol: И като ходиш по такива места, сядай, почивай, не се юркай наведнъж. Аз като се заседявах в някой магазин и Алекс почваше да буйства и не можех да седя дълго :lol: И до сега има един магазин, в който не иска да стои повече от 10 минути. Писва и не можем да го задържим :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю