0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #80 -: Януари 25, 2007, 12:52:30 pm »
Наде, не е толкова притеснително. Понякога като са изнервени реват преди, по време и след баня. Не му сменяй режима. Това допълнително изнервя бебетата. Аз къпя нашия от както се е родил към 8.30-9 ч. и след това се храним. Когато пищи или не иска да се облича, просто защото водата ги измаря или има нещо друго наум - пускам сешоара и той се кротва. Пробвай и ти и мисля, че ще има ефект.
За гимнастиката не мога да кажа нищо. Нашия от много отдавна си харесваше разни играчки и не обръща внимание на други неща, а и аз не съм му слагала такива работи.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #81 -: Януари 25, 2007, 13:22:02 pm »
Наде, за активна гимнастика ви е още рано, та Антоан още няма 3 месеца! тези уреди се водят за след 3-месечна възраст. аз купих активната гимнастика на Мартин за 3-тия му месец точно, но той почна да я използва едва след още поне 10-тина дни, че и повече.

за банята - и Мартин често ревеше след баня, като почнем да го масажираме и особено като започне обличането. ние къпем точно преди последното хранене за деня, понякога е ревал от глад, а понякога - само той си знае защо. по принцип той много се дере като го обличаме, особено след баня или за разходка. тогава се пуска сешоар, дават се играчки, биберон в устата или се правят развлекателно-отвличащи вниманието неща - пеене, мърдане на пръсти (много му е интересно), маймунджулъци всекакви.
просто особеност, мисля аз - не се изнервяй прекалено много от това.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #82 -: Януари 25, 2007, 13:57:23 pm »
Ние се къпем много късно, преди последното ядене към 10-10,30. Реве много само ако е много гладен. Иначе с обичайния рев се справяме с много търпение и нежност, ако съм изнервена или припряна той усеща и нищо не постигам. Затова му говоря бавно и закачливо още докато е в коритото, забърсвам го бързо - не понася да е мокър, студено му е, гледам само да попивам без да търкам. През цялото време не спирам да му говоря, като се старая да се усмихвам непрекъснато. Намазвам дупето и слагам памперса. Дотогава таткото се е справил с почистването на банята и идва да помага - дава му бибата, подава му един пръст да държи (действа му успокояващо), кокорчи се, бръмчи с уста, гука, прави всякакви маймунджулъци, докато успея да почистя лицето и ушите и да среша плешивата тиква :lol: После започвам с масаж и гимнастика на крачетата, като обикновено пеем Водно колело за радост на съседите. Гледам да го възприема като игра. Ако е напрегнат или още плаче, го милвам и му говоря нежно, докато се успокои, ако не може, го обличам бързо и го кърмя, но обикновено се успокоява и продължаваме с масажа. Гледам частите на тялото, които в момента не масажирам да са завити. Старая се и да пея песнички като наблягам на повторенията на думичките, обикновено си измислям в движение и гледам мелодията да е проста, като речитатив.
Най-проблемно ни е обличането на ръкавите - там сме развили идеален синхрон с таткото - докато обличам еднаата ръка, той държи другата и му отвлича вниманието, иначе задължително ревем :D
Ми това е, дано помага описанието. С две думи: много спокойствие и непрекъснато говорене/пеене работи при нас.
« Последна редакция: Януари 25, 2007, 14:00:08 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #83 -: Януари 25, 2007, 14:21:32 pm »
Явно не обича да го обличат - много бебета са така! За моя радост и двете ми деца са нямали нищо против! Само Мати не обича да му обличам якето, докато е в количката! Но наистина не е много удобно!

Ани му е хванала цаката - пробвай като нея!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #84 -: Януари 25, 2007, 15:42:48 pm »
И ние много се дерем Щом zапочнем да се обличаме. Неzависимо дали е след баня, сменяне на памперс или преди раzходка. Най-много се радва когато обличаме пижамата  :D. Обикновено тогава и най-много си играем.
Понякога преz деня така пиЩи, че не zнам какво да я правя. Няма колики, нахранена е, памперса сменен, а се дере все едно я колят  :(. Не помага ниЩо - песни, суШоари, прахусмокачки, прикаzки, люШкане и гуШкане. Обикаляме стаите люляйки се и чакаме да отмине  :?.
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #85 -: Януари 25, 2007, 15:56:29 pm »
Танче, незнам какво да ти кажа - дано да е за кратко!
Матей - 1.04.2006 г
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #86 -: Януари 26, 2007, 11:48:09 am »
Да почерпим виртуално - преди три месеца за първи път видях дупарата на Симеон :lol: Пожелавам на всички мами - настоящи и бъдещи - да имат здрави, послушни и слънчеви бебета :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #87 -: Януари 26, 2007, 11:51:03 am »
Ето ме и мен, след 5 дни температура 39 градуси :(
едва оцелях, даже не съм сигурна че съм все още. Пазете се хора, че е страшно. Ани, моя съвет е да избягваш срещите на обществени места и с много хора, ще минат и без теб на това запиване :) Не изкам да ви плаша, но е повече от кошмарно прежевяването. А за страха, който преживявам за малката ми принцеса, няма да ви казвам. Ежеминуно се моля да не се разболее.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #88 -: Януари 26, 2007, 12:16:13 pm »
Честита месечинка на Мони на Ултра, само радост да ти носи. Стефи- дано те прескачат болестите вече. Ние вече сме 2500, обърнати сме за раждане, плацента 2 степен, главичката 89 мм- абе всичко натам сочи, ама ще потрае бебонка още малко. Жилището е почти готово, заради малко бюрокращини се забавиха нещата, вече си имаме и кухня, а другата седмица ще дооправим банята и ако имаме късмет ще се нанесем скоро.
Поздрави на всички и се пазете!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #89 -: Януари 26, 2007, 12:18:44 pm »
честит 3-месечн юбилей на Симеон! навлизате в нов етап от живота - етапа на големите открития и голямото събуждане :) пожелавам ви много радостни емоции!

Стефи, добре дошла на линия! Деската няма да се разболее, спокойно. първо, вече ти си оздравяла, второ - както знаеш, не ги ловят още вирусите.
но като цяло - пазене му е майката, човек не знае откъде ще му дофърчи нещо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #90 -: Януари 26, 2007, 14:31:51 pm »
Честито на Симеон  :D! Добре че не сме на диета  :lol:.
Добре доШла на StefiZ! Да оzдравее напълно и да не се притеснява, че Ще zараzи малката принцеска  :).
mini да стиска краката оЩе малко, та да порасне кукличката и да е готова банята  :lol:.
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #91 -: Януари 26, 2007, 15:37:44 pm »
честита месечинка на Мони!
Стефи, радвам се, че вече си добре! Направо ме накара да се замисля!

Мини, много ти отива закръглената фигура! :lol:
Матей - 1.04.2006 г
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #92 -: Януари 26, 2007, 22:55:46 pm »
не мога да не споделя ТОВА  с вас  :lol: :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #93 -: Януари 26, 2007, 23:08:10 pm »
страхотни са, не мога да се нагледам на една от последните - по точно на фазанчето :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #94 -: Януари 27, 2007, 01:29:42 am »
благодаря, mini - няма по-красиво нещо на света от усмивка на бебе!

обаче някои от манекените се нуждаят от сериозна диета... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #95 -: Януари 27, 2007, 20:02:05 pm »
Поздрав и от нашия шишко - 62 см, 6380. Овладяхме екстремното дебелеене :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #96 -: Януари 27, 2007, 20:34:25 pm »
Ехее, Ани, сладур е този Мончо-бонбончо! Какъв мъж и той стана!  :D Много щастие на прекрасното ви семейство! Браво, браво на мама и тати, много е готин!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #97 -: Януари 27, 2007, 23:11:10 pm »
Еее, Ултра! :D Разкошно детенце се очертава Симеон! Да ви е здрав и много да ви радва!

Прави ми впечатление какви красиви дечица и бебенца имат зачатките! :D

Аз пък не знах, че се празнуват месечинките. Даже не знаех, че има такава дума! Честити месечинки на всички бебчета, да порастнат големи, красиви и умни и много да радват родителите си! :D
Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #98 -: Януари 27, 2007, 23:45:37 pm »
Marie, празнува го всеки както му иде отвътре, не че има някаква традиция, аз поне не знам. :)
досега при навършване на всеки нов месец съм се старала да отбелязваме събитието с торта, свещички и снимка, за да си гледаме после как се е променял бързо-бързо. (пък после аз да намажа тортата, де, ама това е страничен ефект).
на първия месец бяхме най-сладки - на масата торта с една свещичка, две кристални чаши с шампанско и един биберон с мляко по средата, а на дивана - наредени ние, тримата (единият спящ, че късно сколасахме с празненството).
тихо щастие...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #99 -: Януари 27, 2007, 23:58:25 pm »
Мари,Мари и аз днес научих за МЕСЕЧИНКИТЕ повече!
Да са живи и здрави малките бебета на "Зачатие" :grouphug:!
                      И да се множат!

 :balk_104: на Мони!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)