0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #40 -: Януари 23, 2007, 13:53:59 pm »
Джаме, линка наистина е много полезен, ползвам го от известно време. Ама все ми се струва, че има и други полезни упражнения. Стефи ми описва едно, при което бебето се слага по корем и стои подпряно само на една ръчичка, а другата се опъва до тялото. Цела е само да си премести ръката до главата (май :roll:)
По твоя проблем не намерих нищо съществено в моите книги, освен една глава, озаглавена "Забравяне на придобити умения". Пише, че когато бебето усвои ново умение след известно време то му става скучно и насочва вниманието си другаде. Съветът е да се промени позата или обстановката. Например ако досега сте танцували лице в лице, да го обърнеш с гръб, да го сложиш да пружинира в скута ти или на някаква еластична повърхност с ефект на батут, всичко това може да се комбинира с игрива музика или някакъв речитатив. Пише, че повод за безпокойство и консултация е когато бебето забрави наведнъж няколко придобити умения.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #41 -: Януари 23, 2007, 15:58:02 pm »
Джамка, прочела ти бях постинга - ами Мати въобще не искаше да стъпи, висеше като дроб! Тогава беше на 7 месеца и нашето педи ни подгони да правим гимнастика и масажи! Но аз си нямам много доверие в тая олбаст, а и се сетих за тази жена и и звъннах! на първия масаж/ то е и гимнастика/ тя нищо на каза, но после сподели, че бил много зле и тя даже мислела за церебрална парализа, но до третия път той стъпи и отпадна притеснението! Просто по-тежка, бързо израстнало бебе, по-мудно и мързеливичко! Ако решите с Ани пробвайте извесно време - ние около месец и половина се ползвахме от нейните услуги! Тя работи в Майчин дом, между другото!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #42 -: Януари 23, 2007, 17:36:25 pm »
Вени, кинезитерапевтката да не се казва Марина?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #43 -: Януари 23, 2007, 18:27:27 pm »
Тя, тя! Хрумна ми, че може да я знаеш, незнам защо?
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #44 -: Януари 23, 2007, 18:51:47 pm »
Здравейте момичета,

Лека седмица желая на всички.

Габи ЧРД на патерици, желая ти много здраве, много семейно щастие и любов, много сбъднати желания.

Момичета помогнете със съвет и мнения на една възрастна женица :D :D. Става въпрос за боядисването на косата. Рових и изчетох из нета доста противоречиви мнения относно темата. От абсолютно забранено до въобще не вреди :(. Тук препорзчват да се избягва, особено до 12 седмица /то е ясно защо/. Аз съм вече 14с. + 4 дни.
Та, аз съм руса /не естествена :D/, много ми израстнаха вече корените бееееееееее, а те са сиви, прошарени, отвратително грозно.
Не мога да ходя като идиот :( :( :(. Утре съм на интервю за работа и то в доста голяма фирма. Какво правехте вие, има ли такива, които са се боядисвали? Какво казват вашите гинеколози?
Помагагайте със съвети, моляяяяя :)

Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #45 -: Януари 23, 2007, 18:55:52 pm »
Бени, защо не пробваш с безамонячна, или с такава, която е със заместител на амоняк?

Аз личен опит с боядисването по време на бременност нямам, но една колежка си се боядисваше непрекъснато по време на бременността (беше brand manager на Revlon  и не вървеше да не е боядисана), а ей го сега малък Тошко е трети клас и прави мама разногледа  :lol: :lol: :lol:

Разбира се, задължително си направи първо тест за алегрична реакция, да видиш как ще ти понесе!

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #46 -: Януари 23, 2007, 21:37:13 pm »
но една колежка си се боядисваше непрекъснато по време на бременността (


И лекари и фризьори казват, че е отживелица това с боите!!!!  :balk_103:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #47 -: Януари 23, 2007, 22:00:46 pm »
Тя, тя! Хрумна ми, че може да я знаеш, незнам защо?

ами тя идва да раздвижва всички, раждали секцио в МД и си предлага услугите за по-нататък. записала съм й телефона. доволна ли си от нея?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #48 -: Януари 23, 2007, 22:02:57 pm »
Да, много, можеш да разчиташ - разбира си от работата!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #49 -: Януари 23, 2007, 22:07:56 pm »
Много е сладка кинезитерапевката от МД. Мен ме изправи на 12 час след операцията и беше много любезна.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #50 -: Януари 23, 2007, 22:38:37 pm »
С малко закъснение .....
Честит Рожден ден на Габи с пожелания за здраве и прекрасни моменти! :balk_20:
Лекси, честита бременност и лекичко износване докрай. При Томова се правят единственно снимки и ти ги качва на дискета. Можеш да си носиш или там ще ти дадат. Но...нали знаеш, че трябва да я държиш надалеч от телефон в чантата, че да не се скапе. Аз така си прецаках дискетата със снимките на ембринчетата преди трансферът и добре, че имах копия на няколко места, та си ги възстанових.
Мари, съкровище, разходките са хубаво нещо и не трябва да се лишаваш от тях. Но....не прекалявай. Почивай си на пейчици от време на време и ще си Ок. В никакъв случай не се залежавай в къщи. Надявам се, че вече са ти минали плюските по коремчето и почвай да се мажеш против стрии.
Бени, аз от пролетта също съм руса и през цялата си бременност се боядисвам и подстригвам. Използвам домашната боя на Лореал-3Д с брустера. Има някакъв амоняк, но незнам колко е? Ти сега направо ме изправи на нокти. :balk_159: Но си мисля, че ако имаше нещо толкова страшно, Док щеше да ме предупреди?! Даже утре ще се боядисам за последен път преди раждането, за да е хубава мама като се запознае с бебка. :balk_102:

Здрава седмица пожелавам на всички и се пазете! :balk_117:


« Последна редакция: Януари 23, 2007, 22:49:18 pm от oganche »

*
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #51 -: Януари 23, 2007, 22:46:59 pm »
Бени, бе я почаквай то лятото най-добре за да си рахат.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #52 -: Януари 23, 2007, 23:52:05 pm »
Бени, ако не друго Алекс си го виждала на живо - нема никакви изменения освен, че е бяс :lol: Няма да имаш проблеми. Аз ползвах на Palette боята и не съм имала никакви проблеми, хем мъжа ми ме боядисва у дома. Единствено може да имаш проблем с миризмата. На мен ми ставаше малко кофти от нея и не можех да търпя докато ме намацат, но при теб не е толкова времето, така че ще издържиш. Не се притеснявай, можеш да се боядисаш. Питала съм специално за това.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #53 -: Януари 24, 2007, 00:16:22 am »
аз също съм се боядисвала 2 пъти като бях бременна, и аз да кажа като Ганка освен че детето ми е бяс - други проблеми няма
кога ли ще се укроти? само да знаете какъв хаос настъпва като почнат да ходят и разхвърлят къщата - счупени телефони, дистанционни, купища с играчки разхвърлени, тършуване из кухненски шкафове и т,н,
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #54 -: Януари 24, 2007, 01:50:51 am »
Момичета, за първи път го чувам това с боядисването, а уж обсъдихме с лекарката ми какво трябва и какво не трябва да се прави по време на бременност!!!  8O 8O 8O
Аз се боядисах веднъж в 6 г.с. и веднъж в 19 г.с., сега тъкмо мислех да се боядисам пак... ама май ще го отложа, не че ми се налага де, по-скоро от глезотия! Ще видим през май какъв ще е резултата... :?
Само знам, че бясът му е генетично заложен  :D
« Последна редакция: Януари 24, 2007, 01:53:34 am от Baby2007 »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #55 -: Януари 24, 2007, 06:31:48 am »
Девойки, я не изпадайте в излишна истерия - дали да се боядисвам, дали да се разхождам и тъй нататък. То в бг мамата една питаше и дали да си лакира ноктите?!?
Все пак сме бременни, не инвалиди!

Оф, забравих да пиша, че снощи Моркова ми се обади. Нейната девойка е много гласовита, чак аз я чувах по телефона как плаче. И двете са добре.
« Последна редакция: Януари 24, 2007, 06:36:07 am от lady_11 »
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #56 -: Януари 24, 2007, 08:13:37 am »
http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=993714
Това го видях тази сутрин и мисля че може да Ви е интересно. Все пак освен, че бебетата ни са красиви ,след толкова чакане и толкова желание да станат факт, предполагам ще са и доста талантливи.:)
За боядисването не се безпокойте няма нищо страшно.
Още нещо,което видях и се чудя дали някой от Вас е пробвал. http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=158110.0
Обикновено на каква възраст се научават да ходят на гърне?За колко време?
На нас мисля ни е доста рано, ама ми е интересно Вие за колко време успяхте.
« Последна редакция: Януари 24, 2007, 08:49:56 am от Silwi25 »
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #57 -: Януари 24, 2007, 09:30:13 am »
Silwi25, бях пуснала една тема в Усложнения на бременност за проблеми със съсирването на кръвта и някой ми беше казал, че си била на Хепарин. Надявам се да не се бъркам. На мен също ми го предписаха. Надявам се, че всичко е протекло нормално с бременността ти? Чудех се колко време след раждането го спря? Аз трябва да остана на инжекции поне месец след това. Те са ми единствената надежда за успешна бременност.

Вече ме успокоихте за боядисването  :D :D :D
Статията в нетинфо е много интересна. Сега ще погледна и другата.
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #58 -: Януари 24, 2007, 12:47:02 pm »
Да, аз бях на хепарин, но се наложи да го спра към 27 седмица, по лекарска препоръка.След секциото пак ми слагаха 4 дни, за да не се получи някой фал.Но при мен освен хепарина имаше и аспирин, който ми беше поразредил кръвта сериозно и при секциото загубих доста кръв.
Не се притеснявай за Хепарини и всякакви други.При всеки нещата са строго индивидуални и няма смисъл човек да си прави сметки за дълъг период от време.Радвай се на бремеността и карай по-спокойно, че аз напарво бях излудяла по едно време, а нали смисъла на всичко е радостта и щастието.
Успех!
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #59 -: Януари 24, 2007, 13:56:52 pm »
Silwi25, благодаря ти :D
Настроена съм позитивно и се надявам всичко да е наред!