0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #60 -: Януари 24, 2007, 14:23:26 pm »
Бора, то тук има много стойки, просто това, което гледахме до сега е горе-долу половината телевизор като цена. Та поради тази причина още не сме го закрепили. А и ние искахме да вземем нещо и за двд системата, че от няколко дена се опитва да си напъха ръката в субулфера на системата :lol: и копчетата на рисийвъра най-страдат :lol:
Е, помоли някой да ти прати от тук  :D - не знам точно цените, но с последния телевизор, дето си купихме - стойката за стена беше бонус - няма да е много скъпа, значи  :D
Ами, той малкия човек си разбира от тея работи - знаеш ли колко е забавно да натискаш копчета, а и въздуха от баса, дето излиза е един приятен  :lol: :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #61 -: Януари 24, 2007, 14:41:42 pm »
Те докато я изпратят, той ще види сметката на телевизора. Търсим варианти, само че сега татко е в командировка и няма възможност да се занимава с това. Като се прибере почваме пак :lol: Ние нали сме малко ограничени вечер с времето, а и тук магазините затварят в 8 ч. вечерта, та ходим по един магазин на вечер евентуално. :?
Разбира му той, има си хас да не му разбира :lol: Най-му харесва дупката там. С ужас очаквам деня, в който ще се сети да си напъха играчките там :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #62 -: Януари 24, 2007, 14:50:05 pm »
мамка му, избеснех!

звъни ми се на вратата - идват да засичат водомери от Софийска вода. хич не исках да ги пускам, викам - бебето ми спи! ама защо не сте си ги засякли тогава...
викам си, айде - влизай. и влиза женката и почва да кашля и да киха наоколо, ужас!
тръпна и се моля да побърза. а тя идва и ми се завира в лицето. викам - стойте настрана, болна сте! а тя - ама аз пия много лекарства!

ебаси малоумните хора, беееееееее! грипна епидемия има, тя болна и тръгнала да сее зарази, при това вижда, че има бебе в къщата!

див бяс ме хваща, че от криворазбрано някакво възпитание не я изритах директно през вратата! ходих след нея да мажа със спирт, проветрявам, пих витамин С едно кило и аспирин, но треска ме тресе да не ни зарази.

кучка мръсна, ще подам писмено оплакване до Софийска вода!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #63 -: Януари 24, 2007, 15:04:35 pm »
По този повод се сетих, че продавачката в едно квартално магазинче за хранителни стоки също беше болна  8O
Аз си мисля, че колегите ме заразиха, идват на работа болни.
Мисля, че е по-добре да си постоят 3 дни вкъщи и да не заразят всички останали  :x Криворазбрана работна етика  :?

lb2f
*
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #64 -: Януари 24, 2007, 15:05:22 pm »
Не мога да повярвам!!!
ЕЙ много е кофти да си тъп.
В очакване ....
*
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #65 -: Януари 24, 2007, 15:32:17 pm »
По тази причина съм се ядосвала на колеги от старата генерация, които се правят на  отговорни и съвестни служители, идвайки болни на работа и се срамуват да си вземат болничен - щом могат да стоят прави значи могат и на работа да дойдат, непонятен за мен трудов героизъм. Това, че не са достатъчно ефективни не ме интересува пряко, но че могат да натръшкат един куп народ около себе си ... Заради такива колеги,  се налага здрави бременни жени да си взимат болнични.  А за тази нямам думи, не стига че дошла на работа ами и тръгнала по къщите на хората да разнася вируси.
« Последна редакция: Януари 24, 2007, 15:38:29 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #66 -: Януари 24, 2007, 15:38:29 pm »
продължение - обадих се на горещия телефон на Софийска вода да подам оплакване. отговорът беше - ами госпожо, нали знаете как стои сега въпросът с болничните....

в тая фирма малоумието е издигнато на корпоративно ниво, кво да ви кажа...

да съм подадяла писмена жалба в центъра им за услуги. е сега си оставих бебето и тръгнах да сбирам допълнителни вируси по центровете за "услуги"...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #67 -: Януари 24, 2007, 15:39:39 pm »
ми то и цялото малоумие и простащина идва и от тва нововъведение за болничните ...
« Последна редакция: Януари 24, 2007, 15:43:08 pm от cygnus »
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #68 -: Януари 24, 2007, 16:24:25 pm »
Айде ся болничните им виновни. Страх ги е, че парите за 5-те дни болнични ще ги вземат след два месеца и видете ли няма с какво да живият през това време. Да вървят с маски тогава, амаха.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #69 -: Януари 24, 2007, 16:25:42 pm »
Я да питам :D
Свекървата работи в детска градина и контактува непрекъснато с болни деца. Тя твърди, че след като е изкарала някоя болест, варицела например, и има имунитет срещу нея, не може да бъде преносител на заразата. Логично ми звучи, но като знам колко ваксинации тепърва предстоят, искам да съм сигурна, че когато има болни деца в групата тя не може да зарази малкия. Знам, че при някои болести (дизентерия например) можеш да се заразиш чрез среда-преносител. Как стои въпросът с инфекциозните болести - само чрез директен контакт или може и чрез свекърва-преносител :lol:
« Последна редакция: Януари 24, 2007, 17:08:36 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #70 -: Януари 24, 2007, 16:43:52 pm »
Честит рожден ден отново на патерици, мила Габи много здарве, радост и любов ти желая. Бързо оздравяване и весел купон в събота.

Момичета едвам ви насмогвам да ви чета. Имам проблем със сайта, когато напиша отговор и реша да го публикувам ми спича и се налага да пиша отново и отново. Не е повредата в моя компютър проверих, обаче колкото нямам време да пиша, това тотално ме побърква. Както и да е... :?

Аз се боядисвах и подстригвах през цялата бременност, ползвах безамонячна боя на Лореал Кастинг не покрива кой знае колко добре белите коси (след три измивания започва да се отмива) но е по добре, отколкото да ходиш като чумава.

Аз съм обявила грипна епидемия в дома ни, никой не пускам вкъщи освен мъжа си  :D

Гане нашият ТВ ни го продадоха със стойка за стена и когато го купувахме много и се изкефих, защото веднага ми дойде наум как като имаме дете, ще можем да окачим телевизора на стената за да не го пипа.

Нашето Тони-Бонбони пък хич не ми дава да му правя масаж и гимнастика, той кво ли ми дава де да му правя де, на нас всичко ни е с голям зор. Може би аз съм непохватната, но няма кой да ми покаже нагледно върху Тонито, пък знам ли може и да не му харесва. След баня такова дране прави, че вече немога да облека въобще да не говорим за гимнастика.
Майчета ако не ни минат дълго време коликите, кога и как ще се захранваме, този въпрос май е за педиатърът ама и вас да си ви питам.
Джаме , аз така с БТК имах ядове и по същият начин ми отговориха на горещия телефон, обаче аз бях бременна тогава и яхнала метлата от хормоните, та пуснах писмена жалба до централата на БТК - София. Незнам дали имаше ефекет, но нета ми тръгна след 10 дневни мъки почти веднага, когато се обадих да пускам жалба.
Ми засега толоква успях да надраскам, здрава и весела седмица на всички. :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #71 -: Януари 24, 2007, 17:12:35 pm »
Хайде да Ви се оплача, че се разболяхме от грип. Първо го подкара мъж ми, а от вчера и мен ме отнесе здравата.Сега той уж е здрав и гледа бебе Габи, а аз се тръшкам и се надявам скоро съвсем да нямам Т и да мога да стоя стабилно на краката си. Вчера обаче беше страшно-гърло ме болеше и направо горях, а що страх избрах да се не тръшне и бебето, че нали сме в една стая само аз си знам.За жалост още не мога да кажа, че ни се е разминало напълно всичко, но дано все пак ни прескочи емоцията да сме с болно бебе.
Джам, напълно те разбирам за тази патка. :twisted:
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #72 -: Януари 24, 2007, 17:31:47 pm »
Ех, все пак си им клиент, може ли никакво уважение и професионална етика да нямат? И не само те, а и хората по улиците, по магазините? Виждат, че съм бременна и сякаш бързат да ми се изкашлят в лицето! Така съм се разправяла, ама голяма работа като никой не се усеща! Накрая се разболях, изкарах си грипа за 2 дни и сега съм добре. Едната вечер имах и темепература и такива страхове съм брала заради бебко да не му стане нещо, че едва успях да заспя. Цедих си портокали, лимони, грейпфрути, пих чайчета с мед и на втория ден бях като нова, ама защо трябваше да се разболявам?

Silwi25, можеш да си цедиш плодове - много помагат. Дано ти мине бързо!
*
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #73 -: Януари 24, 2007, 18:01:06 pm »
Благодаря на всички за пожеланията! Аз да се похваля - днес съм доста добре, но вчера направо не можех да се държа на краката си, а очите ми така сълзяха, че направо не можех да гледам. Мъжа ми е в командировка та добре, че майка ми идваше за по няколко часа следобед да гледа малката. Юлия, да чукна на дърво, за сега е добре. Аз нося една гадна маска под която лицето ми се изпотява цялото, но не вярвам, че с нея я опазвам. Дадох и две поредни вечери Оксилококциум. Silwi, Jam - профилактично можете да направите същото. Мъжа ми също пи профилактична доза и за сега и той е добре. Аз най-накрая като видях, че на тях им действа от снощи и аз пия. И дали заради лекарството или заради факта, че днес ми  е 5ия ден и вече ми е време да минава, но днес съм по-добре.


Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #74 -: Януари 24, 2007, 20:14:14 pm »
Момичета, благодаря ви. Успокоихте ме. Бе аз не съм от тия дето много се втеляват :), ама тукашните д-ри ако питаш и въздуха ако може да не дишаш, щото има вредни в-ва /не знаят какъв е в Бг затова/ :D :D
Аз се намазах  снощи, днес ми мина и интервюто, тук е същинска зима, сняг и виелици, тотален хаос в градския транспорт, чаках 45 мин на студа.

И тукашния Дойче Телеком да ви кажа е същата боза. Напоследък имаме непрекъснато проблеми с нета, аз непрекъснато им звъня по тел. и си вдигам кръвното с тях, щото докато попадна на верния човек ме препрехвърлят поне 5 пъти и аз 5 пъти обяснявам едно и също :( Както казва моя мъж в тая фирма 90% са трудоустроени идиоти. :D
Лека вечер на всички.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #75 -: Януари 25, 2007, 07:17:21 am »
Цитат
Я да питам
Свекървата работи в детска градина и контактува непрекъснато с болни деца. Тя твърди, че след като е изкарала някоя болест, варицела например, и има имунитет срещу нея, не може да бъде преносител на заразата. Логично ми звучи, но като знам колко ваксинации тепърва предстоят, искам да съм сигурна, че когато има болни деца в групата тя не може да зарази малкия. Знам, че при някои болести (дизентерия например) можеш да се заразиш чрез среда-преносител. Как стои въпросът с инфекциозните болести - само чрез директен контакт или може и чрез свекърва-преносител


Според мен може да бъде приносител, но самата тя не може да се зарази и разболее повторно, защото има вече образувани антитела. Те за това хората са измислили карантинния период - говоря примерно за шарките.
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #76 -: Януари 25, 2007, 09:14:26 am »
Аз пък мисля, че може да зарази, единствено ако тя е болна.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #77 -: Януари 25, 2007, 09:42:35 am »
Аз пък мисля, че може да зарази, единствено ако тя е болна.

това може да е вярно за шарките, но не и за останалите вируси, които щъкат из детските градини. бабата може да ги пренесе, дори и да не се разболее тя самата, поради по-силен от детския имунитет.

обаче, от друга страна, ултра - на по-късен етап само можем да ти завиждаме за наличието на баба, работеща в детска градина! това ми се струва идеален вариант - хем детето си е на ДГ, хем си е под роднински надзор и си сигурна, че за него се полагат добри грижи. в коя ДГ се подвизава свекито, да записваме зачатийчетата отсега там? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #78 -: Януари 25, 2007, 10:50:22 am »
в коя ДГ се подвизава свекито, да записваме зачатийчетата отсега там? :)
:lol: все забравям номера на одз-то, но е зад автогара овча купел...
Има си предимства със сигурност, но ако се преместим по надалече едва ли ще пътуваме толкова дълго сутрин и вечер. Засега е относително близо, даже е записала Симеон за ясла - да сме пазели ред. Само дето едва ли ще пусна толкова скоро детето.
Наистина ми се иска да се пообразовам малко за заразите, по принцип не страдам от паранои, но предпочитам да съм информирана. В момента свекървата е с грип, който уж й минавал, а иска да вижда детето в събота (докато аз съм на срещата), а в неделя сме канени на рожден ден. В главата са ми десетки сценарии как да отреагирам ако преценя, че още е болна, но накрая сигурно ще стане като при jam - ще надделее възпитанието :(
Мели, ако четеш, споменала си на Стефи, че децата под 6 месеца имат имунитет срещу инфекциозни заболявания (извинявай, ако не цитирам точно). Може ли да го обясниш по-подробно или да дадеш линк на непросветените :D

За активната гимнастика - взехме на Чико, голям бой пада по мечките, приказва им, хили се, но като пусна светлините и музиката гледа уплашено и почва да плаче жално-жално :lol: Рано ли му е още да се радва на музиката, силна ли му е? На детските песнички определено се кефи. Вчера му пусках и това клипче с хилотещи се бебета:
http://vid.data.bg/cyxhc8ef?ct=#vid
Слуша ги стреснато известно време и почна да плаче, а като се смеем с баща му се смее и той :dontknow:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмица 22.01-27.01 - време за още хубави новини!
« Отговор #79 -: Януари 25, 2007, 12:30:08 pm »
За активната гимнастика - взехме на Чико, голям бой пада по мечките, приказва им, хили се

Абе ние по бавно ли се развиваме незнам, още неможем да посягаме и да се хилим до полуда. Имаме гимнастика не е на Чико и все още не я ползваме поради тази причина. Виж музикаланата въртележка я гледа и се радва, обаче когато я сложа ниско за да може да я удря нищо не се случва  :dontknow:
Още нещо ме притеснява мен, след баня преди масажа или малко преди нея започва неистов рев. Първо решихме, че прави някаква асоциация че след баня следва манджа, затовая я изместихме с час и половина по рано от часа за ядене, пак същата история рев до припадък. След това решихме, че към 22 ч. са отново ужасните колики, но и това се оказа че не е. Мислихме че му става много горещо след банята и затова го оставяхме малко гол и щом решим да го облечем се започва отново рев ,рев и рев. Масажа го правим супер набързо и незнам дали въобще има някаква полза от него. Сутрин неможем да го къпем защото таткото ходи рано на работа. Вече незнам какво да правя да съм чак толкова непохватна едва ли, това тръшкане е вече две седмици подред. Преди това пак плачеше така но не и толкова сърцераздерателно. Намалям климатика вече до 22 градуса за банята, слагам му боди без ръкави и едно гащеризонче отгоре за да не му е горещо обаче пак рев.
Обяснявам на педиатърът и тя мълчи, ще го водя на друго частно педи обаче пък жената се оказа, че е онкологично болна и ще трябва да почакам малко за да мога да запиша час (тя е най добрата педиатърка в Бургас)

Благодаря ви че ме изчетохте, някой ако може да даде съвет много ще се радвам.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!