0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Моля ви, пуснете някои линкове за най-първи симптоми за бременност до предполагаемата менструация и малко след.
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 19:10:12 pm от Osiana »


ТОЙ - 06.11.2001 ; той - 03.12.2007
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #1 -: Декември 29, 2006, 20:16:36 pm »
симптомите са същите като при ПМС, като мога да добавя още отпадналост, сънливост (поне при мен беше така), лесно се уморяваш ...
« Последна редакция: Декември 29, 2006, 20:42:29 pm от sia »
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #2 -: Декември 29, 2006, 20:21:04 pm »
При мен първите симптоми бяха много подобни на предменструалните.
Гърдите ми бяха много напрегнати - поддути и болезнени
Корема ме болеше
И най-странното, косата ми започна на пада

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #3 -: Декември 29, 2006, 20:37:13 pm »
Нека тази тема да остане само за първи признаци за бременност.
Отдавна исках да си имаме такава тема! :lol:
Моля, успелите да се включат.
« Последна редакция: Декември 29, 2006, 21:52:06 pm от Lali »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
« Последна редакция: Октомври 17, 2012, 09:53:54 am от lemon »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #5 -: Декември 29, 2006, 20:52:32 pm »
Аха  :) ами добре, тогава и аз мога да добавя нещо в нея, при предишните ми бременности мога да изброя следните "симптоми" с риск да се повторя със сегашните. Искам да подчертая, че това са най-ранни симптоми преди евентуалната менструация, т.е. преди тестовете да я улавят.
1. обратното на общоприетото мнение гърдите не ме болят при ранна бременност, докато иначе след ову си започват леки болки. По-скоро има някакви странни бодежи.
2. в яйчниците също бодежи, но и леки болки /нещо, което иначе нямам, имам напълно безболезнен цикъл/. Всъщност през 4-5 дни по време на цялата лутеална фаза имам наболявания.
3. ще допълвам ако се сетя за други симптоми.


ТОЙ - 06.11.2001 ; той - 03.12.2007
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #6 -: Декември 29, 2006, 21:03:57 pm »
при мен странното беше още след самата овулация и оплождането - появи ми се страхотен апетит, след това точно по времето, когато трябваше да ми дойде имах почти ПМС, но малко по-слабо изразени. Общо се чувствах отпаднала и ми се спеше малко повече от нормалното и най-странно - аз която съм доста динамична личност нямах желание да правя нищо, не ми се ходеше никъде, седеше ми се само в къщи и т.н. Малко по-късно започна да ми пада косата!?! ...


Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #7 -: Декември 29, 2006, 21:08:57 pm »
При мене липсваха симптоми.
Единственото, което се промени беше желанието за кисело зеле. :P/яла съм по 2 зелки на ден/
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #8 -: Декември 29, 2006, 21:11:15 pm »
При мен винаги се появява много ранното събуждане - около 4-5 сутрин. Вечерта или късно заспивам или се будя през ноща.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #9 -: Декември 29, 2006, 21:49:38 pm »
При мен гърдите ме боляха ужасно и бяха невероятно напрегнати. Ядяха ми се много маслини и кисели краставички. Понеже съм нощна птица и винаги лягам много късно, за мен беше голяма изненада, че ми се приспиваше рано рано - към 7 вечерта и заспивах пред телевизора. Спях по много и винаги се будех късно. Освен това ми се ходеше много често до тоалетната. А пък аз не съм от тези, дето киснат там :)
А иначе симптоми - като за стандартен ПМС. Даже не повярвах, че съм бременна.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #10 -: Декември 30, 2006, 08:12:09 am »
2-3 дена преди предполагаемата менструация започнах да забелязвам, че сутрешната ми урина е по-тъмна - като червеникава
*

    victorita

  • ****
  • 531
  • Моето малко слънце КРИСТИАН се роди на 21/01/2010
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #11 -: Декември 30, 2006, 08:42:47 am »
Аз ще добавя не от мой опит а от този на близка приятелка.Първото нещо,което я наведе на мисълта че има нещо СТРАННО,беше необичайното комбиниране на храни.както си яде щоколад изведнъж и се приискват кисели краставички и напада и тях. :lol:
това я накара да си направи тест.Др. и симптоми бяха сънливост и ПМС.Аз съм чувала че жените,които веднъж са били бременни разбират това без тест при следващи бременности......
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #12 -: Декември 30, 2006, 09:56:08 am »
при мен гърдите много ме боляха, бяха напрегнати.корема понякога ме наболяваше като пмс. след това започна да ми се яде много солено.аз по принцип солено не ям, но започнах яко да соля всяко едно нещо.кашкавал изяждах в невероятни количества.другото беше постоянната сънливост.общо взето имах невероятно бременност - без повръщане, без болки, без контракции и до  8 месец даже бях на работа.не съм ползвала и болнични, чувствах се прекрасно.
« Последна редакция: Декември 30, 2006, 12:17:10 pm от nia72 »
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #13 -: Декември 30, 2006, 11:45:55 am »
И аз нямах никакви симптоми, освен че няколко дни преди да направя теста ме болеше стомаха, не корема. Гърдите ме заболяха чак към 7-8 седмица :)
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #14 -: Декември 30, 2006, 11:47:15 am »
И при мене нямаШе някакви по-особени симптоми.
Усъмних се в бременност след като БТ след спадането като пред цикъл, ряzко се качи на 37°С. Не ми се е увеличил апетитът, дори напротив - zапочна да ми се гади само като погледнех храна (но това всичко след положителният тест). Уморявах се по-лесно и след обяд правих лека дрямка (никога не спя преz деня). Гърдите ми наедряха едва в 7 - 8 г.с. Появи се и повръЩането, обикновено вечер в 22 ч.
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #15 -: Декември 30, 2006, 13:33:44 pm »
Здравейте момичета!
На мен ми се ходеше много често
до тоалетната,и сутрин като ставах повръщах.
Гърдите не са ме боляли.
Също така една вечер си бях умряла за туршия,
бях изяла един буркан с кисели краставички за пет минути,
и не можех да понасям кромид лук и чесън.
« Последна редакция: Декември 30, 2006, 13:35:27 pm от sami »


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #16 -: Декември 30, 2006, 18:39:42 pm »
При мен нещата стояха по следния начин:
- Увеличи ми се бюста буквално за броени дни. Гърдите ми станаха твърди и много болезнени, не давах на мъжо да ги докосва. (А той милия викаше "Ей и аз да се видя в цици, а ти не даваш да ги пипам"  :lol: ) Бяха много болезнени. Това ме наведе на мисълта да си проверя базалната температура.
- Базална температура 37 градуса, измерена сутрин преди ставане.
- Много често ми се ходеше по малка нужда, ама чак досадно често.
- Пиех по 1.5 - 2 л. вода, това не е характерно за мен
- Всяка сутрин започвах работа с мазна баничка и айрян - ама задължително. Не закусвам по принцип. 
- Постоянно бях гладна.
- Имах менструални болки и се бях подула (подпухнала).

Така бях съвсем в началото и естествено вътрешното убеждение, аз бях сигурна че съм бременна. Много странно усещане. С нетърпение дочаках момента за тест и т.н.

На по-късен етап 7 г.с. започна гадене (постоянно и силно) и повръщане 3-4 пъти седмично. Това отшумя изведнъж към 14 г.с.
Менструалните болки си ги имам и сега, в комбинация с контракции и т.н.
Изпитвам голям апетит към печени чушки, торти, шоколади (по принцип не ям сладко) и кисели краставички  :lol:
Ако се сетя за нещо друго ще пиша.
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #17 -: Декември 31, 2006, 09:06:52 am »
Много хубава тема!
При мен беше така:
- 4-5 дни преди датата на очакваната М започнаха силни менструални болки ниско долу. Направо място не можех да си намеря. Въобще не съм очаквала, че съм бременна, така че си помислих, че ще ми дойде по-рано.
- гърдите ми също бяха станали големи и болезнени, но всеки път е така, така че пак не се усъмних. Впоследствие започнаха да ме болят различно.
- в 7-8 г.с. започнах да закусвам - мъчеше ме голям глад
- по същото време започна гаденето почти през целия ден, малко по-късно и повръщане
- към 9-10 г.с. постоянно ми се пишкаше
- още от почти самото начало се будех много рано сутрин, но затова пък заспивах към 18 ч. вечерта до поне 20 ч. Сънят беше по-силен от мен и не можех да го преборя.
- ядях само солено, от сладкото ми се повдигаше - налитах основно на чипс. Само като чуех тази дума и устата ми се пълнеше със слюнка.
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #18 -: Декември 31, 2006, 10:08:51 am »
Освен болката ниско долу под пъпа и напрегнатите гърди,поради това че си слагах Утрогестан вагинално забелязах,че влагалището е много по меко и пухкаво от преди :D.Този признак е един от най първите,които ми направиха впечатление и след това вече дойде закъснението :D
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #19 -: Декември 31, 2006, 13:34:09 pm »
Сънливост - лягах си в 8 часа, а аз съм сова.

Необичайна разсеяност, а нормално съм страшно организиран човек. Върхът беше, че около 20 ден от инсето отидох на летището с цял ден по-рано (бях в командировка в Щатите, още не бях правила тест, за да не се срина там, но явно толкова ми се е искало да се прибера, та съвсем се бях омаяла :))
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07