0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #20 -: Октомври 16, 2007, 20:05:03 pm »
Скапа аз имах изван маточна която изчезна сама само ми следиха хормона на бременоста не се паникосваи а изчакаи. на 5 седмици се вижда сака в матката . Дори сам чувала за изван маточна и при изчакване плода да слиза в матката. Йспех скапа стискам палци.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #21 -: Октомври 17, 2007, 09:43:21 am »
Спомням си миналата година като преживях извънматочна и съответно загубата на една тръба.Симптомите бяха същите, даваха ми и Утрогестан за задържане а докато чаках времето да се види нещо на ехограф получих кръвоизлива. Беше страшно и ужасно изживяване/ защото ме объркаха с апандисит в АГ/ въпреки положителните тестове за бременност и падащото ЧХГ. Ако ми се случи отново бих предпочела да направя аборт и ако няма нищо в матката ,бих пробвала с Метотрексат преди да загубя и втората си тръба. Беше ми тогава толкова страшно че и метотрексат си донесох от Турция,понеже тука го нямаше.

Брей Касиел, вече си мисля, че ако имам проблем ще се обръщам лично към теб. Значи стъпките са следните. При болки първо правя аборт, след това тичам до Турция за Метотрексат, а после какво го правя това...
Само за сведение аз пропуснах първите две стъпки и се оказа киста и от нея е болката. Ама не придърпване а направо си е болка. След като така и така съм тръгнала в обратен ред сега първо да ползвам метотрексата или първо да ида да го купя от Турция?
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #22 -: Октомври 17, 2007, 09:58:25 am »
Скапа аз имах изван маточна която изчезна сама само ми следиха хормона на бременоста не се паникосваи а изчакаи. на 5 седмици се вижда сака в матката . Дори сам чувала за изван маточна и при изчакване плода да слиза в матката. Йспех скапа стискам палци.
Това за първи път го чувам извън маточна бременност да изчезне.
Би ли обяснила
Интересно е
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #23 -: Октомври 17, 2007, 10:06:53 am »
Stivarip не се притеснявай мила и не губи надежда. Сама знаеш предишните две седмици колко бяха тежки за мен! Забрави ли, че и моята диагноза беше същата просто защото беше много рано и не се виждаше плоден сак! Оказа се,че болката в дясно където беше и доминантния всъщност е била от образувалото се жълто тяло. Сега вече я нямам ,но тогава от внушение и от самата болка имах чувството че всеки момент ще ми се пръсне тръбата. Наистина най-доброто решение е да следиш ЧХГ-то.
Все още съм на тръни след миналия мисед да не се повтори пак и живот и здраве другата седмица ще видя какво е положението,но поне болките ми отминаха може би защото се успокоих.
Прегръщам те силно! Желая ти от цялото си сърце страховете ти да са напразни!
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #24 -: Октомври 17, 2007, 10:59:48 am »
Току що си взех резултата. Значи на 13 ден след О. - ЧХГ 299,3 mIU/ml, na 15 ден (днес) - ЧХГ 704,7 mIU/ml. Май е добре, а? Това дали изключва проблеми за сега?
« Последна редакция: Октомври 17, 2007, 11:16:21 am от Stivarip »
*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #25 -: Октомври 17, 2007, 11:04:55 am »
Чудесен резултат! Увеличило се е два пъти и половина :D
Сега почивай и всичко ще бъде наред.
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #26 -: Октомври 17, 2007, 11:31:06 am »
И аз мисля,че резултата е хубав а след 1000 трябва да се види и на видеозон! При мен се видя на 1227 резултат!

Успех мила!
*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #27 -: Октомври 17, 2007, 11:53:55 am »
Току що си взех резултата. Значи на 13 ден след О. - ЧХГ 299,3 mIU/ml, na 15 ден (днес) - ЧХГ 704,7 mIU/ml. Май е добре, а? Това дали изключва проблеми за сега?
Да за сега резултатът е прекрасен, но за съжаление е само насочващ, т.е. не изключва проблем. Надявам се всичко да е наред! Стискаме ти палци, мила!
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #28 -: Октомври 17, 2007, 16:55:25 pm »
Stivarip  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #29 -: Октомври 18, 2007, 13:00:38 pm »
Стискай зъби още 2-3 дни и отиди на лекар. При 1000-2000 ЧХг ще се види точката на ехограф.
Айде, чакам да честитя. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #30 -: Октомври 19, 2007, 16:18:07 pm »
Момичета, днес ходих в Майчин Дом за болничен. Видя се плоден сак 4 мм в матката :D Като казах, обаче, че имам 2 миседа в 7-8 г.с., докторът веднага пожела да ме приемат за наблюдение. В понеделник влизам.
« Последна редакция: Октомври 19, 2007, 17:37:36 pm от Stivarip »
*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #31 -: Октомври 19, 2007, 17:15:38 pm »
Честито, Stivarip!
лека и успешна бременност ти пожелавам!
малко е гадничко в МД, но в името на бебока ще издържиш и сигурно няма да обръщаш внимание :) Важното е всичко да е наред с бебчето и да се роди живо и здраво като му дойде времето.
Успех!

*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #32 -: Октомври 19, 2007, 18:01:14 pm »
Лека бременност и от мен!
*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #33 -: Октомври 19, 2007, 18:40:40 pm »
Момичета, днес ходих в Майчин Дом за болничен. Видя се плоден сак 4 мм в матката :D Като казах, обаче, че имам 2 миседа в 7-8 г.с., докторът веднага пожела да ме приемат за наблюдение. В понеделник влизам.

Честито мила! Лека и безпроблемна! Зацапването изчезна ли?
На твое място бих потърсила и второ мнение преди да постъпя в МД. Аз имам горчив опит от там.  А и при ранна бременност няма какво да се направи освен да се предпише задържаща терапия каквато ти имаш вече. Ще ти пуснат при постъпването ПКК и урина и оттам всеки ден ще идват и ще те питат как се чувстваш. Лекарите си тръгват към 12.30 часа и остават само кисели акушерки. За обстановката и хигиената в стаите и в банята (има 1 баня на етаж) няма въобще да ти обяснявам. Всичко това си струва да се изживее само ако си 100 % сигурна в лекаря, който ще те наблюдава.
Каквото и да решиш, желая ти успех!
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #34 -: Октомври 20, 2007, 18:55:38 pm »
Консултирах се с Владимиров. Той каза, че нищо не губя, ако вляза.
Поне ще лежа. Няма да пътувам по един час до работа. Готова съм да постъпя. Дано само си струва този път.
*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #35 -: Октомври 20, 2007, 19:52:03 pm »
Stivarip, честито!!!
Влизай, но се зареди с хубава доза "Майната му!"...и всякави сапуни, влажни кърпички, обикновени кърпички, тоалетна хартия и каквото се сетиш за почистване и с някой близък/приятел/роднина да ти носи туй-онуй! Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност  :)!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #36 -: Октомври 20, 2007, 22:16:29 pm »
Stivarip, честито!!!
Влизай, но се зареди с хубава доза "Майната му!"...и всякави сапуни, влажни кърпички, обикновени кърпички, тоалетна хартия и каквото се сетиш за почистване и с някой близък/приятел/роднина да ти носи туй-онуй! Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност  :)!
Лан е права, миличка, зареди се с много търпение. Аз съм лежала 3 пъти в Майчин дом и е ужасно. Но ти си силно момиче и ще стискаш зъби. Успех.
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #37 -: Октомври 21, 2007, 23:23:29 pm »
Браво, ето че притесненията и въпроса ти били излишни. :bighug:
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #38 -: Октомври 22, 2007, 13:09:15 pm »
Скапа аз имах изван маточна която изчезна сама само ми следиха хормона на бременоста не се паникосваи а изчакаи. на 5 седмици се вижда сака в матката . Дори сам чувала за изван маточна и при изчакване плода да слиза в матката. Йспех скапа стискам палци.
Това за първи път го чувам извън маточна бременност да изчезне.
Би ли обяснила
Интересно е
Ами диагнозата ми беше, че е изван маточна. Имах болки от лавата страна кафеникаво кървене и краъния тест за бременност показваше че има такава , но докторите не откриваха в матката нищо. Оттам и заклучиха че е извън маточна. Аз не сам доктор нали разбираш.
А пък и доктора ми обясни че хормона на бременноста ако не започне да пада(това се прави при извън маточна бременност) се влива накакво много силно лекарство в кръвта (накакав вид дрога и хормон) което помага да се разгради ембриона. И минава без операция. Е има вариант и да не е било извън маточна , но никой не може да докаже истината вече.
   
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #39 -: Октомври 22, 2007, 13:16:17 pm »
Момичета, днес ходих в Майчин Дом за болничен. Видя се плоден сак 4 мм в матката :D Като казах, обаче, че имам 2 миседа в 7-8 г.с., докторът веднага пожела да ме приемат за наблюдение. В понеделник влизам.
Желая ти много много ама много късмет . Дано да мине всичко успешно и да ни зарадваш със добри новини скоро. Даваш ми голама надежда да продалжа и аз на пред с опитите.