0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #40 -: Октомври 22, 2007, 20:21:13 pm »
Скапа аз имах изван маточна която изчезна сама само ми следиха хормона на бременоста не се паникосваи а изчакаи. на 5 седмици се вижда сака в матката . Дори сам чувала за изван маточна и при изчакване плода да слиза в матката. Йспех скапа стискам палци.
Това за първи път го чувам извън маточна бременност да изчезне.
Би ли обяснила
Интересно е
Ами диагнозата ми беше, че е изван маточна. Имах болки от лавата страна кафеникаво кървене и краъния тест за бременност показваше че има такава , но докторите не откриваха в матката нищо. Оттам и заклучиха че е извън маточна. Аз не сам доктор нали разбираш.
А пък и доктора ми обясни че хормона на бременноста ако не започне да пада(това се прави при извън маточна бременност) се влива накакво много силно лекарство в кръвта (накакав вид дрога и хормон) което помага да се разгради ембриона. И минава без операция. Е има вариант и да не е било извън маточна , но никой не може да докаже истината вече.
   
8O
*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #41 -: Октомври 22, 2007, 20:56:36 pm »

Ами диагнозата ми беше, че е изван маточна. Имах болки от лавата страна кафеникаво кървене и краъния тест за бременност показваше че има такава , но докторите не откриваха в матката нищо. Оттам и заклучиха че е извън маточна. Аз не сам доктор нали разбираш.
А пък и доктора ми обясни че хормона на бременноста ако не започне да пада(това се прави при извън маточна бременност) се влива накакво много силно лекарство в кръвта (накакав вид дрога и хормон) което помага да се разгради ембриона. И минава без операция. Е има вариант и да не е било извън маточна , но никой не може да докаже истината вече.
 
Лекарството е метотрексат. Влива се и след него има забрана за забременяване / при мен беше две години/ Касиел защо да  невъзможно да е била извънмточна. Ако не се е виждали нищо в матката, а ако е бил примерно съвсем в края на тръбата. Има начини и това, че не ги знаем не значи че не може да се случат.
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #42 -: Октомври 22, 2007, 21:22:52 pm »
Не бе. Не ме разбирай погрешно. Аз писах за метотрексата тези дни ама ми затвориха устата и сега затова се опулих вместо да пиша отново за него,че ме достраша .Виж последните ми мнения ако не вярваш и ще разбереш че съм съгласна с тебе и напълно те разбирам. Само че при мене, при извънматочната ми хормона падаше , и ми казаха че извънматочна не се вижда.А ти пишеш обратното и затова ми стана интересно.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #43 -: Октомври 22, 2007, 21:32:34 pm »
момичета може да има много начини,но аз съм твърдо против да се обсъждат тези неща във форума.Това трябва лекар да го реши.Всеки може да прочете и не се знае какви ще са последствията.

 Аз работя в аптека и един ден едно момиче дойде за тест за бременност.Каза,че вече е правило,но има втора бледа черта и ще го повтори.Аз и казах,че е бременна със сигурност,а тя само дето не припадна-не искала бебето.Започва да ме разпитва, какво може да направи и дали не става и с лекарства.Казах,че в ранен етап може,но трябва да се обърне към лекар.На следващият ден дойде да ме пита за името на лекарството,защото личният и лекар не знаел  как се казва,иначе щял да и даде рецепта. 8OЕстествено не и казах,защото просто щеше да отиде в друга аптека и да си купи,каквото трябва и не ми се мисли,какво можеше да и се случи.
 Ето за това ,не мисля че такива коментари са уместни.Има си лекари,те да преценят!
« Последна редакция: Октомври 22, 2007, 21:34:42 pm от z22 »
<br />
*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #44 -: Октомври 22, 2007, 21:44:22 pm »
Z22 на мен са ми го вливали и ми казаха, че това е вид химиотерапия. Беше ми назанчено от лекар след гроздовидна бременност и ходих в болницата за вливанията. Не знаех, че може да се използва по друг начин и ако знаех нямаше да си напиша мнението.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #45 -: Октомври 22, 2007, 21:54:31 pm »
kisskotkata , не говорех конкретно за теб-а по принцип.А за аборт се използват и дриги неща,не точно това лекарство.Просто мисълта ми е,че четат и разни тийнейджъри ,дето не му мислят много и не се знае,как могат да използват дадена информация.
<br />
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #46 -: Октомври 23, 2007, 14:27:44 pm »
Z22 е права. Някой ще използват казаното от нас на своя глава и може да си навредят.Не бях помислила за това.
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #47 -: Ноември 01, 2007, 18:25:12 pm »
Наистина биха си навредили много жестоко ...  8O 8)
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #48 -: Ноември 07, 2007, 11:02:27 am »
здравей те момичета
все още не съм наясно и ме извинете ако смятате че въпросчето ми е тъпо но аз ще питам
значи на 03.11 направих 2 теста + са и двата
на 05.11 отидох на лекар, гледаме на вагинален и обикновен видеозон но на нито един от двата не се видя нищо
незнам това какво означава, но лекарката каза че било явно още рано и затова не се вижда, но като прочетох тази тема и се замислих да не би да е извънматочна бременност
от време на време получавам някакви болежки в коремчето, нямам никакво по-странно течение или кървене
това е ако може някой да се изкаже по-моя въпрос ще съм му благодарна
мерсиииииииии
*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #49 -: Ноември 07, 2007, 11:15:21 am »
За да се види нещо на видеозон трябва да ти закъснява поне 10 дена. Успех
*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #50 -: Ноември 07, 2007, 11:17:14 am »
Може да е рано, затова лекарката да не е видяла плодно сакче.
За твое успокоение можеш да си пуснеш кръвен тест за бременност и ако стойността е над 1500 отиди пак при лекарката да те погледне, би трябвало да се види.
Но за да изключиш евентуално извънматочна бременност се правят два кръвни теста през 48 часа и ако стойностите на втория са се удвоили, се предполага че всичко е ок.

Успех :)
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #51 -: Ноември 07, 2007, 11:18:54 am »
За да се види нещо на видеозон трябва да ти закъснява поне 10 дена. Успех
ами трябваше да ми дойде на 27.10 а аз ходих на доктор на 05.11 което ще рече че ми е закъсняло с точно 10 дни
лекарката ми каза да отида този петък 09.11 за да погледне отново
но ме притеснява факта да не би и при мен да е извънматочно
това което описах на там ли води?
исках да попитам и още нещо, пречели това че се прави вагинален ако има бременност?
мерсиииии

StefiZ много ти благодаря
а този кръвен тест по-здравна каса ли е? в смисъл да ли ми трябва направление?
« Последна редакция: Ноември 07, 2007, 11:21:03 am от rosana_84 »
*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #52 -: Ноември 07, 2007, 11:32:13 am »
Зависи и на какъв видеозон те гледат. За такава ранна бременност би трябвало да е с вагинален ехограф и няма проблен да те гледат с него не се тревожи. Кръвния тест не се поема от здравната каса, така че не ти трябва направление.
*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #53 -: Ноември 07, 2007, 11:34:58 am »
а този кръвен тест по-здравна каса ли е? в смисъл да ли ми трябва направление?
Не е по здравна каса. В различните лаборатории е различна цената, но варира някъде м/у 14-18лв. Успех!
*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #54 -: Ноември 07, 2007, 12:56:19 pm »
Росана, възможно е да си имала късна овулация и оттам - късно оплождане и всщност закъснението да не е 10 дни, а по-малко.
Нито един от описаните от теб симптоми не води на мисълта за извънматочна. Най-сигурно е с кръвни тестове през 48 часа, за да се проследи нарастването на хормона бетаЧХГ.
Кръвен тест можеш да направиш в лаболатория Кандиларов и Бодимед в София. Резултатите излизат за 2 часа. Цена - около 20 лв. Не се поемат от касата, няма нужда от направление.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #55 -: Ноември 07, 2007, 13:22:47 pm »
благодаря на всички ви за отговорите и подкрепата
Успех на бебеправещите
*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #56 -: Януари 15, 2008, 22:43:58 pm »
Време е да се разпиша отново в темата, 2 -ра извънматочна, открита преди часове. ЧХГ-то върви нормално и е вграници за седмиците, но пък док твърди, 4е я е видял в същата тръба от която изкарахме и предната.
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #57 -: Януари 16, 2008, 11:38:10 am »
Ако си от София иди при Мазнейкова да те види и тя , преди да предприемаш каквото и да било. Има много добра техника и е добра в патологичната бременност.
Второ мнение няма да е излишно.
Дано да не се окаже вярно подозрението на твоя док. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #58 -: Януари 16, 2008, 12:36:33 pm »
dendy,  :(  :bighug:.
*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #59 -: Януари 16, 2008, 12:45:40 pm »
Ех мила, съжалявам много. :(