0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #60 -: Февруари 09, 2008, 12:58:19 pm »
Здравейте дано не ви отегча но и аз имам такъв проблем :(


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #61 -: Февруари 09, 2008, 13:15:49 pm »
Вече ми закъснява с 16 дни.В началото си направих 2 теста-положителни макар че втората ивица беше по-бледа.На петия ден отидох на лекар,защото започна да ми тече тъмно кафяво.Гледа ме с вагинален и каза че нищто не вижда,но според нея има бременност.Лигавицата ми била подходяща-17мм какво значи това?Даде ми да пия хапчета за задържане.След седмица отидох на друг лекар тя също не видя нищо,но каза че според нея ще излезе извънматочна и да се готвя за операция :balk_145:Как може да го каже като не вижда нищо?От 3 дни течението ми вече е бледо кафяво,засега нямям болки.Да пия ли хапчетата?В понеделник съм пак на лекар-друг.Моля ви дайте ми съвет.Дали ще доведе до нещо хубаво?Много съм се отчаяла.БЛАГОДАРЯ
« Последна редакция: Февруари 09, 2008, 13:20:12 pm от elina0102 »


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #62 -: Февруари 09, 2008, 14:11:04 pm »
Миличка,за съжаление щом са те гледали при такова закъснение и  не се вижда нищо,мисля че са прави.Извънматочната не се вижда.Това кървене и положителен тест потвърждават проблема. Моя съвет е да не стоиш сама в къщи а винаги с придружител и при болка да бягате веднага в болница.Учудва ме че лекарките са те оставили така.Чакат да ти се пръсне тръбата ли? От кой град си?
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #63 -: Февруари 09, 2008, 14:55:39 pm »
От Варна съм.Знаеш ли добър лекар ?


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #64 -: Февруари 09, 2008, 17:54:50 pm »
Не мисля , че е правилно да се пият лекарства за задържане при извънматочна бременност. 8O
*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #65 -: Февруари 09, 2008, 18:08:01 pm »
elina0102 ,пиши мила като вземеш някакви мерки и посетиш добър лекар.Не оставяй така нещата и най-вече не бездействай в къщи очакваща операция.Мисля че може да се направи лапароскопска операция с която тръбата има шанс да се запази, но не разбирам много,така че за това нека друг каже.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #66 -: Февруари 09, 2008, 20:03:21 pm »
Вече ми закъснява с 16 дни.В началото си направих 2 теста-положителни макар че втората ивица беше по-бледа.На петия ден отидох на лекар,защото започна да ми тече тъмно кафяво.Гледа ме с вагинален и каза че нищто не вижда,но според нея има бременност.Лигавицата ми била подходяща-17мм какво значи това?Даде ми да пия хапчета за задържане.След седмица отидох на друг лекар тя също не видя нищо,но каза че според нея ще излезе извънматочна и да се готвя за операция :balk_145:Как може да го каже като не вижда нищо?От 3 дни течението ми вече е бледо кафяво,засега нямям болки.Да пия ли хапчетата?В понеделник съм пак на лекар-друг.Моля ви дайте ми съвет.Дали ще доведе до нещо хубаво?Много съм се отчаяла.БЛАГОДАРЯ
Здрасти. Аз ще говоря от горчивият си личен опит. На мен за съжаление тогава нямаше кой да ми ги обясни тези неща и просто си стоях и си чаках, без да знам какво се случва. Мога да ти дам само един много прост съвет. Направи кръвен тест през 48 часа, за да се види как нараства хормона, ако е двойно значи всичко е наред. Кръвният тест ще покаже и какво е нивото на хормона в момента, т.е. ако е над 1000 тогава вече трябва да се вижда със сигурност на УЗИ.
Ако имаш други въпроси питай, без да се притесняваш.
*

    CatWoman.

  • **
  • 63
  • Защото вярвам в Чудеса!!!
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #67 -: Февруари 10, 2008, 00:36:44 am »
Вече ми закъснява с 16 дни.В началото си направих 2 теста-положителни макар че втората ивица беше по-бледа.На петия ден отидох на лекар,защото започна да ми тече тъмно кафяво.Гледа ме с вагинален и каза че нищто не вижда,но според нея има бременност.Лигавицата ми била подходяща-17мм какво значи това?Даде ми да пия хапчета за задържане.След седмица отидох на друг лекар тя също не видя нищо,но каза че според нея ще излезе извънматочна и да се готвя за операция :balk_145:Как може да го каже като не вижда нищо?От 3 дни течението ми вече е бледо кафяво,засега нямям болки.Да пия ли хапчетата?В понеделник съм пак на лекар-друг.Моля ви дайте ми съвет.Дали ще доведе до нещо хубаво?Много съм се отчаяла.БЛАГОДАРЯ
Здрасти. Аз ще говоря от горчивият си личен опит. На мен за съжаление тогава нямаше кой да ми ги обясни тези неща и просто си стоях и си чаках, без да знам какво се случва. Мога да ти дам само един много прост съвет. Направи кръвен тест през 48 часа, за да се види как нараства хормона, ако е двойно значи всичко е наред. Кръвният тест ще покаже и какво е нивото на хормона в момента, т.е. ако е над 1000 тогава вече трябва да се вижда със сигурност на УЗИ.
Ако имаш други въпроси питай, без да се притесняваш.
:balk_133: абсолютно същата история, но мен си ме държаха на задържащи близо два месеца, защото все нищо не се виждаше, кървях седмица, по-точно зацапвах тъмно, почти черно, но те решиха, че е нормално, защото болките ми бяха слаби, а как нямше да бъдат след като бях на конски дози но шпа. На втория месец пак прокървих и пак около датата на цикъла, пак за 5 дена. В крайна сметка ме оперираха по спешност заради извънматочна бременност след като избягах от тук и отидох чак до Варна. Бях в края на втори месец, по-точно началото на третия, с извънматочна, на задържащи, лява тръба пред спукване и кръвоизлив, ембрион със спряла вече сърдечна дейност голям три сантиметра и отговарящ на 9 седмица. Общо взето не чакай!!! От моя горчив опит ти казвам - бързо сменяй лекари, потърси няколко мнения, ако нищо не се вижда, очаква се най-лошото за една бременност, направи си Бета ЧХГ, два теста през 48 часа, ако стойностите не се покачват двойно, .....лошо
Прегръщам те, дано ти се размине  :bighug:
*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #68 -: Февруари 20, 2008, 12:28:33 pm »
Здравейте,аз съм с подобна история.2+теста и реших веднага да отида на лекар.За съжеление тя не видя нищо там където трябва,усъмни се за извън маточна затова извика още 2ма за консултация,на другата сутрин кръвен тест също + и ме вкараха веднага в болница/на 4.02 преглед,5.02 ме приеха,6.02-лапароскопия/.От тук нататък не съм много наясно какво да правя,но след 1ва менструация,ще ходя пак на преглед и предполагам,че тогава ще получа по-пълна информация.Надявам се при теб нещата все пак да са протекли по-добре.
*

    zyza

Re: 72J=<0B>G=0 1@5<5==>AB 8;8 ?
« Отговор #69 -: Ноември 08, 2008, 15:00:52 pm »
Stoq si v ka6i s izvanmato4na bremennost,otlojiha mi operaciqta za6oto bolkite mi namaleli(postoqnni sa no malki),hormona mi vzel da spada po tqhnata skala 800,ako pokazvala horizontalno skalata 6eli da mi biqt injekciq za iz4istvane na imbrioma i 6 mes.sled tova pazene ot zabremenqvane,a ako bil nagore po skalata 4ak togava 6eli da me operirat.Normalno li e da spada hormona,i da imam postoqnni bolki i da me darjat v ka6i na paracetamol(Co~Dytramol),i tova da mi zastra6ava jovota,ili ds ima posledstviq ot srastvaniq vatre6en kravoizlev ili vazpaleniq,ot tova 4e 4akat organizma mi sam da se prebori i spravi s tazi izvanmato4na bremennost.PI6ETE MI MOLQVI,DAITE SAVEN,STRYVA MI SE NENORMALNQ TAQ MOQ RABOTA
*

    CatWoman.

  • **
  • 63
  • Защото вярвам в Чудеса!!!
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #70 -: Ноември 10, 2008, 21:53:00 pm »
zyza , отговорих ти в другите теми за извънматочната, в които си писала,успех  :balk_133:
*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #71 -: Ноември 11, 2008, 09:25:35 am »
здравейте момичета,
лекарят ми има съмнение за извънматочна бременност, но все още ме следи и не е поставил категорична диагноза. все пак - чхг то се покачва, а в матка не се вижда нищо... в дясната тръба има нещо, за което има съмнение за ембрион, но пулсация няма. въпросът ми е - ако все пак се докаже този вариант, какво бихте ме посъветвали - метотрексат или лапароскопия и къде? (аз съм от Пловдив)
благодаря ви
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #72 -: Ноември 11, 2008, 10:01:43 am »
Ако се потвърди,че е извънматочна бременност,лапароскопията е задължителна.Стискам палци да не е това!Късмет !
*
Re: Извънматочна бременност или ?
« Отговор #73 -: Ноември 11, 2008, 11:01:16 am »
здравейте момичета,
лекарят ми има съмнение за извънматочна бременност, но все още ме следи и не е поставил категорична диагноза. все пак - чхг то се покачва, а в матка не се вижда нищо... в дясната тръба има нещо, за което има съмнение за ембрион, но пулсация няма. въпросът ми е - ако все пак се докаже този вариант, какво бихте ме посъветвали - метотрексат или лапароскопия и къде? (аз съм от Пловдив)
благодаря ви
smil, аз бях така преди няколко месеца, но започнах метотрексата едва когато се видяха пулсации в тръбата и изглежда беше късно вече и не се получи. Махнаха тръбата с лапароскопия в Селена. Метотрексата не го използват навсякъде. Във Свети Георги го практикуват. Дори в ранен стадий още когато се съмняват за извънматочна и незнаят къде е ембриона правят диагностична лапароскопия, за да са сигурни че е извънматочна и след това прилагат метотрексат ако преценят. Но за съжаление там нямат оперативен лапароскоп, ако се наложи да се маха оперативно правят операция.
С колко се покачва ЧХГ-то. Моето се покачваше с малко под 65% на 48 часа.