0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #80 -: Ноември 25, 2007, 19:56:16 pm »
Доколкото разбирам вливания се правят преди забременяване и след това .Но ако има възможност да се забременее по естествен начин кога се прави  вливания?.В този смисъл исках да кажа профилактично .Още не мисля за арт процедура ,понеже съм забременявала  се надявам пак да забременея.Според вас какво правя сега с тези 17% НК клетки ?
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #81 -: Ноември 25, 2007, 23:47:39 pm »
Както ти го назначат, не се притеснявай, ако има шанс за нормално забременяване, никой няма да те кара да правиш арт процедура. Като си получих схемичката, действаш и късмет!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #82 -: Ноември 26, 2007, 00:44:11 am »
.Но ако има възможност да се забременее по естествен начин кога се прави  вливания?.
Аз също забременявам естествено и няма значение какво е забремняването, както ти казах влива се по схема, защото твоя доктор ще прецени според конкретната ситуация при теб. Ние няма как да знаем. На мен второто вливане ми е назначено веднага при полужителен тест, но това не се знае дали ще важи при теб. А щом имаш завишени НК клетки, нямаш ли предписан интралипид? Той се предписва конкретно за тях.
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #83 -: Ноември 26, 2007, 09:34:51 am »
То вече стана ясно и в някакви други теми тук, че НК клетките се завишават при забременяване и после явно пак влизат в норма, но все пак, за да се предпази ембриона явно се налага вливане на интралипид и имуновенин. При мен преди последния ми опит НК клетките се оказаха 19% и въпреки АИ която имам ми вливаха също интралипид, но уви след ++ теста след трансфера-нищо стана. Явно е трябвало да ги следя и след трансфера, но не знаех и никой не ми е казал, сега прочетох тук и ще го имам предвид за следващия път. Обаче и друго ме озадачи - на мен ми вляха 1 систима интралипид 3 дни преди трансфера, а тук чета че се влива обикновено 7-10 дни преди това и след трансфера пак. Може ли някой да разясни малко повече кога и от какво зависи това кога точно се влива и колко често. Също не мога да разбера каква е разликато между интралипид, имуновенин и фраксипарин?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #84 -: Ноември 26, 2007, 19:30:30 pm »
Какво мислите по въпроса : има ли връзка % НК клетки със здравословното състояние на организма .Например при възпаление имам доста увеличени левкоцити и НК клетките да са повече поради тази причина , а в нормално състояние на организма да са нормални .Нали те предпазват организма от вируси -може при заболяване да се активират
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #85 -: Ноември 27, 2007, 12:44:17 pm »
И все пак момичета, споделете какво правите / пиете, за да намалите NK клетките, вливанията са едно на ръка, но други медикаменти, билкови продукти, антиокисаданти......какво вземате. Мисля, ме ако всяка от нас сподели по - подробно своята информация, ще семе много полезни една на друга.

Аз в момента вземам: омега 3 мастни киселини и отделно селен & цинк, и витамини - надявам се това да успее да ги намали.

Споделете и вие, моля ви!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #86 -: Ноември 27, 2007, 13:39:45 pm »
Аз не знам някакви хапчета за пиене или добавки да влиаят на НК клетките, защото иначе нямяше да има нужда да ни вливат интралипид и имуновенин, иначе вероятно е да се покачват при боледуване или инфекции, защото те са тези "бойци", които се борят именно с болестите - така съм чела.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #87 -: Ноември 27, 2007, 14:16:37 pm »
И моите НК клетки са завишени и пи предписаха да взимам 2 месеца пентоксифилин вит. АСЕ цинк и селен.
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #88 -: Ноември 27, 2007, 22:38:34 pm »
То вече стана ясно и в някакви други теми тук, че НК клетките се завишават при забременяване и после явно пак влизат в норма, но все пак, за да се предпази ембриона явно се налага вливане на интралипид и имуновенин. При мен преди последния ми опит НК клетките се оказаха 19% и въпреки АИ която имам ми вливаха също интралипид, но уви след ++ теста след трансфера-нищо стана. Явно е трябвало да ги следя и след трансфера, но не знаех и никой не ми е казал, сега прочетох тук и ще го имам предвид за следващия път. Обаче и друго ме озадачи - на мен ми вляха 1 систима интралипид 3 дни преди трансфера, а тук чета че се влива обикновено 7-10 дни преди това и след трансфера пак. Може ли някой да разясни малко повече кога и от какво зависи това кога точно се влива и колко често. Също не мога да разбера каква е разликато между интралипид, имуновенин и фраксипарин?

Маринче, активната имунизация е валидна една година и не се налага да правиш вливания. Това което ми обясни Стела Прапас е, че дори и след това да се направят контролни изседвания, нивата пак остават същите. Всъщност ти си имунизирана. С две думи на вън може да е буря, но ембриончетата са защитени.
Малко объркано го обясних, доно си ме разбрала :wink:
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #89 -: Ноември 28, 2007, 12:40:59 pm »
В България прави ли се активна имунизация? Има ли някакви странични ефекти?
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #90 -: Ноември 28, 2007, 18:26:13 pm »
да прави се в клиниката на братя Тодорови, но незнам колко е надеждна там! странични ефекти има, но се проявяват при много малък процент пациенти.
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #91 -: Ноември 28, 2007, 21:05:54 pm »
Извинете за глупавия въпрос ,но кога се прави активна имунизация -когато не можеш да забременееш ,поради несъвместимост с кръвта на мъжа или може да се направи за да се избегнат  сп. аборти .Ако е имало оплождане и инплантация значи ли че партньорите са съвместими и не се налага имунизация?Аз имам един мисед .Както може би съм писала установявам абсолютни разногласия и различни мнения относно имунологичните проблеми свързани с НК клетките и затова се мъча да стигна до някакви логични заключения. Много лекари в Пловдив не са наясно с този въпрос и даже отхвърлят имуновенина и интралипида като нужни за задържане на бременност. Нещо повече за братя Тодорови ,за първи път чувам за тях.Четох ,че такава активна имунизация се прави в Солун.Едно и също ли е действието на тази имунизация и вливките с имуновенин или интралипид .Колко струва в България такава имунизация.Благодаря на включилите се!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #92 -: Ноември 29, 2007, 14:56:44 pm »
Здравейте отново,

четох доста из форумите за NK клетките и най - вече за клетъчната активност, знаете ли като % какъв е максимума за тази клетъчна активност и дали е възмогно ако NК клетките са в норма да има завишена клетъчна активност.....обратното е възможно.....ако имате повече информация, моля да я споделите.
Благодаря :D
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #93 -: Ноември 29, 2007, 16:37:21 pm »
Не е много сигурно, че ефектът от акитвната имунизация е една година. Повечето източници дават шест месеца. Така или иначе, реакцията на всеки е различна, при едни се изграждат по-бързо тези защитни антитела, при други по-бавно или в по-малка степен, а при някои - въобще :( Също така това лечение може спокойно да се комбинира с други имунологични лечения, например вливания, така ми се струва.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #94 -: Ноември 30, 2007, 23:01:33 pm »
Момичета, и аз съм с новооткрити по-високи НК клетки, но има неща които не са ми ясни. Първо, възможно ли е да са завишени поради пиене на антибиотици, защото като давах кръв бях на такива. А другия ми въпрос е, ако може да ми отговорите,при вливане на имуновенин или там каквото изпише Конова, повишава ли се шанса за забременяване? Аз няма да бъда с ИКСИ обаче, а разчитам на естествено забременяване.В такъв случай правят ли се вливания изобщо? Плиииииииииз отговорете ми защото Конова ще ми отговори чак след понеделник а искам да знам нещо по въпроса дотогава.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #95 -: Ноември 30, 2007, 23:40:03 pm »
Мисля, че е малко вероятно да е от антибиотика, ако искащ направи контрола след около 12седм. Вливанията се правят точно, за да повишат шанса за забременяване, независимо дали ще пробваш арт или естествено забременяване. Интралипида и имуновенина не унищожават НК клетките, само ги парират за известно време.
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #96 -: Ноември 30, 2007, 23:42:09 pm »
Пуканка, аз съм така. Няма да правя нито ин-витро, нито икси, а имам назначено вливане на имуновенин и интралипид. Шанса - всички се надяваме на такъв.
А за антибиотика - не мога да кажа нищо, нямам представа.
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #97 -: Декември 01, 2007, 00:59:51 am »
Аз трябваше да правя имунологични изследвания миналия месец, но се разболях от гнойна ангина-като се обадих в клиниката да ми отменят часа, попитах след колко време ще е най-добре да отида отново.
Казаха ми 10 чисти дни -без температура и без антибиотици.
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #98 -: Декември 01, 2007, 12:30:45 pm »
Значи няма да чакам 12 седмици. :lol:Аз писах и на Конова, че съм пила антибиотик, така че най-вероятно няма да ми признае сегашния резултат и ще повтаряме изследванията.
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #99 -: Декември 19, 2007, 15:32:27 pm »
Искам и аз да споделя моите преживявания с НК-клетките и Антифосфолипидните антитела. По принцип съм с Хашимото, при консултацията ми с д-р Тодорова, тя ми препоръча да си изследвам в Плевен НК-клетките и Антифосфолипидните антитела. Д-р Тодорова ми назначи Аспирин и Слен. Резултатите бяха: НК-клетки 19% (норма до 11%) и Антикардиолипин IgM 24,03 ( норма < 10 (по памет)).
 Преди да успея да направя консултация с доц.Конова забременях и успях да отида в Плевен за консултация в 6г.с., направиха ми веднага вливане на 30 ампули Имуновенин. След 25-28дни ми предстои второто вливане и контролно изследване. Надявам се всичко да бъде наред. Това е от мен и моя опит.

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!