0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #60 -: Април 06, 2007, 14:20:53 pm »
Хайде и аз съм в кюпа  :? Днес си получих резултатите от имунологичните изследвания НК клетки 12.11% при норма 2-11%. Доцент Конова препоръчва вливане на интралипид 7-10 дни преди трансфер.
  09.11.2007
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #61 -: Април 07, 2007, 19:00:02 pm »
Жабче, този процент въобще не е страшен, но пък от друга страна интралипидът бил евтин и безвреден и се вливал бързо, така че може пък да пробваш с него.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #62 -: Април 10, 2007, 11:09:08 am »
Аз вече оставам с впечатлението, че за "ниски" превишения, като твоя случай жабче, доц. Конова препоръчва само интралипид. Иначе потвържавам, че е много по-евтин (17 лева) и не не нужна реанимация, за да ти го влеят. Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #63 -: Април 10, 2007, 11:53:25 am »
Благодаря за успокоителните думи момичета. От прочетеното дотук обаче разбрах че д-р Стаменов не практикува вливане на интралипид  :? Ще видим какво ще каже след като му сервирам новината - малко ми е притеснено, понеже каза да не правя повече изследвания, но шило в торба седи ли...  :oops:
  09.11.2007
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #64 -: Април 20, 2007, 09:34:54 am »
А бихме ли уточнили какво е "ниски" превишения? Моите са 13,34 /2-11/. Затова пък антифосфолипидните IgM 24.2 /N-10/=.
*

    Svetlana

  • *
  • 31
  • Има цели, които си заслужават, само ако не убиват
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #65 -: Април 23, 2007, 12:44:49 pm »
Имам завишени НК клетки13% при норма 12%
препорьката на доц. Конова е вливане на интралипид(разреден)-интра венозно на 5-6 ден от МЦ
Утре ще си взена интралипида от аптеката но не знам какво се има предвид под разреден ако някой може да ми каже как е процедирал и колко време отнема това вливане ще сьм благодарна
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #66 -: Април 23, 2007, 13:57:52 pm »
Имам завишени НК клетки13% при норма 12%
препорьката на доц. Конова е вливане на интралипид(разреден)-интра венозно на 5-6 ден от МЦ
Утре ще си взена интралипида от аптеката но не знам какво се има предвид под разреден ако някой може да ми каже как е процедирал и колко време отнема това вливане ще сьм благодарна

Зависи какво количество интралипид ти е препоръчала. При мен беше 4 милилитра интралипид разреден в 250 милилитра физиологичен разтвор. Отнема около половин час. Все пак я попитай. Успех!
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #67 -: Април 23, 2007, 13:58:53 pm »
Имам завишени НК клетки13% при норма 12%
препорьката на доц. Конова е вливане на интралипид(разреден)-интра венозно на 5-6 ден от МЦ
Утре ще си взена интралипида от аптеката но не знам какво се има предвид под разреден ако някой може да ми каже как е процедирал и колко време отнема това вливане ще сьм благодарна
Разрежда се с физиологичен разтвор, тя ще ти прати пропорцията, изтича за около 50-60 мин. Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    Svetlana

  • *
  • 31
  • Има цели, които си заслужават, само ако не убиват
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #68 -: Април 23, 2007, 14:16:56 pm »
Проблемьт е ъе не пише нищо друго освен това което написах по-горе Благодаря за бьрзите отговори
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #69 -: Април 23, 2007, 14:21:58 pm »
Проблемьт е ъе не пише нищо друго освен това което написах по-горе Благодаря за бьрзите отговори

Попитай доц.Конова за пропорциите. Сигурна съм, че ще ти отговори.
*

    Svetlana

  • *
  • 31
  • Има цели, които си заслужават, само ако не убиват
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #70 -: Април 23, 2007, 17:10:04 pm »
Благодаря за съвета. Послушах го и даже вече имам отговор
ОБАЧе ме питаха дали да бъде бърза или бавна капка 8O
*
Не мога просто да не се запиша тук, защото толкова трепетно следят тази тема. Ами моите НК клетки преди да забременея бяха 20.5% (при лимит 12%). По препоръка на доц. Конова направих вливания на имуновенин (30 апм.) и интралипид преди опита ми. След като док потвърди бремеността, аз писах на доц. Конова за добрата новина, тя ми прати доста притеснен е.майл, да пусна контролни НК клетки и дори и да не са готови резултатите да вливам веднага имуновенин! Аз пуснах изследвания и за моя неприятна изненада, НК клетките се бяха качили на 25%! Това беше истински шок за мен и извор на огромни притеснения за бебето! Тя ми каза да влея и имуновенин и интралипид веднага и да направя контролни след 25 дена и не по-късно! На 25-ия ден НК клетките бяха паднали на 17% (като относителен брой вече бяха в лимита)! Тя ми каза да не правя повече вливания, а да направя контрола пак след 25 дена, аз направих след 14 дена, защото се притеснявах, че нямам терапия и се оказа, че са паднали още! Та, тази имунология наистина е голяма мистерия, но все пак, терапията, която доц. Конова ми назначи съм сигурна, че ми е помогнала! Това е от мен!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Здравейте и от мен.
Правих имулогични в клиниката на др Стаменов.
Имам завишени НК клетки 18 % при реф.стойности 12%.
Имам и 1 неуспешно инвитро.
Не съм споделила още с доктора, но предполагам че той ще иска да правим вливания.
Ще пиша по-нататък, какво ми е предписал доктора.

Едно обаче си мисля, че тия НК клетки явно са голяма мистерия. Явно при всеки организъм, влияят различно.
Роби, може би обяснението е, че ако има имунологични проблеми, те стават по-зле след бременност (или неуспешна имплантация даже - имунната система се активира, за да отхвърли ембриона) - затова може би първоначално се покачват, но лечението пък си оказва своето благоприятно въздействие, знам ли.

И при мен след вливането се бяха увеличили от 17% на 21%
Благодаря ти, Бени!







*
Роби, може би обяснението е, че ако има имунологични проблеми, те стават по-зле след бременност (или неуспешна имплантация даже - имунната система се активира, за да отхвърли ембриона) - затова може би първоначално се покачват, но лечението пък си оказва своето благоприятно въздействие, знам ли.

И при мен след вливането се бяха увеличили от 17% на 21%
Ами Фреши така е, доц. Конова го потвърди, затова при бременност действието на имуновенина/интралипида е само 28 дена и трябва да се правят контроли на 25 дена (да знаеш като забременееш!)Истината че, че аз вече нищо не вливам, а те продължават да падат (като относителен брой..)явно организма се саморегулира..
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Момичета простете невежеството ми - обяснете ми какви са тези НК клетки
*
Момичета простете невежеството ми - обяснете ми какви са тези НК клетки
Виж тези страници :
http://www.sharedjourney.com/define/nk.html
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=42
http://www.invitro-bg.com/display.php?page=m7&sub=6
*
ВИЖ И ТОВА :

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=9610.0

Stela Prapas -  information

Abstract

Objective: The present study was conducted to evaluate the efficacy of immunotherapy with husband's lymphocytes in women with recurrent spontaneous abortion (RSA).

Methods: A total of 205 women with three or more consecutive abortions were screened for known causes of recurrent spontaneous abortion. Only 105 women were registered for immunotherapy after excluding the women who had one or the other known cause of abortion. 73 women were registered for immunotherapy against husband's lymphocytes. 32 women were registered under double blind randomized trial. These women were negative for antipaternal cytotoxic antibodies against their husband's cells.
Success rate of immunotherapy was same in both the groups.
Results: Immunotherapy with husband cells in 73 RSA women was carried out in non-randomized trial. Our results show that the success rate was significantly higher (86%) when compared to other groups of the present study i.e. RSA women who declined to enter the trial (33%), dropouts (50%) and antipaternal cytotoxicity negative RSA women (30%). Antipaternal cytotoxic antibodies (APCA) were taken as the measure of immuno-potentiation. Our results indicate that APCA can be taken as a good indicator for selecting patients for immunotherapy and also to measure whether the RSA women is adequately immunized or not. We have also seen the effect of husband's cells in double blind randomized trial group (32 RSA women). The success rate was 85%, which is comparable to non-randomized trial group.
Conclusions: Our results indicate the importance of immunotherapy with husband's lymphocytes in RSA women and also show that APCA can be considered as one of the important immuno-potentiating factor.

Recurrent spontaneous abortion (RSA) can be defined as occurrence of three or more clinically detectable pregnancy lose before 20th weeks of gestation from the last menstrual period or less than 500 grams of foetal body weight ( 5 , 6 ). It occurs approximately 1 in 300 pregnant women ( 7 ).
RSA can be classified into primary RSA aborters and secondary RSA aborters. Primary RSA aborters are those women who have lost all previous pregnancies and no live birth. Secondary RSA aborters are those who have at least one successful pregnancy irrespective of the number of pregnancy loss.
In most women who experience recurrent miscarriage, no cause can be identified. Alloimmune mechanisms that prevent mothers from developing immunological responses essential for the survival of the semiallogeneic pregnancy have been proposed as the cause of fifty percent of all these losses. Embryo rejection in animal models appears to depend upon activated natural killer (NK) cells rather then on antigen specific effector cells. It has been shown in animal model that granulocyte macrophage colony stimulating factor (GM-CSF) may prevent spontaneous abortion by prevention of NK cells and in humans CD56+ lymphoid cells secrete a novel transforming growth factor, 2, which has been shown to be immunosuppressive in nature ( 8 , 9 , 10 ). Activation of the maternal immune system suppresses NK cells (9, 11 , 12 ). It has been reported that alloimmunization may modify the maternal immune response therefore immunization have been used to prevent further miscarriages ( 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ).
For immunotherapy with husband's cells
A closer examination of the immunotherapy group revealed that the success rate of pregnancy in the adequately immunized group was 86% in the present study, which is in accord to the other reported studies

The exact mechanism, which may play a role in the maintenance of pregnancy, is the participation of suppressor cells (26, 30 ). It was reported that lymphocyte immunization cause an increase in progesterone induced blocking factor (PIBf) in RSA women, which may play a role in the maintenance of pregnancy by balancing the production of cytokines (21).Further it was suggested that paternal lymphocytes immunization is responsible for modulation of immunity in women with unexplained recurrent spontaneous abortion as a result of which there is a shift in the balance for cytokine profiles away from Th1 type reactivity to Th2 type reactivity. This shift of cytokines is essential for the maintenance and continuation of successful pregnancy ( 31 ).

http://www.ispub.com/ostia/index.php?xmlFilePath=index.xml
http://www.ispub.com/ostia/index.php?xmlFilePath=journals/ijgo/vol2n1/rsa.xml#e31
 
 
 
 
http://www.vocalicious.com/empty_arms/empty_arms_mod.html

We we waited for 33 entire months our marvel and passed from all these stages.
Wishes the Virgin Mary she gives in all of you the child that so much lahtarate and you wait for.
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #78 -: Ноември 25, 2007, 16:57:44 pm »
Да подновя отново темата и аз.При мен НК клетките са 17% и имам едно оплождане със имплантиране ,но ми дойде на 5 ден закъснение и един мисед в 10г.с. Сега писах на д-р Конова и незнам какво да правя занапред.Разбрах,че имуновенина не се продава у нас ,не знам от къде се снабдявате с него .Колко пъти трябва да се правят вливки според вас .Преди забременяване прави ли се профилактично .
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #79 -: Ноември 25, 2007, 18:58:35 pm »
Имуновенин има абсолютно на всякъде, не е проблем да си го поръчаш от която и да е аптека. Цената е около 14 лв. на ампула. Вливането се прави по предварително назначена схема от доктор, до сега не съм чула някой да си го назначава или да се влива за профилактика.