0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    balmi

Много моля всички момичета, които вече са бременни при висок % на НК клетки да споделят опита си? Не съм попадала на такъв случай във форума и макар да се повтарям вече с тези НК клетки моля да разкажете как ги преборихте ? :bighug:
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #1 -: Декември 13, 2006, 18:09:43 pm »
Знам че се влива имуновенин май се казваше. При теб колко са НК клетките?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #2 -: Декември 13, 2006, 19:28:55 pm »
Здравей. Аз имам завишени НК клетки 17, при минимум 12. Влеха ми имуновенин 40 ампули 7 дни преди пункцията. Сега чакам резултата!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #3 -: Декември 13, 2006, 19:34:32 pm »
И аз съм с завишени NK клетки и антифосфолипидни антитела.При мен док ми назначи фраксипарин 0,3 от деня на трансфера до деня на теста,а не  имуновенин  :dontknow:.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #4 -: Декември 13, 2006, 19:45:03 pm »
И аз съм с завишени NK клетки и антифосфолипидни антитела.При мен док ми назначи фраксипарин 0,3 от деня на трансфера до деня на теста,а не  имуновенин  :dontknow:.

може би, защото аз съм само със завишени НК клетки. не знам, явно Док предценява индивидуално. Ти при Стаменов ли беше?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #5 -: Декември 13, 2006, 19:45:35 pm »
 При Владимиров
*

    balmi

Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #6 -: Декември 14, 2006, 08:54:27 am »
Успех на всички мили момичета. Каси стискам палци !!!! Аз съм с 21 при норма 12. Конова назначи интралипид, обаче ще вливам и имуновенин по преценка на лекуващия лекар. Аз съм висока 1,78 и тежа 72 кг. Според вас колко ампули трябва да влея? Казаха ми 35. Не е ли малко за моите килограми?
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #7 -: Декември 14, 2006, 09:38:52 am »
Наистина ли няма кой да се похвали с преборени НК?  :? Хмм... Аз мога само да се включа в групата не неуспелите.  :(

Успех Kassi, Balmi, Flower! Стискам палци съвсем скоро да се похвалите в тази тема с  :bfp1: и преборени НК-та!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #8 -: Декември 14, 2006, 13:48:49 pm »
Мацки, според мен тези, дето са бременни с високи НК клетки, не знаят за второто - т.е. едва след като яко се закучат нещата си ги изследваме тези НК клетки, а пък като са се закучили толкова яко, дали е от НК клетките, дали от друго ...

Аз писах в моята тема - три пъти ги изследвам - 17%, влях имуновенин - 21%  8O 8O 8O

Абсолютно не знам какво да мисля :?
Благодаря ти, Бени!







*

    balmi

Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #9 -: Декември 14, 2006, 14:28:43 pm »
Милички, от прекрасната тема която е пуснала Денито, разбирам, че и тя е имала завишени НК клетки и резултата вече е налице. Толкова се радвам.........
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #10 -: Декември 14, 2006, 14:49:04 pm »
Успех на всички мили момичета. Каси стискам палци !!!! Аз съм с 21 при норма 12. Конова назначи интралипид, обаче ще вливам и имуновенин по преценка на лекуващия лекар. Аз съм висока 1,78 и тежа 72 кг. Според вас колко ампули трябва да влея? Казаха ми 35. Не е ли малко за моите килограми?

Балми, на мен първоначално имунолога ми беше казал колкото кг. съм толкова ампули, но Док се учуди и след втора консултация ми назначиха 40 ампули. Аз тежа 67кг. и съм висока 173см. така че, не знам за теб, консултирай се повторно.
Абе, да ви кажа, честно и аз вече не знам какво да си мисля за тези НК клетки, ето как Денито забременя със завишени  8O и дано да няма проблеми.
Д не се повтарям ама аз ги изследвах по мое настояване, а след вливането на имуновенина на 01.12. никой не рече да правя пак такива изследвания, за да се види нивото след това?  8O Направихме ИКСИ-то и не искам да го мисля, вярвам в успеха!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #11 -: Декември 14, 2006, 14:50:35 pm »
Милички, от прекрасната тема която е пуснала Денито, разбирам, че и тя е имала завишени НК клетки и резултата вече е налице. Толкова се радвам.........

Добрите новини идват бързо...  :D
*

    balmi

Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #12 -: Декември 14, 2006, 14:56:19 pm »
Каси, всичко ще е наред и ще има  :bfp1: :sucky: Повечко спокойствие и положителни мисли.
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #13 -: Декември 14, 2006, 20:19:02 pm »
Аз съм бременна със завишени НК клетки 17%,но при вливане на Интралипид :D
*

    balmi

Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #14 -: Декември 15, 2006, 09:11:35 am »
Честито Златимира и много лека бременност !!!! Доц. Конова ли ти предписа интралипид?
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #15 -: Декември 15, 2006, 10:19:54 am »
Да Конова ми го предписа. :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #16 -: Декември 15, 2006, 12:37:50 pm »
Аз съм бременна със завишени НК клетки 17%,но при вливане на Интралипид :D

Знам аз за теб,  :D нали си при Д-р Даскалов в Пд? Отдавна ти се радвам. Преди да влееш интралипида ли НК клетките бяха завишени 17 /като моите  :lol: / или след това?  8O


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #17 -: Декември 15, 2006, 14:59:31 pm »
Добре ами моите като са но границата точно 12 и Стаменов нищо не каза за тях - тогава излиза че всичко е наред или има опастност да се повишат по време на инвитрото?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    balmi

Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #18 -: Декември 15, 2006, 15:08:16 pm »
Не мисля, че могат да се повишат по време на инвитро. Защо не звъннеш на Конова? Може да ти предпише при положителен тест за бременност вливане както на едно от момичетата тук на което НК клетките бяха 12,5%.
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #19 -: Декември 15, 2006, 16:26:56 pm »
Моите НК клетки са почти 2 пъти над нормата, Доц. Конова ми предписа Интралипид, количествата още не сме уточнявали, защото чакаме и генетичните изследвания да станат готови.
Д-р Стаменов прави ли преливанията по нейните препоръки или само ако са правни изследванията при него? Много се надявам да прави, защото пак до Плевен за това не ми се ходи :?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #20 -: Декември 15, 2006, 16:31:26 pm »
Аз съм бременна със завишени НК клетки 17%,но при вливане на Интралипид :D

Златимира, радвам се за теб и ти желая лека бременност!

Би ли разказала малко повече - преди това имахте ли други проблеми, имахте ли АРТ преди този успешен опит - такива работи. На мен имуновенинът, който ми предписа Конова, не ми помогна, може би ще опитам с интралипид? Някой знае ли защо напоследък д-р Конова предписва интралипид, а не имуновенин? Писах й имейл, но не ми е отговорила.
Благодаря ти, Бени!







*

    balmi

Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #21 -: Декември 15, 2006, 16:33:13 pm »
Роби, количеството ще е 4 мл. интралипид разтворен в 0,9% р-р на NaCl. Влива се от 7 до 10 дена преди ембриотрансфер. Моите са 21%, но лекуващия ми лекар иска да вливаме имуновенин. Аз обаче мисля да предложа да влеем и двете.
Мисля, че Стаменов няма да откаже. Много момичета вливат там.
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #22 -: Декември 15, 2006, 17:49:18 pm »
Аз съм бременна със завишени НК клетки 17%,но при вливане на Интралипид :D

Златимира, радвам се за теб и ти желая лека бременност!

Би ли разказала малко повече - преди това имахте ли други проблеми, имахте ли АРТ преди този успешен опит - такива работи. На мен имуновенинът, който ми предписа Конова, не ми помогна, може би ще опитам с интралипид? Някой знае ли защо напоследък д-р Конова предписва интралипид, а не имуновенин? Писах й имейл, но не ми е отговорила.
С поликистоза съм и това ми е първата инсеминация.Сега очаквам контролните изследвания,но много се бавят.В момента съм в 8 г.с :)
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #23 -: Декември 15, 2006, 17:51:09 pm »
Аз съм бременна със завишени НК клетки 17%,но при вливане на Интралипид :D

Знам аз за теб,  :D нали си при Д-р Даскалов в Пд? Отдавна ти се радвам. Преди да влееш интралипида ли НК клетките бяха завишени 17 /като моите  :lol: / или след това?  8O
Преди да влея Интралипида НК ми бяха 17%,а сега очаквам контролните резултати.
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #24 -: Декември 19, 2006, 15:50:51 pm »
Роби, количеството ще е 4 мл. интралипид разтворен в 0,9% р-р на NaCl. Влива се от 7 до 10 дена преди ембриотрансфер. Моите са 21%, но лекуващия ми лекар иска да вливаме имуновенин. Аз обаче мисля да предложа да влеем и двете.
Мисля, че Стаменов няма да откаже. Много момичета вливат там.
Благодаря ти Балми за информацията, аз за сега мисля да опитам на "нормален ход", защото другите неща се оказа, че са ни ОК. 8O
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #25 -: Декември 21, 2006, 09:45:50 am »
Много странно се получи при мен 8Oвчера получих резултатите от Конова за НК клетките и са 16% при положение,че имам вливане на Интралипид три пъти,а съм и в 9 г.с.Незнам какво да си мисля.Според нея този месец да направя последно вливане.
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #26 -: Декември 21, 2006, 10:03:39 am »
Много странно се получи при мен 8Oвчера получих резултатите от Конова за НК клетките и са 16% при положение,че имам вливане на Интралипид три пъти,а съм и в 9 г.с.

Злати, при Фреши беше още по-странно - бяха са увеличили след вливанията.  8O А имаше ли някакъв друг коментар на доц. Конова за този резултат?

Ами да гледаме пък от хубавата му страна - въпреки тези стойности, има нормално развиваща се бременност. Стискам палци да протече безпроблемно до края и да имаш едно хубаво бебче въпреки всякакви гадни клетки!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #27 -: Декември 21, 2006, 10:18:50 am »
И аз точно със случая на Фреш направих аналогия.
Голяма мъгла е това имунологията. 8O
*

    balmi

Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #28 -: Декември 21, 2006, 10:31:48 am »
Много странно се получи при мен 8Oвчера получих резултатите от Конова за НК клетките и са 16% при положение,че имам вливане на Интралипид три пъти,а съм и в 9 г.с.Незнам какво да си мисля.Според нея този месец да направя последно вливане.

Златимира, довери се на доц. Конова и съм сигурна, че всичко ще бъде наред. Като направя и аз вливания и контролни изследвания ще пиша непременно при мен как са нещата. Много ми е странно всичко с тези НК клетки. 8O
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #29 -: Декември 22, 2006, 16:37:40 pm »
Много странно се получи при мен 8Oвчера получих резултатите от Конова за НК клетките и са 16% при положение,че имам вливане на Интралипид три пъти,а съм и в 9 г.с.

Злати, при Фреши беше още по-странно - бяха са увеличили след вливанията.  8O А имаше ли някакъв друг коментар на доц. Конова за този резултат?

Ами да гледаме пък от хубавата му страна - въпреки тези стойности, има нормално развиваща се бременност. Стискам палци да протече безпроблемно до края и да имаш едно хубаво бебче въпреки всякакви гадни клетки!

Именно! Не му мисли толкова, явно не пречат на бременността, щом е започнала без вливания и се развива. Следвай съветите на Конова, за всеки случай.
Кой знае колко много жени са забременели и родили с повишени НК клетки, без да подозират.
Благодаря ти, Бени!







*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #30 -: Декември 29, 2006, 18:21:06 pm »
хАЙДЕ И АЗ ЩЕ СЕ ВКлЮчА!  :bfp:  :kaos7:с АНТИФОСФОлИПИДНИ ТЕлА,  НК клетки и още генетични отклонения водещи до тромбофилия! Аз също консултирах нещата с доц Конова, но правих ин-витро в Солун където процедират  по друг начин - направиха ми ваксина от кръв на съпруга и ми я сложиха преди процедурата! Сега съм на фраксипарин 0,4 и аспирин! Започнах с 0,2 от деня на стимулацията! Вече съм в 4та седмица! НЕ СЕ ПрЕДАВАЙТЕ! трЯВбА ДА бЪДЕТЕ СИлНИ И ЩАСТИЕТО ЩЕ СЕ УСмИХНЕ! 
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #31 -: Декември 30, 2006, 11:21:41 am »
yana-v, Честито!!! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #32 -: Декември 30, 2006, 12:53:24 pm »
Честито, yana-v! Това е страхотна новина! Лека бременност ти желая!
Ако имаш възможност пиши нещо повече за тази ваксина, че нещо не ми стана ясно.
Още веднъж- честито и се пази!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #33 -: Януари 02, 2007, 13:50:04 pm »
Честито, yana-v! Това е страхотна новина! Лека бременност ти желая!
Ако имаш възможност пиши нещо повече за тази ваксина, че нещо не ми стана ясно.
Още веднъж- честито и се пази!
Миличка, ваксината я правят от взета кръв от съпруга, обработват я и след това ми правиха една венозна и две подкожни инжекции! Цената е 450 евро! Гърците се притесняваха от тези вливания, можело да станат проблеми?!
Извинявам се допуснала съм неточност - една венозна, една мускулна и една подкожна инжекция. Цената общо е 600 евро.
« Последна редакция: Януари 02, 2007, 19:44:05 pm от yana-v »
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #34 -: Януари 02, 2007, 13:57:45 pm »
Вече съм в 4та седмица!
Вече си в осма седмица.
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #35 -: Януари 02, 2007, 19:32:20 pm »
Благодаря ти, yana-v! Късмет!
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #36 -: Януари 09, 2007, 16:24:20 pm »
[qu Гърците се притесняваха от тези вливания, можело да станат проблеми?!
Цитат
Някой има ли представа в какви проблеми са имали предвид?  :?
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #37 -: Януари 09, 2007, 23:50:55 pm »
И аз съм с високи НК клетки, но тепърва при мен всичко предстои. Ще пиш, когато имам повече яснота.
Честито на успелите, а на останалите успех момичетане губете кураж!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #38 -: Януари 10, 2007, 12:27:40 pm »
Аз също забременях но със завишени NKТ клетки.
Преди трансфер направихме вливания с Имуновенин интакт, и след това в определена седмица от бременността повторих вливанията.
При направената ми контрола нивото на клетките беше се завишило с един процент от 13% на 14%.

Мен също ме интересува  до какви проблеми може да доведат тези вливания.
Ще се радвам ако Yana-v, напише подробности. :ask:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #39 -: Януари 10, 2007, 12:30:50 pm »
Доколкото аз разбрах, в Солун не препоръчвали Имуновенин, защото не давал очакваните резултати.
Благодаря ти, Бени!







Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #40 -: Януари 10, 2007, 14:06:17 pm »
Някой има ли представа в какви проблеми са имали предвид?  :?
Проблемите са опасност от алергична реакция до алергичен шок, но това се разбира веднага. Затова се прави под постоянно наблюдение, за да има кой да реагира.

Доколкото аз разбрах, в Солун не препоръчвали Имуновенин, защото не давал очакваните резултати.
А какво препоръчват гърците в такъв случай? Някой тук беше писал за инжектиране на кръвни продукти от съпруга. Знае ли някой дали у нас вече се прави това?

пп. аз съм pkoprinkova, смених си ника (нещо като ново начало  :))
« Последна редакция: Януари 10, 2007, 14:08:22 pm от mishana »
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #41 -: Януари 10, 2007, 16:15:18 pm »
Някой има ли представа в какви проблеми са имали предвид?  :?
Проблемите са опасност от алергична реакция до алергичен шок, но това се разбира веднага. Затова се прави под постоянно наблюдение, за да има кой да реагира.

Само в допълнение:

"При активната, а също и при пасивната имунизация става въпрос за пренасяне / вкарване на съставни части на кръвта, което в по-широк смисъл отговаря на трансфузия. Поради това теоретично са възможни всички усложнения, които могат да се получат при трансфизия: анафилактични (алергични) реакции и пренасяне на инфекциозни болести. Освен това поради неволно вкарване на червени кръвни телца или на кръвни плаки (отговарящи за съсирването) има опасност да се образуват антитела срещу тези съставни части на кръвта."

Интересна тенденция се заформя - след вливане на имуновенин, се покачва нивото на НК клетките. Дано да е просто ... случайност.  :?
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #42 -: Януари 10, 2007, 16:30:09 pm »
Аз също забременях но със завишени NKТ клетки.
Преди трансфер направихме вливания с Имуновенин интакт, и след това в определена седмица от бременността повторих вливанията.
При направената ми контрола нивото на клетките беше се завишило с един процент от 13% на 14%.

lita, моля те напиши в коя седмица от бременноста за 2-ри път направи вливане на иммуновенин. Благодаря


*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #43 -: Януари 10, 2007, 17:11:34 pm »
Цитат

lita, моля те напиши в коя седмица от бременноста за 2-ри път направи вливане на иммуновенин. Благодаря

Първото вливане както казах, беше 7 дни преди трансфер. Второ вливане направих в 6седм. и 2 дни.
Трето вливане в 12седм. и 2дни.
Няколко дни преди третото вливане направих контрола за Хуморалин имунитет.
 В началото на Ноември трябваше да направя още една такава контрола но до нея не се стигна.

Лека бременност Денито!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #44 -: Януари 10, 2007, 17:23:13 pm »
Цитат
Интересна тенденция се заформя - след вливане на имуновенин, се покачва нивото на НК клетките. Дано да е просто ... случайност.  :?
Цитат

А дали резултатите са същите с Интралипид? На мен също ми предстоят вливания и препоръката е или само Интралипид или комбинирано с Имуновенин.
Има ли някой, на който да са му правили вливания на Интралипид?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #45 -: Януари 10, 2007, 17:30:35 pm »
Аз съм правила 4 вливания с Интралипид, но от 17% на НК се свалиха само на 16%.В момента съм в 3 месец бременна.Не се притеснявай мисля, че всичко зависи от организма :DДоц.Конова ми каза,че вече няма смисъл от вливания и явно ще си изкарам бременността така.
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #46 -: Януари 10, 2007, 17:35:37 pm »
Успех, щом тя е казала, значи е така!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #47 -: Април 02, 2007, 12:21:22 pm »
А ето и моя опит с НК клетките и антифосфолипидните антитела.Изследванията направих два дена след овулацията,при която е настъпило спонтанно забременяване.Но не знаехме за това и направих изследванията като подготовка за второто инвитро.А всички лекари бяха на мнение,спонтанно забременяване при нас е невъзможно.Още при срещата ни в Плевен,преди да излязат резултатите доц. Конова ми изписа аспирин-протект 1 таблетка-нещо като авансова подготовка за инвитрото.Резултатите излязоха след седмица и бяха: НК клетки - 23% /2-11%/,антикардиолипин IgM - 34.30 /под 10/ и антибета 2 гликопротеин І антитела - 1.48 /до 0.87/.С тези резултати,аспирин 1 таблетка вечер и дуфастон 2Х1,впоследствие и нош-па съм бременна.Контролни изследвания правих в 15 г.с. и резултатите са: НК клетки 10.07%,антикардиолипин IgM - 14.10 и антибета 2 гликопротеин І антитела - 0.78. Доц. Конова каза да продължавам с аспирина до края.Това е.Не съм правила вливания,нито съм взимала други лекарства.Просто лекарите не очакваха,че мога да забременея и не са ми изписани лекарства и не са ми дадени указания за контролни изследвания в случай на бременност.Желая успех на всички!НК клетките не са непреодолими.
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #48 -: Април 02, 2007, 12:27:40 pm »
НК клетките не са непреодолими.

А може би дори не са и проблем.

Много се радвам за теб Djo-djo! Спокойна бременност и здраво бебче! :D
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #49 -: Април 02, 2007, 15:41:12 pm »
Страхотна новина! Много се радвам за теб! Интересно е, че при тези резултати след забременяването доц. Конова не ти е предписала вливане?  8O А аспирин протекта е бил заради антифосфолипидните антитела. Лека бременност и здраво бебче! :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #50 -: Април 02, 2007, 18:45:38 pm »
НК клетките не са непреодолими.

А може би дори не са и проблем.


Снощи четох в един форум отговор на Кулам (тази, която ще гостува в Плевен), че в около 20% от случаите НК клетките не пречели на забременяването. :?
Благодаря ти, Бени!







Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #51 -: Април 03, 2007, 21:30:34 pm »
Роби,когато разбрах,че съм бременна писах на доц.Конова,но тя не отговори и на мен ми беше неудобно да нахалствам повече.Реших,че ако трябваше нещо да се прави щеше да ми отговори.Показах резултатите и мнението й на гинеколозите тук,в Бургас,но те казаха,че вливанията били само ако ще правя инвитро и че на мен не ми трябвали и не ми обясниха как и къде да ги направя.И така си останах само на аспирина.Опитах да се свържа с доц. Конова като минаха 10 седмици от изследването,тъй като в резултатите беше поксочила че след 12 седмици трябва да направя контролно изследване.На 12-та седмица успях да говоря с нея.Когато разбра,че съм бременна възкликна учудено:"И как,така на автопилот само с един аспирин изкара толкова седмици?".След това веднага ми изпратиха епруветка за контролните изследвания.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #52 -: Април 04, 2007, 09:12:54 am »
Цитат
Снощи четох в един форум отговор на Кулам (тази, която ще гостува в Плевен), че в около 20% от случаите НК клетките не пречели на забременяването.

Фреши,
А имаше ли по-подробно обяснение, кои са тези 20%? Т.е. при останалите 80%, завишените НК клетки комбинирани ли са и с други проблеми и оттам следва невъзможността за забременяване?
Намерихме нашето синче.
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #53 -: Април 04, 2007, 09:17:15 am »
Djо-djo, най-важното е, че си забременяла! много успешна бременност и здраво бебче ти пожелавам!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #54 -: Април 04, 2007, 14:41:56 pm »
Цитат
Снощи четох в един форум отговор на Кулам (тази, която ще гостува в Плевен), че в около 20% от случаите НК клетките не пречели на забременяването.

Фреши,
А имаше ли по-подробно обяснение, кои са тези 20%? Т.е. при останалите 80%, завишените НК клетки комбинирани ли са и с други проблеми и оттам следва невъзможността за забременяване?

Пети, не, само кратък отговор. Но не мисля, че има обяснение. Все още в тази материя няма нищо сигурно :? Според мен е не само до процент НК клетки, ами до тяхната активност и най-вече до възможността на жената да произведе защитни антитела, които да защитят ембриона от НК клетките (и затова се прави имунизация).
Благодаря ти, Бени!







*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #55 -: Април 04, 2007, 16:02:56 pm »
От известно време следя информацията относно НК клетките и затова ми стана интересно как д-р Кулам е определила тези 20%, при които не пречи :roll:.
Ти ще ходиш ли за консултация с нея в Плевен?
Ако е така, ще чакам новини с нетърпение :D.
Намерихме нашето синче.
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #56 -: Април 04, 2007, 16:32:11 pm »
Пети, планирала съм да ходя :D За процентите - може би се позовава на някое проучване. Нямам под ръка сайта, но можеш да го потърсиш в Интернет - явно жената дава он-лайн консултации: бъзро въпросче, бърз отговор, следващо въпросче - интересно е :D та там го четох това.
Благодаря ти, Бени!







*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #57 -: Април 04, 2007, 17:42:34 pm »
Има случаи в които НК-клетките са в норма, но пък са по-аресивни от обичайното, при тези случаи се изследва НК-клетъчна активност. За съжаление въпросния тест ще се прилага в Плевен от следващата седмица, най-вероянто. За което пък ме е яд защото аз вече си бях взела час за 2.04, нищо де следващия път.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #58 -: Април 04, 2007, 22:25:30 pm »
Дори е нормално да се появи повишение на НК като концентрация при забременяване - но тяхната активност е парирана от  антиблокиращите тела , чрез който  имунната система на майката е реагирала на време в началната фаза на имплантирането.

 Всъщност  липсата на такъм автоимунен отговор се парира  чрез вливането на  имуновенин - за да блокира цитокенетичното действие на НК клетките.   С две думи  навън може да е  буря,  но ембриончето е добре защитено и е на топло и сигурно.
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #59 -: Април 05, 2007, 20:52:38 pm »
За тези, които се интересуват това е сайта, където Д-р Coulam дава консултации http://www.inciid.org/forums/immune/index.html
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #60 -: Април 06, 2007, 14:20:53 pm »
Хайде и аз съм в кюпа  :? Днес си получих резултатите от имунологичните изследвания НК клетки 12.11% при норма 2-11%. Доцент Конова препоръчва вливане на интралипид 7-10 дни преди трансфер.
  09.11.2007
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #61 -: Април 07, 2007, 19:00:02 pm »
Жабче, този процент въобще не е страшен, но пък от друга страна интралипидът бил евтин и безвреден и се вливал бързо, така че може пък да пробваш с него.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #62 -: Април 10, 2007, 11:09:08 am »
Аз вече оставам с впечатлението, че за "ниски" превишения, като твоя случай жабче, доц. Конова препоръчва само интралипид. Иначе потвържавам, че е много по-евтин (17 лева) и не не нужна реанимация, за да ти го влеят. Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #63 -: Април 10, 2007, 11:53:25 am »
Благодаря за успокоителните думи момичета. От прочетеното дотук обаче разбрах че д-р Стаменов не практикува вливане на интралипид  :? Ще видим какво ще каже след като му сервирам новината - малко ми е притеснено, понеже каза да не правя повече изследвания, но шило в торба седи ли...  :oops:
  09.11.2007
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #64 -: Април 20, 2007, 09:34:54 am »
А бихме ли уточнили какво е "ниски" превишения? Моите са 13,34 /2-11/. Затова пък антифосфолипидните IgM 24.2 /N-10/=.
*

    Svetlana

  • *
  • 31
  • Има цели, които си заслужават, само ако не убиват
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #65 -: Април 23, 2007, 12:44:49 pm »
Имам завишени НК клетки13% при норма 12%
препорьката на доц. Конова е вливане на интралипид(разреден)-интра венозно на 5-6 ден от МЦ
Утре ще си взена интралипида от аптеката но не знам какво се има предвид под разреден ако някой може да ми каже как е процедирал и колко време отнема това вливане ще сьм благодарна
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #66 -: Април 23, 2007, 13:57:52 pm »
Имам завишени НК клетки13% при норма 12%
препорьката на доц. Конова е вливане на интралипид(разреден)-интра венозно на 5-6 ден от МЦ
Утре ще си взена интралипида от аптеката но не знам какво се има предвид под разреден ако някой може да ми каже как е процедирал и колко време отнема това вливане ще сьм благодарна

Зависи какво количество интралипид ти е препоръчала. При мен беше 4 милилитра интралипид разреден в 250 милилитра физиологичен разтвор. Отнема около половин час. Все пак я попитай. Успех!
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #67 -: Април 23, 2007, 13:58:53 pm »
Имам завишени НК клетки13% при норма 12%
препорьката на доц. Конова е вливане на интралипид(разреден)-интра венозно на 5-6 ден от МЦ
Утре ще си взена интралипида от аптеката но не знам какво се има предвид под разреден ако някой може да ми каже как е процедирал и колко време отнема това вливане ще сьм благодарна
Разрежда се с физиологичен разтвор, тя ще ти прати пропорцията, изтича за около 50-60 мин. Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    Svetlana

  • *
  • 31
  • Има цели, които си заслужават, само ако не убиват
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #68 -: Април 23, 2007, 14:16:56 pm »
Проблемьт е ъе не пише нищо друго освен това което написах по-горе Благодаря за бьрзите отговори
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #69 -: Април 23, 2007, 14:21:58 pm »
Проблемьт е ъе не пише нищо друго освен това което написах по-горе Благодаря за бьрзите отговори

Попитай доц.Конова за пропорциите. Сигурна съм, че ще ти отговори.
*

    Svetlana

  • *
  • 31
  • Има цели, които си заслужават, само ако не убиват
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #70 -: Април 23, 2007, 17:10:04 pm »
Благодаря за съвета. Послушах го и даже вече имам отговор
ОБАЧе ме питаха дали да бъде бърза или бавна капка 8O
*
Не мога просто да не се запиша тук, защото толкова трепетно следят тази тема. Ами моите НК клетки преди да забременея бяха 20.5% (при лимит 12%). По препоръка на доц. Конова направих вливания на имуновенин (30 апм.) и интралипид преди опита ми. След като док потвърди бремеността, аз писах на доц. Конова за добрата новина, тя ми прати доста притеснен е.майл, да пусна контролни НК клетки и дори и да не са готови резултатите да вливам веднага имуновенин! Аз пуснах изследвания и за моя неприятна изненада, НК клетките се бяха качили на 25%! Това беше истински шок за мен и извор на огромни притеснения за бебето! Тя ми каза да влея и имуновенин и интралипид веднага и да направя контролни след 25 дена и не по-късно! На 25-ия ден НК клетките бяха паднали на 17% (като относителен брой вече бяха в лимита)! Тя ми каза да не правя повече вливания, а да направя контрола пак след 25 дена, аз направих след 14 дена, защото се притеснявах, че нямам терапия и се оказа, че са паднали още! Та, тази имунология наистина е голяма мистерия, но все пак, терапията, която доц. Конова ми назначи съм сигурна, че ми е помогнала! Това е от мен!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Здравейте и от мен.
Правих имулогични в клиниката на др Стаменов.
Имам завишени НК клетки 18 % при реф.стойности 12%.
Имам и 1 неуспешно инвитро.
Не съм споделила още с доктора, но предполагам че той ще иска да правим вливания.
Ще пиша по-нататък, какво ми е предписал доктора.

Едно обаче си мисля, че тия НК клетки явно са голяма мистерия. Явно при всеки организъм, влияят различно.
Роби, може би обяснението е, че ако има имунологични проблеми, те стават по-зле след бременност (или неуспешна имплантация даже - имунната система се активира, за да отхвърли ембриона) - затова може би първоначално се покачват, но лечението пък си оказва своето благоприятно въздействие, знам ли.

И при мен след вливането се бяха увеличили от 17% на 21%
Благодаря ти, Бени!







*
Роби, може би обяснението е, че ако има имунологични проблеми, те стават по-зле след бременност (или неуспешна имплантация даже - имунната система се активира, за да отхвърли ембриона) - затова може би първоначално се покачват, но лечението пък си оказва своето благоприятно въздействие, знам ли.

И при мен след вливането се бяха увеличили от 17% на 21%
Ами Фреши така е, доц. Конова го потвърди, затова при бременност действието на имуновенина/интралипида е само 28 дена и трябва да се правят контроли на 25 дена (да знаеш като забременееш!)Истината че, че аз вече нищо не вливам, а те продължават да падат (като относителен брой..)явно организма се саморегулира..
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Момичета простете невежеството ми - обяснете ми какви са тези НК клетки
*
Момичета простете невежеството ми - обяснете ми какви са тези НК клетки
Виж тези страници :
http://www.sharedjourney.com/define/nk.html
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=42
http://www.invitro-bg.com/display.php?page=m7&sub=6
*
ВИЖ И ТОВА :

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=9610.0

Stela Prapas -  information

Abstract

Objective: The present study was conducted to evaluate the efficacy of immunotherapy with husband's lymphocytes in women with recurrent spontaneous abortion (RSA).

Methods: A total of 205 women with three or more consecutive abortions were screened for known causes of recurrent spontaneous abortion. Only 105 women were registered for immunotherapy after excluding the women who had one or the other known cause of abortion. 73 women were registered for immunotherapy against husband's lymphocytes. 32 women were registered under double blind randomized trial. These women were negative for antipaternal cytotoxic antibodies against their husband's cells.
Success rate of immunotherapy was same in both the groups.
Results: Immunotherapy with husband cells in 73 RSA women was carried out in non-randomized trial. Our results show that the success rate was significantly higher (86%) when compared to other groups of the present study i.e. RSA women who declined to enter the trial (33%), dropouts (50%) and antipaternal cytotoxicity negative RSA women (30%). Antipaternal cytotoxic antibodies (APCA) were taken as the measure of immuno-potentiation. Our results indicate that APCA can be taken as a good indicator for selecting patients for immunotherapy and also to measure whether the RSA women is adequately immunized or not. We have also seen the effect of husband's cells in double blind randomized trial group (32 RSA women). The success rate was 85%, which is comparable to non-randomized trial group.
Conclusions: Our results indicate the importance of immunotherapy with husband's lymphocytes in RSA women and also show that APCA can be considered as one of the important immuno-potentiating factor.

Recurrent spontaneous abortion (RSA) can be defined as occurrence of three or more clinically detectable pregnancy lose before 20th weeks of gestation from the last menstrual period or less than 500 grams of foetal body weight ( 5 , 6 ). It occurs approximately 1 in 300 pregnant women ( 7 ).
RSA can be classified into primary RSA aborters and secondary RSA aborters. Primary RSA aborters are those women who have lost all previous pregnancies and no live birth. Secondary RSA aborters are those who have at least one successful pregnancy irrespective of the number of pregnancy loss.
In most women who experience recurrent miscarriage, no cause can be identified. Alloimmune mechanisms that prevent mothers from developing immunological responses essential for the survival of the semiallogeneic pregnancy have been proposed as the cause of fifty percent of all these losses. Embryo rejection in animal models appears to depend upon activated natural killer (NK) cells rather then on antigen specific effector cells. It has been shown in animal model that granulocyte macrophage colony stimulating factor (GM-CSF) may prevent spontaneous abortion by prevention of NK cells and in humans CD56+ lymphoid cells secrete a novel transforming growth factor, 2, which has been shown to be immunosuppressive in nature ( 8 , 9 , 10 ). Activation of the maternal immune system suppresses NK cells (9, 11 , 12 ). It has been reported that alloimmunization may modify the maternal immune response therefore immunization have been used to prevent further miscarriages ( 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ).
For immunotherapy with husband's cells
A closer examination of the immunotherapy group revealed that the success rate of pregnancy in the adequately immunized group was 86% in the present study, which is in accord to the other reported studies

The exact mechanism, which may play a role in the maintenance of pregnancy, is the participation of suppressor cells (26, 30 ). It was reported that lymphocyte immunization cause an increase in progesterone induced blocking factor (PIBf) in RSA women, which may play a role in the maintenance of pregnancy by balancing the production of cytokines (21).Further it was suggested that paternal lymphocytes immunization is responsible for modulation of immunity in women with unexplained recurrent spontaneous abortion as a result of which there is a shift in the balance for cytokine profiles away from Th1 type reactivity to Th2 type reactivity. This shift of cytokines is essential for the maintenance and continuation of successful pregnancy ( 31 ).

http://www.ispub.com/ostia/index.php?xmlFilePath=index.xml
http://www.ispub.com/ostia/index.php?xmlFilePath=journals/ijgo/vol2n1/rsa.xml#e31
 
 
 
 
http://www.vocalicious.com/empty_arms/empty_arms_mod.html

We we waited for 33 entire months our marvel and passed from all these stages.
Wishes the Virgin Mary she gives in all of you the child that so much lahtarate and you wait for.
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #78 -: Ноември 25, 2007, 16:57:44 pm »
Да подновя отново темата и аз.При мен НК клетките са 17% и имам едно оплождане със имплантиране ,но ми дойде на 5 ден закъснение и един мисед в 10г.с. Сега писах на д-р Конова и незнам какво да правя занапред.Разбрах,че имуновенина не се продава у нас ,не знам от къде се снабдявате с него .Колко пъти трябва да се правят вливки според вас .Преди забременяване прави ли се профилактично .
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #79 -: Ноември 25, 2007, 18:58:35 pm »
Имуновенин има абсолютно на всякъде, не е проблем да си го поръчаш от която и да е аптека. Цената е около 14 лв. на ампула. Вливането се прави по предварително назначена схема от доктор, до сега не съм чула някой да си го назначава или да се влива за профилактика.
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #80 -: Ноември 25, 2007, 19:56:16 pm »
Доколкото разбирам вливания се правят преди забременяване и след това .Но ако има възможност да се забременее по естествен начин кога се прави  вливания?.В този смисъл исках да кажа профилактично .Още не мисля за арт процедура ,понеже съм забременявала  се надявам пак да забременея.Според вас какво правя сега с тези 17% НК клетки ?
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #81 -: Ноември 25, 2007, 23:47:39 pm »
Както ти го назначат, не се притеснявай, ако има шанс за нормално забременяване, никой няма да те кара да правиш арт процедура. Като си получих схемичката, действаш и късмет!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #82 -: Ноември 26, 2007, 00:44:11 am »
.Но ако има възможност да се забременее по естествен начин кога се прави  вливания?.
Аз също забременявам естествено и няма значение какво е забремняването, както ти казах влива се по схема, защото твоя доктор ще прецени според конкретната ситуация при теб. Ние няма как да знаем. На мен второто вливане ми е назначено веднага при полужителен тест, но това не се знае дали ще важи при теб. А щом имаш завишени НК клетки, нямаш ли предписан интралипид? Той се предписва конкретно за тях.
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #83 -: Ноември 26, 2007, 09:34:51 am »
То вече стана ясно и в някакви други теми тук, че НК клетките се завишават при забременяване и после явно пак влизат в норма, но все пак, за да се предпази ембриона явно се налага вливане на интралипид и имуновенин. При мен преди последния ми опит НК клетките се оказаха 19% и въпреки АИ която имам ми вливаха също интралипид, но уви след ++ теста след трансфера-нищо стана. Явно е трябвало да ги следя и след трансфера, но не знаех и никой не ми е казал, сега прочетох тук и ще го имам предвид за следващия път. Обаче и друго ме озадачи - на мен ми вляха 1 систима интралипид 3 дни преди трансфера, а тук чета че се влива обикновено 7-10 дни преди това и след трансфера пак. Може ли някой да разясни малко повече кога и от какво зависи това кога точно се влива и колко често. Също не мога да разбера каква е разликато между интралипид, имуновенин и фраксипарин?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #84 -: Ноември 26, 2007, 19:30:30 pm »
Какво мислите по въпроса : има ли връзка % НК клетки със здравословното състояние на организма .Например при възпаление имам доста увеличени левкоцити и НК клетките да са повече поради тази причина , а в нормално състояние на организма да са нормални .Нали те предпазват организма от вируси -може при заболяване да се активират
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #85 -: Ноември 27, 2007, 12:44:17 pm »
И все пак момичета, споделете какво правите / пиете, за да намалите NK клетките, вливанията са едно на ръка, но други медикаменти, билкови продукти, антиокисаданти......какво вземате. Мисля, ме ако всяка от нас сподели по - подробно своята информация, ще семе много полезни една на друга.

Аз в момента вземам: омега 3 мастни киселини и отделно селен & цинк, и витамини - надявам се това да успее да ги намали.

Споделете и вие, моля ви!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #86 -: Ноември 27, 2007, 13:39:45 pm »
Аз не знам някакви хапчета за пиене или добавки да влиаят на НК клетките, защото иначе нямяше да има нужда да ни вливат интралипид и имуновенин, иначе вероятно е да се покачват при боледуване или инфекции, защото те са тези "бойци", които се борят именно с болестите - така съм чела.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #87 -: Ноември 27, 2007, 14:16:37 pm »
И моите НК клетки са завишени и пи предписаха да взимам 2 месеца пентоксифилин вит. АСЕ цинк и селен.
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #88 -: Ноември 27, 2007, 22:38:34 pm »
То вече стана ясно и в някакви други теми тук, че НК клетките се завишават при забременяване и после явно пак влизат в норма, но все пак, за да се предпази ембриона явно се налага вливане на интралипид и имуновенин. При мен преди последния ми опит НК клетките се оказаха 19% и въпреки АИ която имам ми вливаха също интралипид, но уви след ++ теста след трансфера-нищо стана. Явно е трябвало да ги следя и след трансфера, но не знаех и никой не ми е казал, сега прочетох тук и ще го имам предвид за следващия път. Обаче и друго ме озадачи - на мен ми вляха 1 систима интралипид 3 дни преди трансфера, а тук чета че се влива обикновено 7-10 дни преди това и след трансфера пак. Може ли някой да разясни малко повече кога и от какво зависи това кога точно се влива и колко често. Също не мога да разбера каква е разликато между интралипид, имуновенин и фраксипарин?

Маринче, активната имунизация е валидна една година и не се налага да правиш вливания. Това което ми обясни Стела Прапас е, че дори и след това да се направят контролни изседвания, нивата пак остават същите. Всъщност ти си имунизирана. С две думи на вън може да е буря, но ембриончетата са защитени.
Малко объркано го обясних, доно си ме разбрала :wink:
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #89 -: Ноември 28, 2007, 12:40:59 pm »
В България прави ли се активна имунизация? Има ли някакви странични ефекти?
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #90 -: Ноември 28, 2007, 18:26:13 pm »
да прави се в клиниката на братя Тодорови, но незнам колко е надеждна там! странични ефекти има, но се проявяват при много малък процент пациенти.
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #91 -: Ноември 28, 2007, 21:05:54 pm »
Извинете за глупавия въпрос ,но кога се прави активна имунизация -когато не можеш да забременееш ,поради несъвместимост с кръвта на мъжа или може да се направи за да се избегнат  сп. аборти .Ако е имало оплождане и инплантация значи ли че партньорите са съвместими и не се налага имунизация?Аз имам един мисед .Както може би съм писала установявам абсолютни разногласия и различни мнения относно имунологичните проблеми свързани с НК клетките и затова се мъча да стигна до някакви логични заключения. Много лекари в Пловдив не са наясно с този въпрос и даже отхвърлят имуновенина и интралипида като нужни за задържане на бременност. Нещо повече за братя Тодорови ,за първи път чувам за тях.Четох ,че такава активна имунизация се прави в Солун.Едно и също ли е действието на тази имунизация и вливките с имуновенин или интралипид .Колко струва в България такава имунизация.Благодаря на включилите се!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #92 -: Ноември 29, 2007, 14:56:44 pm »
Здравейте отново,

четох доста из форумите за NK клетките и най - вече за клетъчната активност, знаете ли като % какъв е максимума за тази клетъчна активност и дали е възмогно ако NК клетките са в норма да има завишена клетъчна активност.....обратното е възможно.....ако имате повече информация, моля да я споделите.
Благодаря :D
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #93 -: Ноември 29, 2007, 16:37:21 pm »
Не е много сигурно, че ефектът от акитвната имунизация е една година. Повечето източници дават шест месеца. Така или иначе, реакцията на всеки е различна, при едни се изграждат по-бързо тези защитни антитела, при други по-бавно или в по-малка степен, а при някои - въобще :( Също така това лечение може спокойно да се комбинира с други имунологични лечения, например вливания, така ми се струва.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #94 -: Ноември 30, 2007, 23:01:33 pm »
Момичета, и аз съм с новооткрити по-високи НК клетки, но има неща които не са ми ясни. Първо, възможно ли е да са завишени поради пиене на антибиотици, защото като давах кръв бях на такива. А другия ми въпрос е, ако може да ми отговорите,при вливане на имуновенин или там каквото изпише Конова, повишава ли се шанса за забременяване? Аз няма да бъда с ИКСИ обаче, а разчитам на естествено забременяване.В такъв случай правят ли се вливания изобщо? Плиииииииииз отговорете ми защото Конова ще ми отговори чак след понеделник а искам да знам нещо по въпроса дотогава.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #95 -: Ноември 30, 2007, 23:40:03 pm »
Мисля, че е малко вероятно да е от антибиотика, ако искащ направи контрола след около 12седм. Вливанията се правят точно, за да повишат шанса за забременяване, независимо дали ще пробваш арт или естествено забременяване. Интралипида и имуновенина не унищожават НК клетките, само ги парират за известно време.
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #96 -: Ноември 30, 2007, 23:42:09 pm »
Пуканка, аз съм така. Няма да правя нито ин-витро, нито икси, а имам назначено вливане на имуновенин и интралипид. Шанса - всички се надяваме на такъв.
А за антибиотика - не мога да кажа нищо, нямам представа.
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #97 -: Декември 01, 2007, 00:59:51 am »
Аз трябваше да правя имунологични изследвания миналия месец, но се разболях от гнойна ангина-като се обадих в клиниката да ми отменят часа, попитах след колко време ще е най-добре да отида отново.
Казаха ми 10 чисти дни -без температура и без антибиотици.
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #98 -: Декември 01, 2007, 12:30:45 pm »
Значи няма да чакам 12 седмици. :lol:Аз писах и на Конова, че съм пила антибиотик, така че най-вероятно няма да ми признае сегашния резултат и ще повтаряме изследванията.
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #99 -: Декември 19, 2007, 15:32:27 pm »
Искам и аз да споделя моите преживявания с НК-клетките и Антифосфолипидните антитела. По принцип съм с Хашимото, при консултацията ми с д-р Тодорова, тя ми препоръча да си изследвам в Плевен НК-клетките и Антифосфолипидните антитела. Д-р Тодорова ми назначи Аспирин и Слен. Резултатите бяха: НК-клетки 19% (норма до 11%) и Антикардиолипин IgM 24,03 ( норма < 10 (по памет)).
 Преди да успея да направя консултация с доц.Конова забременях и успях да отида в Плевен за консултация в 6г.с., направиха ми веднага вливане на 30 ампули Имуновенин. След 25-28дни ми предстои второто вливане и контролно изследване. Надявам се всичко да бъде наред. Това е от мен и моя опит.

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #100 -: Декември 19, 2007, 17:18:15 pm »
Искам и аз да споделя моите преживявания с НК-клетките и Антифосфолипидните антитела. По принцип съм с Хашимото, при консултацията ми с д-р Тодорова, тя ми препоръча да си изследвам в Плевен НК-клетките и Антифосфолипидните антитела. Д-р Тодорова ми назначи Аспирин и Слен. Резултатите бяха: НК-клетки 19% (норма до 11%) и Антикардиолипин IgM 24,03 ( норма < 10 (по памет)).
 Преди да успея да направя консултация с доц.Конова забременях и успях да отида в Плевен за консултация в 6г.с., направиха ми веднага вливане на 30 ампули Имуновенин. След 25-28дни ми предстои второто вливане и контролно изследване. Надявам се всичко да бъде наред. Това е от мен и моя опит.

Благодаря че сподели и ни даваш надежди. :bighug: :bighug: А колко време преди това се борехте напразно за бебче?
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #101 -: Декември 19, 2007, 17:23:45 pm »
Asss,желая ти лека бременност!Би ли споделила с какви стойности на ТАТ И МАТ забременя?
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #102 -: Декември 20, 2007, 09:31:50 am »
Здравейте,

от всичко, което чета нещо съвсем се обърках. Аз имам от всичко по-малко: 14% НК клетки/ при норма 11%/, нарушен хуморален имунитет /не ми е в норма IgA/, Хашимото и висок пролактин. Правих изследванията в Плевен при доц. Конова и понеже непосредствено след това отново се разболях ми назначиха следната имуностимулираща терапия: Бронховаксон, Изопринозин, Цитросепт, Енгистол - общо за 5 месеца по схема, а за Хашимотото - Метформин, Селен и Аспирин протект.
За вливания изобщо не е ставало дума и сега се замислям дали тази терапия може да повлияе на НК клетките или просто е за подсилване на имунната система.
Има ли някой на който да са му изписвали нещо подобно вместо вливания?


Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #103 -: Декември 20, 2007, 15:11:57 pm »
Asss,желая ти лека бременност!Би ли споделила с какви стойности на ТАТ И МАТ забременя?


 Когато отидох при д-р Тодорова за първа консултация имах следните резултати от изследванията:
   TSH 0,99 (0,5-4,5)
   TAT - 139,2 IU/mL (<75)
   MAT - 184.6 IU/mL (<75)
Тогава тя ми изписа Селен 200мг. и Аспирин протект 100мг. Преди да забременея съм ги пила 5 месеца. Когато разбрах, че съм бременна си направих нови изследвания, които са в 6г.с.
   ТSH 1,97 (0.5-4,5)
   TAT 38,4 (<75)
   MAT 58,7 (<75) (не са точни цифрите от второто изследване, защото карам по спомен)
   По принцип д-р Тодорова ми беше казала Аспирина да го пия от 15 ден на цикъла 10 дни, за да не се пречи на овулацията и да не се предизвиква обилна менструация. Но след един случай при мен, когато мисля, че имаше оплождане и имплантация, но нещата прекалено рано приключиха (това са си мои мисли и наблюдения), реших да пия Аспирина до деня в който ми идваше М. Когато отидох на консултация при доц.Конова тя ми каза,че съм стигнала до там благодарение на Аспирина и той е този, който за момента пази бременността.
   Истината е, че при всеки е различно и винаги трябва да вярваме в чудеса  :wink:
   Когато разбрах, че съм бременна не можах да се зарадвам, защото бях обвзета от паника, че все още не съм направила консултация с доц.Конова и не знаех какво ще правя, но нещата си дойдоха на мястото.
 
 
Благодаря че сподели и ни даваш надежди. :bighug: :bighug: А колко време преди това се борехте напразно за бебче?
[/quote]


  Ами при нас борбата не беше много дълга, защото от самото начало на опитите открих Зачатие и не съм губила време в хаотично търсене на лекари и чудене какво ми е. Аз от сайта разбрах, че при мен ще има проблем и директно започнах да действам и да правя консултации. Опитваме от почти 1 година.

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #104 -: Декември 21, 2007, 05:59:11 am »
Вчера ми излезнаха имунологичните и О УЖАС- имам много високи стойности на NK-клетките-27%\май водя в класацията\.Съответно понижени Т-клетки.Освен това съм с Хашимото\ТАТ и МАТ са доста над нормата\.Много бързо минавам от хипо- в хиперфункция-с Тодорова нещо не можем да улучим дозата на хормона.Назначена ми е терапия преди ИКСИ,с имуновенин и преднизолон.Някой правил ли е проЦедура с високи стойности на ТАТ и МАТ?Предполагам,че ако те се понижат ще паднат и NK клетките.От 6 месеца съм на Селен 100 на ден и Аспирин 100,но антителата не са се понижили.Аси мислех,че скоро ще мога да започна процедура :( 
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #105 -: Декември 27, 2007, 13:54:20 pm »
Аз също имам завишен брой НК клетки - 16% (от допустими 12%). Изследванията ги правих в клиника Малинов - д-р Балтаджиева, която сподели, че мога да зопочна имуновенозен гамаглобалин ако забременея естествено, че по принцип това повишение не пречи за забременяването, а за задържането и до 3 месец се влива.