0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #40 -: Януари 10, 2007, 14:06:17 pm »
Някой има ли представа в какви проблеми са имали предвид?  :?
Проблемите са опасност от алергична реакция до алергичен шок, но това се разбира веднага. Затова се прави под постоянно наблюдение, за да има кой да реагира.

Доколкото аз разбрах, в Солун не препоръчвали Имуновенин, защото не давал очакваните резултати.
А какво препоръчват гърците в такъв случай? Някой тук беше писал за инжектиране на кръвни продукти от съпруга. Знае ли някой дали у нас вече се прави това?

пп. аз съм pkoprinkova, смених си ника (нещо като ново начало  :))
« Последна редакция: Януари 10, 2007, 14:08:22 pm от mishana »
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #41 -: Януари 10, 2007, 16:15:18 pm »
Някой има ли представа в какви проблеми са имали предвид?  :?
Проблемите са опасност от алергична реакция до алергичен шок, но това се разбира веднага. Затова се прави под постоянно наблюдение, за да има кой да реагира.

Само в допълнение:

"При активната, а също и при пасивната имунизация става въпрос за пренасяне / вкарване на съставни части на кръвта, което в по-широк смисъл отговаря на трансфузия. Поради това теоретично са възможни всички усложнения, които могат да се получат при трансфизия: анафилактични (алергични) реакции и пренасяне на инфекциозни болести. Освен това поради неволно вкарване на червени кръвни телца или на кръвни плаки (отговарящи за съсирването) има опасност да се образуват антитела срещу тези съставни части на кръвта."

Интересна тенденция се заформя - след вливане на имуновенин, се покачва нивото на НК клетките. Дано да е просто ... случайност.  :?
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #42 -: Януари 10, 2007, 16:30:09 pm »
Аз също забременях но със завишени NKТ клетки.
Преди трансфер направихме вливания с Имуновенин интакт, и след това в определена седмица от бременността повторих вливанията.
При направената ми контрола нивото на клетките беше се завишило с един процент от 13% на 14%.

lita, моля те напиши в коя седмица от бременноста за 2-ри път направи вливане на иммуновенин. Благодаря


*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #43 -: Януари 10, 2007, 17:11:34 pm »
Цитат

lita, моля те напиши в коя седмица от бременноста за 2-ри път направи вливане на иммуновенин. Благодаря

Първото вливане както казах, беше 7 дни преди трансфер. Второ вливане направих в 6седм. и 2 дни.
Трето вливане в 12седм. и 2дни.
Няколко дни преди третото вливане направих контрола за Хуморалин имунитет.
 В началото на Ноември трябваше да направя още една такава контрола но до нея не се стигна.

Лека бременност Денито!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #44 -: Януари 10, 2007, 17:23:13 pm »
Цитат
Интересна тенденция се заформя - след вливане на имуновенин, се покачва нивото на НК клетките. Дано да е просто ... случайност.  :?
Цитат

А дали резултатите са същите с Интралипид? На мен също ми предстоят вливания и препоръката е или само Интралипид или комбинирано с Имуновенин.
Има ли някой, на който да са му правили вливания на Интралипид?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #45 -: Януари 10, 2007, 17:30:35 pm »
Аз съм правила 4 вливания с Интралипид, но от 17% на НК се свалиха само на 16%.В момента съм в 3 месец бременна.Не се притеснявай мисля, че всичко зависи от организма :DДоц.Конова ми каза,че вече няма смисъл от вливания и явно ще си изкарам бременността така.
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #46 -: Януари 10, 2007, 17:35:37 pm »
Успех, щом тя е казала, значи е така!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #47 -: Април 02, 2007, 12:21:22 pm »
А ето и моя опит с НК клетките и антифосфолипидните антитела.Изследванията направих два дена след овулацията,при която е настъпило спонтанно забременяване.Но не знаехме за това и направих изследванията като подготовка за второто инвитро.А всички лекари бяха на мнение,спонтанно забременяване при нас е невъзможно.Още при срещата ни в Плевен,преди да излязат резултатите доц. Конова ми изписа аспирин-протект 1 таблетка-нещо като авансова подготовка за инвитрото.Резултатите излязоха след седмица и бяха: НК клетки - 23% /2-11%/,антикардиолипин IgM - 34.30 /под 10/ и антибета 2 гликопротеин І антитела - 1.48 /до 0.87/.С тези резултати,аспирин 1 таблетка вечер и дуфастон 2Х1,впоследствие и нош-па съм бременна.Контролни изследвания правих в 15 г.с. и резултатите са: НК клетки 10.07%,антикардиолипин IgM - 14.10 и антибета 2 гликопротеин І антитела - 0.78. Доц. Конова каза да продължавам с аспирина до края.Това е.Не съм правила вливания,нито съм взимала други лекарства.Просто лекарите не очакваха,че мога да забременея и не са ми изписани лекарства и не са ми дадени указания за контролни изследвания в случай на бременност.Желая успех на всички!НК клетките не са непреодолими.
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #48 -: Април 02, 2007, 12:27:40 pm »
НК клетките не са непреодолими.

А може би дори не са и проблем.

Много се радвам за теб Djo-djo! Спокойна бременност и здраво бебче! :D
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #49 -: Април 02, 2007, 15:41:12 pm »
Страхотна новина! Много се радвам за теб! Интересно е, че при тези резултати след забременяването доц. Конова не ти е предписала вливане?  8O А аспирин протекта е бил заради антифосфолипидните антитела. Лека бременност и здраво бебче! :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #50 -: Април 02, 2007, 18:45:38 pm »
НК клетките не са непреодолими.

А може би дори не са и проблем.


Снощи четох в един форум отговор на Кулам (тази, която ще гостува в Плевен), че в около 20% от случаите НК клетките не пречели на забременяването. :?
Благодаря ти, Бени!







Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #51 -: Април 03, 2007, 21:30:34 pm »
Роби,когато разбрах,че съм бременна писах на доц.Конова,но тя не отговори и на мен ми беше неудобно да нахалствам повече.Реших,че ако трябваше нещо да се прави щеше да ми отговори.Показах резултатите и мнението й на гинеколозите тук,в Бургас,но те казаха,че вливанията били само ако ще правя инвитро и че на мен не ми трябвали и не ми обясниха как и къде да ги направя.И така си останах само на аспирина.Опитах да се свържа с доц. Конова като минаха 10 седмици от изследването,тъй като в резултатите беше поксочила че след 12 седмици трябва да направя контролно изследване.На 12-та седмица успях да говоря с нея.Когато разбра,че съм бременна възкликна учудено:"И как,така на автопилот само с един аспирин изкара толкова седмици?".След това веднага ми изпратиха епруветка за контролните изследвания.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #52 -: Април 04, 2007, 09:12:54 am »
Цитат
Снощи четох в един форум отговор на Кулам (тази, която ще гостува в Плевен), че в около 20% от случаите НК клетките не пречели на забременяването.

Фреши,
А имаше ли по-подробно обяснение, кои са тези 20%? Т.е. при останалите 80%, завишените НК клетки комбинирани ли са и с други проблеми и оттам следва невъзможността за забременяване?
Намерихме нашето синче.
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #53 -: Април 04, 2007, 09:17:15 am »
Djо-djo, най-важното е, че си забременяла! много успешна бременност и здраво бебче ти пожелавам!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #54 -: Април 04, 2007, 14:41:56 pm »
Цитат
Снощи четох в един форум отговор на Кулам (тази, която ще гостува в Плевен), че в около 20% от случаите НК клетките не пречели на забременяването.

Фреши,
А имаше ли по-подробно обяснение, кои са тези 20%? Т.е. при останалите 80%, завишените НК клетки комбинирани ли са и с други проблеми и оттам следва невъзможността за забременяване?

Пети, не, само кратък отговор. Но не мисля, че има обяснение. Все още в тази материя няма нищо сигурно :? Според мен е не само до процент НК клетки, ами до тяхната активност и най-вече до възможността на жената да произведе защитни антитела, които да защитят ембриона от НК клетките (и затова се прави имунизация).
Благодаря ти, Бени!







*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #55 -: Април 04, 2007, 16:02:56 pm »
От известно време следя информацията относно НК клетките и затова ми стана интересно как д-р Кулам е определила тези 20%, при които не пречи :roll:.
Ти ще ходиш ли за консултация с нея в Плевен?
Ако е така, ще чакам новини с нетърпение :D.
Намерихме нашето синче.
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #56 -: Април 04, 2007, 16:32:11 pm »
Пети, планирала съм да ходя :D За процентите - може би се позовава на някое проучване. Нямам под ръка сайта, но можеш да го потърсиш в Интернет - явно жената дава он-лайн консултации: бъзро въпросче, бърз отговор, следващо въпросче - интересно е :D та там го четох това.
Благодаря ти, Бени!







*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #57 -: Април 04, 2007, 17:42:34 pm »
Има случаи в които НК-клетките са в норма, но пък са по-аресивни от обичайното, при тези случаи се изследва НК-клетъчна активност. За съжаление въпросния тест ще се прилага в Плевен от следващата седмица, най-вероянто. За което пък ме е яд защото аз вече си бях взела час за 2.04, нищо де следващия път.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #58 -: Април 04, 2007, 22:25:30 pm »
Дори е нормално да се появи повишение на НК като концентрация при забременяване - но тяхната активност е парирана от  антиблокиращите тела , чрез който  имунната система на майката е реагирала на време в началната фаза на имплантирането.

 Всъщност  липсата на такъм автоимунен отговор се парира  чрез вливането на  имуновенин - за да блокира цитокенетичното действие на НК клетките.   С две думи  навън може да е  буря,  но ембриончето е добре защитено и е на топло и сигурно.
*
Re: Има ли забременяли момичета при висок % НК клетки?
« Отговор #59 -: Април 05, 2007, 20:52:38 pm »
За тези, които се интересуват това е сайта, където Д-р Coulam дава консултации http://www.inciid.org/forums/immune/index.html