0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    victorita

  • ****
  • 531
  • Моето малко слънце КРИСТИАН се роди на 21/01/2010
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #300 -: Ноември 17, 2006, 16:40:03 pm »
мари много ти благодаря за рецептата -ще се възползвам този уикенд и ще се направя на готвач :fridge:
ще ви известя за резултата :eating:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #301 -: Ноември 17, 2006, 18:59:59 pm »
Foksi  :sunshine:!Благодаря! :flower:
Уточнихме става дума за половин литър!
Иначе има Hopla от 1 л.,500мл и 250мл!
Такава съм си аз,обяснителна Мишка! :a_mouse_01:
Аз правя една Палачинкова торта,има я тук някъде,
за която ми стига и 500 мл,но... :balk_53:
Аз взимам 1 литър,защото после
цяла седмица добавям в  :coffee:!
 :balk_109:Дами,пожелавам ви приятни почивни дни!
                  
                    :grouphug2:
« Последна редакция: Ноември 22, 2006, 08:22:05 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #302 -: Ноември 30, 2006, 15:11:33 pm »
Бързо и вкусно ястие с гъби и шунка

Необходими продукти:
250 грама нарязани на филийки гъби
4 филии шунка
1 глава лук -също нарязан на филийки
1 ч.ч. настъргано сирене
4 яйца
1 ч.ч. прясно мляко
1/2 ч.ч. настърган кашкавал
1/4 ч.ч. олио
чер пипер на вкус
Гъбите се задушават в олиото и се изваждат.След тях по същата процедура и лукът.Смеваме го с гъбите и към тях прибавяме настърганото сирене.След това запържваме шунката и от 2те страни и я слагаме в тавичката в която ще я печем.В друга купа смесваме разбититя яйца,кашкавала,прясното мляко и черният пипер,като към тях прибавяме сместа от гъбите,сиренето и лука.Разбъркваме ги добре и покриваме шунката с тая смес.Пече се на загрята фурна 180-200 градуса около половин час.
Бон Апетит на всички желаещи да я приготвят :eating:
« Последна редакция: Септември 30, 2014, 05:57:13 am от mishanta »
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #303 -: Декември 03, 2006, 14:19:55 pm »
  Лесен и вкусен "Покрив" от бисквити
Рецептата е от бг-мамите.Аз обаче малко импровизирах - основната идея е от една рецепта , а крема от друга. :lol:
Та , нужните продукти : 2 пакета /от малките/ бисквити "Закуска" - един бели и един какаови и един или два банана.За крема - смесват се 1 кофичка сметана /голяма/ , течен шоколад и едно пакетче желатин, предварително разтворен с малко вода. Бисквитите се нареждат шахматно върху фолио - 3 реда от по 4 бисквити.Намазва се с крема. Реди се втори пласт бисквити като се разменят цветовете.Пак се маже с крем.След това върху средният ред се слага банана - цял. После двата крайни реда се свиват към средата и се оформя покривче. Намазва се и от вън с крем и украса по желание.Добре е да постои няколко часа в хладилника за да омекнат бисквитите.
 Това са моите "покривчета" - разделих на два , защото нямам подходящ съд за целия.
 
А ето така изглежда разреза :

Наистина се оказа доста вкусно.Пък после мрънкам , че съм дебела  :lol:
« Последна редакция: Ноември 05, 2013, 14:43:11 pm от mishanta »
     
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #304 -: Декември 04, 2006, 23:37:10 pm »
Дани, а за по-непросветените я ги светни - имали значение коя точно е  сметаната и колко е течния шоколад. А крема от сметаната, шоколада и желатина смесени  ли е? Казано честно хич ме няма в таз дейност и трябва да ми се обеснява по 100 пъти и то подробно. Направо са супер тез покривчета. Мисля да ги пробвам.
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #305 -: Декември 05, 2006, 14:18:40 pm »
Мари , сметаната е заквасена на Данон. А течният шоколад по-скоро е на вкус. Аз сложих 5-6 препълнени супени лъжици  , но стана доста сладичко. За крема се смесват сметаната , шоколада и разтворения желатин. Аз го бърках с обикновена телена бъркалка. Наистина става много вкусно - моя съпруг му видя сметката за един ден.
     
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #306 -: Декември 05, 2006, 16:33:11 pm »
Аз пак да попитам.  Фолиото за какво ти е, за да можеш да преместиш "покривчетата" ли? Не може ли да се направи директно във подходяш съд? И по принцип става дълго като руло ли? На мен май така ми по-харесва :hungry: . Знаеш ли, че за такива като мен, е най добре да документираш със снимков материал :photo: целия процес на сътворяване на тез вкусотии :eating:.
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #307 -: Декември 05, 2006, 21:54:14 pm »
След като наредиш сладкиша върху фолио , с помоща на краищата му оформяш покрива. Иначе може да го оставиш и дълго като руло , но аз нямам подходящ съд и затова го разделих на две.Пробвай ,
 пък каквото стане  :lol:.
     
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #308 -: Декември 12, 2006, 22:18:26 pm »
Дани, пробвах го. Супер е, но не можах да махна фолиото и си остана с него, не че се задържа дълго. Така и не разбрах фатката с фолиото, пробвах, но прецених, че по-добре да не развалям отколкото да има кулинарен вид.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #309 -: Декември 18, 2006, 13:05:54 pm »
Специално за little_rabbit
Бонбоните от моркови изглеждат така:
  и гарнирани с орехи 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #310 -: Март 07, 2007, 12:29:32 pm »
Мили момичета,
Страхотни кулинарки сте!Чета,гледам снимките и се облизвам!
Може ли някой да ми даде рецепти как се прави тирамису и бисквитена торта?
Мерси много!
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #311 -: Март 07, 2007, 12:50:46 pm »
Анджи, честно казано рецепти не помня, но на опаковката на бишкотите Савоярди я има  рецептата за тирамису. Аз лично маскарпонето ми е мазно и го замествам с крема сирене и заквасена сметана.
Но трябва да се прави с мнОго пресни яйца, защото няма термична обработка.
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #312 -: Март 07, 2007, 13:03:33 pm »
мерси много мила Сия!
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #313 -: Март 14, 2007, 12:14:29 pm »
Момичета,здравейте!
Ако можете да ми дадете съвет или идея за приготвяне на бискветена торта и по-специално за крема.От Билла купих такава торта на " Маркрит" с крем брюле и беше страхотна :D От тогава вкъщи само ме тормозят да им направя с такъв крем . Като чета рецептата за приготвянето му той се прави на "водна баня" и нещо не ми е много ясно как да го намажа в/у бисквитите.Моля,ако някоя от вас има идея да я сподели. :lol:
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #314 -: Март 14, 2007, 12:44:56 pm »
Здрасти!!!Ами аз лично не съм правила такъв крем,но предполагам ,че сигурно като стане готов леко ще се сгъсти и ще може да се намаже.Иначе аз правя бисквитена торта като си купувам готов крем на Доктор Йоткер(ванилия),но има и други вкусове и става многоооооооо вкусна,слагам и между редовете някакво сладко или плод и става просто приказка.Каде ще се мъчиш да правиш водни бани и други,толкова е лесно като го има полуготово :lol: :lol: :lol:
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #315 -: Март 14, 2007, 20:00:34 pm »
Да споделя и аз една моя любима рецепта:
Вратни пържоли в гърне или гювеч

За 4 порции:
Вземам 4 големи вратни пържоли можете да ги обезкостите ако искате, защото се разваряват доста и може да схрускате няое кокалче.
Овкусявам ги с чубрица, черен пипер и сол и ги запържвам съвсем леко в олио колкото да побелеят. Най-отдолу в гювеча слагам една глава лук-цяла (само за аромат) и започвате да нареждате месото, като между всяка пържола слагате дафинов лист, няколко зърна чер. пипер и 1 зрънце бахар и поръсвате с червен пипер. Накрая пускате един гъбен бульон, добавяте ок. 150 гр. вода и ако ви е останала мазнината, в която сте пържили също, и варите ок 2 часа. Аз  по-често го правя в гърне за боб (имам предвид тези по-високите и тесни)слагаме на котлона само на 1-ва степен, малко преди да е готово добавяте гъби каквито имате от консерва, пресни и нарязани или замразени няма заначение. Желателно е да не е много водно, да не се отваря много често, за да се наблюдава и т.н.
Наши приятели винаги са много щастливи, когато ги гощавам с това ядене, а  е много лесно.
Да ви е сладко!


*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #316 -: Март 14, 2007, 20:35:23 pm »

Момичета,здравейте!
Ако можете да ми дадете съвет или идея за приготвяне на бискветена торта и по-специално за крема.От Билла купих такава торта на " Маркрит" с крем брюле и беше страхотна :D От тогава вкъщи само ме тормозят да им направя с такъв крем . Като чета рецептата за приготвянето му той се прави на "водна баня" и нещо не ми е много ясно как да го намажа в/у бисквитите.Моля,ако някоя от вас има идея да я сподели. :lol:
крем брюлето не се вари на водна баня просто иска 3-4 минути да се бърка за да не загори.Имаго да се продава сух.Приготва се по следния начин-500гр.течна сметана,500гр.прясно мляко.След като заври се добавя сухия прах-около 150-160грама.Бъркаш около 3-4 минути.След като изстине,но подчертавам че трябва до е много добре изстинало най-малко 4-5 часа се разбива на миксер на средно бързи обороти да получаване на гладка,пухкава маса.След това спокойно го мажеш върху бисквитите или там каквото искаш.Но по мое мнение брюлето не носи плодове.Успех в правенето на торти.
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #317 -: Март 14, 2007, 23:45:52 pm »
ще опитам да направя крема. това ми е любимия крем - обожавам го. на наистина не върви с плодове, по скоро на блат, бисквити или бишкоти.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #318 -: Март 15, 2007, 14:01:22 pm »
Или в кроасанче :eating: :jump12:
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #319 -: Март 15, 2007, 15:01:22 pm »
Благодаря ти за рецептата pimi,ще я пробвам в събота.Сигурно ще стане много вкусна :balk_53:
Предполагам,че в прахчето има захар,а и сметаната е сладка та затова да не слагам захар.