0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #320 -: Март 15, 2007, 21:35:43 pm »
Ако искаш като поври го кусай и ако не ти е сладко можеш да сложиш но не повече от 100-200 грама.За по-добър резултат се препоръчва да се свари от предния ден да престои в хладилник и тогава да се разбие.Забравих да ви кажа че тортичката трябва да постои 2-3 часа в хладилник или още по-добре във фризера но преди да е замазана отгоре за да може крема вътре да стегне.Не се слага желатин.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #321 -: Април 06, 2007, 14:58:35 pm »
Момичета, напишете ми изпитани рецепти на микровълнова - сега нямам обикновена фурна и само с микровелето се мъча :( Някой правил ли е мусака на микро?


*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #322 -: Април 06, 2007, 22:41:50 pm »
Момичета, тези дни правих една супер лесна рецепта от една колежка. Казва се:

ПИЦА С МАКАРОНИ

Продукти: макарони, гъби, маслини, пушена шунка (задължително пушена заради аромата на пушено), чубрица (моя добавка, но не сбърках, като я добавих), доматен сок, кашкавал, масло, малко чесън.
Не съм спазвала пропорции между продуктите - произволни са по вкус (но без сирене, щото малко променя вкуса).

Приготвяне:
1. Сварявате макароните и ги изсипвате в намазана с разтопено масло тавичка.
2. Отделно правите един много прост сос: нарязаните гъби ги запържвате и като станат готови ги заливате в тигана с литър доматен сок (може и повече - зависи колко ви е голяма тавичката). Вари се до леко запържване на доматения сок. Вътре се добавя и нарязания на ситна чесън, овкусява се със сол на вкус.
3. Нарязвате пушената шунка на ситни кубчета и обилно поръсвате с нея макароните в тавичката. Същото правите и с нарязаните и обезкостени маслини. Обърквате макароните с шунката и маслините.
4. Изсипвате гъбено-доматения сос върху макароните в тавичката.Разбърквата с останалото.
5. Заливате и с разтопено масло.
6. Посолявате с чубрица.
7. Пече се, докато поизври доматения сок и всичко се запече.
8. Вади се тавичката и се поръсва обилно (почти се покрива) с настъргания кашкавал.
9. Запича се.

Признавам си, това е най-вкусната пица, която съм яла, а изглежда познато. Но ароматът и вкусът после са убийствено прекрасни! Мога да я ям всеки ден. Нищо, че е калорична. Да ви е сладко!  :D
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #323 -: Април 06, 2007, 22:46:09 pm »
Розичке това изглежда много вкусно ще ми развалиш диетата.Така съм нашишкавяла че не се понасям.
Я дайте някои рецепти за отслабване :lol:
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #324 -: Април 20, 2007, 19:59:38 pm »

Момичета,черпя ви с Лимонови кифлички :P.
Продукти:
Брашно около 500г
пакетче суха мая
250мл топло мляко
3 яйца
3 с.л. маргарин
около 2 ч.ч. захар/ с една не ми е сладко,а по рецепта е само една/
сока на половин лимон
Омесвате, втасва 1 час, изобретявате моделчетата :lol:, втасва още час и печете.
« Последна редакция: Ноември 06, 2013, 06:17:46 am от mishanta »
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #325 -: Май 14, 2007, 14:57:53 pm »
А пък аз ви черпя с един Сладкиш. Много е лесен и става за половин час. Дори не се налага да използвате миксер. Вчера го правих и за кратко време нищо не остана.

Продукти: 2 2/3 ч.ч. брашно, 2 ч.ч. захар, 6 с.л. какао, 1 ч.л. сол, 2 с.л. оцет, 1 бакпулвер, 1 ванилия, 2 ч.ч. вода, 2/3 ч.ч. олио.
За глазурата: 1 ч.ч. пудра захар, 50 г. масло /аз имах маргарин "Белла"/, 1 ч.ч. прясно мляко, какао
Начин на приготвяне:1. Объркват се първо сухите съставки
2. Объркват се мокрите съставки
Всичко се изсипва в тавичка и се разбърква до хомогенна смес. Пече се около 30 мин. при 180 - 190 градуса.
Глазура: Смесват се продуктите за глазурата и се оставя да поври /малко да се сгъсти/. Изсипва се върху опечения блат.

Ако някой прояви интерес към рецептата, ДА МУ Е СЛАДКО!  :P
« Последна редакция: Ноември 05, 2013, 14:51:44 pm от mishanta »
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #326 -: Май 15, 2007, 00:21:27 am »
Момичета, тези дни правих една супер лесна рецепта от една колежка. Казва се:

ПИЦА С МАКАРОНИ
Розичке, това наистина се оказа много сполучливо и вкусно. Пък и лесно се приготвя. Аз използвах немски телешки салам и мога да ти кажа, че и с него стана много вкусно. Направо перфектно :D
Благодаря за рецептата!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #327 -: Май 15, 2007, 16:43:22 pm »
Привет и от мен.
Преди няколко дни ми казаха рецепта за хрупкави пилешки крилца , може и с бутчета. Крилцата или бутчетата (разделете ги на две) се посоляват и се оставят 1/5 час да се овкусят и оцедят. След това се намазват  с майонеза и се отупват с галета и сусам. Пекат се в тава, без мазнина и вода. Така добиват страхотна коричка от всички страни. Немога да им се наситя  ... :oops:
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #328 -: Май 15, 2007, 18:46:14 pm »
Северинка, много се радвам, че ти е харесала рецептата! Правих я два пъти вече и за гости тази пица и всички бяха много доволни, защото хем засища, хем е и вкусно!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #329 -: Май 20, 2007, 15:57:40 pm »
Аз се мислех за приличен кулинар, ама вие ми скрихте шапката...  :lol: :lol: :lol:
Може ли да драснете рецепта за "Кюфтета по чирпански"? Бях яла на заведение и много ми хареса... Предварително благодаря... :balk_53:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #330 -: Май 21, 2007, 11:19:59 am »
:hello: Привет vanja_s !

Аз правя тази от "Бон Апети" с Иван Звездев!
С малка промяна, за която ще ти кажа!

Първо виж рецептата! ТУК

Кюфтета по чирпански

Аз не варя кюфтенцата предварително
каткто в рецептата, а правя следното:

1.Подготвям каймата по оказания начин!

2.Правя кютенцата, овалвам ги в брашно
и ги оставям настрана!

3.Кавардисвам(задушавам) много за кратко зарзавата
само да се опарят не пържа.

4.Бързо наливам водичката и тя като заври
пускам кюфтенцата вътре!-
(към зеленчука слагам за вкус и някоя гъбка)

5.Преди да сваля 5 мин слагам много магданоз,
може и копър!(аз целина не слагам, не обичам)

Ястието е любимо на моето момче!

Приятно хапване!

 :balk_53:

« Последна редакция: Ноември 28, 2013, 20:48:04 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #331 -: Май 21, 2007, 20:15:29 pm »
Ухаааа, mishanta , безкрайно благодаря... :thankyousign:
Ще ти пиша как съм се справила... :lol: :lol: :lol:
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #332 -: Май 26, 2007, 11:23:15 am »
mishanta , безкрайно благодаря, получи се чудесно и моето момче беше доволно...  :thankyousign:
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #333 -: Май 30, 2007, 11:37:51 am »
Благодаря на DivaRoza за рецептата /Пица с макарони/. Снощи я направих и стана страхотна. :P
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #334 -: Юни 03, 2007, 16:57:42 pm »
И аз да се разпиша в тази тема. :lol:
Днес правих ягодова торта, по рецепта на моята свекърва.

Ето как изглежда:




Използвам готов блат, който намазвам с ваниловo-маслен крем. След това нареждам ягодите отгоре, разрязани на половина по дължина. Редя ги в кръг. Най-отгоре заливам с желатин с ягодов вкус или друг /по желание/.
Оставям в хладилника няколко часа да стегне. Украсявам с бита сметана.

За крема:
Приготвя се гъст ванилов или сметанов крем. Тук има опаковки за 1/2 л. мляко. Нарочно слагам помалко мляко 350 мл., за да стане много гъст, слагам и една ванилия. Като истине напълно крема, се размесва с 125 гр. краве масло.

Много, много вкусна, (калорична) и много лесна за приготвяне.

Да ви е сладко!  :balk_53:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #335 -: Юни 03, 2007, 17:36:10 pm »
chiara, радвам се, че ти е харесала!  :D
Осианка, тази калорична красавица, която си показала изглежда доста ефектно, но не бих я направила за свекървата! Изглежда доста вкусно, за да е  почерпка за нея!  :D
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #336 -: Юни 03, 2007, 17:57:10 pm »
Осианка, страхотна е тази ягодова фантазия!
Даже в сладкарниците няма такава!

Розичка, тя казва, че е по рецепта на свекървата,
а не за нея специално!
:lol:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #337 -: Юни 03, 2007, 18:35:25 pm »
Надинче,  :bighug:



Естествено, плодовете могат да се заменят според сезона. Могат да се сложат банани, нарязани на кръгчета; праскови или кайсии обелени; череши или вишни обезкостени. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #338 -: Юни 04, 2007, 11:03:18 am »


Едни много интересни сандвичи, направени с много фантазия и любов.
За най-сладките дечица, тези на Зачатие!
Подходящи за детски партита, рожденни дни и изобщо за всякакви поводи, дори за възрастни.

Използвани са маслини- различни видове, кашкавали, краставици, репички, домати, салата, магданоз, различни салами, хлебчета, земелки, хляб.

                          :D :D :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    gemi78

  • ***
  • 235
  • ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!!!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #339 -: Юни 16, 2007, 22:00:31 pm »
Страхотни вкусотии,така ми се похапна от всичко.