0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #280 -: Октомври 05, 2006, 14:59:53 pm »
Мини :smiley_abxb:!Като видя рецепта започваща-
".......месо нарязано на порции се слага
 със нарязаните на едро зеленчуци в гювеч,....."
Е..... умирам от кеф!Дали ще стане с пиленце!
Че зайчето тук е само едно и не е за хапване! :balk_69:
                :grouphug2:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #281 -: Октомври 05, 2006, 18:10:10 pm »
Mari_Pz,
като се видим Ще настоявам да иzмайсториШ неЩо със zлатните си ръце, че аz колкото и да се опитвам да направя неЩо като тебе, все се иzлагам... Ама и не се срамувам да си приzная "майсторлъка"  :oops:.
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #282 -: Октомври 06, 2006, 08:52:50 am »
Mari_Pz,
като се видим Ще настоявам да иzмайсториШ неЩо със zлатните си ръце, че аz колкото и да се опитвам да направя неЩо като тебе, все се иzлагам... Ама и не се срамувам да си приzная "майсторлъка"  :oops:.
Чакам те душко, аз ще правя и после ще  :eating: :eating: :eating:
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #283 -: Октомври 06, 2006, 16:16:56 pm »
Чакам те душко, аз ще правя и после ще  :eating: :eating: :eating:
Живот и zдраве другата година  :D :D :D!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #284 -: Октомври 06, 2006, 21:41:25 pm »
За всички, които обичат риба ето една рецепта, която пробвах днес и стана доста вкусна :)

Печени пъстърви със сос от каперси и гъби /може и с друга риба да се приготви, ако не обичате пъстърва/

Продукти: 4 средно големи пъстърви, 100 г гъби, 1 лъжица каперси,60 г масло, сок от 1 лимон, лимонена кора, 30 г брашно, 300 г прясно мляко, сол.
Гарнитура:
700—900 г картофи, 30 г масло, 1 лъжица прясно мляко, черен пипер, сол, стерилизирани лукчета

Подреждаме плътно една до друга почистените пъстърви в тавичка за печене, оформяме ги, прибавяме 30 г сгорещено масло, посоляваме, поръсваме с нарязаните на тънки парченца гъби, каперси, лимонова кора и лимонов сок. Покриваме тавичката с фолио и печем в слаба фурна 30-40 минути. Междувременно правим светла запръжка от маслото и брашното, разреждаме постепенно с прясно мляко и сваряваме; прибавяме гъбите, каперсите, соса от печенето на пъстървите, посоляваме и подгряваме. Сваряваме картофите, намачкваме ги добре или ги пресоваме, прибавяме мляко, масло, черен пипер и сол, разбиваме сместа и шприцоваме звездички по периферията на овална, предварително затоплена чиния. В средата подреждаме пъстървите, украсяваме със стерилизирани краставички и поднасяме. Соса поднасяме отделно.
За съжаление не успях да снимам резултата, беше изяден много бързо :lol:

Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #285 -: Октомври 18, 2006, 23:59:11 pm »
Много обичам да готвя, защото така разтоварвам и радвам хората около себе си. Ето нещо любимо на мен и обичните:

БУТЕР ХАПКИ
1 пакет бутер тесто
малко парче синьо сирене (100-150гр)
1 малка кофичка сметана
4-5 маслини
1/2 връзка копър
по желание може да се добавят и рачешки ролца


Бутер тестото се нарязва на квадратчета (аз го правя с линия) с големина 3-4 см. На половината от тях се изрязва дупка с малка чашка и се залепватс белтък върху тези без дупка. Пекат се и се оставят да изстинат. От останалите продукти се прави хомогенна смес, с която се пълнят тортелините. Може да се украсят с маслини, чушка или с нещо, което отговаря на естетическия Ви поглед.
Може да се поднесат с бяло вино, а най-добре с шампанско в романтична обстановка  :dating:
Приятен апетит!
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #286 -: Октомври 19, 2006, 17:14:48 pm »

БУТЕР ХАПКИ


Привет, Уай Айви! :D
Много готина рецепта. Исках само да допълня, че съм хапвала такива и са много сполучливи като мезенца. Тези, дето съм ги яла бяха със спанак едните и с кашкавал другите. Бяха запечени направо с плънката и пак бяха много добри.
Ако имаш дигитален фотоапарат-снимай си нещата като готвиш и показвай тука на народа, за по-нагледно! :D
Alexandra
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #287 -: Октомври 19, 2006, 19:20:06 pm »
Здравейте,
най-после и аz да покажа неЩо, което съм иzмайсторила и става zа покаzване  :D.
Та става въпрос zа Кокосови сладки, който са лесни zа иzпълнение, бърzи, търпят импровиzации и човек няма къде да сбърка (точно като zа мене  :lol:).
 
      Кокосови сладки
 200 гр. маргарин или масло
 200 гр. кокосови стърготини
 150 гр. zахар
 220 гр. браШно
 1/2 бакпулвер
 1 яйце
 1 ванилия
       Омесваме всички продукти и с помоЩта на лъжичка или с ръце оформяме малки топчета. Поставяме ги върху хартия zа печене като оставяме достатъчно място между тях и печем около 15 мин. в предварително zагрята фурна 200 °С. Оставяме ги иzстинат и украсяваме по вкус (или според въzможностите си  :D). Рецептата е zа около 70 броя сладки.

 Вариации: Част от кокоса можете да zамените със смлени ядки (бадеми, леШници или орехи).
                 В част от тестото можете да добавите какао или канела (въпрос на вкус).
                 Може вместо ванилия да полzвате настъргана лимонова или портокалова кора, ром или ромова есенция.
 Приятен апетит  :lol:

*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #288 -: Октомври 19, 2006, 19:22:34 pm »
НеЩо снимките не иzлиzат, zатова ето и адреса

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=71143&photo=1
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #289 -: Октомври 24, 2006, 14:51:17 pm »
Който иска да меси...скоо е на свадба, на кръщене или просто му се хапва вкусна питка....
http://good-times.webshots.com/photo/2856522410067012801amzISf

ПИТА

А ето и рецептата:
1 кг брашно
мая колкото кибритена кутия
3 яйца
1 лъжичка чаена заха
1 лъжичка пак чаена сол
500г хладка вода или пък прясно мляко
Разтваряме маятя във водата/млякото/ изсипваме брашното и правиме кладенче по средата, слагаме яйцата солта и захарта ,измесваме хубаво като добавяме постепенно от разтвоената мая.
Омесваме на меко тесто и разделяме на 3 части /най-малка,седна е голяма/
Започва се от най-малката - разточва се на правоъгълник и се намазва обилно с меко масло.Навиваме на руло и като държим двата края усукваме.Така се действа и с трите :)
В намазана тавичка слагаме като баница.Оставяме да втаса 50мин. намазваме я отгоре само с жълтък и печем10мин на 170гадуса и после на 220 докато се опече
Накрая с прясно сиренце или медец е блаженство :lol:
« Последна редакция: Ноември 28, 2013, 14:28:56 pm от mishanta »
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #290 -: Октомври 31, 2006, 10:41:09 am »
                    КАТМИ
Необходими продукти:
3 яйца
250 гр. брашно
1 ч.ч.кисело мляко
по 1 ч.л. сол,захар и сода
и за край 1/3 ч.ч.газирана вода.
Всичките продукти се разбъркват докато сместа стане гладка и без шупли.След това се добавя газираната вода ,докато се получи смес с гъстота на боза.Приготвят се на сач или в тиган без мазнина.Като се извадят се мажат с масло и се захлюпват за да се запазят меки и топли.След това за пълнежа имате варианти по избор-сладки,сирене,мишмаш със сланина.
Приятен апетит :D

*

    victorita

  • ****
  • 531
  • Моето малко слънце КРИСТИАН се роди на 21/01/2010
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #291 -: Ноември 14, 2006, 14:44:50 pm »
привет.
исках да попитам marie каква е рецептата за хляб с маслини.много обичам.мооооооооооооооооля те да ми изпратиш рецептата. :balk_81:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #292 -: Ноември 14, 2006, 18:52:09 pm »
     
      "ЛАЗАНЯТА на Мишанта"

 (опити в/у спагети на фурна)

Необходими продукти: :fridge:
1 пакет спагети-12-13номер(тънки)
500 грама кайма,1-2 глави лук,1 яйце
доматен сок(буркан или бутилка)
гъби(с повечко е по-вкусно)
чубрица,черен,червен пипер,кимьон.....
(може чушчици,нарязани на ситно)
Заливка: :fridge:
1 кофичка кисело мляко
3-4 яйца,1-2с.л.брашно,кашкавал
 :balk_83:Правя едно уточнение,аз не готвя с точни мерки
и това изброяване по-горе ме измори! :balk_56:
...............................................................................
Така....спагетите знаете-повече вряща вода,сол и олио!
Варят се до полуготовност.....и се измиват в хладка вода!
Отцеждат се и половината се слагат в тавата....
Плънка:
Запържва се лука,добавят се гъбите и чушките...
Следва каймата предварително размесена с 1 яйце и малко вода!
Добавя се доматения сок,да заври и това е...!
Цялата тази микстура върху половината спагети в тавата!
.......(Тавата трябва да е дълбочка)...
Следва другата половина спагетки,заливката,кашкавал!
И тавата в предварително загрята фурна!
Готово е когато кашкавалеца да стне "греховно"  :balk_600:хрупкав!
 :balk_53:Манджорето е за много гладни 6 човека.......може и 7....
           :eating: :eating: :eating: :eating: :eating: :eating:...... :eating:

             :kaos7: Да ви е вкусно! :eat:
                 :grouphug2:
« Последна редакция: Януари 18, 2008, 00:12:27 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #293 -: Ноември 15, 2006, 11:37:34 am »
Олеле Мишанта, тази снимка на лазанята няма да ти я простя! Внезапно прегладнях, а съм на работа, затова сега ще се опитам да се разсея, като опиша моето
"лесно пиле за тънка талия".

Продукти:
1 кг пилешки филенца и/или пилешки пържоли от бутче и/или пилешко бонфиле.
5-6 едри глави лук, 1 глава чесън.
Подправки - сол, пипер, каквото си обичате за пиле.

БЕЗ МАЗНИНА! Може да се омаже пилето с малко сос териаки, ако имате - продават вече и става много хубаво. Ако нямате, може да го омажете и с малко соев сос. Ако и това нямате, здраве да е, пак става хубаво.

МНОГО ВАЖНО - пилето трябва да е полу-размразено от камерата. Това е ключово, защото е гаранция, че пилето става  супер крехко.

ПРИГОТВЯНЕ:
Пилето се омазва с каквото имате да го омазвате - подправки и сосове - и се подрежда в йенаглас тенджера. Между парчетата пиле се слага лукът, нарязан на едри полумесеци. Колкото повече лук, толкова по-добре.

Пече се половин час на 220 /на мен това ми е най-силното на фурната/ и още 20-30 минути на по-слабичко, да си покъкри.

И тва е.



*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #294 -: Ноември 15, 2006, 13:39:48 pm »
 :smiley_abxb:Кокито,прости ми! :sunshine:
 :balk_69:А ти защо не написа тази пилешка офанзива,
преди да отида на пазар! :balk_115:
 :balk_109:Сега ще я отложа за друг ден.....
Но ти обещавам да,когато я приготвя да я "щракна"  :balk_116:
и да приложа фото към твоята рецепта!
Без да извземам авторството ти,разбира се! :balk_104:
             :grouphug2:
« Последна редакция: Ноември 17, 2006, 13:47:11 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #295 -: Ноември 16, 2006, 23:40:45 pm »
Малиии, Мишанто! Ако знаеш какво преглъщане преглъщах над твойта тавичка! Е, днес вече похапнах сладко! Много вкусно, наистина! Имам и за утре една порция останала. Да не ме мислиш какво ще ям утре.  :lol:


Хляб с маслини

Хм. Рових в тефтера. Рових. Рових. Намерих само едни бегли записки, оплескани със стар белтък. Значи по спомен:

Около 500-600 мл вода се затопля, но така че в нея спокойно да търпи кутрето. Във водата се добавят 1 ч.л. сол и 1 ч.л. захар. Разбърква се добре и се натрошава вътре едно кубче мая. Оставя се за няколко минути да се развтори добре. Добавят се 3 с.л. зехтин. И след това около килограм брашно. Замесва се тесто. Оставя се да втаса около час на топличко до печката. Маслините се нарязват на ленитчки или шайбички. Изцеждат се доколкото е възможно. Втасалото тесто се премесва леко. Оформят се питки, сплескват се с длан, слагат се малко малсинки и се "затварят". Нареждат се в тавичка с хартия за печене или намазана с олио и се пекат. Обаче, убийте ме, не помня как ги пекох. Хляб щом е, от нулата съм ги почнала сигурно, на 180 градуса, около половин час-40 минути. Ох, дано ви се получат. :crossfingers:
Alexandra
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #296 -: Ноември 17, 2006, 09:36:49 am »
Ето и от мен Торта „Фантазия” по рецепта на сладкарница Неделя.
Много е вкусна,лесно се прави,лошото е че съдържа много калории.Ама си заслужава :eating: :eating: :eating:

Продукти: 1 блат кафяв Winer;1/2 течна сметана Хопла;500гр.течен
шоколад Финети;2бр.течни ромови есенции;1 бурканче сладко от смокини-сцял плод;;

Сметаната се разбива хубаво с течния щоколад.Смокините се нарязват на ситно и се слагат м/у блатовете.В сока от смокините слагаме ромовите есенции и малко вода и се сиропират блатовете.
Реди се блат-сиропира се,в/у него ситно нарязаните смокини,крема от
щоколада и сметаната и пак блат.Отгоре може да се украси с настърган бял и кафяв шоколад,или пръчици.
След това се слага в хладилник да престои едно денонощие.
......................Добър апетит..............
« Последна редакция: Октомври 18, 2013, 15:22:34 pm от mishanta »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #297 -: Ноември 17, 2006, 14:13:24 pm »
Мари,аз не разбрах, :balk_600:ти виртуално ли похапна лазаня,или я приготви реално! :balk_53:
Снощи я "магерих" и не остана,бандата беше "върло" гладна..... :eat:
mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8 mf_bounce8
Foksi ,много добре ми звучи тортичката,ще я направя при първия повод,обаче.....!
Извини"блондинката кулинарка" но.....
1/2 Hopla :ask:от еднолитровата разфасофка, ли имаш предвид?
И понеже не обичам много смокинки,дали би станало с друго сладко.....?
Доста егоистичен въпрос,щото аз само правя,не обичам много сладкиши!
А унищожителите :eating: на кулинарните ми опити обичат смокини,
но аз да си питам..... :balk_68:
                  :grouphug2:
« Последна редакция: Ноември 17, 2006, 23:44:51 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #298 -: Ноември 17, 2006, 14:22:48 pm »
Реално готвих, Мише! :lol: Не можех повече да преглъщам виртуално! :lol:

Смокините може да ги замениш със сладко от череши например, мисля, че пак ще стане добре. Но нека Фокси да каже! :D
Alexandra
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #299 -: Ноември 17, 2006, 15:55:43 pm »
Има и малки разфасовки на сметаната в Фантастико и навсякъде.
Малките са по 500мл.Тя е течна но като се разбърка с миксера става
кремообразна.Относно сладкото може и друго,но важното е да има цели плодове.Аз лично съм го правила само със смокини,но мойта колежка която ми даде рецептата каза,че става с всякакво сладко.
Пробвай и да кажеш как е станало... :eat: :eat: :eat: :eat: :eat: :eat: :eat: :eat: :eat: :eat: :eat: :eat: :eat: :eat: :eat: :eat: :eat: :eat: :eat: :eat: :eat: :eat: :eat: :eat: