0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #40 -: Октомври 05, 2006, 13:48:32 pm »
Цитат
Аз това се чудя...какво е това викане...то с викане не става а с напъване.
Цитат
Aaaaa, недей така. Благодари се че си имала леко раждане. На мен само напъването ми беше 4 часа ( да видим няма ли да викаш  :lol:). И въпреки всичко пак съм за нормално, освен ако няма медицински показатели за секцио.
Не казвам, че аз не съм викала...ама с викане не става...само се изморяваш това имах в предвид. С напъване става раждането не с викане и губене на излишни сили :)
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #41 -: Октомври 07, 2006, 19:27:38 pm »
Искам да попитам Мели какво ще ме посъветва секцио или нормално раждане след 4 годишен стерилитет. Имам две коремни операции и една лапароскопия, доказана ендометриоза/лекувана и със Золадекс/, неуспешно инвитро януари месец и все още съм киста на десния яйчник.Юни забременях спонтанно :D./Планирах нова операция, защото кистата растеше с всеки цикъл/.Все още в ЖК не сме коментирали нищо по въпроса...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #42 -: Октомври 07, 2006, 20:56:20 pm »
Никой от изброените проблеми сам по себе си не налага секцио по медицински причини. Така че имаш право на избор, разбира се, ако не възникне нещо в хода на бременността. Каквото и да избереш - успех! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #43 -: Октомври 07, 2006, 22:43:24 pm »
Мели, както винаги отговори  бързо, много благодаря! :)
 
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #44 -: Октомври 11, 2006, 00:16:53 am »
Никой от изброените проблеми сам по себе си не налага секцио по медицински причини. Така че имаш право на избор, разбира се, ако не възникне нещо в хода на бременността. Каквото и да избереш - успех! :)
мели, а искам да те попитам комбинацията от проблеми не налага ли секцио?
защото все пак на човека трябва да се гледа цялостно, вземат се под предвид всичките му проблеми...
*
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #45 -: Октомври 22, 2006, 17:06:12 pm »
Здравейте момичета!Надявам сте да сте добре!Аз сама избрах да раждам със секцио! Така си мисля че ще е по добре и за бебчо и за мен!А и съм много страхлива...така ще свърши всичко по бързо.Има и  кой да ми помага първите дни и...
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #46 -: Октомври 27, 2006, 23:42:43 pm »
Ето пак за секциото,ще се побъркам вече,какво да избера,мненията са толкова противоречиви 8O
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=135444.0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #47 -: Октомври 28, 2006, 01:20:22 am »
Морки, седи си на д...то :D ако нямаш показания за секцио - чакай да си дойде нормалното раждане. Ако имаш показания - раждай секцио. И едното, и другото си е риск. Няма как да си сигурна, че това, което си избрала е правилното. Винаги има за и против. Пък ти си седнала и в мамата да четеш за това 8O Аз лично не знам какво бих избрала. Само ще ти кажа баща ми, който е лекар, като се тръшках че ще ме режат каза така - Абе споко бе, така оная ти работа ще е малка, а не като френска капела ;) Това в кръга на шегата де, да не те засегна :)
Колкото повече наближава раждането, толкова повече ще се шашкаш. Няма как да го избегнеш. Просто приемаш, че и в двата случая периода за възстановяване може да е дълъг. Или пък да си щастливка и да се разминеш леко. Гледай си коремчето и му се радвай и не си пълни главата с такива мисли :lol: Целувки :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #48 -: Октомври 28, 2006, 12:00:20 pm »
винаги съм била на мнение (и вече го писах в мамата), че по въпроси за избор на лечение трябва да се слуша лекарско, а не аматьорско мнение.
спри да четеш размислите и страстите на разни клявки. хубаво, дала си ни линк към една тема, а знаеш ли колко още такива има в архива? :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #49 -: Октомври 28, 2006, 15:04:25 pm »
Морков, няма да чета тази тема, нито която и да е друга от форума, който цитираш. Раждането си е риск. В едни случаи е застрашен повече живота на майката, в други - повече на детето. Ти, която си преживяла толкова много, би ли изложила на малко по-голям риск собственото си здраве, за да намалиш риска за бебето си?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #50 -: Октомври 28, 2006, 17:10:37 pm »
Мели,аз няма да рискувам живота на бебето ми.
Обаче,прочетох в бг-мама,неща,дето страшно ме подразниха,пишат и за инвитрото,че не трябвало да се практикува,че всичко трябвало да е естествено,забременяване,раждане,затова пуснах линка.
Ама,какво ли се ядосвам,няма какво да правя да влизам там. :x
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #51 -: Октомври 28, 2006, 17:20:33 pm »
О, сега ми е ясно, миличка.
Разбира се, всичко трябва да е естествено. И не бива да лекуваме диабетиците. Така де, трябва да ги оставим естествено да си умират.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #52 -: Октомври 29, 2006, 10:06:04 am »
Хе,хе, много точно казано, Мели. Защо се учудвате бе хора, просто има същества, като свекърва ми, които не могат да приемат как така не можем да забременеем, какви 10%подвижност, какви пет лева...ако жената е в ред /ужасен израз, ама ../ що да не стане бебето. И защо пък след като сестра ми имала стерилитет 5 години, сега и аз да нямам, а нейното момче всъщност да си е в ред?!!  8OАз споделих на моя позната за ин-витрото/изобщо не посмях да и обяснявам, че всъщност е ИКСИ/, което ще правим и тя ме гледаше като извънземна, онемяла и т.в. И пак като че ли нямаше доверие в думите ми, че това е решението на въпроса. Нещо разводних темата, май! Морковче, кураж и успех!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #53 -: Ноември 03, 2006, 16:00:57 pm »
Моми4ета, що така обсъждате само дилемата напълно естествено раждане и секцио? Ми тук последното е наистина само по лекарско предписание, а алтернативата му е или напълно естествено или с епидуралия (така май се превежда) или безболезнено раждане, но с естествени методи на обезболяване - раждане във вода, с топка, в право състояние и тн...
 Пък за крещенето да кажа, 4е като бяхме в клиниката където се роди нашето къщелни4е, сестрата ми обясняваше 4е интезивността на крещене е свързана с произхода, културата на пациентката - африканките например си налагат да крещят, но това било щото те знаели 4 е така се влива кислород в дробовете на родилката и било добре  :D.
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #54 -: Ноември 04, 2006, 21:26:23 pm »
E-хе-хе! :lol:Това вече ме разсмя.Ами разкажи ни повече за тези там раждания във вода,с топки,бухалки и тн. :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #55 -: Ноември 04, 2006, 23:26:56 pm »
Е, Морки, не си ли запозната ;) Те сега са много модни. Като ходихме да си избирам мястото за раждане и ни показаха такива видове - има една огромна надуваема топка, върху която сядаш и така напъваш, а мъжа ти седи отзад и ти помага с дишането. Водното е - ти си в една голяма вана и така напъваш. Бебето се ражда във водата.
Общо взето доста оригинално и се смята, че са едни от най-удобните начини за раждане.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #56 -: Ноември 04, 2006, 23:35:58 pm »
Каква е тази вода и не е ли изложена родилката на инфекции при това положение? Прекалено екзотично ми се вижда и не толкова естествено.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #57 -: Ноември 05, 2006, 00:50:27 am »
Дони, да ти кажа честно не съм питала каква е водата, но знам че се практикува такъв тип раждане. освен това се смята за един вид естествено раждане, защото детето остава в позната среда, а и водата помагала да се намали силата на контракциите. Показаха ми само ваната, за нещастие не съм имала късмета, а и идеята да разпитвам с подробности. Само знам, че има такава опция. Общо взето така изглежда предродилната зала, а това в дъното е топката, на която раждаш :) Имаш възможност да си пуснеш даже музика по избор. Като това, държа да подчертая не е ВИП стая, а обикновена.



Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #58 -: Ноември 05, 2006, 01:53:14 am »
спорде мен тва с топките и водата е булшит. доказателство - следващия път като ви заболи корем, пробвайте да седнете на топка или да легнете във ваната, да видим дали ще ви мине болката от това действие. съмнявам се.
така навремето (60-те и 70-те години на миналия век) е била много модна теорията за "безболезненото раждане" - един вид, с техники на дишане и самовнушение няма да усетиш никакви болки. жените са били масово окрилени от тази блага вест, имало е множество курсове за подготовка, и кво - накрая се оказало, че не работи методът и "дайте ми упойка"... няма и как да работи, всъщност...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #59 -: Ноември 05, 2006, 08:35:13 am »
Гане сега, ако ми кажеш, че и нет е имало в стаята :)