0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #20 -: Септември 28, 2006, 20:01:16 pm »
И аз не исках да проспя и минута от това, което ставаше :D А и усещането да присъстваш, да видиш бебето си, да чуеш плача му - това си е почти като нормалното раждане ;) А колкото до гледката - пред теб има един голям зелен чаршаф и няма как да видиш какво става, че и да колабираш :lol: Чуваш само как си приказват докторите :)
Само си искай предварително тестване за упойката, че аз направих алергичен шок. На мен ми беше супер горещо и ме сърбеше цялото тяло :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #21 -: Септември 28, 2006, 20:14:58 pm »
Аз съм за ражадане по мнение на проследяващият акушер-гинеколог. Доверявам му се и той преценя кое е най добре за бебето и мен.
Незнам още, но и едното и другото ражадне са много индивидуални. Може и да няма проблеми при естестевното раждане, може и да има и обратоното. Именно затова ходя на косултация при лекар,  за да ме слели и съветва. Аз ще съм секцио, не по мое желание, но според мен е най важното бебето да е добре и да не страда.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #22 -: Септември 28, 2006, 20:53:10 pm »
Morkovche,

твоята позната не може да се е събудила от спинална упойка, защото при нея просто не се заспива.

Момичета, това, което знам за секцио с пълна упойка е, че бебето трябва да е извадено до 3та минута. Иначе и то бива упоено и това води до усложнения след раждането. За това се практикува спиналната като по-безопасна за бебето. И иначе всичко се чува, но нищо не виждаш защото ти слагат преграда. А усещането да целунеш току-що роденото си бебе е неописумено.


Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #23 -: Септември 28, 2006, 22:09:52 pm »
аз съм ЗА секциото и съм напълно съгласна с мнението на Сигнус. аз чаках много дълго моето бебче и не бих искала да го поставям на рискове-макар и минимални.  при мен възстановяването след секцио беше бързо .
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #24 -: Септември 28, 2006, 22:51:15 pm »
аз също като Cygnus (и като повечето гинеколози) съм за секцио при забременяване след стерилитет или проблемна бременност! защото секциото е най-щадящо и безопасно за бебето.

и, момичета, приказките за по-дълго възстановяване след секцио по сравнение с нормалното раждане не са верни! всичко е адски индивидуално. първо, зависи какво е било нормалното раждане - има раждания по 2 денонощия, със зверски болки, с адски разкъсвания или епизиотомии (изкуствено срязване на тъкани, за да излезе бебето) с много шевове, при които възстановяването е много по-дълго и болезнено от секциото!
аз родих секцио и на третия ден след операцията, другите жени ме питаха дали съм раждала, защото съм ходела много бързо по коридорите! на 6-тия ден нямах никакви проблеми, а на 30-тия ден вдигах в къщи 15 кила количка плюс бебе. болка не съм имала грам след операцията.
в същото време, имаше жени с нормално раждане в клиниката, които пъшкаха и сядаха като върху пирони една седмица след това.
 
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #25 -: Септември 28, 2006, 23:30:12 pm »
Мойта братовчедка ражда планирано секцио по желание в "Шейново" и е страшно недоволна от някой си д-р Мишел.Събудила се посред операцията/спинална упойка/ и слушала какво си говорят лекарите.После се възстановила ужасно трудно и отгоре на всичко бебчо беше в "Пирогов" за операция ,след раждането. :(
Затова си мислех за нормално и док.засега така казва,въпреки,всички проблеми,които имах и годините и тн.Казва,че до 40 можело нормално.,[/color]

Морков, братовчедка ти нещо малко послъгва! при спинална упойка няма "събуждане посред операцията" - ти си си будна през цялото време и слушаш какво си говорят лекарите! възстановяването е индивидуално, вече писах за това, а фактът, че бебето е било за операция в Пирогов, няма нищо общо със секциото.

пълната упойка не е за предпочитане...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    tedi91

  • ***
  • 275
  • Аз обичам моя съпруг!
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #26 -: Септември 29, 2006, 10:31:08 am »
Фреши,още на пьрвата консултация при доки говорихме дали ще е секцио или естествено.Тя ми каза че ако бременността протича нормално не е нужно секцио независимо от операцията.Пьрвонаначално си мислех,че за мен по-добрият вариант е секцио,но после се отказах.Няма да мога да вдигам нищо,а и няма кой да ми помага повече от седмица.Епизиотомия ми е правена при пьрвото раждане,единственият проблем тогава беше сядането.Е,тогава бях на 19г.,а сега сьм на 34г.Ти си оперирана отдавна,мисля че няма да е проблем да родиш нормално,но имайки предвид това което казват момичетата,че след продьлжителен стерилитет е по-добре секцио не е за пренебрегване.Скоро ще дойде момента,когато ти и док ще обсьждате този вьпрос :balk_103:!
Ако бебето ми не се завьрти до ноември тогава ще е секцио,но ще искам да е сьс спинална упойка.Искам да го видя и гушна веднага.


Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #27 -: Септември 29, 2006, 11:50:27 am »
Ми,явно се е объркала :x,значи изобщо не е заспивала.Тя мисли,че нещо са наранили бебето и затова е било в болницата,че ако е родила нормално,нямало да бъде.
Затова е толкова противоречиво всичко,преди време приятелки ,родили нормално са ми говорили за нечовешки болки.
В крайна сметка,ще избера варианта,който ми каже доктора.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #28 -: Септември 29, 2006, 12:18:10 pm »
Аз също мисля да раждам секцио (планово).С висок диоптър съм -4 (нося контактни лещи от 11 години) и не смея да рискувам.Чела съм,че може да се отлепи ретината от напъните и това да доведе до ослепяване.Дори и 1 на 5000 да става,знам ли ....
В твоя случай диоптърът не е висок и сам по себе си не е показание за секцио (по медицински причини имам предвид, не по желание). По-важно е състоянието на ретината. В България преди раждане бременните с очни проблеми ги пращаме на консултация с очен лекар, за да си каже мнението дали ретината би издържала на напъните при раждане или е по-безопасно да се мине към секцио.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #29 -: Септември 29, 2006, 12:22:53 pm »
Ми,явно се е объркала :x,значи изобщо не е заспивала.Тя мисли,че нещо са наранили бебето и затова е било в болницата,че ако е родила нормално,нямало да бъде.
Възможно е секциото да е било именно заради увреждания на плода, които са налагали бързо да се извади и веднага след това да се оперира. Освен това едно увредено или страдащо вътреутробно бебе не може да издържи процеса на раждане.   


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #30 -: Септември 29, 2006, 17:39:50 pm »
Да се разпиша и аз. Искам да родя нормално. Незнам защо, просто така искам и за такова раждане съм се настройла. Но това при условие, че при мен няма никъкви показатели за секцио. Ако изникне проблем, не мисля да рискувам.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #31 -: Септември 29, 2006, 18:53:48 pm »
аз също исках нормално, но се наложи секцио. Докторите, които ме бяха оперирали преди 2 години бяха категорични, че даже не трябва да се допусне нормално раждане. Нямаше начин да избирам и съм доволна и от секциото. Доктора беше добър, справи се бързо, възстанових се бързо. Още в реанимация станах до тоалетна.Даже ме изписаха 1 ден по рано по мое желание. Пък и мисълта, че вече имаш бебе, те кара да хвърчиш , без значение нормално или секцио.Само всичко да минава добре за бебетата и майките.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #32 -: Октомври 02, 2006, 10:48:31 am »
Ти си оперирана отдавна,мисля че няма да е проблем да родиш нормално,но имайки предвид това което казват момичетата,че след продьлжителен стерилитет е по-добре секцио не е за пренебрегване.Скоро ще дойде момента,когато ти и док ще обсьждате този вьпрос :balk_103:!
Ако бебето ми не се завьрти до ноември тогава ще е секцио,но ще искам да е сьс спинална упойка.Искам да го видя и гушна веднага.

Теди, благодаря много за отговора и пожеланията!
Аз не се притеснявам от секциото само по себе си, но едно рязане на матката заради операцията, второ заради първо бебе, та си мисля за после, дано съдбата ме дари с повече деца - как ще ги раждам, затова се притеснявам.

Аз пък за първи път чувам за раждане с пълна упойка 8O 8O А при спинална по принцип може леко да те приспят, но не знам при раждане прилага ли се, на мен ми предложиха при хистерокопията, но аз отказах.
Благодаря ти, Бени!







*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #33 -: Октомври 02, 2006, 18:04:04 pm »
Здравейте момичета,
и аз казах на док., че ако всичко е наред ще се напъна да родя бебока. Имам една операция от извънматочната бременност преди 5,5 години,но не това ме смущава, нито пук приказките за бавното възстановяване след секцио.Съгласна съм, че всичко е строго индивидуално. Лично аз се възстанових много бързо след операцията след извънматочната.Мисля си само, че момента в който усещаш как раждаш така чаканото си дете не може да се замени с нищо друго в този живот. Но все пак каквото докторите решат! Искам да попитам бъдещите и настоящи майки има ли такива, на които през цялата бременност бебето е било само в едно и също положение?Аз карам 28 седмица и досега винаги когато ходим на преглед док. казва, че бебока в с главата надолу. И си мисля може ли и нормално ли е 9 месеца да изкара в това положение? И ако почне да се върти кога е нормално това да стане?
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #34 -: Октомври 03, 2006, 09:09:14 am »
Искам да попитам бъдещите и настоящи майки има ли такива, на които през цялата бременност бебето е било само в едно и също положение?Аз карам 28 седмица и досега винаги когато ходим на преглед док. казва, че бебока в с главата надолу. И си мисля може ли и нормално ли е 9 месеца да изкара в това положение? И ако почне да се върти кога е нормално това да стане?

Не е било през цялото време с главата надолу - просто се е обърнало вече! Коя седмица си?
При вмен и двете деца се обръщаха в 6 месец!
Матей - 1.04.2006 г
*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #35 -: Октомври 03, 2006, 10:02:37 am »
Сега съм в 28 седмица, и забелязвам , че близо от 2,5 месеца бебето при преглед е в тази позиция. Може и да си права и бебока да се е обърнал от раничко в подходящата поза.
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #36 -: Октомври 03, 2006, 14:09:27 pm »
Моята принцеса пък все си е поседнала. Върти се , усещам я , но основно си седи седалищно. Дано реши да повиси надолу с главата поне последния месец  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    tedi91

  • ***
  • 275
  • Аз обичам моя съпруг!
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #37 -: Октомври 03, 2006, 14:18:04 pm »
Фреши,на 15.09.бях в"Св.София"на училище за бьдещи родители.Развеждаха ни из родилните зали и стаите,за да ни запознаят с обстановката(аз сьм се насочила този пьт да раждам там).По време на обиколката минахме покрай една от операционните,вратата беше открехната и успях да видя момичето на масата,то спеше.От там сьдя,че секциото и е било с пьлна упойка.Относно това че до безкрай коремната стена и матката не могат да се режат си права.Аз имам сьщите сьображения като теб и затова ми се иска бебето да се роди нормално.Твоите дечица ще си ги родиш нормално,не се тревожи сега за това! :bighug:


Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #38 -: Октомври 03, 2006, 20:26:01 pm »
Aз пък съм ги слушала как крещят на "нормалното" раждане и все повече се навивам за секцио с пълна упойка.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #39 -: Октомври 03, 2006, 21:21:19 pm »
Aз пък съм ги слушала как крещят на "нормалното" раждане и все повече се навивам за секцио с пълна упойка.
Аз това се чудя...какво е това викане...то с викане не става а с напъване.
И двата вида си имат плюсовете и минусите. Аз бях гласена за секцио на 21.09...в 8,30 часа обаче моят синковец реши, че иска по-рано да излиза и в 5,55 часа го родих. След като ме хванаха болките в 4,30 се обадих на докторката с която имах уговорка за секциото..като дойде тя вече имах 6 см. разкритие...сложи ме на системи в 5,00 часа и след по-малко от час бях родила вече Слави. Не съжалявам, че родих нормално понеже веднага видях моето момченце и го гушнах / в Стара Загора секциото го правят с пълна упойка само...няма епидурали и други екстри/
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011