0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #200 -: Декември 24, 2010, 06:27:37 am »
 Аз имах около 2 часа контрации докато поисках и после докато дойде анастезиолога. Беше си болезнено, но не чак толкова. Повече ме беше страх от това,че може да станат по-силни и на по-често. Между другото, стойката в която седиш, за да ти сложат епидуралната някакси убиваше контрациите( поне при мен). Мен ме беше страх да не се мръдна,ако получа контракция , а и те ми казаха да казвам, за да спрат, обаче това беше поне 10 минути и нямах никакви болки. Стойката е просто седиш на ръба на леглото, приведен нагърбен напред, така че да могат да вкарат иглата в гърба ти.

Ох, това дето го разправяш е много кофти. Ако бях поставена пред подобна ситуация, може би бих отишла да ме резнат. Жалко, че хората избират да се обезболяват с операция.
Тук пък е обратното. Сами те убеждават, че няма смисъл да се мъчиш. Една приятелка отиде да ражда и се мъчи 20 часа без болкоуспокояващи, защото така си беше навила на пръста, че щяла да ражда съвсем естествено. Та накрая сестрите я помолили да викнат анастезиолога, защото просто не могат да я гледат толкова дълго да се мъчи и едва ли не я убедили. Добре, че го направили, защото после имало още 12 часа, та общо 36 часа раждане. Пък сега извън темата се сетих - това момиче после имаше второ дете и него почти на количката го е родила. Седяла си в къщи и си чакала да и станат силни контракциите и като се запътили за болницата, стигнали в 4:00, а щерка и се родила в 4:10 :-).

Виж, ти с товя лекар си говори да си наясно какви са неговите виждания по тези въпроси, колко може да те оставят, кога ще започнат да те обезболяват и така нататъка. Съвсем нормално е да те е страх. Секциото също не е безболезнено, само че болката е след това. Аз се уплаших навремето, когато имах от училище задължителни часове в родилното и видях как на току що направено секцио със сила натискаха корема, че да изхвърли матката каквото има в нея. И това върху пресна операция. Много кофти ми изглеждаше, а и не беше безболезнено, въпреки лекарствата. Не знам дали и сега го правят още така.

Б.
« Последна редакция: Декември 24, 2010, 06:34:14 am от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #201 -: Декември 24, 2010, 08:26:27 am »
Секциото също не е безболезнено, само че болката е след това.

това не е вярно, казвам го за стотен път, сигурно. същото е, както в твоя пример с епидуралната упойка - ако ти сложат такава, естественоро раждане изобщо не боли, нали така?
същото е и със секциото - ако те обезболяват правилно (вкл. след операцията), няма болка. твърдя го категорично, защото при мен беше така. имала съм единствено дискомфорт при изправяне от леглото и при лягане, както и ако се закашлях - напълно поносим дискомфорт. той трая 3-4 дни, през които съм била напълно подвижна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #202 -: Декември 24, 2010, 08:48:18 am »
според мен за лекарските мнения дали дългогодишно лечение на арт и много ин витро процедури е показание за секцио има голямо значение дали конкретния лекар работи АРТ - лечение на стерилитет и ин витро. Съвсем друго е, когато се сблъскват с тези проблеми от първа ръка ежедневно и за тях не е просто статистика.
*
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #203 -: Декември 24, 2010, 10:22:48 am »
Аз се уплаших навремето, когато имах от училище задължителни часове в родилното и видях как на току що направено секцио със сила натискаха корема, че да изхвърли матката каквото има в нея. И това върху пресна операция. Много кофти ми изглеждаше, а и не беше безболезнено, въпреки лекарствата. Не знам дали и сега го правят още така.
При мен по време на операцията през цялото време се чуваше този инструмент дето при зъболекаря изсмуква слюнката (простете, но не знам как се казва :D), аз в началото си мислех, че ме пръскат с някаква пяна. Та в този ред на мисли, явно по този начин изкарват всичко излишно от коремната кухина. Натиснаха ме малко само когато започнаха да вадят бебчето, но то няма как иначе. Странното е, че при натискането ме заболя стомаха, но това не беше повече от минута. При мен възстановителния период не беше дълъг, но аз някак бях свикнала с болката в тази част на тялото от предните две коремни операции. Помня, че някой от персонала в болницата ми каза:"Няма безболезнено раждане" - за мен лично това остана като най-вярно твърдение. А пък наградата е толкова голяма, че всяка допустима и овладяна от лекарите болка си заслужава! Весели празници и много здрави бебенца на очакващите!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #204 -: Декември 24, 2010, 11:33:43 am »
Секциото също не е безболезнено, само че болката е след това.

това не е вярно, казвам го за стотен път, сигурно. същото е, както в твоя пример с епидуралната упойка - ако ти сложат такава, естественоро раждане изобщо не боли, нали така?

Сигурно е така, но при мен, в МД никой нищо не ми даде след операцията...никакво обезболяващо. Първата нощ почти не спах, всичко ме болеше и при най малкото движение беше пълен кошмар... На следващата сутрин в 5 часа реших че ще пробвам да се изправя - стана ми лошо от болката...Зави ми се свят и започна да ми се повръща. После през деня кихнах - помислих че ще умра от болка... По едно време се задавих с вода ( не бях пила от 2 дни...) и за части от секундата си помислих, че не! не искам да кашлям! по-добре да се удавя  :lol:

А по въпроса с цените, поне в МД разликата не е кой знае каква...Естествено е 500 лв, а секцио 650.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #205 -: Декември 24, 2010, 12:58:49 pm »
същото е и със секциото - ако те обезболяват правилно (вкл. след операцията), няма болка. твърдя го категорично, защото при мен беше така. имала съм единствено дискомфорт при изправяне от леглото и при лягане, както и ако се закашлях - напълно поносим дискомфорт. той трая 3-4 дни, през които съм била напълно подвижна.
Добре,така да е. Теб може да не те е боляло въобще, но повечето хора казват друго. Да речем, че го правят като хората, но пак за да се получи този ефект са ти дали дроги, които са били несъвместими с кърменето.

Как никакво, бе Рая? Отказаха да ти дадат или ти не си поиска? И е трябвало да ти кажат като кихаш и кашляш да натискаш с възглавницата пред корема.

Б.
« Последна редакция: Декември 24, 2010, 13:03:40 pm от Bobbie »


  
*
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #206 -: Декември 24, 2010, 14:00:21 pm »
Боби,ей това е гвоздея на темата  в БГ според мен.Точно това,че именно за да си опечеш работата и да ти обръщат внимание ,търсиш "своя"лекар.Кой каквото ще да казва,това си е истината

 Моята зълва роди преди две години чрез секцио в Щеревата клиника.Дааааа,и двата вида раждане там е 1500лв,плащаш си и знаеш,че няма да кажеш ох...
  Тъпо,много тъпо,нещата уж се променят,нооооо все още не навсякъде
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #207 -: Декември 24, 2010, 14:10:36 pm »
Боби,ей това е гвоздея на темата  в БГ според мен.Точно това,че именно за да си опечеш работата и да ти обръщат внимание ,търсиш "своя"лекар.Кой каквото ще да казва,това си е истината

 Моята зълва роди преди две години чрез секцио в Щеревата клиника.Дааааа,и двата вида раждане там е 1500лв,плащаш си и знаеш,че няма да кажеш ох...
  Тъпо,много тъпо,нещата уж се променят,нооооо все още не навсякъде
Охх да, май това е най-голямият проблем. Навремето когато за първи път направих мисед, си платих на един прехвален доктор той да ми направи кюртажа ( ама не съм разбирала тогава, че за самият кюртаж не е имало значение). Та това плащане включваше дори това, че ме заведоха за ръчичка до стаята и т.н. Да ама след това като звъннах на сестрата да дойде да ми даде вода и тя ме гледаше все едно съм пометнала, че да и създам разбота. Посочи ми чешмата и ме попита защо не си взема. Все една съм малоумна и не я виждам тази чешма. Ама като не можех да ставам. Казах и, че ако съм можела да стана, съм щяла да си взема без да я викам. Даде ми вода, ама изглеждаше, все едно кой знае какво прави. Гадна работа. Това беше още през 1999та ( или 2000, не помня точно), та си мислех, че тези неща са се попроменили. Мъжът ми беше в болница в България преди 3 години и мизерията беше голяма, но персонала според мен се отнасяше много добре дори. Само че той не е бил на легло, та не знам как щеше да е, ако беше.
Ама за обслужването пак опираме до сестрите, защото лекаря не е там да ти помага като ставаш.

Б.

П.П. А в тази клиника сега цените са 2350лв за раждане.Сега го видях на сайта им.
« Последна редакция: Декември 24, 2010, 14:23:37 pm от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #208 -: Декември 24, 2010, 15:25:05 pm »
Добре,така да е. Теб може да не те е боляло въобще, но повечето хора казват друго. Да речем, че го правят като хората, но пак за да се получи този ефект са ти дали дроги, които са били несъвместими с кърменето.

пак почна с обобщенията - "повечето хора казвали". и това не е вярно, не казват такива неща повечето хора, защото би било лъжа. а се обезболява стандартно, стига глупости за "дроги, несъвместими с кърменето"! жените, раждали секцио, обикновено нямат кърма до 3-тия ден след раждането.

честно казано, вече престанах да разбирам какъв е смисълът на тази тема - Bobbie да доказва непрекъснато тезата си, че в България здравеопазването смърди, лекари не са ни нужни, а секциото е вредно за живота?

понеже доста фантазии покрай фактите се пробутват тук, да подметна и за ставането след кюртаж, дето било невъзможно - и това не е вярно.
« Последна редакция: Декември 24, 2010, 15:27:02 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #209 -: Декември 24, 2010, 15:33:19 pm »

Как никакво, бе Рая? Отказаха да ти дадат или ти не си поиска? И е трябвало да ти кажат като кихаш и кашляш да натискаш с възглавницата пред корема.

Б.


 :lol: Никой не ме е открехвал за кихането...А като дойде мъжа ми да ми донесе багажа, на следващия ден след секциото, постоянно ме разсмиваше ( хем го бях предупредила! ). Е няма такъв болезнен смях !
Ами на мен най-тежко ми беше първата нощ и сутринта да се изправя и да отида да пишкам. Мъка мъкаааа...Никой не ми даде никакво обезболяващо. Сутрина, когато щях да припадна от болка попитах, сестрата ме погледна странно и каза - ми аналгин, ако искаш  :D Това беше .


За лекаря...ми той си е до време. Извади бебето, то беше добре, аз също - тоест, човека си свърши работата и си тръгна по задачи. От там нататък...си сам. Поне в МД.
Но в крайна сметка не е нещо чак толкова драматично. Боли , но се издържа...А и то, някак свикваш с болката.  :D
*
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #210 -: Декември 24, 2010, 19:08:29 pm »
...ха,понеже за първата ми операция чаках цяла седмица ,ни жива ни умряла,припадаща от глад ...имах време да ходя по стаите и да разпитвам за туй и онуй таааааа,бях разбрала за кашлянето/но в моя случай щеше да бъде от тръбата за интубация / та се бях заредила с неоангин...

  Момичета,Весела Коледа!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #211 -: Декември 25, 2010, 02:50:56 am »
Ох, Боби, стига писа глупости, моля ти се :?
Обезболяват, стига да искаш и съответно всичко, което ти се слага може да е съвместимо с кърменето. Аз и в двата случая бях обезболявана, и в двата случая помпих с помпата, и съответно даваха кърмата на бебето. Айде вече стига ръсихте бисер след бисер.
И изобщо не виждам тая тема с какво помага на някой???
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #212 -: Декември 25, 2010, 09:16:28 am »
Хайде стига с личните нападки, моля ви.
 Аз не знам за добро обезболяващо, което да става. Поне аз за година работа на операционнен етаж ( та от там Джам, знам какво казват повечето хора), не съм видяла подобно, а обезболяващи е това, което най-много съм давала. Минималното, което ще ти дадат ще има поне кодеин или хидрокодон. Аз не бих си кърмила детето след взимане на подобно нещо, въпреки че ми беше предписано след раждането. Може би са ви дали нещо специално за родилки, за което не съм чувала. Кое е това лекарство, с което са ви обезболявали?

Джам, по повод това, което си написала: 1.мнението за секциото е тук, защото това е заглавието на темата ; 2. -не съм говорила аз за здравеопазването, ако прочетеш ще видиш, че ми беше казано, че понеже било такова, затова трябва да си избираш лекаря внимателно, а аз не съм се и сетила за подобно нещо; 3- дали ще си избирам или не лекаря и дали ще смятам кое ми е по-важно е лично мое решение и беше в отговор на това дали съм била длъжна да си вярвам на лекаря или не. това си е мое мнение, сума ти пъти повторих, че не го смятам за факт, а е мое виждане. Не знам какво трябва да кажа, че да проумеете, че не нападам никого и да престанете да ме нападате мен. Не знам кой е говорил за кюртаж, но аз лично след кюртаж се закарах сама в къщи, два часа след това. Е, извиках една приятелка да кара след мен за всеки случай, но се справих :-).

Ганке, кога съм казала, че не обезболяват? Рая каза, че не обезболяват, а аз се очудих. Хайде чети моля те преди да обиждаш. Кое е това "всичко", дай един пример?

Б.
« Последна редакция: Декември 25, 2010, 09:26:23 am от Bobbie »


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #213 -: Декември 25, 2010, 10:14:43 am »
Мисля да заключа темата, че стана говорилня и се измести от основния въпрос.
Весели празници на всички.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит