0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Аз си казах мойто мнение, ако ти го приемаш за критика - ок. Промени начина на хранене, а не вида на АМ. Пък щом познаваш майки, които дават на 6м попари - питай тях, аз тук не познавам такива.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Бранка, консултирай се с педиатъра си по този въпрос, щом тя те е насочила да въведеш попара.
поздрави
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Мен ми е чудно как за един месец е въведена толкова много храна. Нали е захранено детето на пет месеца, кога успя да въведеш зеленчук,плод,та даже глутен. Тошко е на девет месеца и още не яде попара, от скоро му въвеждам глутен. Преди дни започна да яде сирене по малко в зеленчуковото пюре. Според мен детето не яде АМ защото твърдата храна е за сметка на него. Какви са другите хранения , има ли само млечно преди попарата . Аз също като Мими смятам , че е рано за нея. Но все пак всеки си решава сам.
*
То човек да не пита нещо.Хайде лек ден! :P
Бранка,мила мисля че не трябва да се сърдиш или обиждаш на някой тук,просто на тази възраст детенцето ти яде много неща които явно го засищат и няма как да пие и мляко и другото е че си въвела закуската доста рано повечето деца на вашата възраст за закуска пият мляко почти до годинката всички са си дали мнението и с това ти казват защо не пие АМ очевидно е че просто през деня си хапва доста  :wink:
*
Той пие ам на късно вечерта и много рано сутрин,понеже изпитото  количеството е  помалко от нормалното за неговата възраст питах дали е нормално.И аз го разбирам тава че се засища с твърдата храна, но дори и да му дам по малко количество той пак отказва ам затова си мислех да не би да не му харесва ам.Нека прекратим до тук.Аз не се сърдя.Питах отговарихте ми.
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Момичета...може ли малко съвет и на мен!
Моите близнаци са на 6 месеца....от 5-тия месец започнахме захранването и вече сме въвели няколко зеленчука...ядат по 150мл. зеленчуково пюре на обед...от днес започнах да разреждам яденето на четири часа..защото до сега ядяха на 3 часа плътно...
Питанка ми е...след като въведа повечето зеленчуци...как да продължа...с плодове за обедно хранене ще се засищат ли? Или да оставя зеленчуковото за обед, пък следобед да почна да въвеждам плодови пюрета? Пюретата си ги приготвям в къщи и към приготвените зеленчукови пюрета слагам и картоф за засищане, а към плодовите - да прибавям ли например оризово брашно?
Дано ме разбрете, че малко объркано го написах.
Поздрави и целувки на всички !
*
Миним,аз лично зеленчуковото го давах на обяд.След като въведох плодово го давах следобяд преди млякото.Пробвах само с плод на обяд на втория час беше умрял от глад :D На моя приятелка пък го засищаха плодовете :wink:

*
Миним, аз като въведях някой плод, започвах да го давам следобед, после като въведох и оризовата каша, смесвах с нея, за да се засищат.
Бранка, спокойно! Говори пак с педиатъра си. Може попарата да я правиш с АМ ако не иска по друг начин. Просто не се впечатлявай когато някой се заяжда с теб, чети избирателно :lol:
Поздрави!

Миним, мисля, че трябва следобяд плодовете. Обяда да си остава зеленчуковото и по-късно месното. Това е моето мнение, така съм правила аз!
« Последна редакция: Януари 11, 2010, 19:32:29 pm от Марито »
*
Що пък си мислиш, че някой се заяжда? Трябва да говоря на миличка, сладичка ли? Ами когато някой постъпва глупаво спрямо детето си според мен, си го казвам. Това е моето мнение, а не е заяждане. И като трябва да чете избирателно, да си напише какво иска да прочете и да си чете само него.
П.С. Сори за спама, ама не се стърпях...
Що пък си мислиш, че някой се заяжда? Трябва да говоря на миличка, сладичка ли? Ами когато някой постъпва глупаво спрямо детето си според мен, си го казвам. Това е моето мнение, а не е заяждане. И като трябва да чете избирателно, да си напише какво иска да прочете и да си чете само него.
П.С. Сори за спама, ама не се стърпях...
Трябва ли да ти се обяснявам? Не съм цитирала никъде теб, що ли се позна ти?  :lol:

Сори за спама и аз!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Както винаги ще помоля за толерантност едни към други. Избора на схема на захранване, джипи, видове и марки храни... е индивидуален и нека изразяваме мненията си културно, с мярка и уважение към потребителите, форума е за взаимопомощ.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Момичета съжалявам , че се получи този спор заради мен ако не бях писала за попарата сигурно нямаше да стане така.В другата тема за храненето е обсъждан подобен проблем с ам.Явно тук като напишеш нещо по различно относно храненето и вече си глупав,който какво иска да си мисли.
Бранка, аз само да ти кажа, че някоя от нас ако ти каже, че не е била ошашкана или не се чувствала като в първи клас като е започвало захранването на детето й ще те излъже :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Бранка, идеите на тези теми не е просто да се пише нещо, а майките с по-малки дечица да ги изчетат, за да са подготвени със различни проблеми, с които по-рано са се срещнали майките с по-големи дечица. Ако беше прочела внимателно и задълбочено, щеше да си наясно, че висок процент от майките тук, да не говоря за почти всички захранваме след поне 5 навършени месеца, голяма част дори на 6 месеца, а глутен въвеждаме около и след 9 месец, за това на всички нас е странно да се предлага попара на 6 месечно дете. Точно поради тази причина ние тук не можем да сме ти особено полезни и ти препоръчвам, щом си се доверила веднъж на педиатъра си да се консултираш с него за по-нататъшния режим на детето, явно тя си има нещо предвид, щом предлага такъв начин на хранене.
Поздрави.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Момичета ,аз ценя съветите ви  ако не беше така нямаше да ви питам нали . Вие така ме емнахте,че почнах да съжалявам.В съседната тема за храненето има момиче което е имало същия проблем прочетох я цялата ,е наистина там има съвети а не критики,то е най -лесно да критикуваш защо така ами не така.Обсъдих и с док.,ще променя някои неща.Лек ден извинявам се ако с моите постове съм объркала майките които тепърва ще захранват.
*
Бранка, глутенът е силен алерген, затова се предлага сравнително късно, за да се избегнат алергии. Защото ако бебето развие алергия към глутена ще трябва да го забрави за цял живот.
Лично аз те съветват да не въвеждаш нови храни, които са алергени скоро. Въвеждай си бавно и последователно различни плодове и зеленчуци. Месата започни от по-леките като заешко, пуешко и пилешно и така премини към другите, за да привикне незрялото още стомахче на бебето постепенно към храната.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Истината е че алергията към глутена се среща мнооого рядко, но колкото и да е малък шанса аз избрах късното захранване, като по-щадящо.
За всяко поколение си има "мода" в захранването. Преди 10-тина години се наливаха децата с сокове от моркови и ябълки още на 40-я ден, ние като невръсти бебета сигурно сме маали кисело мляко та ушите са ни плющяли.
Като дългоочаквани рожбите ни се стараем да сме супер майките и това понякога ни играе лоша шега.
Трябва да се намери баланса естествено. Според мен захранването и изобщо отглеждането на дете не е състезание с останалите деца в парка.
Бранка, избираш си една схема или един който да слушаш и караш напред, от много "баби хилаво дяте".

Искам да дам съвет на мамите дето ще захранват напролет: купете си от сега тикви, праз... изобщо сезонните зеленчуци и си ги консервирайте (във фризера). После ще ви дойде като гешенк. :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
С тиква се запасих, но виж за праз не бях се сетила. Май и това ще трябва да сложа във фризера.