0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моята дъщеря и само с плод се засищаше следобед. Слагала съм оризовата каша само за сгъстяване, когато ми се получи по-рядко.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Момичета, кажете тиквата по кое време я давате?
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
Зависи с какво я смесваш, нали става и за плодово и зеленчуково, и месно пюре.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Зависи с какво я смесваш, нали става и за плодово и зеленчуково, и месно пюре.
така ли 8O?,не го знаех......мислих че само с зеленчуци се смесва
Може и с плодове (както има тиква и ябълка примерно) или с месо (тиква и пуйка, тиква и пиле....).
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
благодаря за отговора :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Ади, според Бърди царевицата също може да е алерген и той не я препоръчва за първи храни
може би за това са ти казали не повече от 2-3 пъти седмично
във вашия случай наистина само елда и ориз са удачни варианти
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
момичета да питам като инфо,има ли някакви бисквитки или нещо подобно с което ще мога да правя нещо като кисел,но да несъдържат мляко и ориз брашно.
Вобще моля ако някой има опит при захранване на бебе с АБКБ да го сподели.

аз имам такъв опит със захранване на бебе с АБКМ и съм го споделяла многократно.
ако бебето не е захранено с глутен, изборът от каши се свежда до оризова, елдена и царевична. царевицата също е набеждавана за алерген и аз лично я дадох след 1 годинка.
защо не понася детето оризова каша и в какво се изразява тая непоносимост? та това е най-хипоалергенната и щадяща храна за червата???

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Аз да се оплача. Уж оризовата каша не запичала, а Александра трети ден не е акала. На обяд яде трети ден картоф и тиква, давах с кашата и круша, вчера ябълка и круша. За това мисля, че е от оризовата каша. Преди това наистина и дадох пюре картоф и морков, но с круша и в този ден нямахме проблем. По този повод днес съм приготвила каша от просо. Adi, тя е безмлечна,на Сънвал, мисля че е подходяща и за вас.
Стегнатия стомах се предава при нас по наследство, ама това дете за сега печели първенството. Питах се дали мога да въведа вече пюре от слива, че явно тиквата и крушата не са достатъчни? Прочетох, че Jam го е давала сред първите пюрета, но по мои спомени тя захрани доста късно.


Според мен може, щом е от пюре, не мисля че е проблем.
Щом тиквата и крушата не помагат много, сливата е алтернатива-дано помогне.
Из записките си имам инфо че други разхлабващи са: карфиол,тиквички,грах,зелен фасул,спанак,сини сливи,овес.
*
Благодаря Black_rose, но изключая тиквичките за другите продукти ни е рано още. Аз и тиквичките не съм дала още, защото съм купила пюрета с тиква и картоф, а нали и той запича.


Да :) Аз само казвам, не знам кога сте започнали захранването.
Ние започнахме на 5 месеца и към 6,5-края на 7ми месец  ги бях вкарала тези неща.
Дано се орпавят нещата и нямате проблеми със запичането  :)
При някои деца тиквата запича.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Момичета,много благодаря за полезните съвети :D

при нас има комбиниран тежък рефлукс и АБКМ....поради тази причина внимателно подбираме храни и подбора се свежда до минимум

към оризова каша имаме непоносимост,пробвахме 2 пъти,с различни марки и реакциатя е една и съща.......от 2-3 лъжички ориз.каша повърщаме обилно на фонтан,стомахчето се раздразва и трябват поне 5-6 дена да се стабилизира детето........след тази каша всяка храна се повърща.На ябълка направи алергия.......ЕЛДА е с люспи ,и такива храни трябва да избягваме докато неизрасте рефлукса ......май остава царевицата само.......незная.....за просо ,ще проверя инфо


за сега сме приели картоф ,морков,карфиол,банан,круша.......

gabi32,комбинация картоф с тиква действа запичащо,моркова,ориза ,банан също.....но пак зависи до организма до дете......
определено забелязвам при Алекс ,че карфиола действа много добре на перисталтика,карфиол задържа вода в червата и по този начин изпражненията стават по кашави и детето много по-лесно се изхожда.

Габи ,мисля че сливата вече може да пробвате....скоро  и ние ще пробваме  :)







*
Само да напиша, че Тони бе захранен на 4.5 м. с оризова каша, поради предполагаем рефлукс. Когато пиеше АМ и добавмях по 1-2 мезурки, нямаше проблем, но когато реших да дам каша с АМ, последва слуз и кръв в изхожданията. Останахме на АМ до 6.5 м. Мисля е било непоносимост, поради незрялост на храносимлателната система и след 6.5 м. нямахме проблеми с оризовата каша.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ЕЛДА е с люспи ,и такива храни трябва да избягваме

елдата е с люспи, ако ти вариш каша от зрънца елда. но в готовата инстантна каша на ХИПП от елда без мляко няма люспи.
то и царевицата има люспи, ако тръгнем по тая логика...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
всъщност защо толкова се държи на захранване с каши
аз Стефания я захраних със зеленчуци и плодове и след 2 месеца въведох каша
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
ЕЛДА е с люспи ,и такива храни трябва да избягваме

елдата е с люспи, ако ти вариш каша от зрънца елда. но в готовата инстантна каша на ХИПП от елда без мляко няма люспи.
то и царевицата има люспи, ако тръгнем по тая логика...
не го знаех,благодаря за инфо

всъщност защо толкова се държи на захранване с каши
аз Стефания я захраних със зеленчуци и плодове и след 2 месеца въведох каша

целта ми е да заместя храненията,не може да ядем по цял ден само зеленчуци и плодове.....мисля ,че трябва да е разнообразно и по-гъста консистенция(за нас имам в предвид)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
ами Ади, ако захранваш бавно и постепенно за тези 2 месеца ще създадеш на Алекс достатъчно разнообразие, пък и с вашата диагноза даването на каши както се вижда е проблем
аз каша не давах от началото, защото според мен излишно надуват детето, а Стефания няма нужда от допълнителни калории
Въведох кашите, за да подготвя въвеждането на третото външно хранене- закуската
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
И аз мисля като Мини. Изобщо не е задължително въвеждането на каша. Децата се засищат достатъчно от плод и зеленчук. Ако видиш проблем със засищането, тогава каша, но не ми се вярва.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!