0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тиана, в момента док им е изписала и на двамата по 2 капки, защото наддадоха много предния месец - обикновено в такъв случай увеличават дозата. Иначе профилактично се дава по 1 капка на ден, поне нашата така кара, не знам при другите момичета как е.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
съвсем оспамихме темата с тоя Вигантол, ама да кажа и аз - на Марти от самото начало му изписаха по 2 капки, в последствие ги увеличиха на 3. колкото педита - толкова мнения. не гледат само темпа на наддаване, а и пипат фонтанелата и костите на черепахата отзад, когато определят дозата.

колкото до това "лятно бебе", винаги съм се чудила - нали не е добре малки бебета да се излагат на слънце пряко, как тогава ще съберат вит.Д от слънцето?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
колкото до това "лятно бебе", винаги съм се чудила - нали не е добре малки бебета да се излагат на слънце пряко, как тогава ще съберат вит.Д от слънцето?
Ама а де!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Явно се има предвид лятото да се разхождат по-леко облечени и със светли дрехи. Тогава поемат повече слънчеви лъчи. Нашия цялото лято кара по шорти и с определен крем на краката. Имаше по-голям тен и от нас двамата взети заедно. Нищо че беше с чадърче на количката.
Колкото до лекарствата - наложи се спешно да ходя на доктор - имаме алергичен обрив, появил се незнайно от какво и питах специално за витамин Д. Доктора каза, че въртенето на главата и неспокойното спане е въпрос на темперамент, а не на витамин д или липсата на такъв. Освен това обясни, че навсякъде по света се дава 300 единици от витамина, само в Германия дават 500, така че според него това е правилната доза, която се дава тук.
Явно пак опираме до школа, до израстване на бебетата и т.н.
Абе тва педиатрията е като ветеринарната медицина да му се невиди :( Съвсем се загубихме в нея :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Явно се има предвид лятото да се разхождат по-леко облечени и със светли дрехи. Тогава поемат повече слънчеви лъчи. Нашия цялото лято кара по шорти и с определен крем на краката.
Гане, вие не сте лятно бебе, душата :) Става въпрос за родени през лятото, когато не е хубаво нежната бебешка кожа да е на директно греене изложена. Една капка вигантол на колко единици се равнява?

Ама верно оспамихме темата за манджата  :lol:

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Да бе, Дони, ама ние почнахме от 10 ден да даваме тая пущина - зимафлуор д 500 - демек флуор с витамин д и вътре са 500 единици.
Че сме зимно, зимно сме, ама нашия от май месец е по голи крака и се пече :D А виж вигантола изобщо не знам колко е като количество 1 капка. Трябва Ниа да се включи. Тя е по в час :D
Пък за спама - ми спамим, то утре ще има и други мами дето ще питат :D
Ако искате да я делнем тая тема и да я преместим в седмичната :D или да я спретнем като отделна :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
В 30 капки вигантол- 20 000Е  витамин Дз. Значи в 1 какпа около 666Е.А  зима-флуор давам от 250 мг по 1 на ден.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Това, което аз давам е 12,5 µg Colecalciferol , т.е. еквивалента на 500 I.E. Vitamin D3  и 0,553 mg Natriumfluorid - еквивалента на 0,25 mg Fluorid 
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Ния, Зимафлуора педиатърът ли ти го предписа? Моята изобщо нищо не е споменала.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Дони, само те го дават. На нас заради витамина е от 10ия ден. Иначе знам че почват някъде 2-3 месец да го дават, ако не е в такава комбинация.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Сигнусче, започнах от 1 месец да давам флуора, но преди това за всеки случай попитах педиатъра и стоматолога.Питах и в МД като родих, и интересно, че там бяха категорично против повечето.Защото се натрупвал, зъбите ставали жълто- кафяви и др. причини.Но аз не предозирам, така че не вярвам да стане така.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Абе я сега да ви питам аз "по-старите" или по-знаещите:

1. Искам да почна с плодово пюре - пюре от ябълка добър избор ли е?
2. Колко дни се чака преди да се въведе втора храна, например морков, и толкова ли се чака пак преди да се въведе трета храна и като се въведе нова храна през цялото време докато се въведе още по-нова ли трябва да се дава тя?
3. Правят ли се почивки и на всяка храна ли и колко време продължават?
4. Има ли дни през които не трябва да се започва захранване примерно около имунизация и колко преди и колко след не трябва да се дава нова храна?
5. Колко дни след даването на плодови пюрета е добре да се започне даването на зеленчуково пюре, което замества млечно хранене?
6. До кога да стерилизрам шишета, лъжички, купички?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Дони, аз какво правех - ще кажа, нека и Вени ако иска да се включи.
1. Плодово пюре от ябълка е добре, ако си давала сок от ябълка преди това и не е имало някаква реакция. Има едни пюрета и сокове - мека ябълка. Те са добре.
2. Ако няма някаква алергична реакция при даването на сок от морков - следващата седмица дай пюре с морков. Отначало се дават и от двете по 2-3 лъжички. След като не се получава алергична реакция, даваш повече. Аз до края на седмицата му давах по половин бурканче пюре. Хубаво е да е здраво детето преди да се въведе новата храна. И да следиш за алергични реакции. Като пробваш новата храна, ако я харесва и няма реакция - не е задължително да изчакваш толкова, колкото в началото. Аз поне не съм.
3. Почивки на храните не съм правила. Обикновено давам по 1 седмица от едното, после по една седмица от другото. Колкото е по-голям, сменям храните без да правя почивки или нещо подобно.
4. Преди имунизация не съм сменяла храна, тъй като ме е страх от алергични реакции. А и той винаги вдига температура и почти не яде. Така че карам само на познати и вече тествани неща. Обикновено е в рамките на 2-3 дни, докато премине ефекта от имунизацията.
5. По схеми - ако си дала във втори месец сок, то в четвърти се дава зеленчуковото пюре. Но ако си започнала по-късно, изместваш малко и го даваш в края на месеца. Аз започнах в края на 5 месец. Обикновено е преди обедното кърмене - няколко лъжички зеленчуково пюре. Като по същия начин проверяваш както и при плодовото.
6. Шишетата аз все още му ги стерилизирам, но лъжичките и купичките - не. След 5-6 месец не съм ги стерилизирала, но за шишетата - продължавам.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Гане, мерси за светкавичния отговор :)
Нищо не съм давала досега, никакъв сок - само кърма и АМ. И реших да почна с плодовете щото гледам повечето така правят. Та идеята ми беше дакарам 2-3 седмици само наплодови, и тогава (вече в началото на 6-я месец) да почна със зеленчуковите пюрета, а след още около 1 месец да вкарам и кашите (безглутенови все още), като започна през ден в зеленчуковото да слагам по четвърт жълтък. Дали не е късно с жълтъка чак в седмия месец да се дава? Месно смятам да започна през 8-я, както и глутенова каша тогава чак. Навреме ли е с месото или много закъснявам?
« Последна редакция: Октомври 13, 2006, 10:55:54 am от cygnus »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Ами да ти кажа аз жълтъка още не съм го давала. Мисля сега да го почна. А ние сме вече в 9 месец. Много ме е страх от алергии, а и сега има някакъв обрив и не смея нищо ново да дам, защото лекаря каза че е алергичен.
С месото ми се струва, че закъсняваш. Аз като ходих на консултация в 7 месец и лекаря едва ли не беше стресиран, че не давам месо. Просто го започни в 7ми и карай през ден или само 1 път в седмицата. За глутеновата каша - и аз чак сега я почнах, т.е. не се вглеждам много много по кашите. Иначе аз му давам някъде от 6 месец безглутенова, но ние сме на смесено хранене и аз от 3 месеца имам кърма само за едно дохранване :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Доне, жълтъка го остави за по-нататък, но месото вкарай към 6-7 месеца.
а и нали имаш книжката на Трифонова бе, не я ли прочете? ще взема и аз да я купя, ако оживея, че да те съветвам по нея ;)

мойто частно педи каза - 3 дни преди и 3 дни след имунизация нова храна не се въвежда.

шишетата от млекото е хубаво да се стерилизират по-дълго, според мен. то дето ще ги миеш, стерилизацията нищо не е ...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Душата, по книжката на Трифонова и мойте и твоя трябва вече да ядат всичко без месо. Докато си я купиш и няма да ти трябва вече. Сок на 2 месеца, плодови на 3 месеца и зеленчукови в края на четвъртия, а в петия вече жълтък и каша, в шестия месо.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Дони, аз затова карам по схемата дето ви я пуснах в началото, ама изместена с 1 месец. И се водя по една приятелка, на която детето е малко преди нас.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Дони, аз имам пето издание на книжката на Трифонова и там пише да се започне с млечно-зеленчуково пюре към края на 4ия месец или каша, ако детето е родено с ниско тегло. На училището на сп. 9 месеца педиатърката, която води лекцията също препоръча да се започне със зеленчуковото пюре(класиката картоф+морков), но след края на 5ия месец. Не знам какво е обяснението. Единственото, което съм срещала е, че децата свикват със слядкия вкус и отказват след това зеленчуковото пюре, ако са захранени с плодово. Ама не ми се вижда много логично, защото кърмата е много сладка.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Най-малко реакции дават плодовите пюрета и понеже се започва с плодов сок - ябълка, дават го като логично да се започне с такова пюре. Захранват се със сладко, защото имат усет само за него. По-нататък развиват усет и за останалите. Като човек, почнал със сладко и продължил със зеленчуци - мога смело да твърдя, че няма такова нещо - да свикне със сладкото и да отказва зеленчука. Единственото пюре, което съм изхвърлила зеленчуково беше цукини с картофи. Това в интерес на истината и аз не бих го яла :? и понеже явно има разлика в рецептурните книги - в България не ядеше пюретата на Ганчев, а само HIPP.
Изобщо не ти препоръчвам да започваш с оризова каша, защото запича. Ако има проблем с ходенето по голяма нужда, то с тази оризова каша ще го затрудниш още повече.
В началото е хубаво да се дава само - морков, картоф, неутрални зеленчуци.
Алергичната реакция се познава по - ситни обриви, червени петна, кашлица - без да е настинало бебето, повръщане.
Глутен не се дава, тъй като предизвиква алергични реакции у бебетата. Дава се след като привикне организма към разнообразни храни и очакваните алергични реакции са по-малко.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю