0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    cherkezs

Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #80 -: Септември 04, 2006, 11:22:43 am »
Писна ми от тая СКАПАНА държава. НЕСЪМ РАСИСТКА, но съм възмутена.Скоро по новините чух, как лекари ще правят БЕЗПЛАТНИ гинекологични преглади на жените в ромските квартали. Чудно откъде идват парите да се платят заплати на тия лекари.От такива като нас които си плащат редовно тока с данък добавена стойност,вода с данък добавена стойност,здравни осигуровки,пенсиони осигуровки,задължително допълнително осигуряване 2%,данък имоти,данък печалба ако има такава. Та така с нас, които искаме да имаме дете и да го отгледаме с обич,с нас се ПОДИГРАВАТ. На горките роми ще им правим прегледи, ще ги лекуваме да раждат още деца ,да ги редим пред църквите да просят,да кадат по пазари и автобуси  и накрая да пълним домовете за сираци. НЕ Е ЛИ СМЕШНО.И ПАК КАЗВАМ НЕ СЪМ РАСИСТКА НО МЕ БОЛИ.

На следващото преброяване ще се запиша циганин ! Тогава може да ни финансират да си имаме рожба  :(
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #81 -: Септември 04, 2006, 11:53:02 am »
Аз също подкрепям писмото!

Въпреки, че вече съм бременна, за мен също ми беше отказано кандидатстване, защото минала година съм минала по тази процедура. Смятам, че това е вид дискриминация и съм потърпевша от безхаберието на всички управници и чиновници. Вторият опит ИКСИ, при който забременях, си го платихме изцяло сами. Продадохме колата, за да платим на клиниката. Обаче на тъпите мърляви цигани им дават жилище, а нас никой не пита от къде събираме пари за нещо толкова свято и човешко-да имаме дете. Възмутена съм до краен предел и не трябва да си мълчим.

Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #82 -: Септември 04, 2006, 12:37:13 pm »
Имам предложение:

нека да определим дата за публикуване на писмото в www.bgpetition.com;

идеите и мненията да се систематизират и да се включат към текста на писмото. С това мога да се заема аз, а после ще го изпратя на Ефирче. Например ако решим да се публикува в края на седмицата най-късно в сряда вечерта ще пратя на Ефирче систематизираната инфо от вашите изказвания;

да решим каква ще бъде следващата ни стъпка след дискусията в бтв;

Съгласни ли сте? Ако да - давайте предложения за дата. Ефирче, ти какво ще кажеш?
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #83 -: Септември 04, 2006, 12:47:53 pm »
Разбира се !  :D
Аз ще подкрепя всякаква форма на протест!
Надявам се и Куки ще го направи , както и всички останали момичета!
 :balk_103:
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #84 -: Септември 04, 2006, 12:50:53 pm »
А знае ли се нещо повече за дискусията в БТВ, или е все още идея?
Няма да бъде лошо ако успеят да навият конкретно лице от НЗОК да отговаря на конкретни въпроси!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #85 -: Септември 04, 2006, 14:51:51 pm »
Благодаря ви,че ВИ има :grouphug:-с вас съм и аз!
Efirche,coookie  :heartbeat:! Заставам зад всяка дума в писмото!
На нас ни предастои да се подготвимза кандидатстваме!
Но след всички тези неясноти и неуредици много се замислям!
Заслужава ли си унижението,чакането и болката!
Всяка една от нас има това право на ЩАСТИЕ!
Пожелавам го и на вас и на себе,и още КЪСМЕТ и СИЛА!
                   :grouphug2:
« Последна редакция: Септември 04, 2006, 15:13:06 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #86 -: Септември 04, 2006, 15:24:52 pm »
А да ви кажа какво си мислих снощи. Тези момичета- вече одобрени , а не успели да си вземат лекарствата. Какво ще стане с тях след като веднъж вече са били одобрени , нямат право да кандидатстват втори път, а и медикаменти нямат?... :ask:

И аз мислих много по този въпрос, това е толкова идиотско, че нямам думи как да изразя възмущението си. Добре, че доктора, при когото ще правя инвитро ми се обади на 29 август да ми каже да тичам за лекарствата, че след 31 август няма да мога да ги взема. Тия три дни бяха един малък ад, особено след като в няколко аптеки ми казаха, че тези лекарства ги няма при нито един техен доставчик. Накрая ги намерих, но мисля си - все пак е авуст, ако не бях в София, ако бях на почивка... щях да загубя всичко, включително и шанса да се включа отново в тази програма.
Дано да няма момичета пострадали от това, защото е много жалко и нелепо!
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #87 -: Септември 04, 2006, 17:10:49 pm »
подкрепям с две раце  :balk_46:
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #88 -: Септември 04, 2006, 19:52:33 pm »
подкрепям изцяло идеята! :band:
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/21469.gif[/img][/link]
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #89 -: Септември 04, 2006, 23:37:03 pm »
И аз подкрепям!Да не мислите,че се грижат за нас ,след като забременеем ,и това не правят.Може по цял ден човек да си обикаля за направления и тн.Досега си плащам всички изследвания,да не говорим,че циганките раждат по 3 деца ,че и повече абсолютно безплатно,а на нас ни искат по 500-600лв за раждане,което трябва да поема държавата!
Аз не мога да разбера в нормалните държави се подкрепят поне 3 опита инвитро,а тук нищо не е като хората,за всичко трябва да им се молим.Тези от касата да се засрамят малко.
Много е важно,която ще се яви пред медиите как ще се представи,да се надяваме,че ще е лекар или адвокат най-добре,за да може малко да ги поставим натясно.
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #90 -: Септември 05, 2006, 14:33:44 pm »
Браво момичета, невероятни сте! Възхищавам се на борбеността, интелекта, страстта и таланта ви. Въпреки всички усилия от страна на НЗОК да потули проблема, вие не се отказвате. А самото писмо е много добре написано. Подкрепям всяка негова дума! :wave: Аз съм от тези, които късно тази година стигнаха до кандидатстване за инвитро, така че още дори не съм успяла да подам документи. Представям си просто какво изживяват тези, които още нямат отговор на документите си :x Желая късмет на всички! :blowingdust2:
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #91 -: Септември 05, 2006, 17:26:12 pm »
Момичета, за сега статусът е следния:

Имам ангажимента на сутрешния блок на бТВ да се дискутира темата след като Ана Цолова се върне от отпуск.
След това евентуално ще се застъпи и при Миглена ангелова.

Писмото е стигнало и до Календар на Нова, но засега не знам доколко ще се ангажират.

Това е за сега. Като науча повече, ще докладвам.
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #92 -: Септември 05, 2006, 18:35:59 pm »
 Момичета, аз се опитвам да задействам нещата в ТВ 7 изпратила съм писмото и има интерес. Трябва да се върне една журналистка от отпуска и ще се срещна с нея да поговорим. Ще пиша щом има резултат.
 :balk_173:
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #93 -: Септември 05, 2006, 20:53:37 pm »
И аз подкрепям действията по този въпрос.
Още не съм подавала документи.
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #94 -: Септември 06, 2006, 07:14:23 am »
Аз ще пробвам в пресата. До понеделник ще имам някакво развитие и ще пиша
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #95 -: Септември 06, 2006, 10:53:33 am »
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #96 -: Септември 06, 2006, 11:14:25 am »
Цитат
http://www.az-jenata.com/display.php?show_article=24&open_article=2710

Няма ли кой да ги съди тези престъпници от НЗОК?!?  :balk_153:

lb2f
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #97 -: Септември 06, 2006, 11:23:33 am »
Тези верно са най-наглите, който съм виждала. Не им дреме от никой.....Не им пука за мението на цялото общество за тяхната институция....Ясно е на всички къде отиват парите от здравните осигуровки.....С и без извинение крадат с гъза си  :lol: Трябва ли да стане като случая с Топлофикация, че да се спре тая "здравна мафия". Кой знае пък те колко перлени вани и джакузита и ко ли не си имат....Ама нека имат пичовете....нали работят в такава "здравна" институция.....за благото и здравето на хората! Трябва да се поддържат с всички средства, че и с нашите. Здрав дух в здраво тяло....и с много парички отстрани. Трябва да си пазят крачетата от травми.....че що да не се возят в готини коли, па вие си ползвайте градския транспорт (и тая институция требе да се храни от някъде....къде ако не от нас :lol:).  Какво му трябва на човек, ще възкликне някой.....ми всеки случай не е една марка бира..... ТрЕбЕ ни една ЗДРАВО работеща ЗДРАВНА КАСА като за начало....а после може и една КАСА бира да се чукнем за ЗДРАВЕ. :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Септември 06, 2006, 11:25:18 am от BLACK_ROSE »
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #98 -: Септември 06, 2006, 12:52:42 pm »
Подкрепям протеста и писмото!

:x :x :xhttp://www.az-jenata.com/display.php?show_article=24&open_article=2710

И, за да стане още по-явна подигравката им с хората, погледнете и този линк:
http://forum.abv.bg/index.php?showtopic=8932
Виждам, че НЗОК е създадена да разболява хората. Бясна съм! :evil:
НЗОК не се интересува от живота ни, а пък какво остава да обърнат внимание на този протест. И как човек да е оптимист след като прочете всичко това.
Ако зависеше от мен отдавна да съм ги линчувала публично.:evil:
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #99 -: Септември 08, 2006, 10:04:50 am »
Момичета, какво става с bgpetition? Трябва да ги атакуваме по всички възможни начини тия бездушници.