0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #40 -: Август 31, 2006, 19:07:12 pm »
Може да е лайф стайл за жени, които се чудят от кой мъж биха искали да забременеят и не могат да изберат, както и за хомесексуални такива, но не и за семейни двойки с по 7-8-9-10 години съвместен живот и години чакане на бебе.

Толкова много ли искаме да ни тъпчат с лекарства, да стимулират яйцепроизводство, да ни правят пункция под упойка, човек да подбира сперматозоид (без гаранции дали е генетично качествен)?
Вместо да оставим на природата да направи естествения подбор?

Е, моят лайф стайл не включва всичко това! Сигурна съм, че и за всички тук.
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #41 -: Август 31, 2006, 20:10:19 pm »
Безбожници! И родоостъпнци, лайф стайл, майната им, баба ми ако я чуе тая дума има да се блещи. Ужасна държава, просто ужасна!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #42 -: Август 31, 2006, 21:09:22 pm »
Подкрепям писмото напълно!

*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #43 -: Август 31, 2006, 21:30:12 pm »
и аз съм от чакащите, подала съм документи на 03.04 и както се сещате съм от висящата част
пишетеме и мен, подкрепям всякакви действия

*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #44 -: Август 31, 2006, 22:05:05 pm »
Писмото е страхотно,пишете ме и мене :)
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #45 -: Август 31, 2006, 22:30:37 pm »
Браво момичета!

Трябва да се подкрепяме и да се държим задружно. Мисля, че трябва да спретнем митинг протест пред НЗОК, да се покажем да видят, че не сме малко и ако им пука за прирастта на тази държава да вземат да се поучат от другите европейски държави по колко опита поемат изцяло, а не някаква си част.
Подкрепям изцяло писмото!
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #46 -: Август 31, 2006, 22:31:15 pm »
АБСОЛЮТНО ПОДКРЕПЯМ ПРОТЕСТНОТО ПИСМО!!!
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #47 -: Август 31, 2006, 22:51:40 pm »
така така! дайте воля на яда си, момичета! къде другаде, ако не тук! И кой друг, ако не ние!
Вече разбрах, че и нещата с Календар са задвижени. Дано и от там се трогнат, както в бТВ!
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #48 -: Август 31, 2006, 23:03:18 pm »
Нова новина. На моя преятелка комшийка работи в дом майка и дете в нашия град,казала че щели да дават пари на тези чиито деца били оставени там за да си вземат децата,както щели да им плащат та да ги гледат.Несъм сигурна 100% колко е вярно . Ако обаче това е вярно как мислите няма ли да се увеличи раждаемоста при...,ето ти нов начин на изкарване на пари. Вместо те да си плащат че държавата им гледа децата.
АКО ИМАХ НЯКАКВА ВЛАСТ В ТАЯ ТЪПА ДЪРЖАВА ЩЯХ ДА НАПРАВЯ ЗАКОН С КОЙТО ДА ЗАДЪЛЖА ТЕЗИ КОИТО СИ ОСТАВЯТ ДЕЦАТА В ДОМ МАЙКА И ДЕТЕ ДА ПЛАЩА ИЗДРЪЖКА НА ДЕТЕТО ДОКАТО НАВЪРШИ ПЪЛНОЛЕТИЕ.Всеки сам отговаря за постъпките си,при нас абортите все още не са забранени.
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #49 -: Август 31, 2006, 23:05:03 pm »
Напълно подкрепям текста на писмото!
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #50 -: Август 31, 2006, 23:08:28 pm »
Дайте воля на яда си и сподилите нещо за да може момичето което ще  ни представлява в медиите да си нахвърли интересни теми които биха и помогнали при изказването пред медиите.
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #51 -: Август 31, 2006, 23:12:30 pm »
Подкрепям и аз!Браво на всички и на Бисквитка!!! :D
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #52 -: Септември 01, 2006, 09:32:19 am »
Момичета , ето някои конструктивни предложения:
 1. Нека , ако някоя от вас е регистрирана в бг мама , да пусне писмото и там, а може и в други форуми .
 2. Може би можем да изровим от някъде , някаква статистика за подпомагане на семейства със стерилитет и в другите държави. Например  за Гърция знам ,че поемат изцяло и неограничен брой опити ин витро на нуждаещите се / за сравнение средната заплата там е 1200 Е , а тук
150 Е . Цената на процедурата е почти еднаква /
 3. Ще бъде хубаво да привлечем за каузата - лекари , юристи ,журналисти
 4.Все още нямаме готовност , кой ще ни представлява пред медиите. Изхождайки от деликатността на проблема , предполагам ,че малко от нас ще са съгласни или греша?
 Ако съм права , тогава да намерим някой , напр. журналист , който да ни представлява. А защо не и някоя , вече настояща мама , минала  по този път. Това ще внесе доза оптимизъм в борбата ни.
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #53 -: Септември 01, 2006, 10:09:02 am »
Ако кажа, че съм потресена ще е малко! :x
Повръща ми се от потрес!
Вижте какъв диалог се вихри на страницата на НАЦИОНАЛНАТА ЗДРАВНО ОСИГОРИТЕЛНА КАСА:


---------------------------------------------------------------------
въпрос:
кога ще почнете да отговаряте на нашите въпроси.защо уж има програма от 1.09 а в същото време няма прием на документи изкам още да знам изследвания правени през месец февруари ще се наложи ли да се правят на ново.

коментар:
Не знам дали си разгневена, но че си мно-о-о-о-г-о проста, е сигурно! Виж си правописа и после имай претенции. В интерес на истината много сте тъпи и ти, и Ивелина, и Ангелина... , които пишете по-долу,защото наистина не вдявате какво ви казват тези от касата. Жалко за децата, които искате да имате и да възпитавате. Убеден съм, че в тази страна останаха само безмозъчни като вас - тъпи и безпросветни женки, които една на друга искат да го.... Боже, докъде я докарахме.

друг коментар:
Хей, възмутения, ти като си толкова "интелигентен" и очевидно се считаш за "умен" дали би пояснил със свои думи (ще ти е трудно - знам,личи си, но пробвай да докажеш "величието" си)какво са искали да кажат "тези от касата" - кой знае може да изиграеш просветителска роля. Истински обаче се съм изумена - какво точно търсиш в този форум?

моят коментар:
Уважаеми чиновници, къде ви е цензурата? Триете постинги с конкретни , прилично зададени въпроси , а " излияния " тип - селска кръчма, оставяте!?

-----------------------------------------------------------------------

а ето ги и правилата за участие в техния форум:

Неадекватни въпроси, нецензурни изрази, обиди и квалификации, уронващи достойнството на български институции и граждани, ще бъдат незабавно изтривани.


Господи , прости им Ти , защото аз не мога! :balk_160: :balk_159: :balk_149:


p.s. току - що го изтриха . часът е 10.21.  а въпросните излияния бяха от вчера 31.08.06
« Последна редакция: Септември 01, 2006, 10:23:12 am от Efirche »
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #54 -: Септември 01, 2006, 10:18:50 am »
Имате и моята подкрепа! :grouphug2:
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #55 -: Септември 01, 2006, 10:51:41 am »
Имате и моята подкрепа. Аз съм удобрена, но никой не счете за нужно да ми се обади за срока 31.08 за вземане на лекарствата. Единствената информация която имах е, че протоколите ми важат до 17.01.2007. Добре че моя колежка от работа е със същите проблеми и на нея й се обадиха от Тина Киркова 3 дни преди изтичане на срока. Аз съм от Плевен, но живея и работя в София и няма да ви обяснявам какво търчане беше докато намерим от къде да ги вземем в Плевен. Но аз имам късмет- родителите ми са лекари и ми помагат в такива ситуации... А другите момичета? Тези, които нямат познати? Направиха ни луди, но ние не трябва да мълчим! Подкрепям ви безусловно и ако се организираме за протест съм с вас на "барикадите"!
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #56 -: Септември 01, 2006, 10:58:11 am »
подкрепям писмото с две ръце,пишете ме и мен.Ако някой сметне,че мога да бъда полезна с нещо нека да разчита!
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #57 -: Септември 01, 2006, 11:04:39 am »
Момичета вижте какъв отговор получих от НЗОК

Към коментара: В края на септември отново ще се направи разчет на бюджетните възможности за лечение по утвърдените програми, включително и за програмата ин-витро. Ако няма финансова възможност за допълнителни бройки по програмата, Вашите документи ще бъдат върнати в РЗОК Варна
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #58 -: Септември 01, 2006, 11:25:44 am »
Изобщо не им вярвам!
Нов разчет, дрън-дрън ! Искат да спечелят време! И после ,какво ?
Поради стеснената финансова рамка , нов прием на документи ,няма да има! Тоя филм съм го гледала вече!
Ако не направим нещо и отново ни приспят , ще има да чакаааааааааме!
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #59 -: Септември 01, 2006, 11:38:57 am »
Момичета,

аз съм регистрирана и bg-mamma. Проверих, но не виждам да има пусната темата там.
Аз мога да я пусна, ако никоя друга не го е направила досега. Моля ви, само ако някоя го е направила вече или сте видяли темата там, ми кажете, да не я повторя. Но до момента не я виждам, дано да съм глредала добре!

Ще изчакам до 12ч, ако никой не ми отговори, я пускам.