0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #60 -: Септември 01, 2006, 11:55:56 am »
И аз подкрепям писмото!
Днес ходих до касата и ме върнаха - все още не приемат документи. Казаха да се обаждам по тел. и да питам. Може пък да пуснат бройки 8O
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #61 -: Септември 01, 2006, 12:24:47 pm »
Публикувах темата в bg-mamma и вече няколко момичета са я прочели.
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #62 -: Септември 01, 2006, 12:38:14 pm »
Браво Ази!
 :balk_46:
Ако всяка от нас направи по нещичко , успехът ще дойде!
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #63 -: Септември 01, 2006, 12:38:36 pm »
Ази, дай линк моля те  :D

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #64 -: Септември 01, 2006, 12:48:07 pm »
Подкрепям писмото и протеста!
Къде трябва да напиша нещо, за да имаме по-голям успех.
Не се ли прави списък с имената на хората, които подкрепят протеста?
Мисля че е задължително
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #65 -: Септември 01, 2006, 12:48:33 pm »
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=124232.0

Извинете за несъобразителността  :bonk: :balk_149:
*

    tini7

  • *
  • 5
  • Обичам живота и всичко, което го прави красив
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #66 -: Септември 01, 2006, 12:51:25 pm »
Момичета  имате и моята поткрепа.
:grouphug:
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #67 -: Септември 01, 2006, 13:14:00 pm »
Аз също ви подкрепям .Имат 20мил.лв.за избори а нямат за нас.Имат за хотели по морето и скъпи и луксозни коли а ревът за демографска криза.Да го питам аз безработен и на квартира от къде ще събере пари за in-vitro. Всички да вървят на ..........
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #68 -: Септември 01, 2006, 15:04:42 pm »
Подкрепям с две ръце.
И не знам дали въобще ще мога да си взема одобрените вече протоколи с тея техни издевателства! Но ще се боря!
*

    mimmi

Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #69 -: Септември 01, 2006, 17:36:04 pm »
пълна подкрепа и от мен. Аз също съм от чакащите. Документите ми са подадени на 04.04.2006г. и нищо. И много важен въпрос - кой ще ни представлява пред медията? Това е много важно, не мислите ли?
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #70 -: Септември 01, 2006, 19:09:33 pm »
Аз също ви подкрепям .Имат 20мил.лв.за избори а нямат за нас.Имат за хотели по морето и скъпи и луксозни коли а ревът за демографска криза.Да го питам аз безработен и на квартира от къде ще събере пари за in-vitro. Всички да вървят на ..........

много е права myhito  !!!!!

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #71 -: Септември 01, 2006, 20:41:40 pm »

коментар:
Не знам дали си разгневена, но че си мно-о-о-о-г-о проста, е сигурно! Виж си правописа и после имай претенции. В интерес на истината много сте тъпи и ти, и Ивелина, и Ангелина... , които пишете по-долу,защото наистина не вдявате какво ви казват тези от касата. Жалко за децата, които искате да имате и да възпитавате. Убеден съм, че в тази страна останаха само безмозъчни като вас - тъпи и безпросветни женки, които една на друга искат да го.... Боже, докъде я докарахме.
 

дори не съм го изчела докрай.... от такива представители какво можем да очакваме... камо ли за някакъв нормален диалог... тази от нас, която ще говори от наше име МНОГО МОЛЯ да прочете там, в ефира изказването, та да ги види цяла България кооооооолко те не са прости, върховни интелекти, та чак вдлъбнати, затова сме я докарали до тука да се пенявиме от възмущение и да подсмърчаме като просекинчета за левчетата им!
« Последна редакция: Септември 01, 2006, 20:50:08 pm от korinka »
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #72 -: Септември 01, 2006, 22:15:14 pm »
Подкрепям протеста,
защото ако си мълчим ще продължават да си правят каквото им скимне, да се подиграват и гаврят с нас.  :bonk:
Аз съм от малкото късметлийки, одобрени на последното заседание на комисията, след тримесечно чакане.
Но вместо да се успокоя от този факт, касата успя да ми спретне още един истински кошмар. Последните два дни се скъсах от тичане и нерви, за да успея да си взема отпуснатите ми лекарства, понеже някой "специалист" решил, че до 1 септември кой взел - взел, после дори да имаш одобрени протоколи губиш лекарстсвата... Освен че е безумно, това решение не беше обявено никъде. До последно се чудех истина ли е или е някакъв абсурден сън.  :balk_160:
Трябва да разберат тия хора, че не могат да си играят така с една не малка група хора. И ако нервите ни са калени от многото ни проблеми, то не е нужно те да ни ги опъват допълнително.  :balk_149:
« Последна редакция: Септември 01, 2006, 22:17:34 pm от misi »
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #73 -: Септември 02, 2006, 16:21:12 pm »
Подкрепям писмото!

В петък по време на парламентарния контрол, на министър Гайдарски му бяха задавани доста въпроси. Едните бяха относно донорството на органи и средствата за трансплантации, а имаше и въпрос за изключването на 12 лекарства от списъците на НЗОК за астматично болните и "заменянето" им с други, на друг производител.
Нашите въпроси са не по-малко наболели и се чудя какъв ли е варианта, да бъде поставен въпроса за отчетността при разходването на средствата по програмата за лечение безплодието на жената  :roll: Нека министъра обясни кой точно регламент спазват от НЗОК.
Може и да греша, но за лечението на стерилитета при мъжа почти няма клинични пътеки. Поправете ме ако не е така, но намерих пътеки само оперативни интервенции на тестисите и скротума.
Т.е за мъжа се получава варианта или ставаш за баща, или не! Лечението си е твой лукс.

А за безобразието с  момичетата с протоколи, които се на получили лекарствата си до 31.08. - направо нямам думи да опишат гнева и болката ми.
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #74 -: Септември 02, 2006, 19:41:02 pm »
Подкрепям писмото, но не е ли по-добре да го направим и с подписка?
Да го качим ли тук? http://www.bgpetition.com/

« Последна редакция: Септември 02, 2006, 19:50:28 pm от Диана »
*

    mimmi

Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #75 -: Септември 03, 2006, 23:12:33 pm »
да, качете го.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #76 -: Септември 04, 2006, 08:35:01 am »
Момичета, аз не съм участвала по тази програма, имам вече и дете, но винаги съм си плащала всички изследвания на частно, защото няма направления или пътеки за стерилитет. Така че иаз съм с две ръце за протест и подписка. С вас съм и ви подкрепям. Каквото може - ще помагам!!!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #77 -: Септември 04, 2006, 09:45:49 am »
Диана , идеята ти да го качим там е чудесна! :D
Само трябва да допълним някои неща. Например не съм споменала цялата сума по една такава процедура. Добре ще бъде ако включим в него и законите касаещи този проблем. Да посочим пример с други държави .
 А да ви кажа какво си мислих снощи. Тези момичета- вече одобрени , а не успели да си вземат лекарствата. Какво ще стане с тях след като веднъж вече са били одобрени , нямат право да кандидатстват втори път, а и медикаменти нямат?... :ask:
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #78 -: Септември 04, 2006, 10:38:02 am »
Момичета здравейте, току що писах във темата "Имате ли вече отговор от здравната каса", бях на море  и временно се пооткъснах от проблемите, но сега съм тук и разбрах че ситуацията е още по - отчайваща.
Още повече като прочетох че са одобрили подалите до 26.03, а аз по ирония на съдбата или "лош късмет" съм на 27.03. Това няма никакво значение.
Ефирче, прочетох текста на писмото, много точно е написано.
НАпълно подкрепям цялата инициатива и с каквото мога да се включа ще го направя! Изцяло съм на разположение.
Аман от бюрократи и крадци.
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #79 -: Септември 04, 2006, 10:45:20 am »
А да ви кажа какво си мислих снощи. Тези момичета- вече одобрени , а не успели да си вземат лекарствата. Какво ще стане с тях след като веднъж вече са били одобрени , нямат право да кандидатстват втори път, а и медикаменти нямат?... :ask:

Направо да се включи като точка към исканията ни касата да поема отговорност и за тези случаи, да не си измива ръцете.

Друго - касата води ли някаква статистика, има ли отчетност? Ние като данъкоплатци имаме право да изискваме такава информация. Тя обаче не трябва да е проформа, а да е въз основа на сериозни обобщения и изводи.