0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #20 -: Август 31, 2006, 11:41:54 am »
Току - що говорих с Мели ! Тя ще ни подкрепи на екрана! :D
Мислете и вие , наистина проблемът ни е деликатен, но има начин да скрием самоличността си!
 Хайде , мацки , сега е нашият шанс!  :blob10:

 Браво Куки! :cheerleader:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #21 -: Август 31, 2006, 12:47:16 pm »
Дай Боже някой с мъничко поне власт да чуе болката ни. Може би, няма да е излишно да се направи и някаква подписка в подкрепа на това писмо. Например по е-мейл - изпращащ писмо с определен текст на всички свои познати и те вписват под него имената си и го препращат, на своите познати и на някой, който ще поддържа целия списък. Само идея :idea:
Коринка е права - май трябва наистина да се вдигне шум. Да "ревнем" и ние като ромите и да почнем да натискаме властимащите да ни обърнат внимание. Притесняваме само фактът, че не знам колко хора биха се включили в такава инициатива - имам горчив опит с организирането на такива неща. Преди няколко години се бяхме заели с няколко приятели (бяхме общо 4-5 човека) да направим нещо добро за много хора (хиляди студенти в нашия университет). След като сами се борихме с администрацията, създавайки си по този начин доста проблеми, все пак успяхме да постигнем поне частичен успех. Е, след това се намираха хора, облагодетелствани от усилията ни, които да кажат - вие сте виновни за нашите проблеми. Ами това последното беше малко off topic, но е свързано със страха ми - до колко ще има желаещи да се включат в един по-масов протест и дали пък след това няма да започне голямото оплюване на организаторите.


Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #22 -: Август 31, 2006, 12:53:35 pm »
Да, и аз си помислих за подобен риск....

Всичко, което ние искаме е ЯСНОТА! Обяснение. Човешко отношение. А не един ден това, друг ден друго...

Както каза ефирче, според мен НЗОК ни четат в момента. Дано ни четат хора, които да разбират защо правим това, което правим..
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #23 -: Август 31, 2006, 12:57:57 pm »
Имате и моята подкрепа.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #24 -: Август 31, 2006, 13:11:58 pm »
Моята също.
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #25 -: Август 31, 2006, 13:24:02 pm »
Можете и мен да броите - и аз чакам шести месец.
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #26 -: Август 31, 2006, 13:39:46 pm »
Момичета и аз съм с вас - аман от лъжи.
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #27 -: Август 31, 2006, 13:41:29 pm »
Аз не съм подавала документи, няма как да участвам физически, но имате моята пълна морална подкрепа!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #28 -: Август 31, 2006, 14:07:41 pm »
Писмото е супер! Аз също се опитах да подам документи за втори път тази година и похарчих доста пари за изследвания...и нищо, защото както се сещате миналата година участвах в програмата.
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #29 -: Август 31, 2006, 14:30:08 pm »
И аз съм като Миники, но също имате пълната ми подкрепа... Все пак и аз съм на път да тръгна по вашия трънлив път ....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #30 -: Август 31, 2006, 14:41:17 pm »
Момичета,

Аз също като Рали_пат и Миники не съм си подала документи за програмата на ЗК (и едва ли ще се възползвам изобщо), но чета непрекъснато и трите теми, в които обсъждаде безобразния начин, по който се отнасят с нас.
Подкрепям ви напълно!! :comm:
Намерихме нашето синче.
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #31 -: Август 31, 2006, 15:02:26 pm »
И аз подкрепям писмото, въпреки, че не съм подала документи, но пък мисля да го направя (ако имам тази възможност). Крайно време е в тази държава някой да се замисли и за интересите на редовните данъкоплатци, а не само на циганите.  :x
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #32 -: Август 31, 2006, 15:09:37 pm »
подкрепям
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #33 -: Август 31, 2006, 15:54:26 pm »
Момичета, подкрепям ви изцяло. Аз може би бях една от последните получила одобрение от касата / след 3 месеца чакане /. Днес успях да си взема и лекарствата, след като онзи ден разбрах, че ако не ги взема до 31.08. оставам без тях. До кога ще ни правят на маймуни? За какъв прираст говорят, като  непрекъснато се подиграват с нас? С две ръце гласувам "ЗА" да се даде гластност на нашите проблеми.
Дано само ни издържат нервите да се борим до край!
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #34 -: Август 31, 2006, 16:23:49 pm »
Момичета току що разгледах сайта на НЗОК , отговорили са на някой от въпросите ,които зададохме. Накратко прием на нови документи  няма да има . Били одобрили 600 молби досега. Разгледани били подадените документи до 26.03. Отново не е ясно какво ще се случи с подадените след тази дата млоби.
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #35 -: Август 31, 2006, 17:33:10 pm »
Момичета, аз още не съм подавала документи. Но след известно време ще го правя. Подкрепям ви с две ръце:)

*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #36 -: Август 31, 2006, 17:36:38 pm »
Здравейте, момичета

Подкрепям писмото и инициативата ви с 2 ръце.

Искам само да уточня:
направила съм пълен комплект документи за подаване в РЗОК през юли. Сумата, която се събра до момента е точно 411.34лв. Амбицирах се да следя всеки лев, изхарчен за създаването на бебе. Не знам защо го правя, просто го правя.
В писмото споменавате 250-350лв. Не знам дали сте събирали като мен всичко. Но аз съм сигурна в сумата 411.34лв.

Стискам палци за всички ни!
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #37 -: Август 31, 2006, 18:10:53 pm »
аз също не успях да се включа тази година в програмата...
два пъти правих изследванията и като дойде момента да ги подам и хоп ...касата не приема...
така, че ....подкрепям ви напълно ...с две ръце...
Да искаме пълен разчет на средствата - колко са отпуснати по програмата и колко и как са похарчени парите до момента...
Пълна прозрачност - поне това ни дължат !!!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #38 -: Август 31, 2006, 18:12:42 pm »
Аз също не съм подавала документи за инвитро и силно се надявам да не стигнем до там. Но с подкрепям инициативата да се търси отговорност от Касата, а може би и от държавата изобщо за отношението към нас.
Без да сме минавали през инвитро, само за тази година сме дали повече от 3000 лв за изследвания, инсеминации, фоликулометрии, прегледи, пътуване до София и Плевен. Тук не включвам лекарства и витамини. "Безплатно" съм получила 2 мануални прегледа, еднократно изследване на 4 хормона и 2 консултации на мъжа ми с уролог, който нищо не разбира от стерлитет - слагам безплатното в кавички, защото всички знаете колко ни струва то - нервите и молбите за направления, загубеното време и не на последно място - ПЛАЩАМЕ СИ ОСИГУРОВКИТЕ за да ползваме "безплатно" здравеопазване.
На момичетата, които не са успели да си осигурят през касата лекарства, най-искрено пожелавам докато чакат безотговорните да поемат отговорност, да успеят да видят двете чертички :bfp1:


Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #39 -: Август 31, 2006, 18:58:28 pm »
"В момента, в сравнение със страните от западна Европа България формира най-голям бюджетен излишък". Това казаха по телевизия Европа в новините в 18 часа, във връзка с предложение не помня на коя парламентарна група за увеличаване на данъците на хората с по-високи доходи.
Запитах се, как така при тОлкова голям бюджетен излишък се оказва, че няма пари за нищо? ... Та какво остава за луксове като ин витро, защото някъде по някаква медия бях чула/прочела, че инвитрото било live style, точно толкова, колкото увеличаване на бюста и подобни.
Колко от нас смятат АРМ за live style???
Защото да си коригираш бюста си е келешлък, в една или друга степен, но да си родиш дете ин витро - не мисля.
:(