0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #320 -: Юни 10, 2014, 21:49:00 pm »
azman, ако вече два пъти ти се е случвало май е добре да се направят изследвания.
Може да прегледаш темите тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=23.0
Стискам палци успеха да те дебне зад ъгъла!  :bighug:
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #321 -: Юни 16, 2014, 11:25:11 am »
Здравейте
Дойде време да се отчeта какво се случи с мен след поставена диагнозата мисед аборт в 7 г.с.
В предишен пост бях писала, че моя доктор ме посъветва да не правя аборт, а да изчакам сама да се изчистя. Седем, осем дена след диагнозата получих кафеникаво зацапване, и на 12 тия ден се засили.
може би около 2 часа и нещо продължи всичко. Получих обилно кръвотечение придружено с големи съсираци и болки. Най лошо беше накрая когато болките бяха (за него момент непоносими) и когато накрая изхвърхил едно ...... не зная как да го обясня, но според мен това беше плода. След това всичко отшумя. Силното кръвотечение спря и болките отшумяха. 
От тогава до днес, вече 4 ти ден ми тече слабо, продължавам да се чистя. Имам записан час за преглед на 23 ти, тоест след седмица.
Сега се надявам, че на прегледа ще се установи всичко да е ОК, и че няма да съжалявам, че не съм направила аборт.

Не знам дали тук е мястото да попитам - Някой има наблюдения за Д-р Явор Владимиров от София?
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #322 -: Юни 16, 2014, 12:18:18 pm »
Азман, спонтатнното изчистване понякога е по-добро, под наблюдение си, така че няма страшно. Организма ти ще се възстанови по-бързо. При мен след аборт по медицински причини получих увреждане на тръбите, от аборта тръгна инфекция и тръбите ми отидоха.


*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #323 -: Юни 16, 2014, 12:27:33 pm »
Не знам дали тук е мястото да попитам - Някой има наблюдения за Д-р Явор Владимиров от София?
azman, това е темата за процедури в клиниката на д-р Владимиров:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48733.0

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #324 -: Юни 16, 2014, 13:09:11 pm »
Благодаря ти марси :)
Имам още едно питане и ще се радвам ако някой може да ми отговори.
Два дена преди да получа кръвойзлива си мерих темпратурата и беше 37, 37,1.
Понякога преди цикъл това е знак
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #325 -: Юни 16, 2014, 13:14:23 pm »
Благодаря ти марси :)
Имам още едно питане и ще се радвам ако някой може да ми отговори.
Два дена преди да получа кръвойзлива си мерих темпратурата и беше 37, 37,1.
Понякога преди нормален цикъл това е знак, че скоро ще настъпи менструация.
На 13 ти след спонтанното изчистване имах 37,4, после започна да пада и на моменти я засичах 36,8, 36,9. Сега я меря и е 37,1. Зная, че не е висока, но се притеснявам. Дали е нормално.
Доктора не ми изписа антибиотик, а и не знам дали при спонтанно изчистване се изписва.
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #326 -: Юни 16, 2014, 13:28:35 pm »
azman, чела съм, че някои лекари назначават антибиотик, но на мен при спонтанния аборт не са ми изписвали.
Според мен тази температура не е притеснителна. Принципно, включително извън сегашната ситуация, телесната температура варира в рамките на деня. Но ако се повиши още и се задържи трайно висока, свържи се с лекаря си.

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #327 -: Юни 16, 2014, 13:47:45 pm »
И аз така си казвам и мисля, че не е притеснителна, но вече и за най малкото се хващам.
Марси имам още един въпрос - надявам се последен :)
При теб колко време след спонтанното изчиставане продължи кървенето.
При мен от днес няма и следа от кръв, три дена имах по малко, но от днес нищо.
Знам, че при всеки е различно, но все пак ще радвам да ми отговориш :)
Благодаря ти предварително
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #328 -: Юни 16, 2014, 13:57:20 pm »
Беше с продължителността на стандартния ми цикъл, но много по-обилно първите два дни.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #329 -: Юли 03, 2014, 14:25:36 pm »
Момичета, молим за съвет къде да се направят изследвания!

При братовчедка ми два пъти се прекъсва бременността поради спиране на сърдечната дейност в 8-10 г.с..Направено е само генетично изследване, и има вродена тромбофилия.

Назначени са имунологични, паразитология - листериоза, токсоплазмоза и още няколко.

Има ли вариант някои да се направят по здравна каса, и в коя лаборатория са по-ниски цените за останалите?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #330 -: Юли 03, 2014, 15:09:12 pm »
Листериозата според мен само платено в националния център по заразни и паразитна болести, намира се на 'Янко Сакъзов' мисля. Токсоплазмозата с направление от личния лекар и едва ако излезе положителна иа смисъл да се ходи до НЦЗПБ. За кариотип да провери правят ли безплатни изследвания в момента в 'Майчин дом' на 6-тия етаж.
Кои са тези 'още няколко' паразитни?
За тромбофилията вземани ли са мерки втория път?
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #331 -: Юли 03, 2014, 16:03:52 pm »
Другите, които се назначават стандартно са Рубеолата, и Херпес симплексите, и Циталомегаловирус. За херпесите според мен няма смисъл да се правят, защото те са причина за по-късни аборти, а и трябва да имаш такава симптоматика. Иначе ги правят и в Геника, заедно с Циталомегаловируса.
По слънчевата страна на улицата
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #332 -: Юли 03, 2014, 16:27:16 pm »
Рубеолата и цитомегаловируса също може с направление от лл. С херпесите нямам опит.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #333 -: Октомври 13, 2014, 15:30:33 pm »
Здравейте момичета :)
Реших да пиша,защото никъде ама никъде не откривам случай като моя !
Не става въпрос за мисед аборт , а за редица от супер ранни спонтанни аборти ... от около 4 години насам са може би от 6 до 8 .... в 5-та - 5-та и някой ден от горе гестационна седмица  ... всеки път едно и също .... като в началото ми закъсняваше до 10 дни и прокървявам .. а в последните две бременности от февруари 2013 насам с интервал между тях от 1 година,цикъла ми закъсняваше с около 2 седмици и малко и отново кървене и изхвърлям всичко сама(последния път се установи че е "кухо яйце") . Правих много изследвания и се оказа само,че имам проблем с НК клетките и всъщност организма ми не приема нищо чуждо,нищо което не е 100% само част от мен и веднага атакува бременността и я изхвърля / така ми се обясни / ... сега имам терапия за да отстраня проблема,но как да ви кажа нещо от вътре не ми дава мира,мислех че като открия проблема ще се поуспокоя ама сега дори ми е по притеснено,сякаш не мога да повярвам,че това е причината ... Ясно ми е че само времето ще покаже,но моля коментирайте как ви звучи всичко това ...не намирам в целия Google такъв случай и евентуално дали има някой,който се е преборил  :roll: :bighug:
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #334 -: Октомври 13, 2014, 17:52:24 pm »
Здравейте момичета :)
Реших да пиша,защото никъде ама никъде не откривам случай като моя !
Не става въпрос за мисед аборт , а за редица от супер ранни спонтанни аборти ... от около 4 години насам са може би от 6 до 8 .... в 5-та - 5-та и някой ден от горе гестационна седмица  ... всеки път едно и също .... като в началото ми закъсняваше до 10 дни и прокървявам .. а в последните две бременности от февруари 2013 насам с интервал между тях от 1 година,цикъла ми закъсняваше с около 2 седмици и малко и отново кървене и изхвърлям всичко сама(последния път се установи че е "кухо яйце") . Правих много изследвания и се оказа само,че имам проблем с НК клетките и всъщност организма ми не приема нищо чуждо,нищо което не е 100% само част от мен и веднага атакува бременността и я изхвърля / така ми се обясни / ... сега имам терапия за да отстраня проблема,но как да ви кажа нещо от вътре не ми дава мира,мислех че като открия проблема ще се поуспокоя ама сега дори ми е по притеснено,сякаш не мога да повярвам,че това е причината ... Ясно ми е че само времето ще покаже,но моля коментирайте как ви звучи всичко това ...не намирам в целия Google такъв случай и евентуално дали има някой,който се е преборил  :roll: :bighug:

Моят случай е такъв. Имам няколко ранни аборта, които изхвърлям всичко сама. Два пъти се е налагало да ме кюретират обаче. Аз също имам леко завишени НК клетки и ми е назначена терапия. Пия лекарства, но за съжаление миналия месец се случи отново.



*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #335 -: Октомври 13, 2014, 17:59:47 pm »
Деси, не знам на какъв етап си с изследванията, но първо имаш ли гинеколог, при който да се следиш и да ти назначи поддържаща терапия на бременността още след овулация?
По слънчевата страна на улицата
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #336 -: Октомври 13, 2014, 20:17:09 pm »
Faith& Здравей  :) имам гинеколог ... преди 3 дни ходих на консултация при доц. Катя Тодорова,прегледа ме и като започна едно писане ... имам си терапия,разделена на няколко етапа ... сега пия едни хапчета,след това от 16-тия до 26-тия ден на цикъла други,след това като ми дойде на 3-4 ден ще правя вливка с интралипид .... и можем да подновим опитите за бебенце ... ако и то стане факт,още при положителен тест ще вливам имуновенин,а на следващия ден отново интралипид и се започва  с фракси+аспирин протект /редуване/ + още няколко хапчета ... едните са до 16 г.с.  :) Дай Боже да успеем :*
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #337 -: Октомври 13, 2014, 21:46:47 pm »
Питах те дали при тези предходните си имала назначена терапия (като примерно прогестеронов препарат, ако прогестеронът ти е нисък, това е най-елементарното). Сега сте на правилния път, имаш сериозен план на действие, желая ти успех!
По слънчевата страна на улицата
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #338 -: Октомври 13, 2014, 21:58:24 pm »
Подобни проблеми в начална бременност често са свързани с проблеми с кариотипа при единия от партньорите. Имате ли направено такова изследване? Проблемите с кариотипа се обсъждат в раздела за Генетични проблеми, малко по-късно ще опитам да ви пусна линк.

 http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49630.0
« Последна редакция: Октомври 13, 2014, 22:03:12 pm от lili2011 »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #339 -: Октомври 14, 2014, 02:30:24 am »
Деси, а какви други изследваняи имаш направени, освен НК клетки? Питам, защото искам да разбера дали всичко друго е отхвърлено. Примерно генетичните изследвания ( кариотип и разните мутации)  или кръвните свързани със съсирването на кръвта правени ли са?

  Ти си губела бременността в 5та седмица ( предполагам всеки път с доказан положителен тест за бременност), та не знам дали дори може да се говори за плод, който си изхвърляла, освен ако не са видяли такъв.  Казваш, че едно кухо яйце само са видяли.