0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #360 -: Юни 26, 2022, 14:40:04 pm »
Има дни в който главата ми  ще гръмне.Днес е един от тях.Сама съм с трите, близначките не слушат, Аделина въобще се прави, че не говоря, като я извикам се обръща на другата страна.После що крещя.
Имаме напредък с гърнето и двете пишкат в него, акат обаче където им падне.След три седмици на ясла, от вчера Габи кашля.Има заден секрет някакъв и ако до утре не го туширам някак, баща и ще си взема болничен тоя път.
Каката е ваканция.Тормозя я да чете и пише, скучно и е и горката се чуди какво да прави по цял ден. Аз вече с нетърпение чакам да стане 9 часа и да си сипя вино.Преди това не успявам да стигна до момента с времето за мен.

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #361 -: Юни 26, 2022, 18:00:03 pm »
Маги, уикенда сме си дали 18ч като граница с мъжа ми.
Като решат да откачат е забавно.

Борис престана да казва за каквото и да е. Пак е с памперс. Писна ми да се занимавам.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #362 -: Юни 26, 2022, 20:16:28 pm »
Много е рано 18, още сме на вън и играят.Тези дни ги водя в един парк на близко.Тичат на една поляна, а аз седя и блея.Много ми е добре, но вчера и днес ми разказаха играта.Аделина вие, щото това не е реване, почти за всичко, Габриела я дразни, бият се, Моника ми помага, но и тя си иска своето.Вечер съм като прегазена.

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #363 -: Юни 26, 2022, 20:22:21 pm »
И у нас е рев, рев и пак рев. Магарето не се поддава на дресировка и чак го обсъждаха на оперативките на "Нани, нани, бебе" и ще сменяме метода с някой по-лек. Вечер заспива в кошарата сам след 40 Мин говорене от моя страна, но през деня му се събират  около 3 часа дране и рев. Не заспива, накрая отива в количката. И така 8 дена и бях на ръба. Казаха да му дам почивка уикенда и да спи в количката през деня без опити за самостоятелно. И аз си казах: "Да, почивка". Ама тръгна горния зъб и рева цял ден вчера.
От зор в тази кошара се научи да се движи изправен , когато се държи, да казва "мама", да казва "не-не" и най-смешното е, когато се опита да пипа едни контакти и му се скарам се хвърля по очи в кошарата и се прави на заспал. След няколко секунди надига глава, оглежда се безопасно ли е и пак става.
А още 2 месеца и започвам работа. Да беше на ясла, да си кажа: "Лелките да се оправят с него", Ами той ще е при майка ми
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #364 -: Юни 26, 2022, 23:42:11 pm »
Тери,по-мек е фейдинга.Но е дълъг и винаги има вероятност да се обърка нещо по две причини-майката да се загуби в превода и да не прави крачки напред или детето да се разболее примерно и се връщаш в почти изходна позиция .Но Елена Чапалова е работила основно по него месеци наред,когато е нямала опит.Та,работи си методът принципно,ползва се за по-чувствителни деца.Нощните приспивания ще си остават ли така,както сте ги докарали сега?40 мин не е малко,но е нещо все пак.
Тери,явно си имаш изискващо бебе.По-умни от мен ги описват така "ако някои бебета се задоволяват с пътническа класа,други искат първа" и при тях е нужно повече търпение и разбиране .Евала,че не се отказваш.На една година се появява силна криза,съпроводена със сепарационна тревожност,много ще трябва да компенсираш отсъствието си.
Напоследък ограничих площадките аз.Писна ми от загрижени баби пиещи кафета по пейките и сипещи мозък.Има кола,мотор,люлка и място за катерене в двора и основно сме тук.Отделно сме на ачика и всички минават покрай нас,та все някоя позната или приятелка ми звъни и идва с някое хлапе.Като поиска площадка,няма накъде,водя я .От 16 до 19 най-късно обикаляме улици и площадки.
Днес говорих с три майки,някои хора не знаят какво искат .Проблем-детето ми заспива в 23,аз искам в 21.Може ли?Може.Ама искам да спим до 9-10 сутринта и наобед между 12 и 14.Ми не може казвам,как да го направя това?
Правя безплатни еднократни консултации всеки ден и започвам и с второ семейство за стажа.Много ми харесва тази работа,като пъзел е.Ще поработя доста време безплатно,но щом го правя от сърце и парите ще дойдат.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #365 -: Юни 27, 2022, 10:33:22 am »
Аз съм все в emotional rollercoaster: на ден по 100 пъти се отказвам и започвам отново наум. Много е разлигавен Матей. Все на неговото да стане и ще трябва да го стягам. Изведнъж просто започна да реве, ако не получи това, което иска. По-скоро се случи, откакто започнахме да го учим по метода. И в количката сега не иска да спи вече. Започна да ми се тръшка, но вече така ми е писнало и ми кънти главата, че само му казах: "Без лиготии". Спря, след малко започна пак да се тръшка, пак му се скарах, спря. Трети път така и след малко заспа. А обикновено ще започна да му рецитирам стихчетата, да пея песнички, докато налучкам какво точно му се слуша на принца. Не знам кога изпуснах края на нещата, ама съм го изпуснала яко.

Танче, на мен твоята работа ми се струва много неблагодарна. Майките започваме това начинание и очакваме резултати на 100%, без да осъзнаваме, че вие сте 1/3 от уравнението. В края на краищата вие сте виновни. Това ми остана като впечатление след разговори с други майки, които не са имали успех
« Последна редакция: Юни 27, 2022, 10:47:59 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #366 -: Юни 27, 2022, 10:46:04 am »
Тери, аз съм силен привърженик на свързаното майчинство. Матей е малък, прекалено малък, за да е разлигавен. Просто той си иска близостта и не разбира, че ти си притисната от времето. Иначе няма прекалена близост и свързаност, като това важи особено силно за момчетата. повечето вече пораснали мъже да емоционални темерути, защото винаги момчето трябва да е по-твърдо, да му се поставят граници. Много по-лесно се "обърква" момче, отколкото момиче.
Ти някога оставяла си ги го на майка си до сега? Тя да го приспи на обяд, вечер, да го храни? Един цял ден, но без нощувка да речем.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #367 -: Юни 27, 2022, 11:57:17 am »
Тери,хората мислят,че като наемат консултант и половината работа е свършена.А всъщност те сами трябва да я свършат.
Искам да ти кажа,че децата усещат когато си категорична и когато си колеблива.Гушкай го много през деня.Освен това имат различни модели на поведение при различните хора,Зори при бабите си е друг човек.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #368 -: Юни 27, 2022, 13:14:41 pm »
Абсолютно съгласна. Аз започнах да оставям близначките майка да ги приспива, за да спра следобедното кърмене, после така направих с Мерал и вечерното. Те при всеки се държат различно. Отделно с майка си са най-сполойни и отпуснати и правят 100 диващини. Аз като Павка винаги съм гушкала. И Моника и близначките са винаги забити в мен. С Моника работя от 6;тия и месец,а с близначките някъде от годината им.
Не знам какъв ви е режима, последователността на деня, кога е най-сполоен да се изнесе и заспи. Моника 6 месеца спеше в раничката, после в количката, чак след годината взе да си използва леглото през деня. Близначките са много различни. Габриела спи от първия си ден, Аделина вечни търси контакт.

Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #369 -: Юни 27, 2022, 15:47:09 pm »
Тери, и според мен на тази възраст няма как да е или да бъде разлигавено едно бебе. Малък е още. Тръшкането  не е, за да правят на пук на родителите си. Искат самостоятелност, не могат да разпознават още чувствата и емоциите си, не се чувстват добре и затова се държат "лошо". И мм постоянно ми обяснява как съм лигавела Борис, ама да ми говори като прочете поне колкото мен за детската психология, поведение, възпитание и т.н. Ще се наредят нещата при вас. Ако можеш да го оставиш при майка ти да се наспиш ще ти стане по- добре.

Ние сме добре, аз едвам кретам тия дни, постоянно съм уморена и ми се спи, започнаха се гадене и повръщане, та ми е много трудно да му насмогвам на Борко, но няма как, той си иска своето. Избиха му тамън 3 зъба последната седмица 🥴, остават още 5.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #370 -: Юни 27, 2022, 17:15:05 pm »
Тръшкането е нормално за емоционалната незрялост ,ние трябва да помогнем с обяснения на детето и с поведението си да покажем разбиране.Карп има много добро обяснение,но в книгата в оригинал,в БГ не е преведено .Нарича го метод на фастфууда.Повтаряш като в Макдоналдс думите му,приклякаш до него и показваш разбиране.Но има и моменти когато детето се дере за нещо и знае ,че е нужно да поплаче повече и мама ще му го даде.Точно така се раждат манипулаторите.Плачът е адаптационен механизъм ,не мисля,че трябва да се избягва на всяка цена.Когато определим граници ,трябва да ги спазваме.Това разбира се важи за конкретни ситуации.По отношение на съня,според мен когато се водиш по детето относно съня,има голяма вероятност да си недоспал и перманентно изморен,то също.Което да речем ще го преживее майката,стига да не стигне дотам да насочи емоциите си към причинителя им -детето.Изобщо децата не мисля ,че имат капацитет да решават кое е най -добро за тях.Тери ,нищо лошо няма в това ,че му говориш със строг тон,в крайна сметка то не бяха Николини,не бяха дандании и резултат нулев.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #371 -: Юни 28, 2022, 08:31:18 am »
Няма нищо лошо в строгия тон.
Особено щом работи.

Хелеантус, мъжът ми също често ми се 'сърди' за неща свързани с децата. Като ме попита защо си мисля, че моето мнение е винаги вярното и откачам. Може би защото съм 100% от времето с тях, защото от 4г чета какви ли не книги за детско развитие и психология и защото дори да не е правилно, после аз съм потърпевш  и аз коригирам поведението им. Ама и на тях не им лесно като отсъстват често зарази работата.

Слънце, това бачка, но след 2г. На бебе не става баш така.
Харесвам философията за отношението към децата, при което до 3г трябва да сме до към детето, като към господар (да изградим основите на доверие, близост и безусловна любов), до 6г като към роб (за да се научи къде са границите, правилата и да знае, че всяко действие има последствие. Също да почита авторитети и да се научи на йерархия), а след 7г да е равен (мнението му е важно, има си роли в общуването, излагането на мнение, в семейството, с приятелите и въобще, за да си равен, трябва да се държиш като такъв).
Плачът е начин за изразяване на чувства. Обаче при деца под 18м е почти единствен инструмент и за добро, и за лошо. Аз реагирам на всеки плач. Колкото порастват, толково повече време им оставям да се справят. Вече и при двамата искам да ми кажат защо плачат и всяка истерия води и 'наказание' със себе си. Тръшкате, викане и плач насила е равно на 2-3 минути в стаята. Като мине 1-2мин ги питам дали са готови да кажат какво има и така на 30сек някъде ги питам. Никога не сме продължавали над 3мин истерия.
Обаче до 1г поне се съобразявах изцяло с детето.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #372 -: Юни 28, 2022, 10:55:20 am »
Абсолютно и рок нас е така. В момента се тръшкат съвсем съзнателно и манипулативно. Виждам го и не им обръщам внимание. Но около годинка та го правеха чисто емоционално. Те нямат друг начин за изразяване.
Сега говоря, чакам отговор, има последствия винаги и те знаят. Вчера например, Аделина изпадна в истерия поне 4 пъти. Има и такива дни.

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #373 -: Юли 01, 2022, 22:43:08 pm »
Тери, на половин работен ден ли ще се връщаш, от вкъщи ли? Ще ти помага ли някой за детето?

Аз също реагирам на всеки плач,  8 месеца спа в раницата през деня, после в количката и чак сега започна в леглото след годинката. Помня как си мислех, че ще живее в тази раница до пълнолетие, но се променят нещата. Относно справяне с поведението на децата чета в момента "Как да говорим така, че малкото дете да слуша", има много примери и стратегии за справяне, но става дума за деца над 2 години, преди това и аз не смятам, че бебето може да се лигави, че не слуша и т.н.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #374 -: Юли 03, 2022, 15:40:07 pm »
Аз не знам вече какво да пиша.Изкараха три седмици н ясла и ги гепи нещо.Кашлица, температура, сопол.Вардих ги да падне Т, да няма хрипове, уж успях без тежката артилерия, спряха да вдигат Т за три дни, всичко 6 и тази нощ Ади пак вдигна, ми и и свирят гърдите.Ще се гръмна ви казвам.Дадох Бисептол, това беше резервен вариант ако не се оправи.Каката и тя се вкисна покрай тях!

Омммм, чакам да станат на 4!

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #375 -: Юли 03, 2022, 20:14:03 pm »
Маги, ужас е! Дано да се оправят бързо и да не ке усложни много.
При нас Сими направи як пристъп, като астматичен. Ние живеем почти в центъра на града, но около нас има едно малко поле и като година тревата стана. Явно има алергия към това. Личният веднага каза астма, но аз не вярвам да е това.
При нас има подем на короната. Мисля, че цяла Европа е така. Вече ми писна тотално.
 

Вие как сте?
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #376 -: Юли 04, 2022, 08:43:41 am »
Привет, момичета.
Маги, знаеш, че това са периоди и ще отминат. Ама когато отминат тия тревоги ще дойдат други. Дано скоро се почувстват по-добре момичетата, за да се насладите на спокойно лято.
Четох ви през цялото време, но аз със съня не се включвам. Все пак при малките деца всичко е на периоди и за мен е трудно да се прецени дали след 2 месеца периода е приключил или нещо е подействало след толкова време.
Аз съм много разсеяна. Водих Криси на кардиолог, но нямам никакъв спомен от предишния преглед - коя година е бил изобщо. Помня, че ми казаха да я заведа около август, но за кой август се говореше също не помня. Ама я заведох в събота - шънтовете са се затворили, останал е още един само. Тоя път запомних да си я водя веднъж в годината за профилактични прегледи, за да се проследи развитието на сърцето. Не се очаква някога да има проблеми и да се налагат ограничения (напр. физ. активност). Криси расте, но не казва много думички. Всъщност казва чао и няу (мяу), а всичко друго ѝ е на нейния си бебешки език. Не ме трвожи де, общителна е и се закача, но може би аз не ѝ говоря достатъчно, за да прави опити и тя. Иначе вчера си тресна главата в таблата на спалнята, че бягаше от мен след като се изкъпа. Сега на очето има цепнатина около 1см, но е добре. Предполагам, че ще остане белег. Поне боледуванията спряха при нас.
Короните може и да са повече, хората вече почти не се тестват, защото никъде не им искат документ. И на мен ми писна, но все още Криси е незащитена и малко се притеснявам.

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #377 -: Юли 04, 2022, 11:16:58 am »
Павла, и аз не бих повярвала така бързо за астма. Близначките са с ларинго-трахиеит каквото и да е това. Кашлят, Ади повече, Габи по-малко, Ади е на АБ, Габи на Бисептол. Ще се оправят,де ще ходят.

И тук има много корона, но не се тестват,не спазват нищо, голям е миш маш.

Лято и аз съм като теб, бяло петно ми е в главата. Мажи с арника ако имаш удареното. Ще мине. Габи така има белег на едната вежда и на брадичката.

Аз вече чакам почивката. Не че нещо ще се промени, но поне няма да съм в къщи.

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #378 -: Юли 04, 2022, 11:53:47 am »
Аз да се похваля, че уикенда София спа за първи път без нас с баба си и дядо си на вилата. Изобщо не е плакала, нито ни е търсила, спала е цяла нощ без да се буди. А ние бяхме на Hills of rock, беше страхотно. Голяма помощ е да има на кого да оставяме детето.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #379 -: Юли 07, 2022, 11:07:58 am »
Браво, Робин! Голяма помощ е, особено вече и с второ като ще сте.

При нас всичко е наред, но аз съм все с дефицит на времето. Дори и само основните неща да върша, все нямам време - пране, постоянно чистене, подреждане, гладене, малко готвене (добре че тук помагат мъжът ми и майка ми) и разходки по два пъти на ден и постоянно къпане в тия жеги поне по 2 пъти на ден и то не останаха часове от денонощието.

Със спането на Ивона нямам оплаквания. Сутрин се буди в 6-7 ч., кърмя я. После си играе час-час и нещо и заспива към 8-9 ч. Спи до 11 ч., понякога 11:30, тогава закусва попара. Излизаме на разходка. После обядва между 14 и 14:30ч. След това пак обикаля в леглото час - час и нещо, заспива към 15:30-16ч., спи до 17:30-18 ч., тогава е следобедната закуска. Пак излизаме на разходка. И вечер я кърмя към 21 ч. и след половин час е заспала. Спи си непробудно до 6-7 сутринта. Аз не я приспивам, оставям я в леглото и излизам от стаята, тя сама си бърбори, похленчва и заспива. Пускам й песнички да слуша. Иначе е много активна, през повечето време вкъщи стои права, обикаля, навън я разхождам, хваната за ръце.

Малко извън темата, можете ли да ми препоръчате столче за кола? Знам, че е коментирано назад в темата, но не знам дали ще намеря къде беше.

Скорошно оздравяване на всички болни и да не се разболявате повече! И на мен ми писна от този коронавирус - пак разгласяват по новините, че настъпва.
« Последна редакция: Юли 07, 2022, 11:12:39 am от Gracy »