0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #260 -: Май 23, 2022, 14:06:37 pm »
Робин,честита ти рожденничка!
Момичета,ако някой друг се интересува от консултация по детски сън,колегите си търсят семейства .Деца 5м-3г ,135 лв е таксата .
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #261 -: Май 23, 2022, 17:24:30 pm »
Робин, жива и здрава да е госпожицата!

Аз пак съм с болни деца, бронхит! Ще се гръмна!

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #262 -: Май 23, 2022, 20:22:15 pm »
Олеле, Маги. Те се съсипаха, миличките. И ние сме болни у дома. Първо Васил се събуди с кашлица в петък, а следобеда вдигна и температура. В събота вече беше много по-добре, а в неделя спря и кашлицата. Дори не отиде на лекар - оправи се. Аз легнах с мокра коса и днес съм с болки в гърлото и течащ нос. Но Крисето е много зле за първи път. Досега не е боледувала повече от някоя лека хремичка за кратко. От няколко дни почти не се храни и аз мислех, че е от топлото време и някое ново зъбче. Вчера мерих температура 37, викам си пак от зъбче ще да е и дадох нурофен. Тази сутрин пак дадох нурофен без да меря температура, но ми се видя топличка. На обед почти не спа, примрънква постоянно и към 3 изрева много жално. Отидох, а тя беше огън гореща. 39,2 и дадох нурофен отново, а след час я заведох на лекар, но не при нейната. Ангина. Температурата не спада, преди малко дадох и панадол. Милата реве, очичките са зачервени, не иска да яде. Водица пие поне, но иначе лежи разсъблечена и само жално примрънква.

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #263 -: Май 24, 2022, 13:40:14 pm »
Благодаря ви за пожеланията!

Маги, Лято, бързо да оздравеят децата 🤒
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #264 -: Май 24, 2022, 13:51:41 pm »
Лято, как е Кривото?

Аз повтарям на Панела серията. И аз се разболях тоя път, гледам и свекърва ми е прихванала от близначките. Няма празно.

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #265 -: Май 24, 2022, 16:26:59 pm »
О, Маги, съчувствам ти и знам как се чувствате всички. Бързо оздравяване на всички ви.

Ние се върнахме. Всичко е ок за сега, но след 1 ден на училище вече се задава сопол. Чакат ме 5 дена сама с децата и без училище. Та, дано поне са здрави и си лягат навреме.

Бързо оздравяване на Криси и останалите.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #266 -: Май 25, 2022, 07:41:42 am »
Кривото е много точно определение за Криси :) По-добре уж, но все още не иска да се храни през деня. За сметка на това мляко пие нощем и рано сутрин, а беше спряла. Засега давам температуропонижаващи и не е имала отново температура, но първата я свали след 24 часа чак, така че засега не ми се рискува, а и нурофена облекчава болките. Иначе е крива, ревлива, кисела и каквото още се сетите. Аз също съм някаква хремава с течащ нос, кихавици, светлината ме дразни и не мога да спя добре. За капак имам зъбобол и се чудя как да стане това със зъболекаря.
Маги, вие как сте? Другите се надявам да сте здрави.

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #267 -: Май 25, 2022, 09:09:52 am »
Абе аз написах Криси, ама редактора е минал след мен.
Да оздравявате и двете.

При нас близначките са ОК. Само Габи нощем вдига лека Т. Но аз съм много зле. Висока Т почти нон стоп. Само ме унася, много зле се чувствам. Лошото е, че и Моника взе да се разболява.

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #268 -: Май 25, 2022, 10:27:01 am »
Някакъв вирус ли върлува?
Оздравявайте всички бързо.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #269 -: Май 25, 2022, 20:24:20 pm »
Те само се въртят вирусите. И аз съм в кюпа. Температура, разстройство, болки в цялото тяло с денонощно кърмене и неспящо бебе за разкош. Мъжът ми и майка добре, че помагат днес.
Като му падне на човек имунната система и направо няма оправия след това.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #270 -: Май 25, 2022, 21:19:47 pm »
Тери,направо ти съчувствам.Пак ти казвам,звънни ми като се осефериш,да ти дам малко рамо.Добре че има кой да ти помогне.
Аз махнах бибата,стана доста лесно,без нито една сълза.Но я подготвях една седмица,после за късмет тя скъса бибата със зъби и й казах,че вече е боклук и сама я хвърли в коша.
С трепет я гледах как ще заспи дневния сън и после нощния ,но стана.Обяснявах поне 200 пъти ,че бибата се счупи,свърши,няма я,на боклука е.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #271 -: Май 26, 2022, 13:55:08 pm »
Тери, да се оправяш бързо. Добре е, че има кой да помага.

Маги, Лято как сте?

Браво на Зори, Слънце. Основното е да не се изпусне момента и говоренето. На Сими и за памперса, и за биберона говорих поне 2-3 седмици предварително и стана от днес за вчера. Той имаше лек обратен завой и за двете към 2г и нещо (от1г6м някъде остави и двете), но не съм му се карала, нито забранявала нещо. Просто 1 седмица му слагах памперс и заспиваше с биберон и просто всичко свърши от раз.
Малкото е друга бира. Това дете от инат ще проговори, за да може да отказва по-добре. Той също е готов за биберона и памперса. Има дни въобще не се сеща за биберон, но има и дни, в които иска да е постоянно с него. Оставям го и му говоря. От 2 дена е без памперс, като ми се ядоса обаче нарочно не си казва. Та съм се въоръжила с търпение и дрехи и се надявам да е готов :)
Мъжът ми го няма от вчера и ще отсъства до неделя. Днес съм решила да сложа децата рано да спят (дано и те така да мислят), да си отворя една бира, чипс и да си чета книжка и да си правя моите неща САМА. :)
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #272 -: Май 26, 2022, 14:19:27 pm »
Аз - сополи, кихавици и зачервени очи. Криси е по-добре и вече се храни нормално. Вчера на обед спа 6 часа!!! (от 12 и 30 до 18 и 15)
На мен не ми издържа главата и отидох на зъболекар, болеше ме зъб под мост. Махнаха моста и извадиха зъба. Сега няма на какво да се захване нов мост, така че ще търся варианти за оправяне на този голям проблем. И финанси ще търся, че това удоволствие е скъпичко. И гърло ме заболя, преглъщането е кошмарно болезнено. Нали уж ангината не е заразна?

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #273 -: Май 26, 2022, 14:26:41 pm »
Абе заразна е, има и вирусни също.

Защо го вадиш? Носач! Почти няма нещо което да не може да се излекува или  прелекува. Жив ли беше? Колко тела ти беше мостът?
Единственият ти вариант е импланти. Брои малко над 1000 за имплант.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #274 -: Май 26, 2022, 17:55:53 pm »
Павла,за гърнето не мога да се преборя.Като я сложа и реве и трепери ,страшен рев е.След като се наака казва "ако".Мисля да я оставям по голо дупе и гърнето наоколо и да говоря и ако стане.Айо не ,на яслата ще се учи,стига да я приемат де.
Аз правя сертификационна задача през деня,вечер съм с книжка.От няколко месеца съм обсебена от ВСВ и концлагери и чета основно такива книги.И само на хартия,да е жива и здрава библиотеката и книгите втора употреба,по 15 книги чета на месец и все по нощите.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #275 -: Май 26, 2022, 18:20:27 pm »
Ох, аз искам е-книги. Имам си и четец, но нищо хубаво няма на български от новите. Искам да си купя и пак няма. В последно време само така чета.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #276 -: Май 26, 2022, 18:30:23 pm »
Какво четеш?Български автори ли търсиш?
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #277 -: Май 26, 2022, 19:29:28 pm »
Български не искам особено.
Примерно ми се чете Бен Елиът, Барак Обама, Фалачи и подобни. Елиът имам на английски и така става, ама предпочитам на български.

Слънце, пробвай на тоалетната директно и да прави като мама, като голяма. Аз гърне вкъщи нямам и никога не съм имала.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #278 -: Май 26, 2022, 19:51:18 pm »
Павла,Зори много е по майтапите.Обича закачки и всичко го обръща на игра.Като я обличам бяга и се хили,като яде бяга и се хили,абе всичко е забава.И в тоалетната така и скача от гърнето.
Виж Нарине Абгарян,"Симон "и "Манюня"
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #279 -: Май 27, 2022, 00:04:12 am »
Като не е готова, не е готова. Аз не насилвам също. Когато, тогава. Просто ми се ще лятото за няма, че жега.