0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #600 -: Януари 02, 2023, 14:55:34 pm »
Aз знам, че съм голяма бяла птица и не се сещам коя е Хрис, но да са живи и здрави!

Моника беше ужасно не спящо дете до втората и година.Рев и неспане, аз бях самнанбул и ходех на автопилот.И след това заспиваше чак в 12 часа вечерта и в 7 се събуждаше, така до към 5 годишна като спрях да я карам да спи след обяд.И до ден днешен тя може да живее с малко сън.С близначките е съвсем различно.Аз не го свързвам с кърменето и трите съм ги кърмила, даже близначките по-дълго от Моника.Темперамент, дете, свикване.А и това че е първо дете и се филмираш за всичко също оказва влияние.

Робин, чакаме добрата вест.

Аз имам вече пораснали деца.На НГ се събрахме в къщи и за първи път се нахраних на спокойствие без някой да реве и да се мотае в краката ми, и да ме дърпа, и да се катери по мен. Има светлина в тунела.Но после стават по-големи и се започват с други проблеми.Кака ви Моника сега всеки ден си говорим, караме се и си викаме заглупости в училище.

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #601 -: Януари 03, 2023, 10:42:28 am »
За много години, момичета!

Хрис от Варна, Маги.

Наистина е до детето. Сими преди 3г спря да спи на обяд и няма проблем. Неговият естествен ритъм е късно заспиване и спане да късно. Бобо трябва да спи на обяд и става рано, но и си ляга по-рано.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #602 -: Януари 04, 2023, 13:52:39 pm »
При нас след края на кърменето се подобри сънят и спря да се буди нощем. Пак има периоди на трудно и дълго приспиване, но няма как. Сега заспива вечер около 9, сутрин става към 8 и през деня спи около 2 часа, но приспиването за дневния сън много време отнема. На 1,7 г. е.
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #603 -: Януари 04, 2023, 18:24:15 pm »
Здравейте, днес в 11,35 се роди дъщеричката ни: 3120кг, 49 см. Много съм щастлива 💞
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #604 -: Януари 05, 2023, 08:28:32 am »
Да е много здрава и щастлива! Бързо възстановяване.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #605 -: Януари 05, 2023, 09:34:32 am »
Много да е здрава и щастлива малката принцеса и много да ви радва!

Как сте момичета? Ние за сега сме здрави( не се хваля). Пуснах ги по градини и училища и така.

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #606 -: Януари 05, 2023, 21:39:12 pm »
Честито бебенце! Нека е много здрава и щастлива! Как мина раждането?
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #607 -: Януари 05, 2023, 21:47:30 pm »
Честита радост. Пожелавам ви бързо напасване и леко възстановяване. Да е здрава малката шепичка любов.
Как я кръстихте?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #608 -: Януари 06, 2023, 07:09:11 am »
Честита дъщеричка! Да расте здрава, щастлива и безгрижна. На теб бързо възстановяване. 🎉🎈👶💐🧸
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #609 -: Януари 06, 2023, 10:53:08 am »
Здравейте, благодаря, момичета, кръстихме я Ема  :D Малко гълъбче е. Бях секцио, показаха ми я веднага, после бях в стаята, докараха ми я да я видя, измита и облечена ❤️ Мина сравнително бързо операцията, но една от стените на матката ми е доста изтъняла, от предишните кюртажи и секцио и дълго се опитваха да я зашият... Иначе сега си боли, но постоянно ни обезболяват, ако искаме. Гърдите май почнаха да се пълнят, слагам отсега на гърда, казаха, че така ще стимулирам да слезе по-бързо.
Ту спи, ту не спи  :D Купонът започна  :D
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #610 -: Януари 09, 2023, 14:34:01 pm »
Честита дъщеричка, Бонболини! Да е здрава, щастлива и спокойна и много да ви радва малката Ема! На теб бързо възстановавяне! ❤️
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #611 -: Януари 10, 2023, 10:39:08 am »
Честита радост Бонболини! Да ви е жива и здрава! 
Иван от снощи започна да накуцва леко с едното краче. Немога да видя нещо да му има, свива го движи го, все е на колене по  земята, видимо не личи да изпитва болка, но съм се шашнала. След обяд ще го водя на ортопедия да го погледне. Дано да няма нищо сериозно
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #612 -: Януари 17, 2023, 15:05:46 pm »
И аз да се похваля, в неделя в 6:15 сутринта се роди Адриана, 3,060 кг, 48 см. Утре би трябвало да ни изпишат, в болницата сме заедно, кърмя я и всичко е наред. Имам два малки шева, които слава богу не ме болят. Миналия път епизиотомията беше кошмарна, сега се чувствам много добре. Раждането беше пак с епидурална упойка, но доста по-различно от първото. Контракциите преди упойката не бяха толкова болезнени и постоянни, до последно се чудех дали изобщо е време да ходя към болницата или да чакам още. В самата болница ми пуснаха първо запис, който също не отчете силни контракции, щяха почти да ме връщат към къщи 😀 Но пък разкритие имаше и все пак останах. Този път за разлика от миналия усетих напъните с пълна сила, явно упойката още е действала при първото раждане. Не беше хич приятно, не знам как излезе това бебе, всички в залата все ми повтаряха, че не се справям добре и не напъвам хубаво... Както и да е, важното е всичко свърши добре  :)
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #613 -: Януари 17, 2023, 16:08:54 pm »
Честита Адриана, честита малка радост! И честит козирог в семейството! Ние сме прекрасни и упорити създания  :lol:
Бързо възстановяване и пиши като имаш време.

Къде зачезнахте всички? Защо не пишете?

Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #614 -: Януари 17, 2023, 17:54:04 pm »
Честито бебче, Robin ❤️Да е здрава и много щастлива ❤️Ние сме добре, но с кърменето ми е малко зор, хапва си, но като че ли е малко, трябва да е около 90мл, а я тегля преди и след кърмене и е около 50мл разлика.. Мъжът ми мрънка, че не знаем така реално колко яде, ако не е на изцедена кърма или АМ..  :( И времето е много кофти при нас и само по 15 мин на терасата успяваме да излезем.. Бях забравила какво е да гледаш бебе, а баткото почти по цяла седмица е при баба и много ми липсва...
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #615 -: Януари 18, 2023, 07:55:08 am »
Честита радост, Бонболини и Робин. Нека малките създания растат в радост и безгрижие.
Ние сме горе-долу добре. Криси беше тръгнала на ясла през октомври, ходи седмица и половина, хвана коксакито, а след негопоходи още 3 дни и пак си остана у дома. Имаха и двамата ужасна кашлица, която почти месец лекувахме, след това я оставих да укрепне за последната ваксина от задължителните, след това имаха конюктивит в яслата и си остана още малко у дома. Тръгна на 09.01. и в понеделник ми се обадиха за някакъв сопол. Има нещо, което ѝ дразни нослето след сън, но с прахосмукачката почти нищо не излиза. За сметка на това аз съм зле от вчера и търся начин да не заразя Криси. Иначе тя расте и все повече ни изненадва. Казва някои думички, но не проговаря хубаво все още. Обаче имитира всичко вече. Сънат е все по-труден вече, дори по Коледа и седмица преди ваканцията напълно отказваше да спи на обед. Когато си е у дома сутрин се буди след 9 и съответно е склонна да си почине чак към 16 часа, но аз предпочитам да я оставя за 20, че иначе ще трябва цяла нощ да си играем с нея.
Бонболини, не е ли рано за 90мл? Тя е човек на 2 седмици и точно 50-60 е много добро количество по спомен. Може би трябва да гоните тази доза след още 2 седмици поне. Но и не забравяй, че е човек, а не съд, в който да се налива определено количество. Всички ние всеки път похапваме различно количество - понякога огладняваме по-рано, а друг път пропускаме някое хранене.

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #616 -: Януари 18, 2023, 08:06:11 am »
Бонболини, при кърменето няма как да следиш милилитри, довери се на бебето и нека хапка колкото и когато иска. Дали е достатъчно можеш да се ориентираш по броя наакани и напишкани памперси.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #617 -: Януари 18, 2023, 11:50:37 am »
Бонболини, спрете да я мерите и я храни на поискване по около 40-50 минути на гърда седят в тази възраст бебетата. Тези грамове са идеални. Аз съм мерила Габи и Ади два месеца, защото Габи не наддаваше. При пиене на АМ около 90 млн кантара отчиташе 30-40 гр. Та не знам какво точно искате от това бебе.
Напикани и наакани памперси се следят първите два месеца. Ако няма поне едно акане  на ден има проблем.

Лято, влязохте и вие във спиралата на болестите.
И близначките ако станат след 9 е трудно с дневния съм, за това аз ги будя по-рано. Така след обяд си осигурявам един час спокойствие за мен.

Тия двете се открехнаха и вече много бърборят. Не млъкват е точното. Пеят, говорят, питат всичко ама всичко. Леко ме побъркват.

Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #618 -: Януари 18, 2023, 15:13:05 pm »
Благодаря за съветите, ще спра да меря, ще се ориентирам по нея. По принцип ми дадоха схема, по която да следя по колко да яде. До 7ми ден трябва да е на 70мл, на втора седмица по 80мл, на трета по 90мл. И затова малко се вманиачих, а баткото не го кърмих и така лесно го следях колко е ял. Иначе тя си има по 2-3 наакани пелени и толкова напишкани...
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #619 -: Януари 18, 2023, 23:28:30 pm »
Здравейте, аз пак се загубих, но тази умора ще ме довърши.

Бонболини и Робинсън, честити да са ви принцесите! Да растат здрави и щастливи! Прекрасни новини!

Аз ще започвам обратното броене скоро,  хем искам вече да излиза , хем си умирам от страх от раждане и после как ще е с две. Пък и госпожицата днес пак я мериха и си изостава с 2-3 седмици. За 3 седмици е качила 400 гр, което било малко. Сега е 2.200кг. Сутринта пък ми се случи нещо, което ми е доста странно. Както си седях на дивана и пиех кафе и стана лошо, кръвното ми беше ок. Легнах на една страна, уж ми размина и после изведнъж ми се зави много свят и ми причерня. Заради действията на мъжът ми сигурно не припаднах съвсем, кръвното тогава беше 50/30. Не мога да си обясня как така докато лежа и седя стана тази работа 🤷‍♀️
Борис расте, много се вълнува за бебето...засега. Вечер като четем приказки много държи и бебето да слуша та седя по гол корем иначе не става  :D. Ужасно приказлив е, ама не млъква ви казвам, амао докаъо спи не бърбори, на моменти чак идва в повече , ама какво да го правиш 😁 Бяхме на първа прическа не отдавна, охх расте детето, направо не е за вярване.

Как сте останалите?

Лято, бързо да то минава!