0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #920 -: Януари 25, 2022, 10:34:04 am »
Така е, прави сте, сега да се закрепят нещата, а после ще го мислим за още  :D
Чисто е от вчера, няма никакви проблеми. Най-странното е, че веднага ми се облекчи и неприятното усещане от пикочния мехур. Усещах го все пълен, дори и непосредствено след тоалетна. Както спря зацапването, така и той се успокои, значи е било свързано с прогестерона и това.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #921 -: Януари 25, 2022, 11:59:12 am »
Браво, Лейди, това да се чyва. Много стиснати палчета.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #922 -: Януари 27, 2022, 15:57:12 pm »
Здравейте  :D Бях на преглед днес, малкото расте с два дни напред, всичко изглежда наред, сърчицето бие ❤ Вече отчетливо му видях главичката и телцето  :D  Говорих с докторката за прогетерона,  според нея също е нисък и ми изписа инжекции Пролутекс 0.25, на ден по една. Въпроса е, че ги няма никъде, тя каза че е говорила с вносителите и й казали, че щели да ги зареждат по складовете следващата седмица,  а до тогава да продължавам на тази терапия.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #923 -: Януари 27, 2022, 17:36:50 pm »
Тоест изобщо не са й предали какво е положението ти по телефона. Стискай кълки до другата седмица. Скоро ще го видиш как маха с ръчички и крачета. На мен това ми беше най-емоционалния преглед, като помаха с ръка
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #924 -: Януари 27, 2022, 17:52:11 pm »
Оооо  предали са й, тя ми е изписала Дуфастона. Защото според нея Утрогестан и Дуфастон щели да повишат достатъчно прогестерона, но аз я изнудих, казах че искам и инжекции  :D Стискам аз, още не се виждат ръчички и крачета, рано е. То е 1.5 см 🥰
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #925 -: Януари 27, 2022, 22:57:21 pm »
Чудесно за терапията. Според мен виж с чужбинските аптеки, които правят доставки в България. Защо да чакаш седмица?
Всичко върви чудесно. Дано така и да продължи.

Матей за малко да ми провали пророчествата, но все пак не ме предаде, така че и твоето малко човече да започва да ме подкрепя в прогнозите 😉
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #926 -: Януари 27, 2022, 23:08:04 pm »
Дано пророчеставата ти продължават, Павла ❤ Матей ми е изпратил лекарствата, които са му останали от бременността, та и той има пръст в сътворяването на малкото човече в мен  :D
Пуснах няколко поста по групите във Фейса и за 2 часа си набавих 4 кутии инжекции. И на мен не ми се чакаше. Понеже беше споделила, че си поставяла инжекции, исках да те попитам, дали трябва да ги съхранявам в хладилник или просто да са на стайна температура под 22-23 градуса?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #927 -: Януари 27, 2022, 23:39:03 pm »
Аз слагах Прогирон. Май е френски. На стайна температура го държах. То аз само инсулина си държах в хладилник.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #928 -: Януари 28, 2022, 00:04:02 am »
Благодаря ти! Ще ги държа на стайна температура при НМХ.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #929 -: Януари 29, 2022, 11:30:08 am »
Лейди, много се радвам за малкото сладко ембрионче, което описваш :) Радвам се, че кървенето е спряло. Аз имам друго мнение за прогестерона и естрадиола, както и за фолиевата, продиктувано от много неща, които съм чела. И въпреки всичко не съм сигурна кое точно е правилно, затова няма да изказвам мнение. В каквото вярвам, го прилагам на себе си. Нека всеки така да прецени за себе си или да се довери на лекарско назначение. При всички положения стискам палци при теб всичко да е наред с приложените терапии. А и доктор ми е казвала, че има неуспешни бременности въпреки стабилни терапии, както и успешни бременности въпреки липса на кой знае каква терапия. Така че не всичко е лекарства, а Божа работа! Вярвай, че този път нещата ще се случат до пухкав финал! Между другото май вече си за темата на бременните ;)
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #930 -: Януари 29, 2022, 23:30:25 pm »
Значи не е бил прогестеронът проблем. Понякога И го често, природата е по-селно от медицината.
За личното мнение- никой няма нужда от интерпретации. Има си данни и медицината се базира на тях. Другото са измишльотини.
Лейди, как си?
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #931 -: Януари 30, 2022, 01:53:24 am »
Лейди, много се радвам, че всичко е наред и си расте бебенцето както трябва. Прекрасни неща предстоят! Ти вече отдавна си питала, но все нямам време с малкия. Добре съм вече, отмина гаденето от метформина. Направо си спомних бременността,  тогава беше 100 пъти по- зле де.

Аз да се оплача, че тези GP-та тук за нищо не стават. От поне 3 седмици имат писмото от репродуктивният лекар казващо им, че ще трябва да организират да ми се вземе кръв за хормони и да ми дадат рецепта за метформин. Няколко дни след като получих моето копие им звънях да попитам как ще стане това с кръвта и ми казаха, че лекар ще се обади....чакам си аз полутърпеливо и в сряда докато мия малкия телефона звъни, тичам аз, но звъня много кратко и спря, приспах го и звъннах, говорих с рецепция...не можаха да разберат кой ми е звънял , но казаха, че ако имало нужда пак щели да ми звъннат. Чаках четвъртък, чаках петък до ранния следобед и пак се обсдих и пак казаха, че те щели да звъннат като могат. Чакам Ц в понеделник, май ще ми се разминат хормоните този месец и всичко се отлага с поне месец...мааалко  ме напрягат. Понеделник пак ще им се обадя, но няма никакъв шанс да ми запишат час за кръв за след 3 дена. Май трябва да започна да следя и овулация, че като ги знам, ако не знам точно кога ще ми дойде много трудно ще ми запишат час за когато трябва...малко е тромава системата тук.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #932 -: Януари 30, 2022, 11:06:27 am »
Лейди, ох че хyбаво! Пy-пy. Действай си по задачки и си изпълнявай терапията. Има грyПи за пазар от Тyрция, също добре излизат лекарствата. Хелиантyс, Англичаните са скандални просто! Аз също бих почнала да си следя овyлацията да ти кажа.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #933 -: Януари 30, 2022, 21:17:23 pm »
Олеле, има раздвижване тук  :D

Грайси, то не е само за това, по много въпроси докторите имат различни мнения. Аз на този етап се придържам към съветите на всички ви, тук. Чак на 23ти ми е прегледа при следящата АГ при която се записах. Там започват чак от 11та седмица и ще чакам до тогава, но бих искала с нея да обсъдя всички въпроси, които ме вълнуват. Да видя и на какво мнение е относно терапиите ми. Най-кофти ще  е, ако сме на различни мнения, защото ще се налага да крия от нея 🤷‍♀️ Ще взема да се преместя в бременната тема. Много имам да чета и там от старите ви постове, но не знам, кога ще намеря време.

Павла, добре съм, получих си Пролутекс-а вчера и го започнах, спрях Дуфастона, така се разбрахме с доктор Шефкетова. Интересно е че чак след увеличаване на прогестерона започнаха сериозните болки в гърдите и бюста ми стана двоен. До преди това беше само загатнато, така че определено е бил в дефицит. Иначе нямам нито гадене, нито повръщане, за сметка на това обаче съм със страшен апетит  :D

Лина, и аз видях групите във Фейсбук, да не се налага, но ги имам предвид, ако не намирам по аптеките. Имаше една жена, върти се името й в групите (няма да й пиша тук името, заради личните данни), та тя снабдява много от бременните с лекарства от Турция. Търсих я във Фейсбук и не можах да я открия, може би вече си е скрила профила от такива досадници, като мен. Но аз мисля, че от това печелят в крайна сметка. За сега имам всички медикаменти 🍀

Хелиантус, чаках да пишеш, но знам, че си ангажирана с малкото. Това е игра на нерви! Знам, че системата е много тромава, но чак такова безхаберие е ужасно! Най-вероятно е невъзможно, но няма ли начин да отидеш в лабораторията на репродуктивната клиника и там вече да се случват нещата с изследванията по-бързо, мисълта ми е да не чакаш онези да се сетят. Аз тук бях полудяла, че в клиниката не ми вдигаха телефона един ден, пък предполагам ти, как се чувстваш след толкова чакане...
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #934 -: Януари 31, 2022, 01:26:43 am »
Лейди, за съжаление няма вариант,  няма такива лаборатории. Ще им звъня утре пак. Аз сега съм доста по- търпеливо, нямам време толкова да го мисля, бебокът ме държи доста заета.
Хич и да не ти се случва гадене и повръщане, аз много се надявам да ми се размине другия път, че ако съм пак като преди не знам...
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #935 -: Януари 31, 2022, 19:47:14 pm »
Разбирам, друго е когато се грижиш за вързопче любов ❤ Приемаш всичко доста по-леко и не на всяка цена :D Дано се свържеш с тях 🤞
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #936 -: Февруари 05, 2022, 02:26:01 am »
Минавам да помрънкам. Днес най- сетне ми се обадиха отново ии успяха да ми вдигнат рязко адреналина.  Пита ме жената дали мога да ида за кръв другата седмица...аз 😳, ама нали трябва между 1 и 5 ден от цикъла. И тя ааа ми добре кога ще ти е Ц. Обяснявам й, че няма как да знам от сега защото съм с СПКЯ и варира и тя ми вика ми горе долу. Казах й, че нали горе- долу в края на месеца началото на другия и тя каза супер ще те запиша за 28.02...чудесно обаче може още да не ми е дошло тогава...и тя ми вика е нали ще е близо 😳..тъкмо приспивах малкия и се разплака, че го оставих , а вече се разправяхме 10 мин без особен напредък и в крайна сметка имам час за 28.02 и 04.03, защото нали трябвало на 1 и 5 ден, та опитите ми да  й обясня, че трябва между 1 и 5 ден си останаха неуспешни. GP-тата тук не стават и това е. Всеки допир с тях ми образува много нерви, после се опитвам да ги оправдавам, но не...
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #937 -: Февруари 05, 2022, 10:57:06 am »
И аз бих изпаднала в нервна криза на твое място. Не стига, че ги чакаш 10 дни да ти се обадят, ами имат и неадекватни разбирания.  8O
Пак ти казвам, че не я чаткам системата там, но няма ли възможност, като ти дойде, да се обадиш и да кажеш на регистратура, че са записали час с уговорката да го промениш в последствие. Дали ще се вържат? Господи, колко некомпетентни хора, а още повече, че разговаряш с жена,  на която би трябвало да й е ясно  :x

Пуснах вчера прогестерон, от 17 миналия път, вече е 66 🥰 Не че има проблеми,  но го пуснах, защото се бяхме разбрали с доктор Шефкетова.
« Последна редакция: Февруари 05, 2022, 10:58:58 am от Lady01 »
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #938 -: Февруари 05, 2022, 17:49:31 pm »
Yф, Хелиантyс, тея са извън всякакъв коментар. Дано някак си ти е на късмет и вземе, че е точен периода, то иначе не знам на какво може да се надва човек?!? Лейди, сyпер за прогестерона.Как си тези дни?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #939 -: Февруари 05, 2022, 18:53:22 pm »
Лина, добре съм, чак ме е страх да се похваля. Нямам никакви неприятни симптоми, единствено се задъхвам и уморявам лесно и не мога да спя заради честото пишкане. Но всичко е наред ❤

Тези дни беше писала една нова дама тук, аз й отговорих, но сървъра се скапа и всичко се изтри. Ако чете, нека пише отново  :D