0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #900 -: Януари 24, 2022, 13:13:08 pm »
Това си мислех да направя преди да се свържа с клиниката. Вдигнаха ми, докторката ми назначи да пия 3 по 1 Дуфастон. Дано е достатъчно като доза, в четвъртък съм при нея и ще го коментираме, но аз отново мисля да пусна един прогестерон контролно да речем началото на другата седмица.
Благодаря ви, че отделихте от времето си и отново спасихте положението!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #901 -: Януари 24, 2022, 13:41:10 pm »
Аз бях и на инжекции и на вагинално.
Също не съм спирала, а и изследвала фолиева и не бих до края на кърменето.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #902 -: Януари 24, 2022, 13:54:01 pm »
Лейди, ама остава и този,който е вагинално + кринона,нали?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #903 -: Януари 24, 2022, 13:55:40 pm »
Благодаря, Павла!
Изследвах фолиевата, защото бях чела че в големи дози е токсична за плода, но ще послушам съвета на доктор Даскалов към Тери.
Лина, остава Утрогестан вагинално 2 по 4 и 3 по 1 Дуфастон през устата.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #904 -: Януари 24, 2022, 13:59:36 pm »
а защо не дават и кринон? Защото е по-скъп или?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #905 -: Януари 24, 2022, 14:07:53 pm »
Аз нямам допир до докторката. Звъня на регистратура, там записват на лист проблема или въпъроса ми. Докрорката през това време преглежда и между пациентките, като я хванат и показват запитването ми. Тя дава наставления и от регистратура ми връщат обаждане. Там момичетата нямат медицинско образование и понякога не разбират, какво предават... Сега ми казаха, че докторката е казала да си поставям и 3 по 1 Дуфастон. Аз я поправих, че той се приема през устата и тя се усети  :D Иначе не знам за Кринона, мига да попитам в четвъртък като я видя, иначе аз имам една кутия от Тери и мога да слагам, но мисля да изчакам да видя, дали ще спре зацапването с Дуфастона.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #906 -: Януари 24, 2022, 14:08:24 pm »
Аз 100 часа писах и затворих таба. Общо взето писах, че не бих чакала на Дуфастон само. Прогестеронът храни детето сега, вероятно затова и нямаше добър прираст в началото. Ако можех, щях да си намеря инжекции направо. Така два перфектни бластоциста изпуснахме, заради нисък Прогестерон в референтни стойности. Ти имаш и зацапване, бих действала д тежката артилерия. Колкото повече Прогестерон, толкова по-добре.  Най-малкото Кринон бих ползвала.
Моите дози след инвитро все са били 3х3 Утрогестан, 3х1 Дуфастон или 2х1 Кринон и 3х1 Дуфастон и пак са се оказвали ниски явно
На д-р Мели навсякъде може да й пишеш, аз накрая вече директно имейли й пишех, тя си споделя публично имейла
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #907 -: Януари 24, 2022, 14:24:26 pm »
Лейди, дали им звънна пак?  Тери го е описла доста точно.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #908 -: Януари 24, 2022, 15:23:01 pm »
Ооо не съм им звъняла, сигурно ще ме отсвирят, ако не се съглася с назначението на докторката. Хем питам за корекция, хем си знам моето ще стане. Варианта е да си слагам и по един Кринон на обед, а в четвъртък да попитам и за инжекция. Честно казано, не мисля че ще ме огрее консултация относно това. Докторката още миналата сряда ми каза, че не било нужно да пускам прогестерон. 
Обаче пък като слагам Кринон тя ще види на прегледа, че пак си правя, каквото искам. Ох, защо ние трябва да ги мислим тези неща, да изследваме, да четем и ние да взимаме всички тези важни решения...
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #909 -: Януари 24, 2022, 16:21:50 pm »
Бая е тегаво, напълно те разбирам, Лейди, но от дрyга страна виждаш резyлтатите. Не виждам с какво може да попречи кринона след като слагаш така или иначе вагинално yтрогестана :ask:
В крайна сметка не вреди?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #910 -: Януари 24, 2022, 17:14:20 pm »
Със сигурност няма да навреди Лина, просто се чудих, как ще реагира докторката, ако види, че през нея взимам решения. Ще го мисля, в крайна сметка важен е ембриона, а не кой какво си мисли, ще поговоря открито с нея.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #911 -: Януари 24, 2022, 18:48:04 pm »
Лейди, кога ти е прегледът?
Аз не виждам смисъл от 100 вагинални капсули и гелове. Лигавицата май си има някакъв капацитет на абсорбция.  Ако искаш, питай за мускулен или подложен прогестерон. Тук така се прави и съвсем малко вагинално. Аз бях на 3 капсули вагинално и на инжекции.
Тези решение ние си мислим, че зависят от нас. В смисъл, че лекарите не ни дават избора да решаваме, а ние искаме да решим.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #912 -: Януари 24, 2022, 20:14:35 pm »
Добре, Павла, разбрах те, ще говоря с нея за оптимален вариант. На преглед съм в четвъртък.
Обаче до момента изпих 2 Дуфастона (един в 13 ч. и един в 17:30 ч.) и като с магическа пръчка, всичко изчезна, няма нито капчица, даже няма и по тоалетната хартия  8O Дали допълнителната доза от 3 Дуфастона ще е достатъчна в моя случай или ще трябва още, въпреки че няма зацапване? Ако трябва според вас, ще говоря с нея за допълнителни дози.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #913 -: Януари 24, 2022, 21:04:59 pm »
Ако няма зацапване и бебето расте в норми, няма смисъл от повече според мен
Супер, че има подобрение. Дано всичко си остане наред. Ама е несериозно от тяхна страна, че сама си пускаш изследвания. И в моята клиника така, сама си изследвсх Прогестерон.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #914 -: Януари 24, 2022, 21:12:51 pm »
Аз никога не съм пускала прогестерон. Човекът, който ме следеше със Сими беше направил шестото инвитро в света и е въвел банките за сперма във Франция, който също така е и репродуктивен ендокринолог.
Според него ни е необходимо да се изследва, защото няма норма, която да казва колко трябва да е, за да се запази дадената бременост. Той ми изписа инжекциите и това е. Има ли неуспехи с износването- задължително конски дози.
С Борис сама си взех инжекциите и си слагах. Това са и единствените ми успешни бременности. 2 от 7. Та, колкото повече, толкова повече.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #915 -: Януари 24, 2022, 22:54:04 pm »
Ясно, ще следя нещата за сега. Въпреки, че всичко изглежда наред сега, ще коментирам вариантите с докторката в четвъртък.
Тери, никъде не съм чула и аз, докторите да следят прогестерон по клиниките след положителен тест. Всички сами си го пускат, аз също се чудя защо не обръщат внимание. Павла е имала голям късмет с доктора си.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #916 -: Януари 24, 2022, 22:59:25 pm »
Не е нужно следенето, това е. Взимаш много и се надяваш на най доброто.
Др Даскалова, Мели, ако не беше и тя да е до мен, щях да се изгубя съвсем. Отне ми 5г и доста загуби, за да намеря лекарите си. Сега, ако бях с 5г по-млада и  трето щях да искам, но годините, тежките бременности и тн не ми дават спокойствието за повече. А и се изморих, не мога да се занимавам вече, нямам ищах и сила.   
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #917 -: Януари 24, 2022, 23:06:28 pm »
Всичко, което описваш наистина е изтискващо психически, Павла. Разбирам те, ние също се борим над 5 години. Но най-хубавото вече е около теб!
Аз се чудя тези дни как да спра зацапването, а мъжът ми си е сложил розовите очила и ми разказва, как ще си го родим това, и без да се пазаря ще върнем после и другите три  8O Просто цялата надежда, целия страх и всички мобилизирани сили са ни нужни за сътворението на едно Чудо, а той иска още три  :D
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #918 -: Януари 25, 2022, 00:16:30 am »
Ще си го родиш това бебе. Като вече имаш едно топче нежност в ръцете ще поискаш и още. Просто аз си знам силите за после. Ще съм измореният родител, а аз не искам да давам това на малките. Та затова. Имам всичко, за което съм мечтала.
Ти също ще го държиш след малко по-малко от 9м.

Просто натисни с прогестерона и си взимай фолиевата. Другото ще се случи само.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #919 -: Януари 25, 2022, 10:21:38 am »
Лейди, как си днес? Надявам се няма зацапване? Значи, щом Павла е казалааааа ще бъде! (Пy-пy!) Аз бих казала за мъж ти, остави го човека да си мечтае! Това са положителни емоции. Пък живот и здраве,като си го родите ще прецените. То си е и Божа работа,нали.