0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #520 -: Март 03, 2021, 00:04:08 am »
Аз като един Това Неверни, на тази схема не бих имала никаква вяра. То това са поне 5-6ч превоз. Пък и Ковид трудностите. Може и над това време да отиде. Откъде да знам, че е както трябва...
Дано при вас де получи и няма измама в цялата история, щом сте решили да пазите тъкан и клетки.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #521 -: Март 03, 2021, 05:44:57 am »
Тери, наистина няма нужда от толкова гледане за доктора, но може би теб това те успокоява. Мен ме погледанаха няколко пъти допълнително, защото Васил беше с мен и все искаше да види бебето и това ме радваше чисто емоционално да я виждам. Показваха му я, но без преглед и взимане на мерки и без да записват някъде, че сме ползвали ехограф, за да не плащам. Но пък имах и много ФМ освен четирите имах още 2 доплнителни и 1 кардиолог, които също ме сложи на апарат та я виждах доста и преди да се роди. Но стигне ли се дотам, че да искат те да те гледат по-често значи има нещо, което ги притеснява. В моя случай беше ГД, какъвто според мен нямаше, а според тях имаше и два мускулни шънта на сърчицето, но всичко това се видя на ФМ, а не на ЖК.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #522 -: Март 03, 2021, 12:54:17 pm »
Аз ще съм със секцио. Споделих ви и преди това моите притеснения, мъжът ми си е направил и той негово си проучване и той подкрепя повече секциото.
Излезе пренатеста. Моето бебче се оказа момченце :D Разби но всички статистики: високо ЧХГ, бърз пулс, кръгла глава. Просто е един силен упорит мъж. Не знам защо Павла каза, че ми трябва мъж, но мъж ще е. Много ми е превъзбудено да казвам пола на бебето.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #523 -: Март 03, 2021, 13:02:58 pm »
Знаех си! През цялото време си го представях, че е момче. Видя ли, че познах, Тери? :) Честито, момченце!
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #524 -: Март 03, 2021, 14:03:57 pm »
Тери, като раждала два пъти секцио, освен ако нямаш някакви проблеми, не ти го препоръчвам.Не знам какви проучвания сте правили от типа ЕЖК, но за мен това са глупости.Секциото е операция, стресираща и за двата организма.После си половин човек и няма нищо общо с лапароскопията.

И аз не бих плащала за втори преглед по ЖК за видеозон.Видеозона не им е важен на лекарите, за това по каса има 3 прегледа, колкото са стандартни в почти цяла Европа и те са най-важните.От там ако е добър лекар само с пипане на корема ще разбере къде и как е разположено бебето.

Re: Тема на бременните 105
« Отговор #525 -: Март 03, 2021, 14:05:03 pm »
Теринка, честити страхотни резултати на здравият мъж  :bighug: Аз много си те представях с момиче, но явно ще си мъжка мама  :oops:
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #526 -: Март 03, 2021, 14:19:13 pm »
Момичета, знам ги всички тези неща, на майка ми й изчистиха матката заради секцио. Нека не водим този разговор, знам, че ме съветвате за естествено. Не съм си избрала секцио заради страх от болка при раждане. Така сме си премерили рисковете с мъжа ми секцио срещу естествено. И това да съм половин човек след това ми е по-малко страшно от 1% риск да предам вирус или бактерия на детето си. Нагледала съм се на фалшиво чисти микробиологии, не мога да се пречупя, та си оставам с това решение. Да даде Господ да се роди това дете само.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #527 -: Март 03, 2021, 14:54:57 pm »
Аз родих с е. Коли. А има и епидурална.
Но ти си си решила. Радвай се, че имаш избора.
Лошото е, че понякога не е необходимо да го имаме.

Тери, усещах те, че ще си мъжка майка. Просто си мислех, че желанието ти да имаш момиче ще 'победи'.
Имаш нужда от момчешки игри, да нямаш розово и кукленско и да стъпиш на земята  в калта. Не че няма такива момичета. Аз съм и съм била такава, но все пак.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #528 -: Март 03, 2021, 15:20:26 pm »
Тери, честити сини гащи.
Аз не подкрепям секциото, защото ме е страх от него. Но щом ти го усещаш като твоята сигурност го направи. Минала си дълъг път докато стигнеш дотук, едва ли ще постъпиш необмислено.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #529 -: Март 03, 2021, 15:43:30 pm »
Тери,честит борбен мъж!
И аз няма да развивам теории,за мен секциото не е раждане ,а коремна операция.Но всеки прави това ,което чувства за правилно.И правилното за мен ,не е нужно да е правилно за всички .
Ще се роди,как няма!
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #530 -: Март 03, 2021, 15:53:36 pm »
И ние си говорихме днес, че ако беше момиче, сигурно като напълни памперса щях да бърша и "дезинфекцирам" като луда.
Аз не винаги съм била такова Ку-ку междудругото. Бактериите ми разказаха играта. Иначе типично селско дете отраснало на двора, босо, във външната тоалетна с вестниците. Като станах на 20 тръгнахме по палатки, канута. Спомням си как се къпем в една река и на 50 метра от нас се къпят крави в реката и водата идва към нас. А сега ръцете са ми на рани от миене.
Надявам се, че като родя оправданието "За да забременея и родя здраво дете" ще ми отпадне и  ще изхвърлим всички препарати и дезинфектанти. Ама ще е трудно.
До края на месеца ще вземем акт 16. След това ипотечен кредит и започваме да стягаме къщата отвътре.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #531 -: Март 03, 2021, 16:08:49 pm »
Тери,от както родих,редно или не ,изобщо не си броя цикъла.Хабер нямам кога трябва да ми дойде,преди и мъжът ми знаеше ,сега го питам кога ще ми идва,вдига рамене.Ами няма такова облекчение,честна дума.Не ми дреме за овулации,закъснения,нищо.И без друго съм без тръби,та съвсем ми е все тая.
Дано така стане и с теб.Дезинфектанти покрай бебета май не трябва да се ползват,или греша.Аз не ползвам поне,освен гел за ръце,който си го ползвам от преди корона ерата.Не съм маниак на тема стерилно,само прах да няма вкъщи,той ме дразни органически.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #532 -: Март 03, 2021, 16:23:28 pm »
Тери, тази симпатична лудост по дезинфекция и бактерии ще я прехвърлиш и към бебето :wink:
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #533 -: Март 03, 2021, 16:58:30 pm »
Тери, тази симпатична лудост по дезинфекция и бактерии ще я прехвърлиш и към бебето :wink:

И аз съ хващам на бас, че баш тъй ще стане.

Павла схемата за която писах се практикува от всички частни болници в Испания. Тук в държавна болница нищо не можеш да запазиш - ни клетки, ни тъкани. Така че всички катерят на чартъри и бегат.
А ние имаме договор с най-голямата банка в Испания. Не вярвам да ни измеркат. Освен това имаме застраховка.

Иначе мен ме е страх от 2 неща:
1. Да не спре сърцето на бебето докато е вътре в мен
2. Секцио, секци, секцио (моля те бебе обърни се докато е време, че майка ти иначе ще я режат с напълно бяла коса)

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #534 -: Март 04, 2021, 08:52:07 am »
И аз мисля така за Терката, ще е голяма веселба с бебето.

Как са коремчетата дами?

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #535 -: Март 04, 2021, 11:49:14 am »
Аз ще се гръмна вече. Излезе ми микробиологията. Ентерококи и липса на лактобактерии. Мислех, че тези чревните бактерии поне съм ги изчистила от влагалището... Утре отивам за назначение, че този следобед го няма доктора.
И това с пренасянето отвън просто е невъзможно. След голяма нужда със сапун се мия. Те си се пренасят вътре из тялото.  Дано не стигнат до бебчето, защото не смятам, че ще успея да ги излекувам, съдейки по опита си. Много се разочаровах, надявах се на други резултати. Чак ми се реве.
« Последна редакция: Март 04, 2021, 11:51:10 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #536 -: Март 04, 2021, 12:23:16 pm »
Хубаво, Тери, нямаш симптоми, няма броене, какво ще ти лекуват? Надявам се, че само локално.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #537 -: Март 04, 2021, 12:28:32 pm »
Докторът каза миналия път, че локално ще лекува, ако има бактерии. Зависило разбира се какви са бактериите. Ентерокок не ми се струва от бактериите, които са чак толкова стряскащи и предполагам, че локално. Др Даскалов и той каза при наличие на бактерии да лекуваме локално, след като си живея с тях.
На микробиологията пише: Единични сегментоядрени левкоцити, което ме кара да мисля, че няма активна инфекция. А течение почти нямам. Едва, едва и си е бяло.
Ще ми се пръсне душицата още 6 месеца, докато го родя това бебе с тези бактерии. Мислех, че съм ги преборила.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #538 -: Март 04, 2021, 12:57:19 pm »
Тери, трудни си душата. Нямаш инфекция. Наистина ти е станала фикция цялата история с бактериите. Нито на бебето ще му има нещо, нито на теб ти има сега. Аз имах и симптоми и пак само локално и после дори не са ме изследвали като спряха симптомите. Преди раждането за стафилокок б, а ти щом няма да си вагинално, даже и това няма значение.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #539 -: Март 04, 2021, 13:15:37 pm »
Pav-la, мъжът ми някой ден много трябва да те черпи. Все вървя с една печална физиономия и той нищо не може да направи. Включи ли се Павла да ми напише 2-3 приказки и веднага се успокоявам.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света