0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #400 -: Февруари 14, 2021, 10:21:28 am »
Колко квадрата са си стаите?

Тери, насила на никога не може да се помогне. Щом тези бременни избират да вярват на 'една жена в една група', а не на лекарите си, не можеш да промениш нищо. Всички ние също сме 'една жена, в една група', защо на нас да вярват повече?
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #401 -: Февруари 14, 2021, 10:24:08 am »
Може би в по-голям план е по-добре Тери, защото ако имате още деца или гости си е плюс. Може би така мисля, защото на мен ми е тясно :) Иначе ви е мноооооого хубава къщата! Не си давай зор, когато тогава. Аз  през цялото време бях парцал, добре че си се вдигнала.
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #402 -: Февруари 14, 2021, 13:06:31 pm »
Яна, не за след раждането. Плана е да ме приемат по някое време вторник , трябва да се обадя сутринта в 6 и 30, за да ми кажат точно в колко часа да отида. После мъжът ми можело да остане с мен за първия час, ще ми поставят простагландин, който може и 24 часа да седи, може после към обяд да дойде на свиждане за 2 часа мисля. След като шийката е омекнала пукат водите и пускат система с окситоцин, като започне същинското раждане пак може да дойде. Не е крайно трагично,  то и той ще се измъчи да седи там докато нищо не се случва. Явно във всяка болница е различно, писах си с едно момиче на друго място в Англия и тя с предизвикано раждане преди няколко дни, мъжът й е бил там през цялото време.

Иначе бивам, малко намаля сърбежа, чудя се дали е защото бебето е вече по- ниско и ми е паднал корема и евентуално не натиска толкова жлъчката или просто период, понеже то не е постоянно зле. Само се моля да се задържи така, пак сърби доста, но е по- търпимо. Тази нощ, пак с прекъсвания, но спах към 5-6 часа, което е добре. Утре мисля да не ставам от леглото, че да събера сили  :D.

Тери, а дано с влизането в 4-и месец да минат неразположенията и да се чувстваш вече добре. Ох, много го обичам това малиново вино...някой ден като приключа с кърмене и бременности. По принцип искаме второ дете с малка разлика, въпреки че след тази бременност ще ми трябва малко време да забравя.
На теб утре ли ти е феталната?
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #403 -: Февруари 14, 2021, 14:29:04 pm »
Радвам се, че си по-добре , Хелиантус.задръжте положението с малчо още няколко дни. Не остана!
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #404 -: Февруари 14, 2021, 14:45:18 pm »
Хелиантус нека седи при теб и се правете, че не знаете колко време е минало. Ако някой дойде да ви каже нещо - дойде. Ако не, се правите на разсеяни.
При нас туй първото го дават за вкъщи. Чак като трябва да се слагат тия за контракциите те викат в болницата.

Разлино е във всяка болница, да. Там където работи моята приятелка, всички ги карат със секцио вече.

Тери сутринта се събуждам, сядам да пия нещо дет му викам кафе, ама то не е, отварям и чета безумният пост на Даниела. И веднага в Зачатие да видя дали си го прочела и да ти кажа да не му обръщаш внимание. Ма влязох и видях, че сте писали и се успокоих.
Аз фолата не го следя от много време. Май последно беше някъде след 12-та седмица. Взимам си по 1 таблетка.
А тая Даниела е луда. Аз на никакви нейни приказки не вярвам. Ако зависи от нея, ще забранят ин витрото с международен закон.
« Последна редакция: Февруари 14, 2021, 14:48:36 pm от yanicka »

26.09.2019
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #405 -: Февруари 14, 2021, 14:58:31 pm »
Яничка, то и тук този простагландин обикновено го дават за вкъщи, но ми разясниха, че заради операцията от миома и на матката, и заради холестазата ме искат в болницата, че да следят бебето. Иначе, ако нямаш проблем те пращат вкъщи.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #406 -: Февруари 14, 2021, 15:14:32 pm »
За Даниела съм писала много пъти, луда е.И да, за малко да спрат ин витро процедурите заради нея и още една.Пресконференции давахме, с писма и становища излизахме....Не ми се приказва просто!

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #407 -: Февруари 14, 2021, 17:03:40 pm »
Хелиантус,да ти дам един непоискан съвет,като почнат силните контракции се изключи.Все едно не си в болница,на мен много ми помогна и жива и здрава да е Лина,която ми каза визуализации.Буквално нищо не чувах и виждах,нищо че имаше на другото легло друга жена,аз бях на плажа в съзнанието си и си казвах "и тази контракция мина",само акушерката слушах как да дишам.При мен беше до 6 см разкритие и ме отрязаха,но на окситоцина това правих .И преди да тръгна за болницата пих малко вино,много добре ме отпусна .😁
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #408 -: Февруари 14, 2021, 17:16:36 pm »
Усмихна ме, Слънце. Безкрайно се радвам!  :bighug: Хелиантус, да ако си настроена за нещо подобно насреща съм!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #409 -: Февруари 14, 2021, 17:23:47 pm »
Тези неща се забравят, а е добре да се помнят. Даниела Христова и Мариана Александрова от Сдружение "Диабет и предиабет" и Пенка Георгиева от Пациентски организации "Заедно с теб" през 2017 г. оповестиха някакви техни си лични, абсурдни твърдения за ЦАР и изобщо за АРТ в България. Та се наложи да даваме едно рамо на фонда и да защитаваме истината. Нали знаете, да се вреди е лесно, трудно е да се гради.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #410 -: Февруари 15, 2021, 08:38:17 am »
Абе никак не съм я забравила аз, просто ми се губеше годината.Като се появи някой такъв и ми щръква косата.А скоро чух и искания фонда да отиде към ЗК.Ама хората не помнят как за малко да спре да съществува в годината в която беше към ЗК.Айде няма нужда!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #411 -: Февруари 15, 2021, 10:21:11 am »
Маги, ти помниш, защото си "в кухнята" на репродуктивното здраве. Аз имах предвид по-младите хора, които не са толкова обществено ангажирани. А иначе акция "Буркан" - първото излизане на улицата на сдружението, беше точно поради лошата работа на касата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #412 -: Февруари 15, 2021, 13:36:43 pm »
За съжаление всичко се забравя.Тези дни поредната недоволна в една група, обясняваше как 5000 лв са нищо.Да не са много, но като знам как затриха Фонда за лечение на деца, който се намираше точно срещу нашия Фонд.Знам колко благодарни трябва да сме, че го има.Защото колко му е да затрият и него?!

Хелиантус, как си?

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #413 -: Февруари 15, 2021, 13:50:45 pm »
Здравейте и от мен  :D Започвам първо с Хелиантус, защото идва нейният момент :D Следя те тук и се моля всичко да е наред! Както всички, така и аз съм с теб и ти стискам палци, раждането да мине бързо и да сте добре  :bighug:
Тери, много сте напреднали с къщата, прекрасна е! Като че ли скоро ми праща снимка и не беше в този хубав вид, все така добре да върви  :D
Всички бъдете здрави и опитните, които помагат на всички ни със съвети и бременните  ❤
А аз ще надничам и ще чакам хубави новини  :D
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #414 -: Февруари 15, 2021, 14:11:35 pm »
Хелиантус не остана. Още по-малко от 24 часа и ще извървиш последните крачки към твоето щастие.

Междудругото тая безумна тема с витамините започна от един пост на една жена, чийто ембрион е спрял развитие мисля в 7-ма седмица беше. Жената си е пуснала прогестерон, бил нисък, АГ назначава 3 по 2. След което тя отива при Русев. Той й казва безумната си теория за прогестерона. Тя го намалява “плавно”
за няколко дни от 3х2 на 2х1. Последното й изследване когато е била на 3х2 беше някъде около 100-110. Няколко дни по-късно, вече на 2х1 прогестерона пада и ембриона спира развитие. И познайте как всички се хванаха затова, че е взимала 2000 мкг Б12 при доказана липса.
Аз може да не разбирам много, ама мисля, че прогестерон по време на бременност (особено в първите седмици) трябва да се покачва, а не да пада.
И ей от тоя пост се започна цялата сага с витамините. Сега един куп народ ще си спре фолиевата и Б12, както бременни след ин витро си спират прогестерона.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #415 -: Февруари 15, 2021, 16:28:51 pm »
Още едно загубено с помощта на тези. Може и да не е това причината, но трябва да им се помага, а не да им се пречи на ембриончетата.
Де да имаше разни етични комисии, които да можеха да накажат тези хора.
Хелиантус, как си днес?
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #416 -: Февруари 15, 2021, 17:07:02 pm »
Аз бях на фетална, не само, че др Даскалов не ми спря Кринона, ами ми каза да изчакам резултата от БХС. А за фолиевата, не ми я спря, каза че трябва по 10 таблетки да взимам въпреки фолата в кръвта, защото на мен витамин ми трябва не в кръвта, а на други места. Другата седмица като ида за БХС ще попитам пак дам и предпишат всичко, което трябва.

Докторът каза, че засега е момиче, но много се отказвали по пътя и ставали момчета :D :D :D
Сега въпросът е как да свърша нещо различно от това да си гледам снимките на бебето.

Хелиантус, успех утре, кураж и сила. Пожелавам ти да е най-прекрасния ден в живота ти.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #417 -: Февруари 15, 2021, 17:13:35 pm »
Тери момиче е със сигурност. Още от теста ти казах с туй ЧХГ. Второ нося. Те като се хванат и няма пускане.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #418 -: Февруари 15, 2021, 18:42:24 pm »
Страхотно, Тери, гледай си ги и им се радвай. Вече прилича на човече. И аз мисля, че ще си остане момиче.
Хелиантус, стиснати палци, успех, положителни мисли и каквото още се сетиш за утре. Чакам с нетърпение да се похвалиш за съвършеното бебче, на което си дала живот ❤️ Всичко да е бързо и леко!
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #419 -: Февруари 15, 2021, 19:39:39 pm »
Благодаря ви, момичета, че ме мислите  :bighug:

Добре съм , заредена с положителна енергия,  нетърпение и вълнение😊, което до голяма степен дължа и на Лина!

Снощи не спах много, а днес вместо да почивам изчистих до блясък цялата къща, сега оставя да уговоря мъжа и кучето да се изнесат, че да не цапат   :D

Тери, браво за ФМ! Няма да честитя още цвета на гащите, но сигурно ще си е момиче. Ще правиш ли пренатален тест?