0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #40 -: Юли 18, 2020, 12:53:21 pm »
Да, да Слънце ще вземем. Само да дойде и по основата, която има включена ще мерим анатомично матраче или кокосово (трябва да прочета кое е по-ок). Забравих да кажа, че съвсем първите месеци, бяхме на един огромен разгънат диван и аз и бебето, просто я гушках за храненията и имаше подпори около нея (продават се такива против обръщане) . Не знам колко време изкарахме, защото не спях и ми беше мъгла-два три месеца, а може и до четвъртия не помня.  Най-важното е в началото да сте до бебето :) Та мисълта ми беше че и от апартамент огромен със детска, спалня и тн в началото сме били пак на супер малко място, защото ни е било удобно. Сега сме на супер малко място и изобщо не се притеснявам. Слагам го некст-2- ме то и толкоз. Иначе, да, необходимо е да се прочете за СВДС (мене принципно ми става гадно, но съм позабравила).
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #41 -: Юли 18, 2020, 18:56:54 pm »
Круела, има ли новини вече? Аз май съм доста неътърпелива :D

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #42 -: Юли 19, 2020, 10:34:02 am »
Няма още.... 39+4 и никакви изгледи да излиза. На ден имам по 1 макс 2 контракции. Чакаме
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #43 -: Юли 19, 2020, 10:40:19 am »
Сигурно ти е доста тежичко вече. Все пак остават броени дни, а може би часове. Чакаме с вас и ние. Аз много се радвам като се раждат деца ❤️

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #44 -: Юли 19, 2020, 12:50:49 pm »
И аз гледам в трепет, Круела, много е вълнуващо ! :)
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #45 -: Юли 19, 2020, 16:24:25 pm »
Павла, благодаря за съветите! Прочетох за синдрома, ти си описала важните неща. Лина, много хубава кошара си избрала.
Круела, аз също те мисля, но бебето си знае датата. Не остана наистина вече. 😘
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #46 -: Юли 19, 2020, 18:10:30 pm »
Кукапетал, нашата люлка е като последната, която е качила слънчицето. Дари спа в нея около месец и малко, докато коликите все още бяха предимно през деня. Като започнаха и през нощта си я взех при мен и така до ден днешен  :D Искам да я отделя, но тя все още спи много неспокойно и това значи и двете съвсем да не спим.
Круела и аз чакам добри новини и ти желая много леко и бързо раждане.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #47 -: Юли 20, 2020, 09:35:54 am »
Честита тема момичета :) пожелавам само хубави новини и скорошни попълнения.
Честито ❤️ Хелиантус, много се  радвам за теб.
Круела леко раждане <3
Прегръдки за всички бременелки
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #48 -: Юли 20, 2020, 10:16:01 am »
И на мен ми харесва, Кукапетал. Ние сме с малко място също и хем исках да е мобилно и да мога да го въртя креватчето, хем исках и да е некст ту ми и мисля, че само това на Хаук, отговаряше на изискванията ми. Само трябва да му намеря матраче. Днес съм на ОГТ, и доста тежко го понасям този път,ама търпя к’во да се прави. Вие как сте, момичета?
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #49 -: Юли 20, 2020, 11:02:15 am »
Аз се чудя кога да го направя ОГТТ. Казаха да е 28 седмица, но това значи мъжът ми да остане с детето у нас докато трае това мероприятие, а той е на работа. Днес пратих Васил на лагер и тая седмица ще ми е супер като време, но ще видим. Бях на преглед сега - всичко е перфектно - бебе, плацента, шийка. Малко е големичко, кило по техни сметки за 26+3 дни, но не било страшно засега.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #50 -: Юли 20, 2020, 11:18:59 am »
На мен ендокринолога ми каза 28-30 за ОГТ. Браво, че всички е наред:)
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #51 -: Юли 20, 2020, 11:31:45 am »
Не съм ходила на ендокринолог. Чачева ми го иска от Фм и каза до 28 седмица, че се прави и ние да изчакаме последната седмица. Затова де чудя, че сега мога да то направя, но ми го искат по-натам. Кайрякова каза да ида когато реша и май просто ще дебна ден, в който съм се събудила късно (ставам между 5 и 6, в 6 е късно будене), че иначе до теста ще са минали 2-3 часа и няма да е верен май.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #52 -: Юли 20, 2020, 14:20:37 pm »
Минавам на отчет :) Днес бях в болницата, бебето расте като гъба, няма седмица от миналия ехограф, а е пораснало повече от двойно. Днес ъм в 8 г.с. и 3  дни, а то отговаря на 9. Гледаха ме на коремен ехограф, за много малко ми го показаха, но всичко е наред. Няма да ме следят там, ще звъня след малко да се запиша за акушерка, че много закъснях със записването.

Лина, съчувствам ти за ОГГТ-то, аз много не го харесвам, но няма как.

Лято, браво на твоето пораснало бебче.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #53 -: Юли 20, 2020, 15:14:06 pm »
Браво и на теб, хелиантус. Как си? Повръщането поотмина ли вече?
Круела, новини няма ли вече?

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #54 -: Юли 20, 2020, 15:29:20 pm »
Да расте, Хелиантус, това му е работата.
Само ат акушерка ли ще се следиш?
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #55 -: Юли 20, 2020, 15:37:38 pm »
Благодаря,  Лято. По- добре е малко положението. Имам и добри и лоши дни, но не надвишават 5 на ден, иначе си ми се гади по цял ден общо взето.

Павла, явно ще е само акушерка... Не съм много доволна от този факт, но това е положението. Иначе не мога да повярвам колко е пораснало 😊 Ти май беше споменавала, че имаш домашен дисплей, от коя седмица започна да го използваш?
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #56 -: Юли 20, 2020, 16:11:51 pm »
Доплер имам. Със Симеон от 10-11гс с доста мъка го откривах. С Борис от 13гс вече беше лесно.
Хелиантус, то акушерката със същата ще те слуша. Мен професор ме следеше, шеф на клиника и той с такова преглеждаше :D
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #57 -: Юли 20, 2020, 19:06:48 pm »
HELIANTHUS браво,нека си расте човечето това му е работата.
Аз се връщам от преглед, терминът ми е на 22.07,разкритие-0,тонове-добри,контракции-0,шийка-скъсена 50%. Доктора каза че имам 2 опции,едната е от датата на термина всеки ден тонове-така можем да изчакаме макс 7 дни (според зависи от тоновете на бебето) или да постъпя за индукция. Но сега чета за тази индукция и май не е много добър вариант в моя случай,защото нямам никакво разкритие.
И малко се отчаях...
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #58 -: Юли 20, 2020, 19:27:45 pm »
То индукцията не е само медикаменти. Слагат се ватинално глобули, за да се отпусне шийката, механично се прави разкритие с балон. Аз пак да си кажа секс и  sweep на мембратата.
Изчакай си. Аз бих чакала.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #59 -: Юли 20, 2020, 19:36:35 pm »
Ами до сега това което прочетох,при никакво разкритие успеваемостта не е много голяма,преминава се към секцио. И аз реших че ще изчакам,докато тоновете са добри ще чакам. От днес почваме всяка вечер секс,че до сега не ми пускаше че го било страх ...