0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #20 -: Юли 16, 2020, 18:56:56 pm »
Благодаря ви! Тук си оставам разбира се, никакво мърдане до пухкавия финал. Днес звънях в болницата да видя евентуално те ли ще ме следят, въобще не слуша жената какво й говоря и ме записаха за ехограф в понеделник, не че се оплаквам  :D. Ще се разберем за натам на живо.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #21 -: Юли 16, 2020, 21:13:11 pm »
Кукапел, аз ги харесвам тези. Даже са много практични. Тук ги няма много много, а и моята идея е всеки да си има стая, а така леко се ограничавам в избора на мебели. Другото е, че кошарата на бебетата е винаги залепена за леглото ни. С тази би било малко по-трудно. Помисли дали няма да е по-добре да вземеш с чекмедже отдолу. То на бебето не му трябва много. Ако можеш си вземи за баня, за повиване. Има и рафтове и е много практично.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #22 -: Юли 16, 2020, 21:20:40 pm »
Момичета, някой имал ли е такъв комбиниран вариант?
В момента е намален. Ние сме в малко жилище и 2 в 1 кошара+скрин ще е удобно решение.
Ние бяхме с такова легло с Васил. Беше ми супер удобно, тъй като живеехме в боксониера под наем и нямаше никакъв друг вариант за допълнителен шкаф за принадлежности. Но до юношеско не стига - тясно колкото бебешкия кош (70см) и на Васил му отесня още на 5 годинки. Затова и таи година сменихме с нормално легло за 1 клас. Сега съм взела само кошара.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #23 -: Юли 16, 2020, 21:34:02 pm »
Тясно е леглото,колкото за бебе,толкова и за голямо.
Утре ще ти снимам на Зори леглото и скрина и ще ти кажа колко място заемат.Скрина е с 4 чекмеджета,отгоре и повивалника.На леглото има още 2 чекмеджета.Ама сега спи и да не святкам с лампите.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #24 -: Юли 16, 2020, 21:51:08 pm »
Кукапетал, на Дари е такова леглото в стаята и. Иначе имахме люлка за в спалнята, защото за там ни трябваше много по - малко легло. Доста са големи като не са разделени нещата и ще ти трябва пространство.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #25 -: Юли 16, 2020, 21:58:43 pm »
Много ви благодаря, добре, че ви питах! ❤️ Надявам се след някоя друга година да сме в по-голямо жилище, но сега с тези размери ще се съобразявам. Павла, мисля и за варианта кошара с чекмеджета на колелца. В спалнята ни е толкова тясно, че ще трябва да местим кошарата, като минаваме. През деня ми се иска в дневната да стои кошарата. Гледах един филм и едно бебе се задуши, докато спеше по корем. Ако го взимаме при нас, много се тревожа, че ще го натиснем, мъжът ми много се върти, аз сигурно едва ще спя от притеснение. Бебчетата ви в кошарите ли спят, какво е важно, за да сме спокойни, че няма да се задушат? Сигурно ви звуча откачено, но ми влезе това в главата след филма.
Слънчицето, благодаря, че ще ги снимаш! ❤️
Мише, люлката за колко време се ползва, иначе ще е вариант при нас за спалнята.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #26 -: Юли 16, 2020, 22:46:54 pm »
Кукапетъл,да ще го видиш нагледно.
Нашето дете спи при нас редовно,заспива около 21 в нейното легло,вече огладнява към 4-5 сутринта,тогава е неспокойна и я вземам в нашето,иначе трябва да я дондуркам един час,а съня ми е важен.Няма какво да се мъчим,ката има бебе в леглото го пазиш инстинктивно.
Отделно преди се будеше на два -три часа и като спеше при нас сама си търсеше гърда,аз се събуждах от това че тя се бута в гърдата ми,кърменето е лесно така.Така че,спи и в нашето и в нейното легло.
Има люлки до 12 кг,напълно легнали.Ще ти сложа линкове с варианти,но са до 6ти месец.
https://www.hippoland.net/cangaroo-elektricheska-lyulka-accent-bezhova-sw137
https://www.hippoland.net/chipolino-koshara-2-niva-s-padashta-pregrada-merida-karamel-kosimer0194ca
Тази кошара е до 15 кг,просто е тип Близо до мен.Много е добра.
https://www.hippoland.net/kikka-boo-mini-koshara-koshche-bonne-nuit-dark-blue-31003020016
Като тази има още бюджетни варианти на Чиполино,и още един на Кика бу.Има и на Чико.
https://www.hippoland.net/chicco-j0714-multifunktsionalno-koshche-4v1-baby-hug-glacial-8079173-21
Това последното е супер,но и по-скъпо.
Тия всички се местят лесно.Ако държиш на дървено легло люлка ето
https://www.hippoland.net/lorelli-leglo-lyulka-eva-byal
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #27 -: Юли 16, 2020, 23:04:05 pm »
Ехааааа, колко много информация си ми дала, Слънце! 😘😘😘
Сърдечно благодаря! Ще разглеждам и мисля варианти!
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #28 -: Юли 16, 2020, 23:21:11 pm »
Гледай ,не гледай филми,там хората мрат като пилци.
Като си купувахме кухненска маса и мъжа ми искаше да не е с ръбове ,че "знаеш ли колко филма съм гледал,падне някой ,удари се на ръба и умира".😂😂И да ти кажа и моя си мята ръцете ,и насън и буден,при такова мятяне на ръка и надвесване към него от моя страна видях звездички,как не ни сцепи веждата не знам .Последно като бях бременна си джасна ръката върху гърдите ми,но малката като е там е много внимателен.А и е хубаво като се събудим тримата и от двата края я целува някой.Ще се кротне мъжа ти,ще се карате само кой да гушка детето повече.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #29 -: Юли 16, 2020, 23:58:53 pm »
Кукапел, първите 2м и двамата спяха в нашето легло. И на тях не им е ок сами, а и на мен не ми е. Кошарата е залепена за леглото ни. Ат 2г слизам от краката на леглото, а не отстрани.
Според мен си вземи кошара/ парк за хола, която става за игра после и дървена за спалнята с хубав матрак. Ние сме така. Сгъваемата е и за почивки. Ако се интересуваш, пиши и ще ти снимам как см и в нас организирани. Но с 2 думи. Имаме шкаф с 3 чекмеджета за Борис (беше за Симеон, но той вече си има гардероб), кошарата, която е до леглото и до стената, за да има място от страната на мъжа ми. Чекмеджетата на кошарата не се използват сега. В банята имам повивалник и сгъваема кошара/ парк в хола и това е. Така или иначе и двамата живеят или в ръцете ми, или отгоре ми. Не купувай много неща напред, защото не знаеш детето ти на какво мнение е. Легло му е достатъчно за първо време.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #30 -: Юли 17, 2020, 08:26:52 am »
За спането при нас - Васил винаги си е спял в неговото легло. Понякога на нощното хранене го взимах да суче докато дремя ако не мога да се събудя като хората. Понеже след раждането страдах от ужасен косопад в леглото ни беше пълно с мои косми и веднъж детето се задави с един. Оттогава спрях да взимам при нас, а и скоро след това спрях да кърмя и започнахме да се редуваме на нощното хранене с мъжа ми, та през вечер беше ОК да се събуждам и да го храня. Това ни беше животът през пърите 2 месеца, след това той си обърна някак деня и нощта и започна да спи и пропуска хранене денем, а нощем да се буди. В този период си ставах аз и стоях с него да отлагам хранене с по половин час на всеки 10 дни докато постепенно привикне да се буди все по-напред във времето и нагласи биологичния си часовник спрямо тъмната и светлата част на деня. Това беше по препоръка на педиатър и във връзка със захранването (нова храна се въвежда между закуска и обяд, за да може детето да е будно, не гладно и да се следи реакцията на организма от новата храна, тъй като при следобедно захранване има опасност през нощта да има реакция). Никога не е приспиван, но обичаше да е добре увит в оделацето си (явно е трябвало да го повивам, но тогава изобщо не ми хрумна). Аз също много се страхувах от т.нар. смърт в креватчето, която е резултат от задушаване и се случва на бебета до 6 месечна възраст. Поради тази причина в леглото му не държах играчки, нямаше обиколници и спеше с чувалче нощем. Будех се, за да чуя дали диша от страх да не му се случи нещо и всичките си страхове пазех за себе си без да споделям с никой друг. Както писах вече - комбинираното креватче ми вършеше отлична работа до 4 годишна възраст. Горе-долу тогава закупих допълнителен шкаф за дрехи, чекмеджетата на леглото отделих за играчки изцяло, тъй като са на ниско и му бяха удобни сам да ги ползва. Към 5 годинки вече беше трудно да се съберем двамата в леглото, за да прочетем някоя приказка - аз чета, той гледа картинките, прекъсва ме и задава безброй въпроси. По това време започна и да пада от леглото си, тъй като тези 70 см станаха недостатъчни. Беше на година и 2-3 месеца когато задна 2 пъти от кошарата в желанието си да излезе и се принудих още тогава да махна коша и да го сложа в голямото легло. От този ми опит знам, че комбинираният креват беше добър избор, тъй като в противен случай трябваше да купувам нормално легло още пъвата година, а по този начин отложих покупката с 6 години. Сгъваема кошара е нужна, но не задължителна. Аз познавам хора, на които децата им са спяли само в такава, но аз не бих го сторила. Вършеше ми чудна работа когато сме били на почивка или детето нощува у баба и дядо. За почивките - повечето хотели и къщи за гости в БГ имат подобни кошари и при предварителна уговорка осигуряват в стаята на почиващите, но трябва заявка, тъй като обикновено имат 1-2 и са заети от гости. Сега си взех малка кошара, тъй като когато правих стаята за 1 клас на баткото купих по 2 еднакви бюра, легла и гардероби. Просто имам мястото и мог да си го позволя, така че когато и новото бебе да реши, че не иска в бебепкия креват вече ще мога да реагирам. Дори всичко е сглобено с цел второто легло да се ползва от баба (веоятно седмица преди термин ще я повикам да спи у нас ако се наложи нощем да ходим в болница, за да може баткото да си е у дома и спокоен за 1клас), племенницата ми или мен ако има нужда нощем да съм там. В най-краен случай дори Васил ако си покани гостенче за нощувка да има още едно легло.
Така мога да ти препоръчам и двата варианта и да ти кажа, че комбинираният креват е добро решение когато нямаш място, но просто не взимай от най-дългите, защото няма да се ползва в никой случай до юношеска възраст както е описано по сайтовете и както се води наименованието му.
Мога да ти препоръчам ако вземеш каквото и да е дървено креватче с опция за 2 нива да не разчиташ дълго на 2 ниво, тъй като много скоро малчо ще започне да надига главица и да наднича над реетката и има опасност с въртеливи движения да тупне от леглото си. При комбинираните легла, за да смъкнеш на ниското ниво трябва да разглобиш системата изцяло, при другите май е по-лесно. Все пак имай предвид и, че някои деца наистина трудно заспиват сами. Поради това е възможно да спите на едно легло независимо дали искаш сега. Всеки вариант си има своите плюсове, минуси и неизвестни. Решението е според нуждите ти и компромисите, които би направила. Успех!
Круела, нещо ново? Чакаме вече ♥

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #31 -: Юли 17, 2020, 09:39:04 am »
По повод кошарата и ние взехме комбинирана,въпреки че едва ли ще се възползваме от леглото и бюрото по натам,но много ми хареса и затова го купихме. Качвам ги снимка да го видиш,ние също нямаме място и трябваше да е максимум 165 на дължина,нашето е точно толкова 😁
Иначе вчера бях на тонове,акушерката каза че скоро ще се ражда,напипа му главата ниско вече и имах леки контракции които естествено аз пак не усетих. Бях забранила за вчера да излиза че имахме годишнина 😁,но от днес вече пак има зелена светлина. 😁
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #32 -: Юли 17, 2020, 09:43:59 am »
Честита годишнина, с пожелание за топлина, обич и разбиратеслтво и дълъг и щастлив семеен живот.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #33 -: Юли 17, 2020, 10:10:08 am »
За комбинираното креватче и аз да кажа :)
Стаси все още си спи в неговото. Много е удобно и практично. Люлката стана на бюро, купихме матрак и шкаф за играчки :) В допълнение взехме скрин и гардероб от същата марка :)
Честита годишнина Круела! Да сте здрави и много щастливи!
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #34 -: Юли 17, 2020, 12:25:17 pm »
Кукапетъл,така е у нас,скрина може и на широкото да се обърне.На Лорели са и леглото и скрина,само доста е чувствителен люлеещия механизъм и напоследък и тя се люлее сама като мърда.И леглото малко по малко се мести и удря в стената,та го местим после,ама е лесно.До нашето легло е една крачка.Под 2 метра е всичко.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #35 -: Юли 17, 2020, 13:09:13 pm »
Благодаря на всички за насоките, снимките, много сте ми полезни! 😘 Доста практични неща ми казахте, разказах и на мъжа ми. Мерихме спалнята през нощта снощи и ще има леко разместване, за да съберем кошара там. Вълнуващо е да избираш за детето си! ❤️ Досега не смеех.
Честита годишнина, Круела! Бъдете здрави и благословени, влюбени и сплотени! 🍀
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #36 -: Юли 17, 2020, 18:18:42 pm »
Много ви благодаря момичета ! ❤❤
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #37 -: Юли 18, 2020, 09:55:50 am »
 :drunk: Круела, честита годишнина на патерица и много щастливи моменти! Много добре, че е слезнало бебето и е в стартова позиция! Кукапетал , да се включа към кошарките : Лори я започнахме с такава, каквато слънцето и ти пусна, с люлеещ се механизъм (наистина леко се "задейства") , която седеше в детската стая. В спалнята имаше сгъваема кошарка. До 1 годинка и нещо,вечер, Лори спеше в дървеното легло, а деня (когато не ми беше на ръцете) беше в сгъваемата кошарка, в която и и играеше/дремваше докато не почна да прохожда (тогава вече не й  беше интересна :) ) После до към 3 години спеше на сгъваемата, с допълнителен матрак. От 3 до 5 сглобихме пак дървеното легло , но наистина около 5 почва да малее. Едва ли от сега каквото вземете ще изкара до тинейджърски години. Имай предвид, че детето може да чопли ръбчетата, да се очукат ръбчета/боя от люшкането/удряне в стената, да иска да лепи някакви стикери, които след година-две да не го кефят и изобщо :)  Сега съм поръчала
https://www.baby.bg/hauck-sgavaema-koshara-sleep-n-care-plus-teddy-grey.html ,която има функцията next to me, като тръгне да малее ще го мислим. Нямам позиция относно спането на бебето при възрастните,  по-скоро ме е страх, затова поръчах тази, кошарка, която хем човечето ще е до нас, хем ще си има негово лично пространство. От сайта Online4baby ми излезна 140лв кошарката, в случай че те интересува,
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #38 -: Юли 18, 2020, 10:57:47 am »
Прочетете за синдром на внезапна детска смърт. Там са описани изискванията за спане. Основното е- по гръб, без възглавници, завивки, обиколници, играчки и всякакви неща в леглото на бебето. Там има място само и единствено бебето. Чувалчетата са много полезни, но ако не искате и ще завинаги, трябва да е подпъхната завивката в долния край, за да не може да се качи нагоре. Да не е до прозорец или отоплителен уред леглото. Много е опасно претоплянето също. Поне до 6м трябва да е в стаята на родителите.
Май това е основното.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #39 -: Юли 18, 2020, 11:40:07 am »
Лина ,матраче ще ти трябва за кошарката.Има 80×40 май беше.
Ние имаме сгъваема кошара от друго дете,два пъти е спало там и не е искало повече.Ще я занесем при нашите на село,не сме я отваряли и даже не я знам какъв цвят е,дано й хареса да спи там,че ще седим близо месец двете.Децата са със собствено мнение,но съжалявам че в началото не взехме легло "близо до мен",вече няма за кога.