0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #160 -: Юли 06, 2020, 15:12:36 pm »
Знаех си, че ще е хубав резултата 😁
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #161 -: Юли 06, 2020, 15:43:09 pm »
Супер резултат лейди 🤞🤞🍀🍀 Все така да си расте човечето и след 8 месеца един здрав бебок 🤱🤱🤱
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #162 -: Юли 06, 2020, 15:56:15 pm »
Страхотно Лейди   :D :D :D Леки и безпроблемни месеци!
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #163 -: Юли 06, 2020, 15:57:22 pm »
Страхотен резултат, Лейди! Лека бременност до прекрасен финал около термин  stork-boy

И аз си имам повишаващо се ЧХГ йееее (да си повдигна малко настроението  :D)
Сега ми остава да си избера кой ще ми прави хистерото, което ми се струва абсолютно непосилна задача. Направо ми иде да легна и нищо да не правя.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #164 -: Юли 06, 2020, 15:59:38 pm »
Честито и до финал. Скоро п еглед, сърчице и само усмивки 9 месеца. Сега за Тери стискаме 🤞.
Една по една и съвсем скоро тук ще опустее.

Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #165 -: Юли 06, 2020, 16:16:38 pm »
Ех, Яничка...сега пък повишаващо се. Колко е? Успех с решението за хистеро,  ех да не беше такава ситуацията и да можеше да се прибереш до България. Много неприятно, дано всичко мине леко и бързо.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #166 -: Юли 06, 2020, 16:24:59 pm »
Ех, Яничка...сега пък повишаващо се. Колко е? Успех с решението за хистеро,  ех да не беше такава ситуацията и да можеше да се прибереш до България. Много неприятно, дано всичко мине леко и бързо.

Миналата седмица беше 14.6. Сега е 18.2, сложили са ми даже чертичка нагоре, че се покачва.
То аз в България още по-трудно мога да избера при кой да ида.
Много се чудя на репродуктивният, защото другият е само АГ, но пък има бая специализации. А моят репродуктивен мисля, че видя остатъка, ама ме прати вкъщи да правим опити след един цикъл - демек сега. Нито каза нещо за преглед, нито за ЧХГ... Явно е разчитал, че ще падне само... ама при мен не стават така нещата.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #167 -: Юли 06, 2020, 16:54:31 pm »
Яничка, тая стойност е ниска и след преживяното би следвало да пада още. Как тъй се покачва след толкова време и след като е претърпяла спад? Може би не съм проследила нещата добре, но ми е странно да е от толкова време на ниска стойност и едва сега да се вдига, па макар и бавно и незначително почти.

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #168 -: Юли 06, 2020, 18:48:24 pm »
Благодаря ви  :bighug:
Яничка, възможно ли е да се консултираш с още някой доктор. Иначе репродуктивният ми звучи по-добрият вариант, но в крайна сметка ти трябва да усетиш на кой да се довериш.
Ей сега, разбрах, че са удължили извънредното положение да края на месеца и момичетата няма да могат да пътуват до Турция. Ужасно е  :(
Хелиантус, ти какво направи в крайна сметка, изследва ли йод?
Тери, наближава трансфера ти и ще стискаме палци за вашите снежковци  ❤ :crossfingers:
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #169 -: Юли 06, 2020, 19:59:47 pm »
Лейди, не съм изследвала йод, нещо не ми се даваха 100 паунда, ще видя дали няма да ми го пуснат. Другата седмица имам час за кръв за Б12, Б9, феритин и Вит. Д.

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #170 -: Юли 06, 2020, 20:48:03 pm »
Както си писахме, Яничка .. "т*пи , испанци", направо не знам!  Хелиантус,  и на мен ми се искаше да се прибере тук, Яничка ама ...:((
Лейди, супер резултат- почивай си сега!
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #171 -: Юли 06, 2020, 21:42:05 pm »
Яничка, съжалявам. Само не разбрах защо се налага хистеро преди кюретажа, защо две процедури, а дори и да са две, не трябва ли първо да е кюретажът?

Лейди, браво за добрите новини, кога ще е първият преглед?
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #172 -: Юли 06, 2020, 22:48:14 pm »
Ох, Яна... Струва ми се нереално. Как се вдига за една седмица със стойност 4, а за месец и нещо от аборта си седи 14.6, сигурно се вдига, пада... твърде късно ли е за онези лекарства, които предизвикат чистене? И аз бих си дошла в България, най-малкото др Даскалов бих питала прави ли такива интервенции, но ти си с дете, тя ти е приоритет и не можеш кеф ти България, кеф ти Испания. Хистероскопията не е задължително да я прави репродуктивен лекар. В България АГ-та махат полипи например. Аз бих заложила на този с повече опит, но практически, не само на хартия. Дано те напусне този порочен кръг.
« Последна редакция: Юли 06, 2020, 22:53:15 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #173 -: Юли 07, 2020, 00:08:31 am »
Яничка, съжалявам. Само не разбрах защо се налага хистеро преди кюретажа, защо две процедури, а дори и да са две, не трябва ли първо да е кюретажът?

 Аз кюретаж не искам и се надявам да не се наложи. Поне тоя късмет да имам да изчистят каквото има с хистерото. Докторът каза, че абразио ще има само, ако се наложи затова предпочита да започне с хистероскопията.
А кюертажа ще ни отложи опитите с още 3 месеца, които на мен в момента ми се струват като 3 години.

Тери, според мен стойността варира горе долу около тези, просто според периода на цикъла се изменя малко. Просто сега съм я хванала да се покачва.
Цял ден го мисля това с докторите и реших, че на място ще взема решение. И мъжът с мен ще го взема - да помага.
С лекарства не може вече, а и предният път не им реагирах на тях. Аз принципно трудно им реагирам.

А иначе Лина им е ядосана на испанците, защото днес в болницата ми отказаха да ми вземат кръв за ЧХГ и АМХ, защото не ми били назначени от лекар. Не било имало значение, че искам да си ги платя. И то трябвало моят лекар да ги назначи. И първо трябвало да се види колко е ЧХГ, после можело да се пусне АМХ. Пълна лудост. Викам им - вие искате всеки ден да пътувам по 2 часа и да ме бодете за всеки хормон.
Накрая стигнах до мениджъра на болницата - и той не можа да ми помогне. Бясна им казах, че отивам да си платя на друго място и си тръгнах. В лабораторията където ми правиха изследването за тромбофилията ми взеха 120 кинта и изобщо не ме питаха за какво са ми тия изследвания.
Взех фактура и ще пиша оплакване до централата на болницата - да ги потам що не искат да взимат пари от хората. Просто пълно безумие да ми казват какво мога и какво не мога да си изследвам. Пфу! Пак се ядосах.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #174 -: Юли 07, 2020, 08:47:02 am »
Е то какво няма да се ядосаш, тея там са съд! Само се надявам да изберете най- кадърните и да се приключва.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #175 -: Юли 07, 2020, 12:18:40 pm »
А аз какъв карък само. Този път съм на стимулиран цикъл. 3х1 Естрофем. Направила съм си в 00:00 и в 08:00 аларми за лекарствата. Минал е някакъв ъпдейт на телефона и не ми звъннаха и двете аларми. Добре, че спя постоянно много леко в готовност да пия лекарства. Та в 1 през нощта се събудих стресната, че не съм пила лекарствата. Но то като съм за 4ти трансфер и сигурно 14та подготовка за трансфер, даже не се вживях и си казах: "карай да минава".
Като робот съм. В просъница взимам сутрин Л-тироксин, нощем Естрофема. Така им бях свикнала по едно втрмр на лекарствата, че нощем насън си взимах лекарства и се будих, докато ги преглъщах, та мъжът ми ми направи едни две рафтчета на високо, за да се налага да ставам, за да пия лекарства. Аз съм много дейна нощем. Виждал ме е как ставам и правя някакви неща на лаптопа, спирам го и си лягам. А аз на другия ден не помня какво съм правила. Поне някаква
 полезна работа да вършех.

Яничка, ако мислиш, че цикъл би помогнал, имам една бабина рецепта за предизвикване на цикъл. Но не знам какви поразии прави. Пробвала съм я няколко пъти като ученичка, но сега не смея вече.

Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #176 -: Юли 07, 2020, 13:45:46 pm »
Тери, аз затова като имам нещо важно навивам аларми и на телефона на мъжът ми. Че спя дълбоко и като нищо си изключвам алармите и продължавам да хъркам.

То тамън ми свърши цикъла. Не ща да пипам там, че и без това е голяма каша.
Но поне една добра новина - АМХ ми е скочило от 0.42 през ноември на 0.92 сега.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #177 -: Юли 07, 2020, 14:03:48 pm »
Ей, най-накрая нещо положително да има в цялата ситуация, Яничка  :D
Тери, ти хубаво си дейна нощем, но да не направиш някоя поразия и после да не помниш  :lol:
Иначе и аз като теб, Еутирокса и Утрогестана са ми сутрин в 5:30 и после няма заспиване. Много ми е тежко с този сън. Вечер лягам след 12, сутрин до 5:30.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #178 -: Юли 08, 2020, 15:10:26 pm »
Добър ви ден!
Вчера бях на преглед. Ще ме човъркат. Доктора каза, че нямало смисъл да пускам второ ЧХГ, защото това парче, цикъл не може да го изчисти. Вчера се виждаше още по-ясно и по-голямо. Уж на един и същи апарат, а дори аз видях, че се виждаше много по-хубаво от предният преглед. Парчето е почти толкова голямо, колкото и предният път. И аз го питам доктора - как е възможно това, като в 10-та седмица дори и плацента няма. И да ме оставят със същият размер парче и то след вакуум. Той каза, че предполага, че матката ми има два дяла (използва някакъв термин, който не ми е познат, но си го превеждам като двудялна матка) и все едно има някакво прагче между тях. И когато аборта е с хапчета, единият дял се чисти, а другият си остава неизчистен. Не претендирам, че съм разбрала на 100%, но в общи линии нещо такова ми обясни. Но това може да се потвърди на хистерото.
Каза, че единият вариант е да е остатък от аборта, а другият е да съм бременна, но...
1. Правили сме секс само 1 път около 10 юни и то с презерватив, който със сигурност беше здрав
2. Около овулация беше, но от същият цикъл са ми двете кисти в ляв и десен яйчник
3. Имах нормален цикъл на 29 юни
4. От четвъртък до понеделник ЧХГ е порастнало само с 4 единици, които по-скоро са разлика от лаборторията
Та на базата на всичко това е абсурдно да съм бременна, нали?
Доктора искаше да чакаме за следващият цикъл, аз обаче отказах. Казах му, че съм чакала 3 месеца вече, за да чакам още един и с всички гадости дето ги имам, този месец е ужасно много. Той ми обясни, че хистероскопия им е разрешено да правят само до средата на цикъла, а моята среда е в петък. Така че ме записа за спешна хистероскопия в петък и най-вероятно няма да избирам кой да я прави, а ще бъде дежурният лекар. В най-добрият случай ще е този, който ме изпрати, но пък за него ще трябва да чакам гладна от сутринта чак до 18 часа и да нощувам в болницата.
Та заради това се отказах днес да ходя при моят доктор, защото той дежурства в гинекологията не дава и е много малко вероятно да може да ме оперира в близките месец-два.
И без това сутринта пак ходих до Валенсия за предоперативните изследвания.

Та сега чакам петъка, за да го махат това чудо и да разпитам подробно кога ще се започват опити.

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #179 -: Юли 08, 2020, 15:22:02 pm »
Яничка, сигурно за двурога матка със септум е говорил, ама от къде сега пък това?! И как никой не го е видял досега? Аз имах Т- образна матка и ми оправиха формата,  за двурога , знам че може да е пречка при износване, не задължително,но ти вече имаш дете....абе ако е такава как може досега никой да не е видял?! При това ако има септум той плода нали е в едната половина, какво прави парче в другата , че хапчето да не помогне....нещо не мога а си я обясня тази теория. Хубаво е поне, че скоро ще се изясни положението, ей го къде е петък. Много стискам палци всичко да мине леко .