0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #80 -: Май 10, 2020, 18:58:09 pm »
Пилешка супа и боб сготвихме днес.Ще имаме храна за няколко дни, надявам се!Сега само закуските остава да измислим.

Хубаво казахте крилца, отдавна не съм правила!

*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #81 -: Май 11, 2020, 18:43:55 pm »
Слънце, не знам тайната каква е ама аз чета от нета рецептата и стриктно спазвам съставките, не ми е лесно, защото все на око готвя  :lol:

крилцата останаха за днес, точно така ги направих, оваляни в подправки и царевично брашно, че нямах галета и печени на вентилатор, за гарнитура салата и печени картофки.
*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #82 -: Май 11, 2020, 20:33:37 pm »
Вчера пиле с ориз и салата.
Днес свинско с гъби и картофи, а салатата е ясна.

Знам, ме в Лоар използват и шалот, но с пилешки, а не телешки бульон. Друг пиниз не знам. Трябва да се пробвам скоро. Може да съм вдигнала ниво в кулинарията.
Тя супата е много лесна и затова не се получава, защото всеки търси спомен от преди.
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #83 -: Юли 13, 2020, 20:24:31 pm »
 За нас положението си е още извънредно затова да ви питам. Дами, да имате изпробвана рецепта за домашен сладолед( да не е за машина за сладолед) :-)?
« Последна редакция: Юли 13, 2020, 20:48:08 pm от Hris_80 »
*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #84 -: Юли 13, 2020, 21:39:26 pm »
Бях срещала една ама не помня точно-сметана заквасена,плодове-банани и малини .И дотам помня,без захар,без нищо.Ма от там насетне как беше...Пасираше ли се,бъркаше ли се.
*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #85 -: Юли 14, 2020, 01:14:44 am »
Пред, имам чудесно рецепта. Като се приберем вкъщи ще ти я напиша.
Много те мисля!
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #86 -: Юли 14, 2020, 15:35:15 pm »
Благодаря, вие да не сте на почивка :-)?
Видях във фейса, че днес е националният празник на Франция   :balk_179:  :eat: :drunk:  да ударите едно хубаво червено винце днес   :pipy_longstocking:
P.S що в тая тема ми излиза все "Следната грешка се появи при опит за публикуване:
Не си написал заглавие."

*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #87 -: Юли 14, 2020, 15:42:21 pm »
Да, на почивка сме, Хрис. 
Червено вино в тази жега няма да е, но си пием роди и бяло от обяд. (На обяд и вечеря де, не по цял ден).

От телефона дава грешки понякога.
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #88 -: Юли 14, 2020, 16:16:47 pm »
По инерция го написах  :lol: , че аз целогодишно си пия червено  :oops:
За грешките на телефона не ми говори  :lol: в такива сконфузни ситуации ме е поставял  :oops:
Приятна почивка!
*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #89 -: Юли 14, 2020, 17:22:01 pm »
Хрис, скоро моя позната ми пусна рецепта за сладолед, който тя прави. За ванилов - 400мл животинска сметана, неподсладена се разбива. Прибавя се една кутийка кондензирано мляко и ванилия. Един ден във фризера и готово. А за плодов - нарязваш на парченца банан, манго или някакви други плодове и ги замразяваш. След това ги минаваш през блендера, добавяш разбита сметана и отново във фризера. Не съм правила нито един от предложените, но позната ми твърди, че става много вкусно.
     
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #90 -: Юли 15, 2020, 19:30:01 pm »
Много добре звучат ще се правят утре :-) благодаря!
*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #91 -: Юли 15, 2020, 20:52:10 pm »
А за диетичен "заместител":
1бр авокадо
1 банан
Ванилия
100мл мляко/кокосово мляко
Доста какао
1 лъжица мед, ако искаш още сладост
Пасира се и се замразява.

У нас сме на диета без млечни и захар и така се разхлаждаме
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #92 -: Юли 15, 2020, 21:14:33 pm »
 С почти същите продукти си правя течен шоколад, но не се бях сещала да го замразя  :D, супер идея Тери.
*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #93 -: Юли 15, 2020, 22:16:09 pm »
500г сметана на прах
2х 400г кондензирани млека
4 яйца
200г шоколад
Всичко се разбива за 10 мин много добре), после се стърже шоколада и пак се разбива за малко и се замръзява
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #94 -: Юли 27, 2020, 14:59:18 pm »
 Благодаря ви за рецептите  :-)
Споделям в крайна сметка как го направих сладоледа само с две съставки.

продукти:
400 мл      животинска сметана 30%
397 грама кондензирано подсладено мляко

 Добре охладени сметаната и кондензираното мляко се разбиват с миксер до сгъстяване (около 5 минути). От там нататък каквото добавите определя вкусът.
Аз разделих в две купички сместа  и в двете сложих ванилия, едно пакетче за цялата смес, а в  едната добавих какао на цвят  :D. Може да се сложат и плодове ( не съм пробвала още).
 4-ри пъти сместа се разбърква през 30 мин по рецепта ( явно нашата камера е по-слаба  и се наложи да разбърквам през час  три пъти) и след това се оставя да стегне окончателно.
dani_ j, права е позната ти :-) . Стана мазничък, гладък и вкусен. Пак ще се прави.