0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #160 -: Април 18, 2020, 21:44:30 pm »
Lina88 аз си писах с нея,благодаря!
Аз пък имам друг проблем,много хъркам честно 😂 ММ чак неможе да спи,явно е много страшно положението.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #161 -: Април 18, 2020, 21:57:45 pm »
Остава си ти прегледа ... за 28 ми ли беше? И аз трябва след около 2 седмици да ида. Минах на магнерот 3х2 от 500 мг заради контракциите и но шпа( вече само при нужда). Записах си ФМ при Димитрова във фемина на края на месеца. Нямам против да огледат бебчо. При мен пък сънят е на пресекулки - будя се често по гръб а не трябва! Круела , виж да си повдигнеш главата малко, казват, че помага. На ниска възглавница ли си?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #162 -: Април 18, 2020, 22:08:03 pm »
И аз похърквам от около месец мисля,като се усещам се стряскам чак,ама заспя ли си хъркам :D И не спя на ниско,не знам до колко има значение..
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #163 -: Април 18, 2020, 22:09:22 pm »
На 28-ми съм да. Аз пък успях да запиша преглед в Надежда за 22 и съм много щастлива,защото не съм виждала бебето от 19.03. А иначе по принцип спя на висока възглавница и сега ако сложа още по висока и ще получа гръбначно изкривяване 😂
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #164 -: Април 18, 2020, 22:25:35 pm »
Браво за прегледа. Леле, чак от 19.03. Сега ще се порадваш на бебчето.Ам така казват, че от ниска се хъркало,ама щом и със Слънцето така казвате, явно не е баш така :D
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #165 -: Април 19, 2020, 01:14:07 am »
Веднъж месечно е ок преглед. По-често то и няма много смисъл.
Набъбва лигавицата. Гледайте да не е сух въздуха. Това също помага.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #166 -: Април 19, 2020, 01:32:50 am »
Хора, ще ви се стори тъпо, но се чудя дали да взема от някъде да си поръчам домашна свинска мас. Нямам познати, от които мога да взема. Не че това е най-важното, но днес видях, че са почнали да ми се появяват червени стрии на корема а се мажа с маста на палмърс и лосиона по два пъти на ден и не знам какво друго да сложа. Знам, че е до кожа, но все пак да питам и тук.

Най-важното- Христос Възкресе! Бъдете и вие, и семействата ви живи и здрави! 
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #167 -: Април 19, 2020, 08:50:35 am »
Воистина воскресе! Бъдете живи и здрави вие и вашите семейства !
Аз си слагам на радиатора една купичка с вода за да е по влажен въздуха. А относно прегледа радвам се като мало дете,защото в Надежда са спряли всички консултации освен фм и спешните случаи и не се знаеше кога ще ме видят,а аз искам да следя кръвотока.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #168 -: Април 19, 2020, 10:34:13 am »
Лина,не знам колко е удачна маста,но ако ще взимаш я превари.Със зехтин дали няма да помогне?
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #169 -: Април 19, 2020, 10:45:12 am »
Аз се мажа с олиото на елансил,много гадно мирише но пък до сега(дано така да си остане) нямам нито една стрия.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #170 -: Април 19, 2020, 10:49:33 am »
И аз нямам,а корема ми е огромен.С олио на Матернеа мажа,но е до кожа,освен това може да се нацепи и след раждане.Моя позната така се нацепи в родилното за една нощ.Само по паласките и към дупето получи много стрии.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #171 -: Април 19, 2020, 11:21:31 am »
Христос воскресе!
Светъл празник!


Мажи се, Лина, но наистина е до кожа. С мас не бих се мазало в топлото, макар, че някои я преваряват и слагат есенции.  Аз нито веднъж не съм се мазала и нямам.

Аз ходих всеки месец въпреки терапията и тн. Повече сякаш само психира.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #172 -: Април 19, 2020, 12:02:38 pm »
Воистина Воскресе. Светъл празник на всички!
Аз се мажех с палмърс и био ойл. До преди да родя нямах нищо. Но след това ми се нацепи малко корема в долната част. Така че наистина е до типа кожа.
Повечето бременни хъркат. Както каза Павла, лигавицата набъбва. Докато бях в родилното имаше едно момиче с мен, хъркаше много. Все едно беше задръстена. А преди това не е хъркала. Като родите ще мине.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #173 -: Април 19, 2020, 12:33:00 pm »
Христос Воскресе! Господ здраве да ви дава на вас и близките ви!

При мен запушването на носа нощем започна със забременяването и си продължава и сега. Но зимата беше по-силно. Ползвам при нужда ксилометазолин.
Сега още не съм започнала да хъркам, но си спомням, че миналата бременност ММ се оплакваше хи-хи.
Аз и преди и сега си мажа коремчето със свинска нас. Не съм имала стрий. Но понеже миналият път имах доста алергии към козметика и тъкани, сега много внимавам какво обличам и ползвам.
« Последна редакция: Април 19, 2020, 12:34:41 pm от Rumito »





*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #174 -: Април 19, 2020, 13:18:30 pm »
Христос Возкресе момичета, да сте много здрави!

Носа ми беше запушен цялата втора бременност, слагах Ксилометазолн вечер, иначе нямаше спане.Хърках накрая, също.

Аз се мажех със зехтин, но мен много ме болеше и сърбеше цялата кожа.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #175 -: Април 19, 2020, 13:21:44 pm »
Притесняваш се да не си болна ли?
Не се притеснявам, че съм болна, а че изпадам в паника, че се задушавам, че не ми стига кислород за мен и бебето. Почвам да не мисля трезво. Преди съм правила паник атаки в тесни помещения, имам клаустрофобия. Докато отмине е много тегаво. Чак ме е страх да си лягам вечер. Ще пробвам с релаксираща музика. Преди слагах вода на радиатора, но сега е топло вече. Четох за кокосово масло в носа да си слагам и като че ли помага.
За свинската мас, даваха по телевизията мнение на дерматолог, че е възможно най-доброто натурално средство, не съм пробвала, но обясниха разликата със зехтин и други продукти, които действали на повърхностния слой, а маста прониквала в дълбочина. Козметиката за бременни също я похвалиха, така че до кожа е всичко.  :wink:
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #176 -: Април 19, 2020, 13:41:58 pm »
Кукапетъл,и аз имам ужасна клаустрофобия,откак се помня.На това са фобиите-неоснователни страхове,колкото повече мислиш за страха,толкова е по-силен.Веднъж мъжа ми беше ми взел ключовете ,и моите и неговите,докато си дойде щях да откача,ходих от прозорец на прозорец и няма и няма въздух
.Просто се старай да не мислиш за страха.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #177 -: Април 19, 2020, 15:25:52 pm »
Напълно си права, точно това е усещането. Ще се опитам, снощи спах по-добре, дано се овладея. Веднъж като бяхме на хотел и стаята беше толкова малка, че веднага отидох до прозореца да дишам, пак не ми стигаше въздух, чудих се как ще преспя там, но си наложих да не мисля за този страх и се справих.
« Последна редакция: Април 19, 2020, 15:28:45 pm от Kukapetal »
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #178 -: Април 19, 2020, 16:53:26 pm »
Воистина Възкресе, момичета!:*
Лято беше писла за Кайрякова в Надежда- НЕ Я ПРЕПОРЪЧВАМ. Виж, Павлова е много свястна. Когато ми бяха проблемите спря да си вдига телефона, не върна обратно обаждане и така. Не обърна внимание че  кортикостероид не се дава след 10та гс и изобщо Нямам думи. Има го и варианта малшанс и тн. Ама не можах да си замълча. А иначе май ще поръчам от олх един буркан. Не знам.
Кукапетал, сега те разбрах. Ако можеш някакви леки физически упражнения, пак помагат, но хемисинка също. Пробвай.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #179 -: Април 19, 2020, 19:14:25 pm »
Лято беше писла за Кайрякова в Надежда- НЕ Я ПРЕПОРЪЧВАМ. Виж, Павлова е много свястна. Когато ми бяха проблемите спря да си вдига телефона, не върна обратно обаждане и така. Не обърна внимание че  кортикостероид не се дава след 10та гс и изобщо Нямам думи.
Лина, май вече е късно. Бях днес на преглед при нея. Горе-долу добре. Е, забравих да попитам някои неща, но после ги изяснихме. Започвам витамините, утрогестан няма да спирам засега. Плацентата е още много ниско и ще слагам глобулите още поне месец, но дозата е по-малка. 10 дни на 2*2 и после до преглед веднъж дневно по 2 (вечер).