0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #140 -: Април 14, 2020, 09:57:15 am »
Маги мей, това исках да чуя/прочета. Благодаря за отзива :)
Румито,то май казаха, че в момента се обсъжда падането на забрана за ваксини и женска консултация след празниците. Само не разбрах великденските или ще чакаме гергьовден, но поне има някакви насоки занапред, че бременните няма как да спрат на едно място и да чакат.
Слънчицето, този корем е едва на 12 седмици, а като кг съм качила 3 от януари досега. Предвид застояването не е много май. Преди мноооого години когато вървях навън се заглеждах по просторите на хората и където видех бебешки нещица на просторите  ми ставаше мило, но и болно, че аз си нямам. После като родих с такава гордост простирах навън, да се види и знае, че тук има бебе, има радост. И сега се радвам, но нямам простор навън и като му дойде времето няма да е тая фукня дето беше.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #141 -: Април 14, 2020, 13:35:04 pm »
Лято, страхотни новини, радвам се за теб! ❤️
Стана ми чудно защо в Щерев не ме викат за ранна ФМ (16-18г.с.), както е при вас в Надежда. Директно ме записаха за 20г.с.  за втора ФМ.  8O
Кога трябва да почнат да ми следят желязото, нещо ми се вие свят повече тези дни?
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #142 -: Април 14, 2020, 14:09:08 pm »
Kukapetal по принцип не е практика да се прави тази ФМ,според мен я правят повече за пари отколкото за нещо друго, но аз я направих. На изследванията до сега не са ли ти пускали желязо ?
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #143 -: Април 14, 2020, 14:11:15 pm »
Не, никога не са ми пускали. :(
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #144 -: Април 14, 2020, 14:12:41 pm »
Аз сега погледнах моите,и на мен не са ми пускали. Ти можеш да си пуснеш на своя глава.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #145 -: Април 14, 2020, 14:21:58 pm »
Така ще направя, сега преди ФМ ми искат ПКК и ще пусна и желязото. Май и аз ще си купя възглавница, почнах да не си намирам място като спя. Добре, че коментирахте.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #146 -: Април 14, 2020, 16:36:30 pm »
Булки,седя и се чудя,колко дрешки с дълъг ръкав ми трябват,при положение че ще раждам края на май?
 В къщи не е много топло,две стаи са сенчести и има дървета около прозорците,третата е със щори и не е кой знае колко гореща.Освен за педиатър,няма да излизаме първия месец,само на двора.Дайте съвет.
За навън ще решавам според момента.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #147 -: Април 14, 2020, 16:52:31 pm »
Аз май ще имам изследвания в неделя, но помня по 3 минути напоследък и после нещо ми се върти само в главата, но явно не е мозък. С предишната бременност бях във втора градска и ме водеха рискова и от рано пак, но никой не ме прати на ранен биохимичен скрининг. А малко преди да забременея приключих лечението с интерферон и то от там идваше рискът. И тогава и по-късно никъде не искаха да ме приемат за бременна преди 12 гс, та оттам и не виждам как навреме може някоя бременна да се прати на тази морфология. Сега и да не ме бяха пратили аз щях да искам да ида, то така или иначе си я плащам отделно и не е в нито един пакет.
Писна ми от тоя мързел, имам някакви задачи за хоум офис и ги върша, но ми липсва пътуването и прибирането от работа. Най-много ми липсват тренировките на малкия и състезанията. Покрай него много се пътува и купона е голям. Пускам Ви 2 снимки от миналата година. Правени са във Враца (Вратцата) на Ботева алпиниада 2019. Скалата беше около 50 м висока и той я изкачи наравно с големите от няколко различни маршрута :)

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #148 -: Април 15, 2020, 20:14:57 pm »
Момичета,стъпих накриво по най-абдалския начин.Крака ми се наду,няма синьо,но е подут.Сложих лед и лежа,някакво мазило има ли подходящо?Имам и ортеза,но не помня кога се слагаше,май не беше веднага.Ето такава е
https://www.drogeriyabg.com/product/446/orteza-za-glezen.html
Или някакъв компрес да правя друг?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #149 -: Април 16, 2020, 00:12:44 am »
Не я слагай сега. Нищо не можеш да направиш. Прави студени компреси и това е. Арника. Друго няма. Много ли е голям отокът? Каквото и да е, нищо не може да се направи.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #150 -: Април 16, 2020, 08:18:30 am »
Първо беше голям но от леда спадна доста,още няма синьо,но снощи едва вървях.Направихме една мекица от брашно и оцет и днес не ме боли толкова,по-добре вървя.Ще вземем Арника и ще го мажа,дано мине скоро.
По същия начин преди счупих другия,добре че сега не е толкова зле.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #151 -: Април 16, 2020, 11:19:45 am »
То и аз така си счупих крака.
Дано да се размине.

Слънце, за всеки номер от летните месеци трябва до имаш по 3-4 бодита с дълъг ръкав. Само ританки и боди и е готова за нощни излизания. Аз поне така правя. Също и вечер като спим на отворено не може съвсем голо бебето.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #152 -: Април 16, 2020, 11:29:23 am »
Павла,като стъпих накриво,страшно много ме хвана яд на мене си.Баш на края да се скопосам така,каква съм такава с тия крака.Не мисля,че е счупен,стъпвам и съвсем леко накуцвам,едва една синка малка излезе.

От всеки номер наистина имам и къси и дълги ръкави,само от 56 и 62 имам дълги,мисля да взема от 62 няколко къси,а 56 не защото нали нямат терморегулация а и наистина мисля първите поне 10-15 дни да седим вкъщи,после малко на двора,там пак е сенчесто.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #153 -: Април 16, 2020, 11:51:56 am »
Вземи и 2-3  56 къси. Симеон е роден август. От 4-5 ден беше по къс ръкав. Бебетата не се потят и затова не могат да се охлаждат сами. Затова по-лесно се претопят, отколкото настиват. Борис редовно е с къс ръкав и пижама от болницата даже, а е роден февруари.
« Последна редакция: Април 16, 2020, 12:04:11 pm от Pav-la »
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #154 -: Април 16, 2020, 19:41:48 pm »
Днес ми се обадиха от ЖК. Казахме си няколко неща с док и ще записвам час за след 13 май. Дано тогава вече да отида да ме види и да пуснем изследвания.





*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #155 -: Април 18, 2020, 18:47:33 pm »
Слънчицето, леле милата. Дано не е счупено. Вдигай крачето на високо. Кукапетал, спря ли се на възглавница? Аз взех от С образните,големите, доволна съм- дойде ми подарък. Румито какви изследваания ще пускаш? Круела, Паскалева си отговаря на мейла, не помня дали ти казах да й пишеш.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #156 -: Април 18, 2020, 20:24:21 pm »
Лина, ще поразгледам тези дни, не съм избрала още.
Ох, започна да ми се запушва носа, нямам хрема, чувствам се добре, но ми е трудно да дишам, през нощта се събуждам не мога да си поема въздух и почвам нервно да обикалям, все едно ще се задуша, като лежа е много зле. Правя чак лека паник атака, че не ми стига въздуха. Знам, че не съм добре, но не знам как да си помогна.
Слънчицето, дано си по-добре и да не те боли крака. ❤️
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #157 -: Април 18, 2020, 20:50:43 pm »
Притесняваш се да не си болна ли? Защо не си пуснеш някаква релаксираща музика? Или пък hemisync? Има много в ютюб, слушай на слушалки :* Нормално е да ти действа на психиката всичко, което се случва.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #158 -: Април 18, 2020, 21:03:53 pm »
На мен носа ми също се запушва от време на време,четох че става при бременност.
Крака е добре,почти мина,много се панирах да не е счупен,ама за щастие е само навехнат .Мажа и пия топченца Арника,подобрява се.
Ама открих нова поза за сън-възглавница от дивана дето е облегалка,облечена в чаршаф и върху нея краката,отделно възглавницата за бременни,много е удобно.  :D
Кукапетъл,и ние понякога спим на релаксираща музика или природни звуци,много успокоява.Като се случи да се панираш,леко поеми въздух,след малко пак лекичко без да пълниш дробовете и ще се успокоиш.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #159 -: Април 18, 2020, 21:12:48 pm »
Браво, Слънчицето. Ще се възстанови докат дойде време да раждаш :) И на мен ми се запушва- водата за нос ми е постоянно на масата. Отделно ако е отворено през две стаи се разкихвам- абе ужас. Пия си витамините, промивам носа и туй то.