0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #200 -: Април 21, 2020, 14:59:36 pm »
Момичета и Моника и близначките гледам сама.Не е кой знае какво като се организирате добре.Просто трябва да знаете, че предстоят жертви, но важното е вие и бебето да сте добре.Аз сега съм и с кака в къщи за бонус.Та всичко е до организация.


*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #201 -: Април 21, 2020, 15:26:43 pm »
Аз за май месец съм пропуснах,25.05 да уточня.Ама то ей сега ще дойде.Отказах се от органайзъра,но харесахме гардеробче в Мьомакс,точно за едно място в спалнята,и е само 100 лв,утре ще го вземем.
Стъпвам,ходя,добре е.
Лято,почвай по-навреме,аз направо стегнах багажа,сака е в хола и съм спокойна вече.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #202 -: Април 21, 2020, 20:06:25 pm »
Ами да ви кажа, зависи вие как се справяте. Аз се надявам, да стигна до там и да се оправям сама. Кое гардеробче, Слънце?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #203 -: Април 21, 2020, 20:27:49 pm »
Лина,не е бебешко.Просто високо тясно шкафче,ама идеално пасва в свободната нишичка там.
Между другото,трябва ли за родилното копие от брачно свидетелство?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #204 -: Април 21, 2020, 20:47:59 pm »
Слънце, не си заспивай с мебели. Като й направиш стая ще й взимаш всичко.
Двамата имаха един щях с 3 чекмеджета (първо Симеон, а сега го взе Борис) и чекмиджетж на кошарата. 5-6 закачалкш в нашия гардероб.
Сега Симеон си има стая с гардероб и това е. Борис заема 2 чекмеджета от шкафа.
Наистина не знам какво ще слагаш там.

Радвам се, че кракът ти е добре. Като родиш и мине време го снимай все пак.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #205 -: Април 22, 2020, 09:31:34 am »
Моника докато беше малка използвах един скрин с 4 чекмеджета, като в най-долното нямаше нейни неща.Върху скрина ми беше иповивалника.В най-горното чекмедже бяха бодита, пижамки, клинчета и блузки.В долното бяха хавлийки, лигавници, пелени и подобни, в третото бях сложила одеалца различни и големи за нея дрешки.До самия скрин в една кутия си подреждах памперсите, пак на скрина до повивалника бяха мокрите кърпички и крема за мазане на дупе и за след къпане.Така е и сега.Само блузките им ги слагам на закачалка и са в гардероба ни.
Като попорасна започнах да закачам роклите и блузките на закачалки и в гардероба.На 4 години и направихме стаята и от тогава използва гардероб, преди това слагах на моя лост дрехите и.Ак отова не ви стига то по-голямата част от дрехите няма да ги носите, просто няма физически толкова време, бебетата растат бързо.А ако сте по-височки с таткото имайте в предвид, че бебето и малкото дете ще дърпа бързо и от дрехите до 4-5 годишна възраст пак ще има неизносени.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #206 -: Април 22, 2020, 10:30:39 am »
Васил докато беше малък ползвах само шкафчетата от леглото му (комбинирано с повивалник, общо 5 чекмеджета). Така беше докъм третата/четвъртата година. После взех временно от тези мобилните гардероби дето са рамка и плат само.Стаята му е много шарена и гардероба се вписва. Сега смятаме да сменяме стаите, той да вземе голямата, а ние да идем в неговата. Нашата стая е по-светла и за първи клас ще му трябва светлина, а двете са преходни, тъй че просто ще разместим мебелите. Но ще се отърва от това комбинирано легло. Лятото смятаме да купим нова детска стая с всички мебели. 2 броя, за да са еднакви, а не след 4 години да търся нещо хем по джоба, хем да пасва на наличното като стил и цвят. Просто засега няма да сглобяваме всичко. За начало дори се чудя дали да не мина само със сгъваема кошара или да взема една за у нас си (дървена) и една сгъваема за пътуване и гостуване. Планувам го от рано, защото още миналата година щяхме да го правим това, но чакахме да видим дали ще има бебе и какво ще е, за да го включим в плановете. Като цяло щом свърши извънредното положение първо ще направим стаята  при свекърва ми, за да може докато сменяме мебели у нас Васил да спи там (тя е в съседен квартал), а после веднага почваме нашите стаи у дома. Ще отнеме повечко време, че аз няма да се включа, а смъжът ми ще го прави основно след работа и затова от рано ще се почва. Поне съм си намерила какво да правя, че ако не планувам нещо ще скучая доста.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #207 -: Април 22, 2020, 10:50:19 am »
Аз съм решила че ще трябва да се побера в шкафовете от дървената кошара (5бр),и имаме един скрин ще изместя бельото в гардероба в кутии за съхранение и ще имам още 2 шкафа за бебето. Мисля че са съвсем достатъчни,дрехи които не се носят вече се слагат в пликове за съхранение и се качват или на тавана или под леглото.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #208 -: Април 22, 2020, 11:25:53 am »
Лято,има известен риск да купиш мебел и да не я сглобиш.Ние така взехме гардероб,като го отвори мъжа ми нямаше гръб .Сгъваема кошара ние ще ползваме само за път,хич не ги харесвам тях ,както и трансформиращите.Сгъваемата ми е като да спи на палатка детето.
Ние в нашите гардероби нямаме място,аз имам голям гардероб и голям скрин пълни с дрехи и всичко нося,само сезонно завъртам от скрина в гардероба.Дори и да не напълня всичко с неини неща,все имам какво да сложа.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #209 -: Април 22, 2020, 12:46:52 pm »
И аз не съм ок да се спи само в кошара. С комбинирано то бяхме под наем в едностаен и нямаше място, а то е компактно поне. Тогава кошара не купих и после все взимах на заем. Обмислям и възможността да сглобя всичко и да се ползва от гости (племенницата ми или приятелче на малкия с преспиване), но ще видя как ще се вмесня в пространството, че д угата стая дето ще е за нас е съвсем малка, а нашите мебели и така не знам дали ще се поберат. Хол нямаме, защото сега е детска, а после ще стане спалня. Кухнята е голяма, но там нямат място мебели от спалнята ни. Поне сме на модули и ще ги скалъпя някак.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #210 -: Април 22, 2020, 18:28:20 pm »
Аз с Лори имах двукрилен гардероб за нея, скрин, и легло и 4 шкафчета. Само с леглото се оправих. Скрина и гардероба беше празен. Понапълниха се, като някой ми даваше дрехи :) ( по-големи) и със завивки и чаршафи. Иначе беше за снимка стаята :) Лори имаше и дървено легло, от тези люлка, които после се маха креватчето и се слага матрак за до 9-10 годишно. Но спа най-много в кошара :) до дете си е.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #211 -: Април 22, 2020, 19:02:12 pm »
Минавам да ви се похваля че бях на преглед и господина е вече 1,008гр има си цели 3 мозъчни гънки 😂 и док каза че ще е умен и много див. Краката му са в ребрата ми,което значи че е главично вече. Плацентата е тръгнала да се вдига не е ниска вече а само задна. На 30.04 като ходя на ФМ ще отида по рано да пусна ПКК и урина.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #212 -: Април 22, 2020, 19:07:03 pm »
Круела,супер!Послушно дете,рано рано се е обърнал.Сега почва голямото ритане значи :D
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #213 -: Април 22, 2020, 19:28:32 pm »
Слънчицето той от една седмица така ме ръга в ребрата,че чак се стряскам 😂 а това че е главично май е още рано да се радвам,че те сега баш се въртят като шугави 😁
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #214 -: Април 22, 2020, 20:18:08 pm »
Мисля че е рано да се радваш,защото може да се обърне още няколко пъти до раждането.Аз се надявам нашата да не вземе да се завърти,какво остава.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #215 -: Април 22, 2020, 21:05:49 pm »
Еха, чудесни новини, Круела. Да, казват, че може да се завърти.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #216 -: Април 22, 2020, 21:34:50 pm »
Круела, очаквай въртене. Поне при мен Лазар на всеки преглед беше завъртян на където си иска. С дупето нагоре, после с дупето надолу 😀 Иначе браво на юнака пу пу 💙
Ние като поръчвахме спялната, взехме и един скрин с 5 чекмеджета. Целия е за малкия, а нашите дрехи са в гардероба.
« Последна редакция: Април 22, 2020, 21:37:45 pm от Татяна Павлова »
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #217 -: Април 23, 2020, 01:09:39 am »
Круела, страхотни новини, браво на бебока! Гледах видеата на Щерев за различните триместри, в едното показват как бебето рита в корема на майка си, нарисували го като каратист...  :D
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #218 -: Април 23, 2020, 08:16:22 am »
Круела, браво на момчето. Расте и вече ти създава главоболия/реброболия. Може да се обърне още няколко пъти, факт. То му е рано още ♥
От мен имате почерпка с :balk_12:
Васил беше в бебешкия кош само 1 година, после 2 пъти падна от кревата от зор да бяга от леглото и го разглобих на юношеско легло. За съжаление вече му е тясно, 70 см им е ширината на тия, а на дължина си е за голям човек - 1,90 м и това налага да си купим нова детска стая. Така или иначе коша на това нещо не ставаше за бюро, беше нестабилно и го разкарахме. Все пак почти 7 години си го ползва и ни беше удобно.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #219 -: Април 23, 2020, 09:40:13 am »
Круела, супер новини, браво на младежа.Все така да е!