0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #260 -: Април 28, 2020, 21:04:03 pm »
Чакай нещо не се разбрахме.На аспирин (100мг) и клексан съм от 0.4. Иначе съм хетерезигот 4/5g PAI, хетерозигот I/D (ACE). Хетерозигот С|Т за 677С>Т(MTHFR) и хомозигот G/G за +505А> G TaFi
За матката не е оставила коментар. Пиша на Паскалева да видим кога ще ме взема. 

Прикачам изследеанията плюс това,което Димитрова ми разпечата - кога се прилага клексан и тн.
« Последна редакция: Април 28, 2020, 21:13:32 pm от Lina88 »
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #261 -: Април 28, 2020, 21:13:38 pm »
Лина,ако нямаш апарат за кръвно си вземи или ходи в близка аптека да го мерят
Аз нали се безпокоях за прееклампсия,всеки ден го меря вкъщи.Урина съм пускала два пъти сама и още три имам от ЖК ,така че ходи и си носи в лаборатория,там ще следиш белтък и албумин,аз и общ белтък пусках също.За нормално кръвно знаеш-ограничено сол,нищо газирано,сладко и т.н.Всичко ще е наред,ако трябва ходи по-често за преглед и доплер,защо не питаш за магнезиево олио лекарката?Нека и другите кажат,но то също отпуска като мажеш.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #262 -: Април 28, 2020, 21:17:52 pm »
Добре си направила че си и писала. Ако не ти отговори до ден-два направо се обади. Доплера според мен не е много ок,мойте стойности са м/у 600 и 900 което докторите и Паскалева казват че е супер. И като отидеш при нея си носи всички изследвания (тсх,листа от последната консултация с нея,листа с мутациите и според мен е хубаво и листа от ФМ за да види доплера). Най вероятно ще ти вдигне дозата,а може и аспирина да не ти е достатъчен. Но не оставяй така нещата.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #263 -: Април 28, 2020, 21:24:42 pm »
Благодаря, че писахте толкова бързо. <3 Слънчицето, да взех едно от аптеката. Ще почна да го мажа. Моя апарат за кръвно се прецака, и търся да взема някакъв, и накрая просто ще взема от тези около 100 лв, които не са за китката. Тя ми каза за белтъка в урината, аз трябва да пусна тази седмица, е утре ще е.  Круела, да аз й прикачих и снимката, която имате вие с доплера. Ти коя стойност казваш че е около 600 и 900 при теб? Коя моя гледаш, че не се ориентирам? Аз мисля че аспирина ми е малко, нали ви бях писла, че почнаха да ми чукат краката. Баси, толкова гадна тая седмица- и миналия път тогава ми почнаха драмите. Яко се сдухах :(
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #264 -: Април 28, 2020, 21:34:35 pm »
То пише маточна артерия PI,качвам ти мойте резултати от последната фм.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #265 -: Април 28, 2020, 21:36:31 pm »
Какво значи,че ти чукат краката?
Апарат аз ползвам от тия ,които са над лакътя и се помпи,най им вярвам на тях.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #266 -: Април 28, 2020, 21:49:29 pm »
Мерси, че качи Круела.  Така твойто в коя гс е? И пише PI 0,690 ляво и PI 0,930 дясно а моето е PI 1,39 в дясно и PI 1,21 в ляво. Аз го разбирам като хиляда и  към шестотин и нещо?  Или е сто и към шестотин и нещо?
Или наистина съм с мега зле доплер резултати ?:( Добре, де аз не разбирам при положение, че питах директно " Има ли какво да се направи, някакви допълнителни изследвания" . Отговор " Не , няма. Да се следи за белтък в урината, кръвно и при АГ кръвотока" WTF?!?
Слънчицето, ами буквално почукване на вената. С миналата бременност от началото ми се случваше и ги обливах със студена вода. Сега се случи от около седмица.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #267 -: Април 28, 2020, 21:59:10 pm »
Това почукване по вената едва ли говори за нещо,но кажи на АГ.
Всичко ще е наред,следи каквото са ти казали и ще е ок всичко🤗
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #268 -: Април 28, 2020, 22:07:27 pm »
Ами надявам се, Слънце. Ама това се ядосвам аз , че АЗ трябва да си следя нещата, пиша във форуми( не че не е ви обичам, знаеш какво имам предвид). Според Димитрова не съм за клексан изобщо...а за чукането- майка е със разширени вени и като забрави да си пие аспирина няколко дни казва, че й чукат краката.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #269 -: Април 28, 2020, 22:10:40 pm »
Това е 22+1гс,виж пише при мен PI ляво,PI дясно и  после има средно PI. А това което ти обясни хиляда и няколко или сто и няколко не го разбрах,но аз не бих оставила нещата така. Бих отишла при АГ което разбира от тромбофилия,бих отишла по спешност при Паскалева и ако има какво да се направи за да подобрим кръвотока да го направиш. Аз също си следя сама нещата, в Надежда не са от най големите специалисти по тромбофилия. За терапията имам доверие само на Паскалева и терапията я обсъждам само с нея. На първата фм Чачева от Надежда ми каза че въпреки че имам високорисков фактор и имам два аборта не е предпоставка за терапия. При мен терапията била важна след като родя,така че всеки да си гледа специалността.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #270 -: Април 28, 2020, 22:13:35 pm »
Лина,за жалост ти трябва да си ги следиш.Те си пускат по ЗК  каквото има,и от там ти ходиш и си гледаш ако има нещо не наред показваш на докторката си.Това е.Ами дали не трябва да отидеш на съдов за вените?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #271 -: Април 28, 2020, 22:21:26 pm »
Да, Круела така е. Аз й писах, прикачих изследванията и ще звъня ако до няколко дни не ми върне. Просто хем се възмущавам, хем много се радвам, както съм писла хииляди пъти ама в опитите , че супер много съм хепи, че го има форума. Та с моя АГ и Паскалева така или иначе се бяхме уговорили около 18-20 да се видим. Аз съм 17+6. Слънце, да за калциране са, но преди да спра с бременеенето няма смисъл нищо да правя. Но като почнах аспирина, този път спря това усещане.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #272 -: Април 29, 2020, 00:28:59 am »
Лина, всичко ще е наред, обръщаш внимание на всичко, правиш каквото трябва.
На мен ми казаха, че всичко е наред, а стойностите от доплера са като твоите горе долу.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #273 -: Април 29, 2020, 06:24:46 am »
Лина, ако си над 90 персентил, тогава е за притеснение.
Мисля, че 150 е вече нормалната доза за аспирина.
Това с нмх и въобще терапията е често връзване на гащи.
Изчакай отговор, а междувременно се свържи с гинеколога си.
Не е коректно сравняването на показатели от различни гс.
Ако е имало нещо притеснително, докторката е щяла са каже.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #274 -: Април 29, 2020, 10:34:48 am »
Кукапетал, честити розови гащи!
Вчера реших да се претегля и се оказа, че за една седмица съм качила 1 кг. Апетитът ми е голям забелязвам. Добре че съм слаба и не ми личът килограмите. Само коремчето е доста напред.





*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #275 -: Април 29, 2020, 12:20:50 pm »
Момичета,бях на преглед на ЖК ,казаха ми че плацентата започва да зрее и малко са намалели водите.Нормално било,дали?
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #276 -: Април 29, 2020, 13:03:25 pm »
Аз не разбирам,но ти си вече 36гс и според мен е нормално да почне да зрее плацентата.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #277 -: Април 29, 2020, 13:09:22 pm »
37 +5 съм даже.Но за водите не знам.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #278 -: Април 29, 2020, 13:44:05 pm »
Румито, благодаря!  :bellydance:
Слънчицето, то не останало. :wink: Стискам палци,всичко да е леко!  :goodluck:
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #279 -: Април 29, 2020, 14:37:09 pm »
Нормално е. Зависи и колко са намалели де.
Как си 37гс ката терминът ти е 25 май?