0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #180 -: Април 19, 2020, 20:57:44 pm »
Слънце, ами ако намеря откъде ще купя, че в олкса искат някакви количества, които  няма какво да ги правя.. по 5 буркана 8 лв единия.. Но ако взема ще я обработя. Слагам и от олиото на палмърс- записах и елансила.   Не е късно, Лято. Можеш да се смениш, но както прецениш.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #181 -: Април 19, 2020, 21:18:51 pm »
Лина,има в Лидъла мас,по месарските магазини също,не бих поръчала от олх,непознати хора,никакъв контрол ,куриери.Тя става дълга,по-добре от магазин според мен
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #182 -: Април 19, 2020, 22:52:24 pm »
Слънчицето, да и това го мисля. Не знаех, че има в лидл-а щом има от там ще взема- мерси че каза .
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #183 -: Април 20, 2020, 14:22:45 pm »
Може ли да споделете дали имате опит с ниската плацента? Как пък не разбрах колко ниско е, ма имах 1000 въпроса и чак у дома обърнах внимание и на това. Тя не каза да лежа, но без да ме пита ми каза да попълня данни за болничен. Разбрахме се, че така или иначе съм в болничен и ще го продължа от другото място. А като по прочетох малко направих връзката между непоискания болничен и ниската плацента-трябвало повече почивка и лежане. По-сериозните случаи даже пазят леглото докрай. На мен ми спомена, че може и да се вдигне и ще следим. Някой с опит има ли тук?

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #184 -: Април 20, 2020, 15:35:14 pm »
Ти си ранна седмица. Ще се вдигне.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #185 -: Април 20, 2020, 15:44:15 pm »
Аз съм с ниска плацента  и даже мисля че все още е ниска. Има още много време да се вдигне в сряда съм на преглед и ще видя дали се е вдигнала. Не са ми казвали да лежа и да се пазя.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #186 -: Април 20, 2020, 16:14:18 pm »
Благодаря. Очаквам да се вдигне, да. И се надявам. Но се уплаших де. Понеже заедно с болките в кръста имах и контракции, а веднъж бяха доста силни. А и сега като се застоя и после седна ме боли, но го отдавах на рядката промяна във формата и размерите ми.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #187 -: Април 20, 2020, 17:32:39 pm »
Аз съм с ниска плацента и не се е вдигнала още, а знам, че това става до 26г.с. Аз сега влизам в 29г.с. и ми казаха да се пазя, без секс и продължавам с утрогестана вагинално. И ми казаха секцио с тази ниска плацента.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #188 -: Април 20, 2020, 20:25:00 pm »
Аз последно бях на преглед в 22гс,в сряда ще съм 27гс и ще попитам със сигурност.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #189 -: Април 20, 2020, 21:51:23 pm »
Аз също бях с ниска плацента и то покриваща цялата шийка, но края на 6-ти месец, не помня седмицата, се беше вдигнала и си родих естествено. Не съм имала прокървявания и не съм лежала или спазвала някакъв по специален режим, но също ми бяха забранили да имам контакти, докато не се вдигне.
« Последна редакция: Април 20, 2020, 21:55:15 pm от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #190 -: Април 20, 2020, 22:00:20 pm »
Ползвал ли е някой органайзер за кошара и какъв?
Чудя се ограничителна възглавница да взимам ли от сега,или ако се наложи?
Утре ще ходя да взема някой дребни нещица и затова се чудя.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #191 -: Април 20, 2020, 22:37:41 pm »
Слънчицето, аз имах с Лори( преди 8г) , той беше към комплекта на сгъваемата кошара и беше доста удобен - слагала съм залъгалки, шишенца, пампита... какво ли не. Лори не го е дърпала да пада или да се разбутва. То зависи дали имаш шкавче наоколо, но на мен мястото все не ми стига :) на какъв си се спряла?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #192 -: Април 20, 2020, 23:05:27 pm »
Там е работата,че не съм се спряла на никакъв.Ще има скрин до леглото,но искам точно памперси,мокри кърпи и др.дреболии да слагам там.На живо само за сгъваема кошара съм виждала,а искам такъв за дървена.И на мен място все не ми стига,купихме шкафове,секции,поръчахме ракла тоалетка 2в 1,и пак ми се струва ,че няма да съберем всичко.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #193 -: Април 20, 2020, 23:39:41 pm »
Ами според мен са плюс само. Има и текстилни- но да се знае колко е големината на джобовете  . После, живот и здраве няма да слагаш тежки неща в него ( и да го дръпне да не се удари)
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #194 -: Април 21, 2020, 10:03:26 am »
Здравейте дами :) удържате положението гледам :) влизам рядко, но ще видите какво е в извънредно положение без баби (има доста плюсове де ахаха)
Чакам и хубави новини.
Слънчице май ти си наред.
Аз също бях с ниска плацента и ми бяха ограничили само сексуалните контакти.
Успех и целувки на всички :*
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #195 -: Април 21, 2020, 11:32:32 am »
Слънце, какво толкова ще редиш? Това, което ти показах, с 2 рафта, събира абсолютно всичко и на двамата. Хем са по кутии и други подобни.
Ако държиш, вземи или като за кухня/ баня със закачалки. Като рафт със закачалки, или

https://www.amazon.com/Baby-Crib-Diaper-Caddy-Organizer/dp/B07G2P412H

Слънцемое, то с бебе ти трябва социално изолиране, че иначе има конфликт на поколенията. Не е страшно. То бебето нико не иска.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #196 -: Април 21, 2020, 13:10:23 pm »
Без баби даже май по-добре,да се сработим ние като семейство в началото.
Наред съм да,на 25 ми е термина,пък не знам кога ще е.
Още пране има да му се не знае,днес купихме и останалите неща и вече изкарах сака и леко полеко пълня.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #197 -: Април 21, 2020, 13:48:02 pm »
това на Павла изглежда доста добре и прибрано.Слънцемое, надявам се си добре :* прегръщаме те! Слънчицето, не казваш нищо за крачето- как е? Стъпваш ли ок вече?
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #198 -: Април 21, 2020, 14:06:15 pm »
Добре съм и млаката е добре. Побърква ни от време на време, но си е бебенце иска внимание, любов, гушкане.
Надявам се и вие да сте добре.
Стискам палци о се моля при всяка всичко да мине бързо, лесно и да си гушка бебока.
Аз да кажа следете си кръвното накрая. Че при мен то се оказа проблема при раждането.
 :bighug:
Прегръщам ви всички и се пазете.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #199 -: Април 21, 2020, 14:33:08 pm »
Благодаря, момичета. Круела, дано се е вдигнала. Слънцемое, и аз съм за гледане без баби. Днес нашата баба ме ядоса по телефона. Да съм ядяла, че бебето било гладно. Ей тъй, като родих Васил ми вися на главата 2 седмици. Уж да помага. Пуснаха ме веднъж до близкото кафе с приятелка и тя изми прозорците с препарат срещу хлебарки, а пропусна огромния куп с дрехи за гладене. Същата време не ми даваше да стана даже и до тоалетна и много държеше да събуди бебето преди да си тръгне, за да гледа как го храня. Още много има, за 2 седмици ми идеше да си прережа вените, но сама се усети и спря да идва. Още ми дъ жи влага тая помощ.
Слънчицето, то не остана. Сигурно вече тръпнеш в нетърпение, подготовката е много приятно нещо. Този път ще почна още лятото, хич няма да чакам последния момент. Миналия път лежах за задържане и по спешност други пазаруваха.