0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #240 -: Март 12, 2020, 12:20:33 pm »
Яничка, щом са ти предписали инжекции, ще ги биеш, няма как. Мускулни или подкожни са? През цялата бременност ли трябва да се ползват?

Лейди, браво, супер резултат! 🤗
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #241 -: Март 12, 2020, 12:46:21 pm »
Браво Лейди! Страхотни новини.

Робин, мисля че подкожни се водят. Със сигурност не е мускулна. И да, през цялата бременност по 1 на ден.

Аз все пак не успях да си бия Клексана. Лина на видео разговор не успя да ме накара да я забия тая игла, та накрая мъжът ми дойде да види какво става, та му обясни тя на него и той я заби. Аз през това време припадах по 3 пъти в минута. Със сигурност ще търся частна сестра, туй то!

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #242 -: Март 12, 2020, 13:00:24 pm »
Лейди, чудесни новини! Стискам палци!

Яничка, честита годишнина на патерици! Бъдете винаги влюбени и заедно във всичко!

Аз в събота трябва да летя за България, но сега мъжът ми мисли, че не трябва, че да не спрат полетите и да не мога да се върна. Направо не знам какво да правя... Голяма лудница настава с този корона вирус,  а с нетърпение чакам часа при Калчев...Не знам.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #243 -: Март 12, 2020, 13:15:55 pm »
Майка трябва да пътува утре. Тя ще тръгне, но няма да се върне сигурно. Европа ще мине под карантина. Това е ясно. Няма да измрем, но ще си рестартираме живота по нов начин.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #244 -: Март 12, 2020, 13:17:59 pm »
Хелиантус, и ние трябваше да пътуваме в събота, но се отказахме. Изтичат ни паспортите и нямам идея какво ще правим. Но не си струваше риска.
Наистина има вероятност да не можеш да се върнеш, така че прецени плюсове и минуси и реши.

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #245 -: Март 12, 2020, 13:24:26 pm »
Лейди, чудесни новини! Браво!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #246 -: Март 12, 2020, 13:31:58 pm »
Лейди, чудна бройка. Моите до трети ден,  които бяха тръгнали да се делят, всички изкараха до замразяване. Ние имахме 7 делящи се от 10 качествени и 7те ИКСИ-рани. Така че очаквам и твоите до 3ти ден да изкарат. 5ти ден е по-критичен, но моите не ги чакаха до тогава.

Хора, аз съм в такова чудена... Не знам какво да направя. Ето какво имам от ЦАР
"Административният срок за отговор на запитване е 14 дни.
Изготвеният отговор на запитването Ви ще бъде изпратен на електронната Ви поща.
Информацията в сайта за новорегистрираните заявления се обновява 1 път седмично. Заявления, входирани след  06.03.2020г. ще бъдат въведени в „Статус на заявление“ след 16.03.2020г."

Това какво ще рече, че 16+ 14 дни и ще имам отговор ли... Това е 30 март. Аз на 26ти свършвам противозачатъчните и ще чакам цикъл за Турция. Как се случи всичко по едно и също време. Дано ми отговорят с няколко дена по-рано. чувствам, че имам морална отговорност към тези ембриони да им дам шанс за живот. Знам, че може някои от вас да го приемат като ембрион без душа, сърце и т.н. Но влагаме толкова усилия и надежди в тях  и от тях може да станат дечица, "унищожаване" ми е много ужасен избор.
Edit: след като се успокоих от първосигналната си реакция смятам, че ще направя, както ми е писано. Ако получа по-рано разрешение, ще си взема ембрионите. Ако не, Турция. Събитията сами ще си покажат.
« Последна редакция: Март 12, 2020, 13:40:47 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #247 -: Март 12, 2020, 13:50:52 pm »
Хелиантус,напълно възможно да спрат полетите.Аз дето толкова не го мислих тоя корона,вървя по улицата и слушам хората,или радиото днес при зъболекарката,ами верно не е шега.
Тери,докато нямаше развитие,изведнъж стана всичко.За трансфер тук какво мислиш,каквото и преди ли?
Лейди,супер ти е бройката!След някой ден трансфер .
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #248 -: Март 12, 2020, 13:56:26 pm »
Тери, този път не го мисли. Каквото стане. Ако е ок за трансфер- вземе си ги. Ако не- Турция.  Бременна ще си тази година.

Слънце, не е шега. Не толкова самият вирус, отколкото всичко, до което той доведе.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #249 -: Март 12, 2020, 14:02:26 pm »
Хората не осъзнават реално до какво доведе. На едни клиенти веднага им се смениха приоритетите и се отказаха от работа с нашата фирма. Дори нашият ИТ сектор ще пострада, защото ние зависим от клиенти. Ако бизнесът на клиентите на моито белгиици страда, то ще се отрази на белгийците и след това на мен. Няма хора по улиците, от това страда икономиката, оттам и работниците. Страшно е.

Моето мнение е, че събитията ще ми покажат какво ще се случи. Но ако имам трансфер в България, ще искам на пети ден. Ще настоявам 5 ден, правилен ден за трансфер, без излишни лекарства. Ако не са съгласни, ще намеря някой, който ще се съгласи.

Аз лично не бих пътувала точно в момента. Има вероятност да затворят граници. Ние от това се притеснявахме като бяхме на командировка. На летището в България е пълен смях. Добре, че бяхме с маски. Термокамери друг път.
Честно казано не бих пришпорвала и нещата с трансфери и инвитро в това време, струва ми се безотговорно, но  при мен знаете колко усилия ми изисква поддържане на състроянието ми. Ако бях без проблеми, бих изчакала до лятото. В клиниката преди като ходех се възмущавах, че имаше кашлящи жени в чакалнята посянно. Това са жени, които знаят, че около тях има хора в процедура, някои от тях са се качили на последния влак и те си кашлят. След като там няма никаква култура за опазване на обществото, какво говорим цялостно погледнато.
« Последна редакция: Март 12, 2020, 14:14:04 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #250 -: Март 12, 2020, 14:15:02 pm »
Така е. Това е правилният подход според мен също.

Тери, на хората им липсва common sense.  Като гледам от какви неща се вълнуват. Като слушам теориите. Ужасно ниво е стигнало човечеството. Сега си проличава ясно.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #251 -: Март 12, 2020, 14:26:30 pm »
Ти ембрионите може ли да ги преместиш в друга клиника?Май е доста скъпо и ненадеждно,но мислила ли си го?Моя лекар ,а и много други са на принципа нищо излишно,а и мисля че е масова практика с петдневни ембриони,особено когато нямаш 1-2 ,а повечко както е при теб.
Аз бях само на Кринон,нищо друго,но шпа почнах от няколко дни след трансфера,защото имах леки болки,но това е,никакви други лекарства.Има такива минималисти,ще намериш,ако се решии на ЗЕТ тук🤞
За хората,имам предвид,че малко е стадния синдром-"в Интернет четох","по телевизията казаха",и така става когато ограничения интелект срещне неограничения интернет.Ами и белина нямаше на 3 магазина до нас,аз целогодишно си мия пода с нея,лимоните се изчерпали заради някаква чудодейна рецепта!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #252 -: Март 12, 2020, 15:23:47 pm »
Отговориха ми от ЦАР, че от документите ми се виждало, че съм се възползвала от финансиране, свеж и ЗЕТ трансфер, на това основание нямало как да се извърши финансиране за трансфер и да кандидатсвам отново. Аз едно питам, те друго ми отговарят :(

Звънях ми сега. Говорих с жената, която се занимава с имейлите, за съжаление тя не може да вземе отношение към запитвания, само ги входира. Каза да пиша на директорката директно, ще видим това колко време ще отнеме.
« Последна редакция: Март 12, 2020, 15:48:45 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #253 -: Март 12, 2020, 16:33:51 pm »
Хелиантус, за отлагането не знам. Аз отложих отпуска началото на този месец още преди да има регистрирани случаи в страната, в която трябваше да пътуваме. Но пътуване с цел посещение на доктор не бих отложила, въпреки риска. Но ти си знаеш най-добре.

Тери, не знаех, че има практика ембрионите да се чакат до 5ти ден след размразяване. С ЦАР макар и бавно комуникацията върви, има напредък.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #254 -: Март 12, 2020, 16:45:42 pm »
Тери, според мен няма нищо да стане в Бъгария и ще си идеш в Турция директно, но да няма как да ги загърбиш тези ембриончета и ще пишеш и на директорката или ново кандидатсвтане ако е необходимо. А направо не знам как да коментирам това , което описа ти. Май СЛънчицето каквото каза е най-правилно "а хората,имам предвид,че малко е стадния синдром-"в Интернет четох","по телевизията казаха",и така става когато ограничения интелект срещне неограничения интернет"...
Робин, як аватар-обичам синчец!
Хелиантус- не знам! Направи каквото чувстваш, но е опасно ако затворят границите...
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #255 -: Март 12, 2020, 17:14:12 pm »
Получих отговор от др Георгиева. В него пише, че ЦАР няма отношение към процедури, които не са финансирани от него и затова не може да удовлетвори това искане. Пишат, че ми обръщат внимание, че това остава по преценка на лекуващия лекар и моето здравословно състояние. За щастие са написали лекуващия лекар, а не  Изпълнителна агенция по трансплантации, защото наредбата е тяхна.
Освен да ида до клиниката да попитам лекуващия лекар какво мисли.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #256 -: Март 12, 2020, 17:34:07 pm »
Получих отговор от др Георгиева. В него пише, че ЦАР няма отношение към процедури, които не са финансирани от него и затова не може да удовлетвори това искане. Пишат, че ми обръщат внимание, че това остава по преценка на лекуващия лекар и моето здравословно състояние. За щастие са написали лекуващия лекар, а не  Изпълнителна агенция по трансплантации, защото наредбата е тяхна.
Освен да ида до клиниката да попитам лекуващия лекар какво мисли.

Тери, а ти не написа ли, че питаш за процедура, финансирана от ЦАР?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #257 -: Март 12, 2020, 17:36:14 pm »
Всичко е описано д-р Мели, но след като по тази процедура съм използвала пълното финансиране: стимулация, свеж трансфер и ЗЕТ, те нямат отношение за следващите ми трансфери.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #258 -: Март 12, 2020, 17:38:50 pm »
Всичко е описано д-р Мели, но след като по тази процедура съм използвала пълното финансиране: стимулация, свеж трансфер и ЗЕТ, те нямат отношение за следващите ми трансфери.

Това конкретно е така, но ти не попита ли по принцип какво мислят, защото изпадаш в същата ситуация и при следваща ин витро процедура?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #259 -: Март 12, 2020, 18:43:49 pm »
Изпратих на д-р Мели на лично документите, да не решите, че я игнорирам.
С Мишо си поговорихме, времената в момента са доста рисковани за пътувания. Или трябва да идем в Турция и да останем там до трансфер, или да рискуваме да затворят границите. Знаете там мерките са по-крайни по принцип.
Та ще минем през Ню лайф, според мен от клиниката могат да си "вържат гащите" с изказването на ЦАР, че зависи от лекуващия лекар.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света