0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #40 -: Февруари 28, 2020, 18:13:31 pm »
Яничка,и аз бих направила тест преди да спра прогестерона.Хайде,успех!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #41 -: Февруари 28, 2020, 18:24:44 pm »
Яничка,и аз бих направила тест преди да спра прогестерона.Хайде,успех!

Ами аз правих вчера сутринта и беше отрицателен и после това зацапване и затова снощи не сложих прогестрон.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #42 -: Февруари 28, 2020, 21:52:14 pm »
Е да ама зацапването не е цикъл,тъй тъй си почнала прогестерон ,поне го спирай като си сигурна.Утре направи още един тест и тогава взимай решения.
На мен ми дойде цикъл на свежия трансфер ,въпреки Кринон ,накрая и утрогестан прибавих и пак не спря.Аз поне ако съм в тая ситуация бих си продължила с прогестерона.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #43 -: Февруари 28, 2020, 23:27:06 pm »
Разбира се, че може. Пише, че не е лицензирано за третиране на PCOS, а лекарката вчера каза, че направо го отричат тук това лекарство. https://www.nhs.uk/conditions/polycystic-ovary-syndrome-pcos/treatment/

Точно в този линк пише точно обратното - че има множество ползи от метформин при ПКЯС, че макар да не е лицензиран за лечение на ПКЯС в UK, може да се изписва за тази цел, защото много жени с ПКЯС имат инсулинова резистентност и че понижава нивата на инсулин и кръвна захар при жени с ПКЯС. Освен че стимулира овулацията, регулира менструалния цикъл и понижава риска от спонтанен аборт, метформинът може да има и други дългосрочни ползи за здравето, като например понижаване на високите нива на холестерола и намаляване на риска от сърдечни заболявания.

Това пише. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #44 -: Февруари 29, 2020, 09:40:38 am »
Ох момичета... момичетааааа... не знам как да го кажа, ама...
 :bfp:
В момента съм в режим на “това не е възможно да ми се случи” и затова просто изчезвам до една лаборатория да пусна кръвен. Едвам намерих.
Приемам всякакви съвети какво да правя с това кървене. Лина каза да увелича утрогестана и сложих и сега. Обаче нямам много. Май ще трябва да ходя на доктор да ми изпише прогестерон и фракси.
Ма едни футболни запалянковци (над 2500 броя) са ходили на мач до Милано и в момента има вълна от корона вирус.
И се чудя какво да правя с пътуването до България.
Ох, бременна съм!

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #45 -: Февруари 29, 2020, 09:59:56 am »
Ох момичета... момичетааааа... не знам как да го кажа, ама...
 :bfp:
:heartbeat:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #46 -: Февруари 29, 2020, 10:21:23 am »
Яничка,имах такова предчувствие :D и като прочетох ,направо си задържах кафето в устата да не се задавя :D.
Не знам какво да ти кажа,освен че страшно се радвам и ти пожелавам успех и Господ да е с теб🤗🤗🤗🤗
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #47 -: Февруари 29, 2020, 10:25:32 am »
yanicka първо тихичко честито !! Бягай до лабораторията,опаковай се от глава до пети и беж,после почвай фракси и прогестерон! Успех ти желая 💙💙💙🍀🍀🍀
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #48 -: Февруари 29, 2020, 10:50:09 am »
Яничкаааа!!!!! Много се радвам, аз също имах усещане с тези зацапвания при теб, че е от имплантацията! Стискам силно палци всичко да е наред!  :dance2:
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #49 -: Февруари 29, 2020, 10:52:11 am »
Яничка, браво на теб, момиче ❤️. Чакаме резултат от кръвния 🎉

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #50 -: Февруари 29, 2020, 13:41:01 pm »
Знаех си! Бях сигурна, че ще бременните с Лина.
Пий си прогестерона и отиде на лекар!
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #51 -: Февруари 29, 2020, 13:51:12 pm »
Яничка, браво! Знаех си аз, а ти преди дни искаше да спираш прогестерона! Стискам палци всичко да е наред и след 9 месеца да гушкаш пухкав бебок!

Д-р Мели,  знам какво пише, просто казвам, че щом не е лицензирано вероятността да ми го изписват от тук е почти нулева.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #52 -: Февруари 29, 2020, 13:52:27 pm »
Благодаря момичета!
Златето, разплака ме.

ЧХГ 339.80
На 05.03 съм на преглед за резултатите за тромбофилията и предполагам тогава ще ми дадат фраксипарин.
На 18.03 имам час в болницата, в която се надявам да ми следят бременността.
В понеделник ще пусна нов кръвен.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #53 -: Февруари 29, 2020, 14:13:30 pm »
Резултатът ти е УАААУ! ❤️❤️❤️🤰

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #54 -: Февруари 29, 2020, 14:14:25 pm »
Д-р Мели,  знам какво пише, просто казвам, че щом не е лицензирано вероятността да ми го изписват от тук е почти нулева.

Това вече е друго. Възможно е да няма как да се изпише по стандарта на NHS и с показание PCOS, но всеки лекар има право да изписва лекарства off-label, както е посочено и на страницата на NHS. Въпрос на практика и разбиране на лекаря е това. Може би си попаднала на лекар, който няма достатъчно опит/познания/практика в областта на PCOS. Но никой не отрича огромните ползи от приложението на метформин при ПКЯС. Моите впечатления са, че ние в Бг изписваме метформин доста по-предпазливо и в по-тесни показания, като дори го спираме по време на бременност. Докато в западните страни, в това число и в Англия, го дават и по време на бременност от поне 40 години. Следя с особено внимание тези доклади от последните десетина година, когато ходя на световните конгреси за бременност, в частта им бременност и инсулинова резистентност/гестационен диабет/диабет.

Яничка, честито! Успех и на останалите! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #55 -: Февруари 29, 2020, 14:26:01 pm »
Яничка, честито! Дано всичко е наред и скоро да чуете и сърчицето!

Аз вися малко в нищото. След катастрофалното 3-то ИКСИ още нямам информация защо се получи така. Но потърсих малко в google, и синдромът на празните фоликули се обяснява също с НЯР/ИЯР. Лекарите ми препоръчват да не правя повече стимулации, защото няма смисъл. Единствен вариант е ИКСИ на естествен цикъл, което в моята клиника е безумно скъпо.

Давам си 1-2-3 месеца почивка от лекарите, ще ида за второ мнение, ще се храня правилно, спрях кафето, пия си добавките, правя обикновен тест за овулация и си меря температура (досега за 4 години опити не съм го правила, не знам защо, разчитах прекалено много, че процедурите в крайна сметка ще са решението.)

И така. Можете и на мен да ми стискате палци, но аз нямам много надежда.
Всичко ще е наред накрая. Ако не е наред, значи не е дошъл краят.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #56 -: Февруари 29, 2020, 15:06:21 pm »
Лелееееее, Яничкааааааааааааааааа  8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O Докато четях, имам чувството, че сърцето ми спря за 10 секунди, докато асмилирам. Не дишах.
 Това ФХ Про опложда направо и без секс май :D
Микаса, ти пробва ли ФХ ПРО?
То събиране на яйцеклетки навсякъде е скъпо. Пункцията е скъпа процедура. В коя клиника си?
Мц, как се нещата при теб. Ходи ли втори път при Петрова след прегледа при Танев?
При мен нищо ново. Ако не хвана някой грип, се очаква след 10на дена започвам противозачатъчните за преди процедура. Никакво вълнение няма в мен този път. "Кот-такоа". Даже обмислях да отложа, то българския народ пощуря, човек една маска за автобуса не може да си вземе. Аз цяла зима съм с маски, сега свършиха навсякъде, но интересното е, че никой не ги носи. Чакат по новините да им съобщи някой, че има вирус, за да се сетят да си ги сложат. Нищо, че обикновениете маски не помагат в случая.
Излишна паника и истерия. Ама пък какво, може поне да се вдигнат хигиенните навици на някои хора.
Лошото за пътуващите до Турция в момента по-скоро са емигрантите на границата. 18 000 и по прогнози до утре ще са 30 000. Дано Хрис не пътува в момента.
Аз през нощта в понеделник летя за Белгия. Взела съм си кн95 маски за полета. Там ще се съберем три екипа: български, белгийски и френски. Като аз ще обучавам французите, които не знаят добре английски или се правят, че не знаят.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #57 -: Февруари 29, 2020, 15:22:04 pm »
Не знаят, Тери, хич даже не знаят. Малко са тези, които говорят хубав английски и те са по големите градове. Успех с франсетата. :)
Спазване на обикновени хигиенни навици е достатъчно. Малко повече паника има. И да, хирургическата маска не предпазва, а ограничава разпространението- ако си болен, да не заразиш някого.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #58 -: Февруари 29, 2020, 16:05:33 pm »
Ухааа, тлъсто ЧХГ Яничка 🥰🥰🥰 Браво, момиче ❤ Пожелавам ти всичко да е наред и сърчице да чуете! Леле, че хубава събота!
Оф, ми аз не пия про версия, а обикновената. Дано и тя да дава резултат.
Мише, благодаря ти 🥰 Дано има много положителни пролетни тестве. Ето, Яничка откри сезона  :D
Момичета, как са мъжете ви? Хрис, как мина прегледа, какво казаха?
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #59 -: Февруари 29, 2020, 17:00:24 pm »
Лейди,как да са мъжете?Взимат елементарно участие в процедурата и то им харесва,после нямат неразположения,не им се преразтяга кожата,не им ритат матката по цяла нощ и не си дерат г@за да раждат.С две думи-бомба са.Ти кажи как върви при теб?
И според мен е малко паника с тоя вирус.
Успех,момичета!