0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #20 -: Февруари 27, 2020, 17:07:02 pm »
Което можеш се възползвай от системата, а си прави каквото знаеш.
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #21 -: Февруари 27, 2020, 17:43:21 pm »
Хайде и аз в новата тема.  Дано да я изпълним с много положителни тестове и радости.

Яничка, поне е ясно какво е положението и ще си на терапия.

Тери,  губеше ми се. Отивай в Белгия и после към Турция да забременяваш!

Аз днес , да ви се похваля, бях на фитнес и съм много щастлива, че най-сетне се наканих. Започнах и да броя калории с едно приложение, с което и преди ги броят и установих, че от Юни 2018 до сега съм качила 6 кг  :? (Понеже в приложението кг съм записвала), което за година и половина си е бая постижение. Освен това минах и през GP-то, ще ме прати тук на специалист, не че много разчитам на тях, но все пак. Освен това след 2 седмици имам час за кръвни изследвания пак да видим TSH- то как е и другите щитовидни,  прогестерон ще ми пусне, но пак няма никаква логика...То ще го изследваме точно когато ще ми е и овулацията 🤷‍♀️ Все пак се разбрахме като станат резултатите да започнат да ми изписват Левотироксина от тук, а за метформина май няма да се разберем. Обясни ми, че тук го отричали и предпочитали да използват Кломифен, ама какво общо има едното с другото....🤷‍♀️
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #22 -: Февруари 27, 2020, 17:55:22 pm »
Хелиантусче, ми май няма нищо общо  :D Много се радвам , че си задействала нещата. Знаеш, че трябва да се тръгне от някъде, а ти доста добре стартираш. Браво!
Хрис, ми ще се случи хубавото нещо, време ни е, я гледай с колко бременен прашец ни ръсят  :D Аз пък съм тук от 9та тема.
Леле момичета, много съм зле. Слагам си за пръв път инжекция. Разбрах, че не боли, но страха пуст. Забих си иглата и се сещам, че не съм си нагласила дозата. Вадя, наглясих я и пак забивам, броих 10 сек., а на прозорчето пише 0. Извадих я и я оглеждам дали всичко съм си вкарала, гледам има още  8O Айде пак  :lol: Та се бодох за трети път, но вече всичко е в корема ми, надявам се  :lol:
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #23 -: Февруари 27, 2020, 18:32:55 pm »
Можеше да награди дозата и без да вадиш.

Хелиантус, много 'компетентно' ми се струва. За к'во те е метформин като има кломифен. Как го отрича, а точно в Англия се прилага масово при бременност а СПКЯ.
Важното е, че се случват нещата.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #24 -: Февруари 27, 2020, 18:47:30 pm »
Хелиантус, аз доста време се борих да обяснявам кога трябва да се изследват определени хормони. Но поне 5-ма “специалисти” ми обясниха, че нямало как цикълът ми да не е на 28 дни, с овулация на 14-ти ден. Та спрях да се разправям с тях.

Преди 10 дни ми свърши FH Pro-то и сега си чакам новите кутии. Та 10 дни без него и хоп цикъл на 21-ви ден.

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #25 -: Февруари 27, 2020, 19:23:56 pm »
Да, много се объркват като им кажеш, че овулацията ти е на 19-и ден, хич не ми хващат вяра  :D
Павла, четох в сайта на NHS, че при СПКЯ  го отричат метформина, но при ИР можело и да ти го изпишат, та не знам. Ще видим след някой и друг месец репродуктивният какво ще каже. Аз вече с нетърпение чакам прегледа при Калчев на 16-и, силно се надявам да съставим някакъв план.
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #26 -: Февруари 27, 2020, 20:12:42 pm »
Нека е на късмет новата темичка на всички, да се радвате на две чертички и сладки пухкави бебоци!  :bfp: :bori_002: :bori_008:
Успех, момичета!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #27 -: Февруари 27, 2020, 20:31:57 pm »
:-) и аз да вляза в новата темичка
Бъдете живи и здрави момичета, много хубави новини да се четат тук и Бог да е с нас!
Дано да е успешен периода за всички :-)
« Последна редакция: Февруари 27, 2020, 20:34:41 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #28 -: Февруари 28, 2020, 01:16:17 am »
При СПКЯ можe и да отричат, не ги знам, но при бременност и спкя дори се препоръчва, защото намалява спонтанните аборти.
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #29 -: Февруари 28, 2020, 08:15:15 am »
Днес съм с голямо притеснение. ММ в събота си легна здрав, а в неделя се събуди като парцал. Първо беше с температура сутринта 37.1 и за час два не можеше да стане от леглото поддържаше 38.00-38.60 въпреки приема на парацетамол. Така едва изкара неделята. В понеделик го заведох на лекар изписаха му Сумамед 500, аналгин и витамини. Пропуснах, че главата го болеше ужасно три дни чак вчера го поотпусна малко . Залежа се до вчера, ставаше само да хапне нещо на сила заради антибиотика. Личната му каза, че се чува свистене в гърдите и в същност за това е и антибиотика.
  (Няма да крия, че се притесних за въпросният Ковит -19 в предвит, че имаха обучение от австриец.)
 Та вчера беше на контрола и личната му каза да  продължи с антибиотика въпреки, че го дават за 3 дни и хриповете са изчезнали.
 Вчера го заболя кръста обаче и до вечерта и тестисите. Тази сутрин каза, че не е спал нощес от болката в тестисите и сега успя да си запише час...
 Силно съм притеснена какво му е? След този вирус, грип, изстинка или там каквото го тръшна сега се прехвърли на  кръстът и тестисите.
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #30 -: Февруари 28, 2020, 09:42:56 am »
Hris_80 ММ го приеха във ВМА заради тази настинка. Преди няколко дни имаше разстройство,онази вечер нещо се чувстваше отпаднал,вчера го тресеше и вдигна температура и каза че кожата го боляло. И понеже работи на летището директно го приеха във ВМА,през ноща ставал до тоалетната 2 пъти и му прилошало в тоалетната и паднал. Днес още е с температура 37.9,и има налепи по гърлото +болки в гърдите. Това е някой гаден вирус,дори и да е коронавирус не значи смърт,над 80% се излекуват.
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #31 -: Февруари 28, 2020, 09:46:19 am »
Има сега нов грип казаха. Може него да е хванал. А колкото до болките да не е нещо реакция от антибиотика. Не се притеснявай, но нека го види пак лекър
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #32 -: Февруари 28, 2020, 09:47:48 am »
Хрис, моят мъж беше вдигнал висока температура преди първото ни инвитро. Точно така започнаха кръста и тестисите да го болят. Беше ужасно. Д-р Кацаров каза, че има връзка от проблем в кръста с тестисите, дали някакви нерви, но дава отражение. Дано бързо се излекува, едва ли е Ковит 19, в момента върлуват два вируса още, важното е, че се лекува.
« Последна редакция: Февруари 28, 2020, 09:50:13 am от Kukapetal »
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #33 -: Февруари 28, 2020, 10:04:00 am »
 Благодаря за бързото включване.
 Cruella De Vil, бързо да се оправя мъжът ти  :bighug: .
 Ковит не Ковит каквото и да го е лепнало много зле му се отрази.
 Сега ми каза, че като дете е имал проблеми с кръстът. Така и не се е разбрало какви му е тогава.
 
От 12.00ч. е на преглед при уролог днес.
« Последна редакция: Февруари 28, 2020, 10:18:57 am от Hris_80 »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #34 -: Февруари 28, 2020, 10:33:48 am »
Павла, четох в сайта на NHS, че при СПКЯ  го отричат метформина, но при ИР можело и да ти го изпишат, та не знам.

Може ли линк.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #35 -: Февруари 28, 2020, 12:18:54 pm »
Разбира се, че може. Пише, че не е лицензирано за третиране на PCOS, а лекарката вчера каза, че направо го отричат тук това лекарство. https://www.nhs.uk/conditions/polycystic-ovary-syndrome-pcos/treatment/
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #36 -: Февруари 28, 2020, 15:28:53 pm »
Лейди, много стиснати палчета от мен, ще следя за хубави новини 😁
Хрис и Круела, бързо да оздравяват мъжете ви и да не е нищо сериозно.
Моят успешен трансфер беше на 29.03, така че и на всички тук пожелавам тази пролет да донесе много положителни тестчета, а след това и здрави зимни бебенца ♥️♥️♥️
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #37 -: Февруари 28, 2020, 15:32:46 pm »
Момичета, снощи уж ми дойде. Имах на бельото петънце колкото чаена лъжичка и цветът беше като кафе с много мляко. То не беше снощи де, а по-скоро следобяд. До днес на обяд бельото беше чисто и сега има малко по-голямо петно, пак със същият цвят. Но е еднократно и няма нищо ново.
Снощи не съм слагала прогестерон.
Чудя се дали днес да слагам или ще си ми дойде като хората.
Вие какво бихте направили в тази ситуация.
Само да кажа, че лаборатории до понеделник няма.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #38 -: Февруари 28, 2020, 17:36:29 pm »
Утре направи покрив и тогава спирай.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #39 -: Февруари 28, 2020, 17:49:49 pm »
Хахахаха Павла, 15 мин се дзверих в екрана и се чудих какъв е тоя покрив и накрая загрях, че е “пиклив”.

26.09.2019