0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #100 -: Март 03, 2020, 12:50:52 pm »
Лейди, добра бройка фоликули.

Резултата от вчера е 791.90
Като референтни е в 5-та седмица, а по дата на МЦ съм в 3-та и 5 дни. Ама аз и с дъщеря ми вървях с много високо ЧХГ.
Сега малко по-спокойна си чакам прегледа в четвъртък.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #101 -: Март 03, 2020, 13:07:35 pm »
Яничка, чудесен резултат!
Лято, готина кокошка си избрала за аватар  :D
Честит празник!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #102 -: Март 03, 2020, 13:39:14 pm »
Йеее, готин резултат, наистина ❤️❤️❤️.
Ми оправях си графиката, а то ми смени аватара с некъв супермен и тая кокошка беше първото дет по-ми хареса. Ма е сладка, наистина. Май мъти.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #103 -: Март 03, 2020, 14:07:19 pm »
Лейди, преди да започнете стимулация, имаше ли преглед да видите колко антрални фуликула има в яйчника?


Яничка, супер е резултата. Отдъхни малко и релаксирай  :D
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #104 -: Март 03, 2020, 15:53:50 pm »
WideD, имаше преглед втория ден на цикъла, но не коментирахме колко са, а и аз не съм питала.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #105 -: Март 03, 2020, 17:37:02 pm »
Аз имам последните месеци по общо 6-7 за двата яйчника и се чудя дали има шанс повече да тръгнат в последствие или си е това бройката на която да се надявам.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #106 -: Март 03, 2020, 18:02:37 pm »
Ами да кажат компетентните тук. Аз за първи път минавам по тази пътека  :D Даже не знаех, какво да попитам на първия преглед. Мисля си, че ако се предпишат по-високи дози може и да се появят нови фоликули. Нали докато растат едни, се появяват нови и ги настигат. Знам ли   :wink:
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #107 -: Март 03, 2020, 18:50:16 pm »
Има нещо вярно в това, но не знам дали важи напълно при къс както при дълъг протокол.
Аз винаги съм била на дълъг протокол и с много фоликули като донор (двайсетина). Сега като правих за себе си пак по дълъг протокол имах 13 фоликула, това което говорихме с Тихомирова на първи преглед беше, че този път не гоним количество и стимулацията ще е по-щадяща. Но при дълъг протокол се слага инжекция, която блокира функцията на яйчниците и стимулацията е изцяло медикаментозна, а при къс протокол яйчниците си работят, но се стимулират и допълнително, така че антралните фоликули да узреят също.

Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #108 -: Март 03, 2020, 18:56:24 pm »
Яничка, браво, страхотен резултат. Това с дъгата е много готино и определено е добър знак. И ти и Лина ще си родите живи и здрави бебета на термин!

Лина забравих да ти отговоря з фитнеса, ходих в неделя, днес пак и смятам поне още няколко пъти до края на седмицата. При мен зора е да се наканя, веднъж стъпила във фитнеса трябва насилствено извличане от там, обичам да спортувам, първата крачка ми е трудната.

Лято и на мен ммого ми харесва кокошката!

Лейди,  кога се очаква да е пункцията или е рано да се каже? Стискам палци!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #109 -: Март 03, 2020, 19:09:19 pm »
А така, Хелиантус!  Аз съм по същия начин. Принципно правех по час кардио, отделно от другата тренировка и беше тегаво, когато почиваш. Имах мускулна треска, от това че не тренирам, както и да звучи. При мен метформина, спорта отпушиха нещата. Иначе ендокринолога ми предписа спорт, мойто АГ каза, че няма против да карам велоаргометър ама не съм се наканила още, че работя от нас, малкото е болно и нещо не смогвам. Амин дай Боже, Хелиантус. Дано всичко да е наред този път с нас с Яничка, както и всички от тук да се вайкаме в бременната тема,че те там изпородиха <3 и сме няколко девойки.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #110 -: Март 03, 2020, 20:01:08 pm »
Ако утре го видим и всичко е наред се местя там официално, не че и сега не пиша отвреме навреме, но малко съм на никъде. И пак, Лина, чакам утрешния преглед и ще ти пиша за зарзиото. Просто ми е несигурно в душата и понеже не ми е спешна реших да почакам до преглед. Иначе имам от старата до неделя.

Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #111 -: Март 03, 2020, 22:08:27 pm »
Лина, силно вярвам, че този път всичко ще е наред  :bighug:

Лято, стискам палци за прегледа утре!

Аз да се похваля, имам час за репродуктивен тук на 26 Март, което е някакво чудо. Очаквах да е след месеци. Не, че много разчитам на тях, но ще видим , кой знае.
То честно казано хич не ми е до това е момента, ММ нещо го е закъсал, може да има болест на Крон или кой знае, в петък ще му правят ендоскопия  :(
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #112 -: Март 04, 2020, 02:51:39 am »
Лейди до Ра е бройката даже висока. Но според мен Владимиров е натиснал тъй като другия яйчник е осакатен.

Естрадиола в клиниката е в други мерни единици, имай го в предвид като сравняваш. Това важи и за другите хормони. Имах калкулатор някъде като седна на компютър ще го постна като линк.

Могат да тръгнат повече фоликули по време на стимулация. Страшните са по-малко и като се натиснат с хормони яйчниците тръгват още. Но в последно време докторите гледат някаква средна бройка от 8-10 но да са качествени.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #113 -: Март 04, 2020, 08:33:21 am »
6мм, там е и има сердечен ритъм. Щастливи сме, отпуснахме се вече и ни е спокойно ❤️

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #114 -: Март 04, 2020, 10:44:24 am »
Лято  :jump12: Честито сърчице, мъти си спокойно  :D
Хелиантус, гледай ти, как са ти намерили свободен час за този месец! Вълнуващо е  :D Да ти е на късмет, добрия развой на нещата!
Значи в петък в изрязания яйчник имах един фол., а днес се видя и втори  :D Иначе док ме попита за поликистоза, доста били в другия яйчник. Казах, че нямам установена. Пинкцията ориентировъчно ми казаха за 9-10.03.
 Маги, видях аз че са различни мерните еденици и намерих калкулатор. Но щом всички тук казахте, че са ок, аз не се притеснявам. А и доктора не е коментирал хормоните, ако имаше нещо щеше да каже. От снощи започнах да се тъпча с извара, след консултация с доктор Тери :D Тази сутрин опуках една кофичка   :lol: Определено болките ми намаляха  8O Аз не очаквах толкова бързо да ми олекне.  Така, че съм с две ръце за изварата!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #115 -: Март 04, 2020, 12:21:20 pm »
Лято, чудесна новина :-)

Маги, мерси, че писа. Аз се надявам да стигна до процедура преди да съм закъсала с нещо друго. Уж планираме сега на следващ цикъл. Като гледам статистиката,  6 фуликула антрални "произвеждам" на месец.  Ако има шанс да тръгнат и малко отгоре, ще  е добре предполагам.
Изпуснах физиотерапевтката в щерев (в отпуска е) и другаде ще ходя на консултация за процедурите. Някоя правила ли е физиотерапия и какви процедури са били?

Хелиантус, дано мъжът ти да се оправи и да успеете скоро. Хубаво е, че си успяла с часа.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #116 -: Март 04, 2020, 15:12:07 pm »
Лятооо, супер, сигурно е много вълнъващо да чуеш тупкащо сърчице. 🥰🥰🥰
 Lady за какво ти помага изварата, че ми стана интересно?
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #117 -: Март 04, 2020, 15:35:29 pm »
Яничка, супер стойност, стискам палци за прегледа.
Лейди, а на теб палчетата са за качествени яйцеклетки, бройката е много добра.
Хелиантус, дано и при твоя мъж да не е нещо сериозно и да се оправя бързо.
WideD, може да тръгнат повече фоликули. При мен даже и към средата на стимулацията са тръгвали нови, които успяваха да догонят първите.
Лято, честито ♥️ и лека бременност.
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #118 -: Март 04, 2020, 16:32:07 pm »
Лято, честито сърчице❤!

Благодаря , момичета  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #119 -: Март 04, 2020, 16:41:05 pm »
 Благодаря, момичета. Стискам палци на всички ви, скоро да се срещнем в другата тема. Няма по-хубаво от това да създадеш живот и да се грижиш за него. ❤️❤️❤️