0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #240 -: Юни 02, 2020, 16:41:37 pm »
Маги,това е и моя план-кърменето да не ми е фикс идея.Вчера и днес сука по 2 часа,то е дрямане,цокане,гледане.Колкото суче,суче после се цедя,правя днес горещи компреси и мнооого ме облекчават.Вечер давам АМ ,не мога да седя по цяла нощ да си играе тя.Важното е да е нахранена.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #241 -: Юни 02, 2020, 17:18:12 pm »
Слънце, така бързо ще приключиш с кърменето. Еволюционно е заложено бебето да суче нощем, тогава и лактацията е най- обилна.
Важно е и двете да сте щастливи!
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #242 -: Юни 03, 2020, 09:16:22 am »
Павла е права, ако искаш да се кърмите трябва да се суче нощем.Лактацията е най-силна тогава.Аз с Габи първия месец я будех на час да суче, за да започне да наддава.Все пак това е само в началото, после тя сама се регулира и сега ми пропуска нощно хранене.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #243 -: Юни 04, 2020, 19:17:47 pm »
Пробвам нощното кърмене-по три пъти се събужда вечер и тогава я кърмя;но през деня суче по-дълго.Още ме боли,но се търпи,а и щом е за нея не ми тежи .Като засуче и ме заболи си казвам-майчинството е благословия и стискам зъби.Но не съм от жените които казват,че им е хубаво да кърмят,правя го за нея.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #244 -: Юни 04, 2020, 20:20:13 pm »
На 10-14
ден ми свикнаха гърдите. После стана лесно. И на мен на 25тия ден ми спря кърмата. Ама аз съм щастлива, че поне малко кърмих с моите операции.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #245 -: Юни 04, 2020, 20:33:14 pm »
Сега усещам ,че има секрети и й клокочи носа,Стеримар ще купи мъжа ми и аспиратор,който се засмуква от единия край.Могат ли новородените да дишат през устата,или само през носа?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #246 -: Юни 05, 2020, 00:52:20 am »
Още се чисти. Поне седмица ще е така. Внимавай д аспиратора, че колкото повече звучи и, толкова повече секрет има. С фин. Р-р в еднократни дозични можеш да промиваш. По щади лигавицата.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #247 -: Юни 05, 2020, 11:51:26 am »
Физиологичен разтвор и леко дърпате с аспиратора.

Габи е болна, вдига висока Т.Чета ви, но не мога да пиша много.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #248 -: Юни 05, 2020, 13:47:18 pm »
Ех, Магиии, много гадно. Надявам се да се оправи бързо. Настинала ли е, според теб?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #249 -: Юни 05, 2020, 14:18:10 pm »
Да се оправя Габи бързо. Дано не е нещо сериозно.
Ние днес голямо пътешествие поехме с Борис. В Париж за паспорт сме. Събудих ги в 5 и двамата. Симеон го оставихме при бавачкана. Направо ми си скъса сърцето. Сложих го да спи там и като тръгвах го чух да ме вика. Сега пътуваме на обратно още 400+ км и така.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #250 -: Юни 05, 2020, 20:54:44 pm »
Сигурно е много неприятно  :( А Борис как понася толкова дълъг път? Ние с Дари пътувахме толкова преди 2-3 седмици и след средата беше кошмар. Спирахме през 10 мин. на всяка отбивка и като я сложа в столчето пак започваше да плаче. Накрая, колкото и да не е безопасно и да не ми се искаше, я оставих последния час да спи в мен.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #251 -: Юни 05, 2020, 21:09:43 pm »
Ужасно е. Вътрешно искаш да отидеш, но знаеш, че за него е по-добре така.
Общо 900км. Дори и да се съдира не го взимам в движение. Ако плаче нищо няма да стане, но едни спирачки и може да е фатално.
Беше си изнервил, по магистралите не може да се спре навсякъде. Спряхме за 30 мин, памперс, малко да го духне вятърът и продължихме.
Железни са и двамата. И двамата плакаха малко, но важното е, че мисията е изпълнена. На Борис му дойде доста 12ч по път.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #252 -: Юни 06, 2020, 08:30:26 am »
Знам, че е така. Но Дари от малка е ужас в това отношение. Като плаче и не я взема започва да се захласва и да се дави и да кашля. А спирането я успокоява само докато е навън. В момента, в който тръгна да я оставям и се започва. Просто скоро няма да пробвам пак на толкова км. Браво на твоите мъже за издръжливостта.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #253 -: Юни 06, 2020, 09:38:41 am »
Ние по тази причина се отказахме от море.С Моника ходихме на балкан и тръгнахме по такова време че да спи максимум вътре.Но с тях като си помислих какво ще е и ми стана зле.А и аз не мога да седна от зад, три столчета са плътно и каката надали ще успее да ги успокои.Та някъде на планина на близо решихме.

Габи хвана вирусна инфекция.Два дни с Т около 39,4 и акане, нон стоп.Ужас малък.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #254 -: Юни 07, 2020, 00:52:48 am »
Маги, как е Габи?

Слънце, със Зорито добре ли сте?

Останалите?

При нас се скофти времето и не излизаме много. Май си осиновихме коте. Симеон го храни всяка вечер и е голяма веселба. Бягат около къщата.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #255 -: Юни 07, 2020, 10:32:19 am »
Габи вече е по-добре.Спре да вдига температура, борим акането.Лошото е, че обостри атопичния от цялото миене след акане.Ще се борим сега с това.

Влизаме в релси вече.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #256 -: Юни 07, 2020, 18:34:47 pm »
Зорито има колики,и аз.без за се светна!Позната от инвитрото ме просветли.Подозирах,ма викам малка е.Вечер почва в 22.30 до 1.30 да плаче,само по коремче върху мен се успокоява временно,от поне пет дни е така.Имам Колийф,ще го давам и да видим.Очичките й постоянно гурелясват и с лайка ги чистя,слагам и физ.разтвор по веднъж на ден.Като изключим това е много кротичка ,спи си и си хапва много добре.
Утре мисля да я изведа за малко на двора,5 мин примерно.Специално за целта купихме и пейка.Аз се възстановявам добре,топя кг и изхвърлям течности и отоци,корема ми беше като в 5ти месец на изписването,сега е в трети.Ценни съвети приемам за колики.
Маги,супер!Бързо да минава!
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #257 -: Юни 07, 2020, 18:59:41 pm »
Спите ти полуседнала, тя върху теб, слинга също много помага.На нас ни помогнаха Лефакс капките изключително много.Да запичат, но с две ревящи бебета дори не съм обърнала внимание на това, защото като почнат да реват от 22-01 през нощта двете, няма как да ги гушкам и разнасям паралелно.И внимавай какво ядеш.Казват, че няма проблем, но при нас имаше.Бобови, зелени салати, зеле и подобните им образуавха колики.

Излезте на вън, само вниамвай в тая жега как ще я облечеш да не я претоплиш.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #258 -: Юни 07, 2020, 19:34:30 pm »
Маги,кафе пиех след кърмене,спирам.Ям яйца,месо,мляко и млечни основно.Лефакс ще търсим,Танчето ще ми прати също.Дано му хванем цаката.Много я гушкаме вечер,ама много.Гушкане,песнички и говорене помагат донякъде.
Във Варна не е толкова топло,аз и в къщи я държа леко облечена.
Как е добре,всеки ден по малко навън,или през ден примерно?


*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #259 -: Юни 07, 2020, 21:38:47 pm »
Аз Симеон го изкарах на 9ти ден и си го изкарват ката аз съм на кеф за колкото си искам. Само да не е пряко слънце.

Колики не знам точно. Никой нямаше реални. Аз давах еспумизан. Гушкане и притискане към теб. Намали млечните. Понякога оказват влияние.
Слингът също помага.